Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen
  • »Babbha« je autor ove teme

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 01. Maj 2003

mIRC - ZloUpotreba ?

Znam da 90% korisnika Interneta s nasih prostora definitivno bar jedamput proba mIRC uzivo :)

Pricajte mi o tome....
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

2

Petak, 02. Maj 2003

Mirc? Hm...

Sto se mene tiche mirc je proshlost! Tj. Mirc je bio zanimljiv prije 3-4 godine, kada je u Pazaru postojao jedan internet cafe i kad je na kanalu #sandzak bilo 10-ak ljudi! Kasnije je kanal poceo da se puni ali uglavnom nekim bezveze tipovima, tako da sa i ja kao nekadasnji Sop tog kanala batalio tu (ispostavilo se) loshu praxu zvanu -mIRC ! Danas su na tom kanalu samo neka dechica i neke ljaxe... Kolko ja znam ti si pokushao neshto sa #carsijom ali mirc je ipak za mene proslost, mada sam na njemu upoznao neke ljude s' kojima sa i danas u kontaktu! ;)
Sit Hungry Doesn't Believe

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

3

Nedjelja, 04. Maj 2003

faken

dali postoji neka tableta za lijechenje od chata ??? to me zanima ...............
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

4

Ponedjeljak, 05. Maj 2003

Ne mogu da izdrzim a da ne podvucem da spadam u onih 10% koji NIKADA nisu probali mIrc. Tako ce i ostati...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

5

Ja spadam u 5% onih koji su probali jednom i nisu se primili na mIRC. :]

Eto, pa ako kome treba krvi da napravi vakcinu nek se javi :D

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

6

Pa znas kako, MIrc koristim samo onda kad mi zatreba. Dakle da stupim u kontakt sa od prilike 5 osoba koje se nalaze u razlicitim drzavama.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

vaha

Učenik

(10)

• »vaha« je muško

Datum registracije: 18.09.2002

• Poruku poslati

7

.

malo se pricalo, al se puno toga naucilo. Ne znam za vas, al sam ja zaradio nesto para :) preko tog mirca.
www.vaha.co.yu
www.vaha.net
[list]
[/list]

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

8

mIRC koristim samo kad me okolnosti natjeraju inace ga ne gotivim zbog raznoraznih stvarcica, kazu ko se jednom od mlijeko opece taj i u jogurt duva...

Nego Babbha, ti spomenu zlouporabu mIRC-a a mene zivo interesira na koju si mislio?
Evo ja cu reci da sam ga juce instalirao (zbog jedne nazovimo je zlouporabe) a vec koliko danas ce vec bit' deinstaliran jer moradoh otic' na neki kanal ne bi li pokupio neku FTP adresu...
Zivili
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

9

Na pocetku je bila zanimljiva razonoda al brzo dosadi....
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

10

Utorak, 06. Maj 2003

Da, i ja sam "probala" mIRC ali mi se nimalo nije dopao, pa sam mu okrenula ledja :)
Ne preferiram takve stvari.
Vise volim chatati sa svojim prijateljima na miru , nesmetana od kojekakvih ludaka i reklama. Na mIRC-u je sve nekako bez reda i zakona, haoticno, cesto i neprilicno....o izrazima i temama koje se tamo vode i diskutuju da i ne pricam...

"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

11

Subota, 07. Juni 2003

E sad ga preterase poneko demek ne koriste mir te ovo ono .Ada svi ste vi mIRC-arosi samo pokusavate samog sebe da lazete vecinu vas znam sa mIRC-a .....A ja sam jedan veliki bolesnik mIRCA provodim najmanje 5 sati pa i vise na mIRC ali zbog posla koji trenutno radim ,,,,,,nikad ne lazi samog sebe :klanja: ,Nikad ne lazi samog sebe8))
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

12

Ponedjeljak, 09. Juni 2003

Neka bre Buco nemoj zavodit' omaldinu s tim mIRC-om!!! :)) Dosad' se jos niko nije preko mIRC-a ozenio! Nego vidi tamo pusti onu moju pesmu od Merlina i vidi rezervisi jedan Sony da oderem kadiju! ;)

pozdrav iz Bg-a
Sit Hungry Doesn't Believe

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

13

Utorak, 10. Juni 2003

Mirc je bio zanimljiv kad je tu bilo 5-10 ljudi (davno to besheeeee) pa to beshe nama prvi kontaakt sa nekim iz Stransko te bi zanimljivo no pocheshe tu da se raspredaju papiri zenidbe Vrhljanje i tako to ....
Kratko i jasne najvece gubljenje vremena na svijetu ......
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

14

Subota, 29. Novembar 2003

CHAT - razarač porodica 21. soljeća

Poruka onima koji ‘ bratuju u ime Allaha’ na chatu a ne znaju sa kime imaju posla. Inace i svima ostalima...

