Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

21

Ponedjeljak, 13. Februar 2006

Lijepo ti izgleda ova hanuma, samo joj jos fali mahrama na glavi i da malo spusti rukave da bi bila bas ono pravo prava hanuma. I za moj ukus ovaj gornji dio bi trebao biti malo manje "privlacan".

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

22

Spaine,ja mislim da joj nista ne fali.... :D
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

23

To je okej, naravno. Mislim to je tvoje misljenje.
E sada bi bila druga tema, tj. sada bi to bilo novo poglavlje razmatranja ovog pitanja, ako bismo krenuli da ga sagledavamo sa aspekta ispravnosti u odnosu na ona dva nacina sagledavanja.

To su ona dva nacina gledanja na svijet, zivot, pa i modu koja sam naveo u jednom od prijasnjih postova.

Jer ja sam inace protiv mijesanja ta dva aspekta i idejnom smislu. U praksi, tj. u zivotu to srecemo na sve strane, ali idejno ja nisam za to. Dakle, ili je necemu cilj dunjaluk i licno zadovoljstvo ili Ahiret i Bozije zadovoljstvo.

U ovom primjeku kojeg nam je pokazao annonimus ja prepoznajem obje tenzije (najblaze receno). Dakle, ovdje vidim da se ima za cilj i dunjaluk i ahiret i licno zadovoljstvo. Sto nije moguce sastavit, u idejnom smislu.

A na hanumu bez mahrame nikako ne pristajem, jer to je jedan najvaznijih obiljezja hanume.

Dakle, ili je neka zenska osoba hanuma u pravom smislu rijeci ili je dunjalucarka u pravom smislu te rijeci. Naravno, mislim u idejnom smislu.

Najopasniji tip zenske osobe su oni tipovi koji koriste imidz hanume a za cilj imaju dunjaluk. Takve uvijek tradicionalnu njosnju pokusavaju "modernizirati", tj. okrenuti je dunjaluku. Zao mi je, to ne moze, jer je hanuma okrenuta ahiretu, a ne dunjaluku i to se ne moze mijenjati. Ako li se pak promijeni onda je to sasvim nesto drugo. :)

Sta ti mislis, Galaksijo?

Hvala.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

24

To je ok,ja ne mogu da mjenjam tvoje misljenje,ti ne mozes moje i tako....
Ja smatram da odjeca ne cini covjeka i da ne odredjuje njegovu dusu.Kod Allaha mogu da budem dobra i otkrivena,ali kao sto rekoh nemam nista protiv pokrivenih,jer u mom drustvu ima i takvih.To je ok...efendija Ceric jednom rece :
"Ja najvise volim kad vidim da setaju dvije djevojke-jedna pokrivena,a druga otkrivena"...mislim da je time mnogo rekao.
Hvala i tebi :]

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

• »annonimus« je muško
  • »annonimus« je autor ove teme

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

25

Ova Hanuma je u pravom smislu Hanuma.Njeno ime je Kraljica Ranija :D
" Bilen alemlere rahmettir "

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

26

Naravno Galaksijo da necu mijenjati tvoje misljenje, nije mi to ni cilj, jelde. Nije ni tebi cilj da mijenjas moje misljenje, to vidim.

Dakle, to je iskljuceno. Svako od nas sam samo moze svoje misljenje mijenjati ako hoce, a i ne mora ako nece.

Dakle, nadalje u razgovoru nemamo cilj jedno drugom mijenjati misljenje, nego istrazivati neku temu i zajednicki dolaziti do zakljucka. Ako li dodjemo do nekog zakljucka koji smatramo da je ispravan onda je na svakom ponaosob hoce li taj zakljucak prihvatiti ili ne. Ako nece da prihvati okej, slobodna volja je njegova, a moze naravno i prihvatiti. Sve zavisi od spremnosti i zelje za potragom za istinom.

Dakle, u islamu je poznato da Iman (vjerovanje) nece biti priznato bez djela, a ni djelo bez Imana. Ovo je po hadisu Muhammeda a.s.

A ako pogledamo Kur'an vidjet cemo da Allah dz.s. kaze, ako Mene volite Poslanika slijedite. Dakle, pokornost i vjeru Allahu dz.s. potvrdjujemo djelom. Bez djela nema nista. Ne mislim da djelom nema neko kod mene nista, nego tako Poslanik a.s. kaze.

