Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen
  • »Babbha« je autor ove teme

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

1

Subota, 02. Novembar 2002

Ericsson T65

Kupio sam ga jer mi je Nokia 6210 "crkla" i ostalo, da ne davim ovde i sad...

Sa bulk-packom uz T65 Se dobija i interface kabl (?!) Instalacioni CD i kilo broshura i manuala... te ga time i svrstavam u Hardware koji sam imao prilike da testiram...

Sve to radi PERFEKTNO.

Software koji se dobije u pakovanju je TOP New stvar i nacin sinhronizacije izmedju Outlook-a i Mobilnog telefona verovali ili ne RADI!

Dakle, pri prvoj konekciji, odmah nakon postavljanja sistemskih drajvera T65 se ponasao kao LapTop ukacen recimo preko InfraReda... nako, ni brzo ni sporo al' sobzirom da se sva komunikacija obavlja preko serijskog porta nije ni cudo, sve u svemu ok, prihvaljtivo...

Primer #1
Prebacio sam sa TXT fajla u T65 450 telefona za manje od jednog minuta!

Primer #2
Prebacio sam kontakte (sve s e-mail adresama) i ostalim podacima sem brojeva za neshto manje od 2 minuta!

Primer #3
Prebacio sam listu obaveza zakljucno s rodjendanima, godishnjicama i datumima koji su znacajni za posao tako jednostavno da i dalje sumnjam :)

Sony-Ericsson T65
Talk Time: do 15 h
StandBy: do 210 h (istina!)
Mreza: GPSR i GSM
Frekvencije: 1800 i 900 (auto)
Cena: cca 150 €

Sve moguce preporuke za likove koji nemaju vremena da paze na punjenje baterije, obaveze i ostalo ! ;)

U Prodaji: Microdisc 020 318220 (Djutko)
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 10. Novembar 2002

postovanje

nije da se falim dje ga ja imam al sahi ima jednu opciju accept calls koja mi se najvise svidja ja uvjek selektujem ono from none
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

3

Utorak, 20. Maj 2003

Nokia 6100

Ne mogu a da ne pomenem ovaj novi mobilni telefon koji me je zaista odusevio svojim mogucnostima. Spisak svih tehnickih detalja mozete procitati u listi ispod.

Size
<li>Weight: 76 g (battery included)</li>
<li>Dimensions: 102 x 44 x 13.5, 60 cc</li>

Display
<li>High-resolution, passive Matrix Color Display</li>
<li>Supports 4096 colors within 128x128 pixels</li>
<li>Up to 8 lines (Latin) / 6 lines (Chinese) in message viewing</li>
<li>Adjustable display brightness control</li>

Memory Functions
The following functions use shared memory that is dependent on the data quantity per item and shared memory available at a time in the Nokia 6100:

<li>Phone book (up to 300 entries)</li>
<li>SMSs (up to 150 text messages or 50 picture/concatenated messages)</li>
<li>Fixed ringing tones (11 preset, not removable)</li>
<li>Calendar notes (up to 250 entries)</li>
<li>To-do list (up to 30 entries)</li>

The following features share a memory pool of 725 kB:

<li>MMS messages (max size 45 kB per MMS message)</li>
<li>Ringing tones in Gallery (20 preset, all removable)</li>
<li>Images (10 preset, up to 35 average size 10 kB images)</li>
<li>Java&153; applications (3 preset, up to 6 max size 64 kB per application)</li>

Messaging
<li>Text messaging: concatenated SMS, send and receive up to 3 messages, (459) 160+146+153 characters, in Unicode 70+63+63 per message</li>
<li>Predictive text input: support for all major European languages</li>
<li>Templates: quick and easy sending of pre-defined messages</li>
<li>Picture messaging: send pictures with text to other compatible phones. 10 predefined pictures in the phone, 5 empty for downloads, all replaceable.</li>
<li>Multimedia messaging: receive messages containing a text, a audio file and a image, which can be saved as wallpaper and ringing tone; send and forward messages containing images and text to other compatible phones.</li>
<li>Mobile Chat: based on standard SMS. All previous written messages from both persons are visible on screen. Chat messages are not saved on the SIM card.</li>

Ringing Tones
<li>21 polyphonic and 10 monophonic tones preinstalled</li>

Preinstalled Java™ applications
<li>Converter II (Currency, area, length, mass, temperature etc. conversions)</li>
<li>World Clock II</li>
<li>Games: Puzzle Chess</li>
<li>All applications user removable</li>

Call Management
<li>Speed dialing: for up to 9 names (key 1 is always for voice mail)</li>
<li>Last number redial from dialed calls list (Dial-key brings out the dialed calls list)</li>
<li>Automatic redial (max 10 attempts)</li>
<li>Automatic answer (works with headset or car kit only)</li>
<li>Emergency calls to 112 without SIM-card and with key locked phone</li>
<li>Call waiting, call hold, call divert, call timer</li>
<li>Automatic and manual network selection</li>
<li>Closed User Group</li>
<li>Fixed Dialing Number, allows calls only to predefined numbers </li>
<li>Voice dialing is not supported</li>

