Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko
  • »galaksija« je autor ove teme

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

1

Srijeda, 26. Oktobar 2005

Misterije

Stvarno imate tako puno tema da sam izgubljena,ne znam koju temu ja da pokrenem a da je zanimljiva.No,odmah u startu cu da vam kazem da od ove moje prve teme nista ne ocekujete previse.Ovo je samo moje malo zagrijavanje.Mali uvod.
Ovih dana u mom malom mjestu govori se o jednom neobicnom desavanju.Na Kuli `Zmaja od Bosne` vazda su se desavale cudne stvari,pa eto I ovih dana se desavaju…Pojavio se neki tip/utvara sta li koji ima crni plast I kapu preko cijele glave .Pojavljuje se nocu,cim padne mrak I plasi samo samce.Policajcima uvijek izmakne,a oni ga u sali nazivaju Batmenom.

Takodjer sam cula da se negdje u Srbiji(ali ne znam tacno gdje,mozda neko od vas zna)pojavio Spiderman.Ocevidci tvrde da je skakao sa zgrade na zgradu…malo uvrnuto,no hajd mozda je stvarno spiderman,ko zna .

Ne znam da li ste culi za COVJEKA –LEPTIRA koji se javljao u mjestima (kao predskazanje velikih katastrofa) gdje su se kasnije desavali razorni zemljotresi,ratovi I sl.Pred nuklearnu katastrofu u Chernobilu bio je vidjen od velikog broja ljudi.Takodjer vidjen je I u San Francisku 1969.godine .Tada se u pomenutom mjestu srusio most iz cista mira I mnogo je ljudi izginulo koji su se nasli na tom mostu.Po ovom dogadjaju snimljen je I film `Motmanovo prorocanstvo` I toplo vam preporucujem da ga odgledate u kasnim vecernjim satima :- )

U misteriju spada I cudoviste iz Loh Nesa,kako je domoroci popularno nazivaju Nesi.Neki dan je dozivjelo I svog 3000-tog ocevica.Da li ovo cudoviste stvarno postoji ili ovi ljudi imaju neka prividjenja …ko bi ga znao.

Dalje…culi ste za ono ogromno jezero Titicaca u juznoj Americi.Oko tog jezera zivjelo je neko primitivno pleme (koje je davno izumrlo) ali naziv tog jezera je ostao od tih stanovnika.Kad to jezero posmatras iz aviona jasno vidis pumu,a Titicaca u prevodu sa jezika izumrlog plemena znaci PUMA.Ha????Kako je ovo neobicno-cudno,ja sam odusevljena ovim I nije nikakva `lovacka prica`,to je jasno.Ptanje glasi kako je to pleme moglo da vidi odozgo jezero???Ocigledno znali su da je u obliku pume!

Takodjer ima jos puno ,puno misterija oko kojih bi mogli pricati….sjetimo se Atlantide,Asteka I Maja,izgradnji piramida itd.itd…… hajde pricajmo malo o ovome ,naravno ako zelite. :)
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

2

U misterije spada i to sto mi stalno s vremena na vreme nestane po jedna carapa.
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

3

Citirano

Orginalno od Tulumba4All
U misterije spada i to sto mi stalno s vremena na vreme nestane po jedna carapa.

E jes ti fazon...nemoj da mi kvaris temu!
P.S. Mogu mislit kakve mirise ima tvoja soba :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

• Poruku poslati

4

Citirano

Orginalno od galaksija

Da su u sobi ne bi bila misterija ;)

Meni je misterija zasto postoje levoruki ljudi.
... And Tulumba for all

[/SIZE]

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

5

Citirano

Orginalno od Tulumba4All

Citirano

Orginalno od galaksija

Da su u sobi ne bi bila misterija ;)

Meni je misterija zasto postoje levoruki ljudi.

Pa to je logicno objasnjenje,samo im je razvijena lijeva strana mozga ;)
P.S. A jesi pogledao ispod kreveta ili ormara (mislim to za carape)?