Uvod

Braco i sestre nista mi nije bilo teze uraditi ,dugi period unazad do prevesti ovaj tekst. Ne zbog literarnog znacenja nego zbog duhovne snage i poruke koja zraci iz njega. Drhtala sam dok sam kucala po prvi puta ove rijetke prevedene na Bosanski jezik.Ovu pricu sam procitala na jednoj stranici koja opisuje sta se dogodilo jednoj naivnoj djevojci bez razmisljanja. Pricu sam premjestila u originalu kakva i jeste bez ikakvih promjena pri prevodjenju. Pricu u originalu mozete pronaci na stranici http://www.geocities.com/i_am_huda u cijoj pozadini pise:’featabiru’ sto znaci:’izvucite pouku.’ Ova naivna zena je nakon svega opisala u detalje sta joj se dogodilo i ispovijedajuci se svojoj prijateljici, bila joj je zelja da nas upozna sa svojom greskom, da i neke druge osobe ne bi nasjele na ono na sto je ona nasjela. Kako god mi danas o njoj zakljucili, njoj se desilo ono sto ne bi niko pozelio da mu se desi i niko to ne moze povratiti. Ja joj se zahvaljujem na njenim iskrenim zeljama prema nama i hrabrosti da nas upozna sa drugom stranom ovoga, nekada veoma opasnog i razarajuceg oruzja, dvadeset i prvog stoljeca. Isto tako molim Allaha da joj oprosti jer kako god bilo, Njegova je Milost velika i prima pokajanje. Kako god ona nije svojom voljom pocinila los akt, ona se priblizavala bludu a dobro je opisano cemu blud vodi. Ociti dokaz je pred nama i niko nema pravo da kaze suprotno. Sejh Salih Munedžid je rekao da je chatanje strogo zabranjeno i da vodi u nemoral. Imao je pravo!

Braco moja i sestre moje, koliko god budemo prihvatali i slijedili Allahove propise toliko cemo biti sretni i na ovome i na onome svijetu. Koliko god se odaljili od istinskog puta i dopustili sejtanu da nam zabranjeno cini dozvoljenim, pa cekajmo propast! To je Allahov sunnet koji je On postavio i niko ne moze da ga mijenja. Dosta sam se upoznala sa slucajevima kako neki napadaju druge zbog recimo da’we u demokratskom drustvu i veze im se epitet novatora u vjeri dok ti isti nesmotreno i u neznanju sjede danima za chatom i chataju sa nepoznatim djevojkama sto vrlo dobro znamo da je (ihtilat tj. mijesanje) strogo zabranjeno. Svima takvima porucujem da povedu brigu o sebi prije brigu vode o drugima. Tragedija je ovo zaista velika i teska su vremena u kojima zivimo.Isto tako porucujem muskarcima da ne kazu kako je zensko bahato i glupo, nego isto treba da se pripaze od nepoznatih zena, pouku svi mogu izvuci. A sada zelim da vam poklonim ovaj gorki poklon da biste pouku primili…Prica slijedi:

vise mozete procitati OVDE
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

• »MaLjI_LjEpOtAn« je muško

Datum registracije: 17.04.2004

• Poruku poslati

15

Subota, 17. April 2004

:D bux valjda znas mene i ja sam na mirc .... po 5 6 sati :) i nije mi dosadno a kao sto kaze vaha zaradjuju se pare ... :P :) :P :)
Sandzak spaja,ne razdvaja (o)

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

16

Subota, 17. April 2004

kake to pare se zaradjuju bogoti, inace bi reko da je mirc totalna glupost, nemas sta drugo radit no buljit u ekran po 5-6 sati i ka demek pricat sa ljudima, pa bolje bate izadi i popi kahfu sa nekim zivim, no sa tima koji i onako pola od onog sto kazu lazu a i sve neka deca od 13-14 godina
malo za promenu

• »MaLjI_LjEpOtAn« je muško

Datum registracije: 17.04.2004

• Poruku poslati

17

Subota, 17. April 2004

kako se zaradjuju lako prodavanjem sajrova nick bnc shell root..a nisam ja samo na mirc idem i na neke sajtove o|
Sandzak spaja,ne razdvaja (o)

• »AmericanMan« je muško

Datum registracije: 01.05.2004

• Poruku poslati

18

Subota, 01. Maj 2004

Mirc Mirc ...... To nije loshe .... Vaha jeste zaradjivao... :D ... Ali DalNet je PUKO.... svaki polasata pada server..... imaju neki zanimljiviji server-i Vaha sta bi za onaj server ;) :D
[SIZE=5][SIZE=3] [/SIZE] [/SIZE]

np_SUAD

Početnik

(10)

• »np_SUAD« je muško

Datum registracije: 12.09.2004

• Poruku poslati

19

Srijeda, 29. Septembar 2004

Citirano

Orginalno od bux_ludvig_np
E sad ga preterase poneko demek ne koriste mir te ovo ono .Ada svi ste vi mIRC-arosi samo pokusavate samog sebe da lazete vecinu vas znam sa mIRC-a .....A ja sam jedan veliki bolesnik mIRCA provodim najmanje 5 sati pa i vise na mIRC ali zbog posla koji trenutno radim ,,,,,,nikad ne lazi samog sebe :klanja: ,Nikad ne lazi samog sebe8))

sellam alejkum
u pravu si buco nikad ne lazite sami sebe..
KAD VRIJEME UCINI SVOJE.....

Gyerzelez

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

20

Ponedjeljak, 24. Januar 2005

Sellam/vozdra

Zna li neko da me mal'ko uputi o MIRC downloadovanju? Cuo sam u prolazu da se moze puno stosta anonimno skinuti s interneta.

Fala vam u naprijed.

Gyerzelez

Social bookmarks