Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »annonimus« je muško
  • »annonimus« je autor ove teme

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 30. Juni 2005

Moda

Evo vam prilike da popricate o Modi.Naravno i da postirate neki vas Modni detalj.
" Bilen alemlere rahmettir "

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

2

Subota, 02. Juli 2005

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) e bas ste INN ;)

3

Nedjelja, 03. Juli 2005

Inn to mu dodje moderni jel'de? Il' u trendu odnosno gledati sta i kako oblace ljudi oko tebe, ljudi na tv-u i onim spanskim sapunicama?

Ja nisam nesto u trendu. Ne pratim puno modu, prebrza je ne mogu da je stignem. Pratim svoj ukus. A o ukusima ne vredi raspravljati. Toliko od mene u ovoj temi. Nista licno, any :)

PS.Jako je lepo videti uredne i skladno odevene ljude, kojima ono sto nose istovremeno i stoji.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

joku

Učenik

(10)

• »joku« je muško

Datum registracije: 04.06.2005

• Poruku poslati

4

Nedjelja, 03. Juli 2005

Pink, tema nije ni pocela a ti je vec zatvori.Ja volim sportski-elegantno,dzins u kombinaciji sa sakoima.

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

5

Nedjelja, 03. Juli 2005

Glasala sam za "kako kad", jer imam isto misljenje ko i moja postovana kona Pink. Moda se toliko brzo mijenja, da je nemoguce ustic je. Taman ti se svidi neki stil, kad on sutra vec out. Da zanemarimo taj mali ali vazni detalj, sto to sve kosta a studentski budzet siromasan.

Trenutna moda je da Allah dragi sacuva. Sto krace to bolje, sto providnije to bolje....to se meni ne svidja. Volim klasicnu i diskretnu garderobu, bila ona sportska ili elegantna. Preferiram pantalone ili ti hlace ( :)) smijesna ova rijec), suknje oblacim ponekad. Vodim racuna o tome da mi je garderoba od pamuka ili nekog drugog prirodnog materijala a izbegavam sintetiku.

P.S. Ja glasala. :]
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

6

Nedjelja, 03. Juli 2005

@ joku: Jok, ne zatvorih ja temu, da ne da Bog. Ja samo kratko rekoh to sta imadoh da kazem.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

joku

Učenik

(10)

• »joku« je muško

Datum registracije: 04.06.2005

• Poruku poslati

7

Nedjelja, 03. Juli 2005

Ok,pink!Treba da ispostujemo annonimusa kao pokretaca teme.Mislim da je tema okey!

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

8

Ponedjeljak, 04. Juli 2005

Kao sto sam i pre toga napisao,podelite sa nama vas omiljeni "modni" detalj t.j postirajte.Bez razlike dali je to tasnja,dzins,sako,i red rugih stvari koje su vama drage da ih nosite.

ELLIK

Početnik

(10)

• »ELLIK« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

9

Nedjelja, 12. Februar 2006

moda

mislim da je danas veoma važno pratiti modu,nove trendove,šta je IN a šta OUT.Trudim se da budem što bolje informisana,kupujem razlicite modne magazine,pratim razlicite programe i sajmove o modi,veoma me to zanima.Trudim se da odeca koju kupujem bude uglavnom prijatna i da bude funkcionalna,i ako je to moguce i posle nekoliko godina da bude IN.Volim opušteni stil,znaci ništa tesno,naravno sem farmarica,bluze koje nisu previše na telu,suknje baš i ne nosim ali imam ih par u ormaru za svaki slucaj!!!i naravno obavezno moram imati odecu za vecernje izlazke,koja naravno mora biti NORMALNA da se u njoj osecam lepo,jer ako mi nešto smeta pišem propala zabava...Što se tice oblacenja ove današnje omladine ponekad imam probleme da pogodim šta imaju na sebi,i ne razumem što se oblace provokativno,jednom reciju da se vidi što više tela na njima,ali ja mislim da što manje devojka otkrije daje prostor muškoj fantaziji...naravno lepo je naznaciti nešto na sebi ali paziti koliko toga ce se na vama videti...MODA je stvar ukusa-milion ljudi milion cudi...

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

10

Naravno, kao i u svemu tako i u oblacenju postoje u sustini dva pravca, odnosno dva nacina shvatanja i primjene odjece.

Jedan je covjek u odnosu na svijet. U tom pravcu vi se oblacite onako kako ce se svidjeti svijetu, tj. ljudima i onako kako ce se to vama svidjeti. Tada naravno pratite sve ono sto u sustini takodjer ima isti pravac gledanja na to. Danas se upravo na to misli kada se kaze moda, trend, itd.

Drugi nacin gledanja, shvatanja oblacenja, odnosno garderobe je covjek u odnosu na Stvoritelja, Gospodara koji ga je stvorio. U tom pravcu, tj. nacinu razmisljanja covjek se oblaci onako kako ce Gospodar biti zadovoljan, a Gospodar je zadovoljan kada se neko oblaci onako kako je to pokazao i poducio nas Poslanik a.s. Dakle, slijedjenjem njega sticemo zadovoljstvo Allahovo dz.s.

Dakle, to su ta dva smjera osnovna. Naravno da su rijetki oni koji u potpunosti slijede ovaj drugi nacin, a sve je vise onih koji u potpunosti se predaju ovom prvom nacinu posmatranja na svijet i zivot, a samim time i na modu i oblacenje.