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

• Poruku poslati

6

Citirano

Orginalno od galaksija

Znaci tvoje objasnjenje zasto postoje levoruki ljudi je da im je razvijena leva strana mozga ????
... And Tulumba for all

[/SIZE]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

7

Citirano

Orginalno od galaksija

Koliko ja znam za funkcionisanje lijeve polovice tijela je nadlezna desna strana mozga i obrnuto, za desnu polovinu odgovorna je lijeva strana mozga. Eto, i ovo moze biti jedna misterija.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

8

Citirano

Orginalno od ed

Citirano

Orginalno od galaksija

Koliko ja znam za funkcionisanje lijeve polovice tijela je nadlezna desna strana mozga i obrnuto, za desnu polovinu odgovorna je lijeva strana mozga. Eto, i ovo moze biti jedna misterija.

E da,ed-e malo sam se zaletila sa odgovorom,u pravu si!

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

9

Meni kao provjerenom ljubitelju stripa je najveca misterija vazda bio Marti Misterija. A jos veca misterija od njega samog je bilo kako on misteriozno rjesava misterije.

Malo misterija iz oblasti gradjevinarstva i posto sam lokal patriota da krenemo s jednostavnijim projektima prije nego se masimo Machu Pichua i piramida...

Zasto je stadion Kantrida u Rijeci uklesan jednom stranom u stijeni? I ko je bio taj famozni suzbijac litice? Vjecita mi je to bila misterija pa ako bi je neko razrijesio ja bih mu bio zahvalan.

Veselo!
Giovanni Tigavista
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 27. Oktobar 2005

Za 10. planetu drevni Sumericani su mozda znali prije 6000 godina. Svoje su spoznaje zapisivali na glinenim plocicama koje su sacuvane do danas. U zapisima su govorili o takozvanoj dvanaestoj planeti.

Planeta je, prema njihovim navodima, cetiri puta veca od Zemlje, kruzi elipticnom putanjom unutar Mlijecnog puta i u Suncev sistem ulazi, priblizno, svakih 3600 godina. Zato je ta svemirska lutalica svrstana u planete koje kruze oko Sunca.

Detaljno su je opisali i rekli da na njoj obitava rasa bica zvana Anunnaki, a planeta nazvana Nibiru pojavljuje se svakih 3600 godina. I u Kur'anu se spominje cak jedanaest planeta, te Sunce i Mjesec.

galaksija je dodao/la ovu sliku:
  • sumerci.jpg

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

• Poruku poslati

11

Citirano

Orginalno od galaksija
Za 10. planetu drevni Sumericani su mozda znali prije 6000 godina. Svoje su spoznaje zapisivali na glinenim plocicama koje su sacuvane do danas. U zapisima su govorili o takozvanoj dvanaestoj planeti.

Znali su za desetu i dvanaestu, a nisu znali za jedanaestu ? ;) Jos jedna misterija.

Zna li neko kako je izgledao kalendar naroda Maja ? Za njega kazu da je najtacniji pa me zanima kako li izgleda ?
... And Tulumba for all

[/SIZE]

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

12

Koliko ja znam (tj.kako sam cula)kalendar Maja nije imao 12 mjeseci.Jeli to tacno?

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

13

Kalendar Maja (na njemackom)

Kalendar Maja (na engleskom)
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

14

E hvala na kalendaru,ja vec isprintala onaj na njemackom jeziku,pa nesto sam razumjela,nesto ne.Saznala sam da im se kalendar zove Tzolkinkalenader i da ima 260 dana i da ima 20 imena dana :D ah moj njemacki i ja i dole ima predpostavka zasto su imali 260 dana u godini.Ah....pa skroz sam zaboravila taj njemacki....uf

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

15

Utorak, 01. Novembar 2005

Znam da ste culi za indijskog gurua Sai Babu.Nekada davno gledala sam ga u emisijama Artura Klarka,ali dosta sam I citala o njemu.Njegova specijalnost je materijaliziranje malih predmeta.Svi ocevici koji su imali priliku da prisustvuju trenutku kad je Sai Baba nesto materijalizirao bili su zaprepasteni.Mnogi su ga parapsiholozi prucavali,no,nisu mogli da ga dokuce.
Tvrdi se da Sai Baba umije da vrsi teleportaciju tih predmeta.(a sad se sjetitie Zvjezdanih staza ) tj.prenosenje materije kroz materiju.
Meni sve ovo djeluje kao da nisu cista posla,ali ko zna…..sve je moguce.

