Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

ernad

Zlatna sredina

(10)

• »ernad« je muško

Datum registracije: 01.01.2004

• Poruku poslati

461

Četvrtak, 27. Maj 2004

crnogorska

...odmaraj danju da bi nocu mogo da spavas....
Pravda, ponekad spava, ali nikad ne umire...

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

462

Četvrtak, 08. Juli 2004

Suze mi teku od smijeha. Ako prestanem da se smijem, ostaće samo suze. [SIZE=1]Mesa Selimovic [/SIZE]
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

Sarah

Učenik

(10)

• »Sarah« je žensko

Datum registracije: 18.10.2003

• Poruku poslati

463

Utorak, 13. Juli 2004

[SIZE=3]Jedna radost moze rasprsiti hiljadu briga. Jedan cas strpljivosti moze sprijeciti najvecu nesrecu. Jedan cas nestrpljivosti moze citav zivot unistiti.[/SIZE]
Gospodaru moj, ne dozvoli da me zavara uspjeh, niti me poraz baci u ocaj i stalno me podsjecaj da je neuspjeh iskusenje koje prethodi uspjehu.

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

464

Srijeda, 14. Juli 2004

Sudbina vodi one koji hoce, a vuce one koji nece.
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

465

Ponedjeljak, 19. Juli 2004

"Ne treba se stidjeti poraza, jer poraz nije dozivio samo onaj ko nije ni pokusao."
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

466

Srijeda, 21. Juli 2004

"Ako si uspio da hodas po vodi, nisi nista vise postao od jedne slamcice; ako si uspio da letis po vazduhu, nisi nista vise postao od jedne zumzare; ali, ako si pobijedio svoje slabosti, onda si postao neko." (Muslim ibn El-Ensari)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

467

Petak, 06. August 2004

» Blago onom ko ostavi Dunjaluk prije nego što on njega ostavi, i izgradi sebi kabur prije nego što u njega uđe, i obraduje svoga Gospodara prije nego što Ga sretne.»

468

Četvrtak, 12. August 2004

Lieben heißt einen anderen Menschen so sehen zu können, wie Gott ihn gemeint hat. [SIZE=1][Dostojevski][/SIZE]

Leben ist das, was passiert, während du eifrig dabei bist, andere Pläne zu machen. [SIZE=1][John Lennon][/SIZE]

Gute Worte und gute Taten enthüllen für jedermann einen Sinn, ganz gleich in welcher Sprache und in welchem Land man ihnen begegnet. [SIZE=1][M.Alireza][/SIZE]

"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

469

"Ako prevedeš misli sa nemačkog na bosanski, srpski i slične jezike razumeće ih više ljudi na otvorenom forumu."
(hobbes)

470

Voleti znaci moci drugog coveka videti onakvim kakvim ga je bog zamislio( stvorio). [SIZE=1] [Dostojevski] [/SIZE]

Zivot je ono sto se desava , dok si ti revnosno predan pravljenju drugih planova.[SIZE=1] [John Lennon] [/SIZE]

Dobre reci i dobra dela otkrivaju smisao svakom coveku , bez obzira na kom jeziku i u kojoj zemlji na njih naidje.
[SIZE=1][M.Alireza][/SIZE]

[U]Cuti[/U] i [U]slusati[/U] ono sto nam je upuceno nije isto. [SIZE=1][pink][/SIZE]
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

471

Četvrtak, 02. Septembar 2004

secam se jednom Nelja rece "Daljina je ko vetar, veliku ljubav rasplamsava, a malu gasi"
malo za promenu

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

472

Subota, 18. Septembar 2004

[SIZE=2]Cinik je covek koji svemu zna tamnu stranu, ali ne i vrednost. [/SIZE]

Oscar Wilde

Arhitetkinja

Zlatna sredina

(10)

• »Arhitetkinja« je žensko
  • »Arhitetkinja« je zabranjen

Datum registracije: 22.09.2004

• Poruku poslati

473

Utorak, 28. Septembar 2004

Divljenje je umetnost zato sto je potrebno prepoznati sta je za divljenje vredno.

Nazalost kod nas desava se cesto da trud ostane ne primecen DESILO SE NEMI VISE PUTA DA SAM SE UZALUD ZA NEKOG ZALAGALA!!! :(

474

Srijeda, 29. Septembar 2004

Puno ljudi ostavlja tragove, vrlo je malo onih koji ostave prave utiske.