Tri-band Operation
<li>EGSM 900, GSM 1800 and GSM 1900 networks in Europe, Africa, Asia, North and South America.</li>
<li>Automatic switching between the bands</li>
Administrator je dodao/la ovu sliku:
  • 6100.jpg
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

4

Četvrtak, 15. Januar 2004

Pa posle....

posle nabavio 6310 pa taj radio ko mesec pa crko i posle ukucavo cio mesec brojeve u T610 :)

Pa cemo videt kolko on hoce da radi...
Can't Rain All The Time

5

Citirano

Orginalno od Babbha
u T610 :)

MLogo plaho telefonce! ;) 8)
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

6

Na ovaj SAJT ima djuture polifonskih melodija, programa, slicica, thems i sve sto ti srce pozeli za T610, za konekciju sa Pc-om je potreban Infra Red prikljucak ili Bluetooth iiili kablo

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

7

Citirano

Orginalno od Babbha
posle nabavio 6310 pa taj radio ko mesec pa crko i posle ukucavo cio mesec brojeve u T610 :)

Pa cemo videt kolko on hoce da radi...

Kad telefon kod Babbhka izdrži mesec dana to ti je ko kao da kod nekog drugog radi cirka dve godine - jednostavno nemoguće ga je videti na ulici, u kafiću... bilo gde, a da mu pri tom jedna ruka (obično desna) nije zauzeta telefonom ;)
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

8

@PaZaRaC : Halal ti bilo, al ja ocameh na ovom site-u! :O
@ sans : Istina ziva!Nisam bila dugo u NP, ali to vidoh ! :)
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

jare

Početnik

(10)

• »jare« je muško
  • »jare« je zabranjen

Datum registracije: 01.06.2006

• Poruku poslati

9

Subota, 08. Juli 2006

SonyEricson w810i. Odlican telefon. Dovoljno dobar da me natera (po prvi put) da odvojim vecu cifru od 100eura za telefon. Dosad sam se drzao principa da mi tel ne treba ni za sta drugo osim za poruke i pozive (eventualno organizer je bio koristan) te sam odvaja samo ogranicenu sumu para da zadovolji i minimum zahteva vezanih za dizajn. Ali... dodje i nova generacija...

Da ne moram da nosim ipod sa sobom.. dovoljno je dobar w810i. Slusalice kvalitetne, a 3.5mm jack nudi mogucnost prikljucivanje svih vrsta slusalica (onih velikih, kompijuterskih, bilo kojih).

2mp kamera (1632x1224 piksela) sasvim dobrog kvaliteta po prvi put cini da cu koristiti i kameru na aparatu. Dosad nisam bio zagovornik toga.

Znam da ima i drugih sa istim funkcijama (muzika i kamera) ali mi se ovaj svidja i zbog dizajna/velicine a i cene kada se usporedi sa tim drugima. Recimo n91 je puno mocniji telefon al je glomazan, preskup i nepratkican za ono sto meni licno treba.

U svakom slucaju, bez puno price, dobro telefonce. Preporucujem.

http://www.mobilnisvet.com/mobilni-test/…-Ericsson/W810i

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/947/Sony-Ericsson/W810i

P.S. Ova tema je dobra (kao i ona za pc performanse) jer kroz godinu dana izgleda smesno kako smo hvalili nesto il nam se cinilo da je dobro ono sto danas vise i nije tako nesto... :) Murov zakon, il sta vec, al tehnika napreduje.. napreduje..

10

Subota, 08. Juli 2006

Jope SonyEricsson sam sad V600i , UMTS demek videotelefonija i prtljancije. Prda.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

11

Subota, 08. Juli 2006

pa hajde kad ste haknuli da se falite novim telefonima ...

i ja uzeh pre neki dan, nof ispod cekica.

QTek s200 ... sahi plah :]

EdinA`

Zlatna sredina

(10)

• »EdinA`« je žensko

Datum registracije: 22.02.2006

• Poruku poslati

12

Subota, 08. Juli 2006

A ja imaaam Nokia 7370. Svidja mi se, jedina falinka mu je ta shto ima malo memorije. I ovaj je noF, Almire, da se ne falish samo ti :D
[SIZE=2]Hocesh protiv njih ? ? Onda, budi bolji od njih ! ![/SIZE]

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

13

Subota, 08. Juli 2006

Ja koristim iskljucivo symbian telefone, jer meni najvise odgovaraju ovakvi telefoni. Mislim da su mobilni odavno prevazisli to da mogu koristiti samo za osnovne funkcije kao sto je poziv, poruke i slicno, vec da se mogu koristiti za mnogo ozbiljnije stvari. Planirao sam ovih dana kupovinu Nokie N70 8)
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