16

Citirano

Orginalno od galaksija
Njegova specijalnost je materijaliziranje malih predmeta.

Sta smem porazumevat pod ovim "materijaliziranjem"?

Ozbiljno pitam jer ne razumedoh?´.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

17

Pa to ti je kao fol da je `stvarao` predmete (tako tvrdi on,znaci to ne izmisljam ja,vec on tako prica) a drugi pak tvrde da je samo vrsio teleportaciju tj. umio je da uz pomoc misli prenese predmet sa nekog mjesta na mjesto gdje se trenutno nalazio.
Toliko.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

18

Citirano

Orginalno od Giovanni

Malo misterija iz oblasti gradjevinarstva i posto sam lokal patriota da krenemo s jednostavnijim projektima prije nego se masimo Machu Pichua i piramida...

Zasto je stadion Kantrida u Rijeci uklesan jednom stranom u stijeni? I ko je bio taj famozni suzbijac litice? Vjecita mi je to bila misterija pa ako bi je neko razrijesio ja bih mu bio zahvalan.

Veselo!
Giovanni Tigavista

Dajem prednost Tashketu da ti da strucno objasnjenje za tvoje pitanje, mozda nije video jos pitanje siguran sam da ce znati odgovor.
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

19

Utorak, 08. Novembar 2005

Neki pojedinci – najvise ih ima u Americi – tvrde da su vidjeli NLO-e , a cak postoje i neke snimke i fotografije . Svemirci nas obicno, prema tvrdnjama onih koji su ih vidjeli, posjecuju u letjelicama nalik na nase tanjire. Postoji i odredjen broj ljudi na raznim kontinentima koji tvrde da su ih oteli vanzemaljci i na njima radili pokuse. Neki tvrde da su, zahvaljujuci svemirskim posjetima, odjednom ozdravili ili se rijesili nekog tjelesnog nedostatka. I neke slavne osobe su tvrdile da su vidjele NLO, kao što su bivsi američki predsjednik Jimmy Carter ili glumac Glenn Ford.

Svi ti ljudi uglavnom ih opisuju na isti nacin (gadni, sivkasti, mršavi, s velikim crnim ocima). Vlada SAD-a, koja već 50 godina radi na proucavanju takvih slučajeva, ne želi otkriti nikakve informacije o mogucim posjetima vanzemaljaca, a paznju posebno plijeni slucaj kod Roswella u americkoj drzavi Novi Meksiko 2. jula 1947.

Tada je mnogo ljudi vidjelo kako nebom prolazi uzareni predmet. Jedan je farmer dugi dan u pustinji pronasao neke cudne dijelove olupine i neobicna trupla. Vojska je brzo odnijela i sakrila olupine i trupla. Vladine izjave za tisak o vanzemaljskim objektima su kasnije povucene i izjavljeno je da se radi o spijunskoj letjelici. Godine 1948, 7. jula, nepoznati se objekt ogromnom brzinom srusio u Teksasu, 50 kilometara od meksicke granice. I tu je vlada brzo intervenirala, a sluzbeno izvjesce o tome sta se zapravo tu dogodilo nikad nije objavljeno.

galaksija je dodao/la ovu sliku:
  • vanzemalajc.jpg

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

20

Utorak, 08. Novembar 2005

Citirano

Orginalno od Tulumba4All

Joooj, odlican si, ovo se i meni desava, ali samo kad sam u Pazaru, mislila sam da nam masina jede carape ili da ima neka pregrada i da cu iz nje jednog dana izvuci celo klupko starih carapa, znas bilo je onih lepih te s romboidima, s cveticima, macama... :D

Za mene je misterija zasto ljudi traljaju onaj vrh kad ljuste krastavce, ko vele da mu izvuce gorcinu, no ja i dalje ne znam kako to. ?(

Pazi koju igru igras.

Social bookmarks