Dakle, Iman bez djela nece biti primljen, a ni djelo bez Imana.

Najcesce oni koji nisu u stanju da sprovedu nesto udjelo napadaju one koji su sproveli nesto u djelo, ali su zanemarili onu imansku komponentu. A takodjer, oni koji su zapostavili imansku komponentu vade se na one koji svoju vjeru ne potvrdjuju djelom. Obje ove skupine su manjkave, tj.

Oni koji tvrde sebi iman treba to da potvrde djelom, a oni koji pokazuju djela trebaju da svoja djela upotpune iskreni nijjetom, tj. cistim imanom.

Ovo je naravno usko vezano i prilikom garderobe. Dakle, ako neka muslimanka za sebe tvrdi da je muslimanka, da vjeruje Allaha dz.s. ona joj samo jos ostaje da to posvjedoci, tj. potvrdi djelom. Ako li se pak buni i nije u stanju da to sprovede u djelo, to je znak slabosti upravo imana, vjerovanja i odlucnosti. I naravno obratno.

Dakle, kod garderobe, prava hanuma u potpunosti ima dostojanstvo koje joj dolazi od Imana, Allah dz.s. je cini dostojanstvenom zbog toga i naravno ona to potvrdjuje djelom tako sto se oblaci i nosi u skladu sa rijecima i djelima Muhammeda a.s. i njegovih ashaba.

Sta mislis o ovome Galaksijo?

Hvala.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

27

Utorak, 14. Februar 2006

Ne mora znaciti sve sto je moderno da je i lijepo.
Toliko.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

28

Utorak, 14. Februar 2006

Citirano

Orginalno od galaksija
Uostalom ne znam sta mi TI o imanu pricas kad je iman isto tako to da se ne svadjas sa svojim bratom Muslimanom ,a ovdje na forumu,prije mog pojavljivanja I OTKRIVANJA VAS bilo je (tako predpostavljam ) VELIKIH PREPIRKI I to cini mi se upravo oko religije….

Jeste, bilo je prepirki ali ne zbog religije vec zbog nekoliko tvrdoglavih glava medju kojima je bila i moja :D. Neke glave su se ohladile a neke su pukle :D ali to je sada proslost.

Iako se sa Galaksijom ne slazem po nekim pitanjima ipak cu joj dati za pravo da ne treba ubjedjivati ljude u bilo sta pa ni u stvarima vjere. Pogotovu to ne treba ciniti na nacin da isti dobije osjecaj da ga proganjamo. Dovoljno je iznijeti svoj stav i to je dovoljno iznijeti ga jednom sto se kasnije moze eventualno dopuniti ali ne i ponavljati. Moram da priznam da sam sebe uhvatio par puta u ovome te se trudim da se otaraksim tog belaja. Na dobrom sam putu :)

E sad moda... meni je uvijek bilo cudno sta je to moda i sta odredjuje da nesto bude u modi. Sjetite se simi cipela ili zvonastih pantalona. Ja sam mislio da se takve pantalone nikada vise nece vratiti u modu. Ovdje je izgleda veoma bitno biti u korak sa vremenom, ne smije se zakasniti. Sjecam se kako su nas Sandzaklije u Sarajevu zafrkavali zbog bijelih carapa kad ih vise niko nije nosio :D
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

29

Utorak, 14. Februar 2006

Da, da, ne mora znaciti da sve sto je moderno je i dobro. :)

Hvala.

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

30

Petak, 05. Januar 2007

Moda je čini mi se bila početna tema.
Dakle,variram ,kako Spain reče u pogledu ona dva pravca,nekad kad me univerzumska posla uzmu pod svoje ,onda se oblačim kako "moderna moda"(ovo je pleonazam, znam),nalaže.
A onda kad ,u rijetkim trenucima shvatim ko sam i šta sam,onda se oblačim u skladu sa delimičnim verskim propisom(nažalost bez glavnog dela-hidzaba),al' eto trudim se?(
Al' u suštini imam svoj stil,jer ne volim da mi neko tamo nameće šta treba da nosim,a da ja pritom znam da to izgleda ruzno,nepristojno,drečavo...
Ali sve u svemu -mislim da KOMPLETNA hanuma može biti -devojka odevena u islamskom "fazonu",hteli mi to priznati ili ne.