14

Nedjelja, 09. Juli 2006

Ja galiba ne rekoh, moj telefon nije nov. Star je skoro godinu dana, al jos mogu da telefoniram i saljem eSeMeS-ove.

jare

Početnik

(10)

• »jare« je muško
  • »jare« je zabranjen

Datum registracije: 01.06.2006

• Poruku poslati

15

Četvrtak, 13. Juli 2006

Citirano

Orginalno od @ef
Ja koristim iskljucivo symbian telefone, jer meni najvise odgovaraju ovakvi telefoni. Mislim da su mobilni odavno prevazisli to da mogu koristiti samo za osnovne funkcije kao sto je poziv, poruke i slicno, vec da se mogu koristiti za mnogo ozbiljnije stvari. Planirao sam ovih dana kupovinu Nokie N70 8)

tacno da jesu, al pre nego sto se bilo sta kaze o tome mora se uzet u obzir potreba pojedinca. Kriteriji, potrebe, pa i zelje su razlicite od slucaja do slucaja. Meni je recimo w810i ono sto mi treba.. zato sam i kupio. Dosad mi nista drugo od telefona nije trebalo osim pozivanja i poruka. Razlog jednostavan: ono sto mi treba pored toga nije bilo dovoljno kvalitetno. Prevashodno to je muzika!!! A muzika ovom telefoncetu je strava!!! Extra nema sta. Jeste da je spor prenos podataka (u poredjenju sa mp3 playerima) ali i vredi. Uz to ima i super softver za prebacivanje muzike koji u isto vreme i konvertuje pesme na zeljenu kompresiju, tako da pesme ne moraju da uzimaju puno prostora. Za ovakve uredjaje je i 64kbps vise nego dovoljno. Automatski 3 put manje mesta od mp3 fajlova koje cuvamo u 192kbps mp3 formatu. Divota.

Symbian me ne zanima, niti bilo kakve druge multimedialne aplikacije. Kamera je jos uvijek tu samo ako nije prava pri ruci, ali opet... ova sonijeva moze da posluzi. O tome se radi. 2GB memorijska kartica (sto je bolja opcija nego hard disk na N91) je takodje dobra stvar. Da ne spominjem da je N91 oblika ko cigla, i duplo je veci i neprakticniji. A da jos ne kazem da je skoro duplo skuplji :D 300 eura, ili 500 nije ista stvar :).

ale

Učenik

(10)

• »ale« je muško

Datum registracije: 11.01.2004

• Poruku poslati

16

Ponedjeljak, 17. Juli 2006

Sony Ericsson P910i

Imam ovaj mobilni godinu dana i mogu reci da je super; malo "glomazan" posebno sada u leto ali sve ima pa cak i za tel.kartice sa kojima se automaticki moze zvati iz inostranstva za jugu.
ale je dodao/la ovu sliku:
  • p910i-2.jpg
LIFE IS TOO SHORT, ENJOY ;)

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

17

Selam

Evo jedne male lijepe stvarcice.
harunh je dodao/la ovu sliku:
  • E900.gif
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

18

jare, da si bolje procitao post u kojem si me citirao video bi da sam napisao da koristim iskljucivo symbian telefona zbog toga sto MENI ovakvi telefoni najvise odgovoraju. Mom ocu koji mobilni korisiti samo da bi zvao i primao pozove symbian telefon ne treba. Posto tebi mobilni treba samo za to da bi slusao muziku, telefonirao i slao poruke slazem se da je w810i dobar izbor.
Ja recimo bih pre koristio i Nokiu 6600 pre w810i-a, a da ne govorim o Nokii N91. To da su obicni telefoni u odnosu na symbian obicne igracke i to stoji, ali mobilni treba birat prema potrebama.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

19

Ja sa mobilnim samo pricam, pa cak i to rijetko, tj samo onda kad se mora i kada nisam kod kuce da bih razgovarao sa kucnog telefona. To je sto se tice razgovaranja a kada se tice sms poruka, e to je jos redje.
Zbog svega toga mi je moja nokia 3310 vise nego dovoljna.

Bezbeli za slikanje umjesto telefona koristim digitalnu kameru, a kako muziku bas nesto mnogo i ne slusam zato mi i netreba mp3 player, a inace da me muzika toliko zanima i da je moram slusat pa i onda kad nisam kod kuce e tad bih kupio i taj mp3 player umjesto sto bih za to davao pare na telefon.

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

20

Utorak, 18. Juli 2006

Joj!

I onda... posle puno vremena....
I posle pomijenjenih 30tak modela mobilnih
telefona
Dolazim do zakljucka da je

6680 najkompleksniji rad Nokije ali je neprevazidjen
N70 koji bukvalno poshtujem MAX ko uredjaj !

.
Babbha je dodao/la ovu sliku:
  • n70.JPG
Can't Rain All The Time

Social bookmarks