Dakle, covjek je uvijek izmedju dva zadovoljstva: svoje licno i zadovoljstvo svijeta nasuprot zadovoljstva Allahovog dz.s.. Pa ili ce odabrati svoje licno zadovoljstvo i zadovoljstvo svijeta ili zadovoljstvo Gospodara koji ga je stvorio. To je unutarnja licna borba koju svaki covjek u sebi vodi.

Eto, napisah ovo malo zarad razmisljanja.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

11

ja nisam kupio par carapa dvije godine a kamoli nesto skuplje.volim udobnu i laku obucu i tu ne gledam cenu.a sto se tice ostalih stvari uvek imam jedne ili dvoje pantalona(levis-duze traju)i bezveze bluze i jakne.odoh da glasam.

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

NELLI

Početnik

(10)

• »NELLI« je žensko

Datum registracije: 17.01.2006

• Poruku poslati

12

ah ta moda!!!

[SIZE=2]Moram priznati da sam jako neodlučna što se tiče kupovine garderobe, uvek imam neku predstavu kako bi ta stvar trebala da izgleda ali naci je, to je malo teže.Volim da ta stvar bude nečim interesantna ali istovremeno udobna i prijatna za nošenje, da prati liniju tela ali nemislim tim da bude baš tesna. Najviše nosim džins( sad jako aktualan) i upotrebljiv za svaku priliku, svejedno da li sportsku ili svečanu izbor je jednostavan. A pošto sam studirala konfekciju jako me zanima moda, kreiranje-crtanje modelčica ali za sada samo iz hobija!! Toliko, ali bilo bi mnogo više[/SIZE] :]
The best way to destroy an enemy is to make them your friend :]

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

13

Ponedjeljak, 13. Februar 2006

Sto je zivnuo ovaj narod :D

Muka mi sad da postiram neke detalje,pa cu to sutra ;)

Mora neko PRVI :D

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

14

Pratim je al` ponekad :D 8)
Svidjaju mi se osobe koje imaju svoj stil ,ali da taj stil nije prenapadan.
Sportski sam tip i tako se nosim.Ponekad kad treba (al` rijetko kad) sredim se i kao dama :]
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

15

Hmm, sta mislis Galaksijo pod ovim dama? Bas me zanima. Imam osjecaj da je to vec unaprijed odredjeno i da nema sta tu da se dalje kaze, sve je jasno kada se kaze dama. Dakle, sta je to dama?

Hvala.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

16

Citirano

Orginalno od Spain
Dakle, sta je to dama?

Hvala.

Sad cu mozda da pretjeram...ali unaprijed molim sve one koji budu citali ovo da shvate da ovim ne opisujem sebe,samo odgovaram na Spainov post.ok?

U ovom slucaju sam mislila na damu koja se obuce kulturno i elegantno,dakle na osobu koja izgleda kao dama onako na prvi pogled.

Ti si Spaine mislio na nesto drugo.Ti smatras da se dame radjaju ...da,slazem se..ali djelimicno...Ja smatram da svaka zena moze da bude dama ako na inteligentan nacin pristupi sebi...
Damu nije tesko prepoznati,jednostavno ona se odmah uoci....
Toliko. :]

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

17

Dama se prepoznaje po svom drzanju prije nego po svom izgledu, mada se podrazumijeva da ima ukusa i pri odijevanju.

Ekvivalent za damu u nasem bosnjackom kulturno-civilizacijskom krugu je hanuma. Kao za damu tako isto vazi i za hanumu da ima drzanje a Boga mi i da vodi racuna o izgledu ;) . Koliko ste puta culi kada kazu: Ona je prava hanuma!
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

18

Galaksijo, mislim da se nismo bas najbolje razumjeli. Kada sam napisao da se pod damom vec nesto podrazumijeva, nisam mislio na neko predodredjenje sudbinsko, tj. da se dama radja, vec sam to mislio prilikom objasnjenja izraza, tj. znacenja rijeci dama. Htio sam reci da je ustaljeno u svijetu da kada se kaze dama odmah svi znaju o kakvom tipu zene se radi, ali ja bih htio da to revidiramo i preispitamo da li je upravo taj model, tj. tip zene koji se pod damom podrazumijeva zapravo i stvarno dama. Na to sam mislio.

Naravno, ja sam htio lagano da dodjemo do zakljucka kojeg je odmah iznio Ed, a to je da je za mene prava dama ustvari hanuma. Kada neko spomene dama, ja odmah zamisljam hanumu nasu, poboznu, pokrivenu, smjernu, poniznu, skormnu, odlucnu, hrabru, pozrtvovanu, punu ljubavi, itd.

Nadalje cu se sloziti da Edom da je hanuma ona koja ima has muslimansko drzanje i dostojanstvo, a to se odrazava i na njenoj garderobi.

Sada je sve jasno, zahvaljujuci Ed-u. ;)

Hvala.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

19

Pa eto Spaine ed te preduhitrio.....
No,mislim da sam djelimicno razumjela tvoje pitanje (tj.ono sto si ti mislio) pa sam ti dala odgovor.....
Inace,ovom prilikom iskazujem svoje postovanje pokrivenim damama,jer u mom krugu prijatelja ima i jednih i drugih i niko se ne razlikuje po tome...
Nije nam svima dato da vidimo ispravan put....

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

20

Evo vam jedna HANUMA :O
annonimus je dodao/la ovu sliku:
  • Hanuma.jpg

Social bookmarks