Dragulj

Učenik

(10)

• »Dragulj« je žensko

Datum registracije: 29.09.2004

• Poruku poslati

475

Petak, 01. Oktobar 2004

"srca se doista smiruju kad se Allah spomene"
Kur'anski ajet

"Blagodat i lagodan zivot ne cine ljude velikim veliki ljudi prolaze kroz skolu bola a velika srca se kale u topionicama zalosti" ---Kardawi

"Prijateljstva prestaju kada se ljudi upoznaju"

"Cetiri se stvari nemogu povratiti :odapeta strijela,izgovorena rijec,protekli zivot i propustena prilika"

"Vjernik ostaje uvijek isti bez razlike na vrijeme i mesto,nesalomljiv u veru s jednim licem i na jednom putu"

"Mi smo Allahovi i Allahu cemo se vratit"
Kur'anski ajet
Vjecna i vrijedna ljubav se moze zadobiti samo ako se probudi spram necim sto je vjecno i trajno,a to su dusa i intelektualno moralni kvaliteti!

MuShtuluk

Početnik

(10)

• »MuShtuluk« je muško

Datum registracije: 21.03.2004

• Poruku poslati

476

Nedjelja, 31. Oktobar 2004

Mislim dakle postojim

Ali posto ovo nije moja misao onda se pitam da li postojim ja ili ovaj sto je ovo mislio.
PokushaH da budem ozbiljan al ne ide 8)

ale

Učenik

(10)

• »ale« je muško

Datum registracije: 11.01.2004

• Poruku poslati

477

Nedjelja, 31. Oktobar 2004

misao dana

Citirano

Orginalno od MuShtuluk
Mislim dakle postojim

To bi Rene Decardes?

STAGA SVE IMA , STO MI NE TREBA!!!(Aristoteles)

STA COVEKA OD ZIVOTINJE RAZLIKUJE SU FINANSISKI PROBLEMI. (jules Renard)

Kod jednog DRUGA, moze Covek glasno MISLITI.
LIFE IS TOO SHORT, ENJOY ;)

Mehdi

Učenik

(16)

• »Mehdi« je muško

Datum registracije: 18.03.2004

• Poruku poslati

478

Utorak, 02. Novembar 2004

“UCITE, U ZNANJU JE SPAS”

Epitaf na nisanu Vehbije Hodzica (greblje Gazilar, NP)

• »Talibul-ilm« je muško
  • »Talibul-ilm« je zabranjen

Datum registracije: 23.10.2004

• Poruku poslati

479

Četvrtak, 04. Novembar 2004

IZREKA DANA

Pazi na svoje MISLI, one postaju RIJEČI.
Pazi na svoje RIJEČI, one postaju DJELOM.
Pazi na svoja DJELA, ona postaju NAVIKOM.
Pazi na svoje NAVIKE, one postaju KARAKTEROM.

Pazi na svoj KARAKTER, on postaje tvojom SUDBINOM.

»a čovjekovo je samo ono što sam uradi...« (Kur'an, En-Nedzm, ajet 39.)
Sve vrste pojedinacnih neprijateljstava covjeka bilo kad ce se pretvoriti u prijateljstvo i ljubav, osim neprijateljstva koje nastane iz zavidnosti (haseda). Ne mogu ga oprati sve vode, ni ublaziti sve ljubavi svijeta. On uvijek ostaje crna tacka, cekajuci momenat da eksplodira.

Parali su stomake trudnica, potom vadili zivu djecu koju su poslije pekli u sporetima i tjerali majke da piju djecju KRV!!! X( X( X(- Muderris

SVE SMO ZABORAVILI...I ZGARISTA...I RAT. ZABORAVILI BORBU DOBRA PROTIV ZLA, BORBU PRAVDE PROTIV NEPRAVDE, BORBU TESKU I KRVAVU. ZABORAVITI NE SMIJEMO. PROKLET BIO KO ZABORAVI IZGLADNJELU NANU, OSAKACENOG BABU, ZAKLANO DIJETE, SILOVANU SESTRU! ;( ;( ;(
Allahu ti pomozi mudzahidima u Ceceniji, Allahu , ti pomozi mudzahidima u Afganistanu, Allahu, ti pomozi mudzahidima u Iraqu, Allahu, ti pomozi mudzahidima u Palestini, Allahu ti pomozi mudzahidima sirom svijeta ma gdje se nalazili, podari im pobdjedu na ovom i dzennet na buducem svijetu. Amin! ;( ;( ;(

480

Nedjelja, 19. Decembar 2004

"Ljudi su usamljeni jer umesto mostova grade zidove oko sebe."[SIZE=1] [ zaboravih ime autora][/SIZE]

Social bookmarks