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

Datum registracije: 30.07.2006

• Poruku poslati

31

Četvrtak, 11. Januar 2007

..sta znam..ja volim da sam u toku modnih desavanjaa..i ovako da prelistam neke casopisee i pogledam kako to izgledaa.. alii sto se mene same tice nesto nisam bas neki tip koji pratiii ta desavanjaa..vec jednostavno volim da oblacim stvari u kojima se prije svega udobnoo osjecam.. a naravnoo da to ne izgledaa bas nestoo punoo losee.. nekako sam visee sportski tip..pretezno nosim jenas.. a one nekako nikada nisu out.. ne volim upadljivo da se oblacim..volim kad sam neutralna sto se garderobe ticee.. nekiii jednostavan stil..kojii mozee a ne moraa da bude sad po auktuelnoj modi...

..takodje ne mora da se svidjaa svima to sto ja oblacim..najvaznije mi je da se ja fino osjecam u tomee..

..moje sestre kazuu da imam neki cudan ukus..al ja ipak mislim da o tome ne trebaa raspravljatii..
..mjeri svoj uspjeh po tome cega si se sve trebao odreci da bi to ostvario..

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

32

Utorak, 23. Januar 2007

Samo da je shiroko :)

Gledajuci narod kad sheta gradom, ili konkretno, moje drugove iz odeljenja ZGADI MI SE...svi su nekako isti, nekako ushtogljeni, zategnuti..ja lichno to ne volim..i josh kad mi obuku one ROZE dzempere, majchice i koshuljice...tad mi se josh vishe zgadi :D DAJTE BRE....zar ROZE (Pinkich izvini :D) nije zenska boja? Zar ta boja ne predsavlja homosexualnost kod mushkaraca o|

Ne znam koliko se vi slazete sa time, ali to je moje mishljenje...
Shto se mog odevanja tiche, s obzirom da volim da slusham rap tako volim i da se oblachim (u tom stilu)...
Ne samo zbog toga shto tako predstavljam ono shto slusham nego shto je brate udobno...
Najvishe volim texas u mixu sa nekom xxl duxericom ili majicom uz kachket na glavi :)

E sad, je l' moze neko da mi kaze svoje mishljenje: Zbog chega ljudi u pazaru smatraju one koji nose shiroke pantalone ili duxerice narkomanima?...znachi ono, kategorichko svrstavanje.
Je li to samo josh jedna posledica nasheg mentaliteta ili su to samo predrasude bez nekog posebnog razloga?

Po meni je ipak najbitnije da svako ima neki svoj stil i svoj nachin oblachenja i da taj stil, naravno, predstavlja neshto lepo....(Moguce da su nam vidjenja na to shta je lepo razlichita, ne znam...). Ona monotonija u oblachenju kod dotichnih osoba je stvarno dosadna...Ajde, ok, nemaju stila (po meni)...znashto onda moraju mene da napadaju kako se ja oblachim...? Mislim, ako ja cutim i ne vredjam ih zbog njihovog stila (svako ima svoj ukus, pa makar on bio idiotski), zbog chega oni moraju da mi treniraju zhivca svaki dan? ....Mentalitet?

Hwala...

Dzenis
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

• »be_unique« je žensko

Datum registracije: 10.02.2006

• Poruku poslati

33

Srijeda, 24. Januar 2007

Naravno da svako treba da ima svoj, prepoznatljiv stil i da ne treba da robuje trendovima. Nema nista gore nego kad vidim uniformisane ljude u gradu. posebno ako su 'uniforme' radjene po ugledu na 'zvezde' sa tv-a (citaj: pevacice).
Ako je neko slucajno razlicit i ne oblaci se po nasim ocekivanjima i normama, odmah mu pripisujemo etiketu narkomana, kriminalca.... ili vec neceg drugog ( mislim na razna pogrdna imena, da ih ne navodim sada... ljudska masta moze svasta). Znaci da ako neko nije kao mi, odmah nije normalan! Je li to ispravan kriterijum? Da sam na mestu onih koji tako misle, zapitala bih se. Uostalom, ljudi imaaaaaa mnogo pa svako bira drustvo koje mu odgovara i trebalo bi da ne obraca paznju na druge.
Vazno je kakav je covek iznutra, a ne sta oblaci. Vratimo se pravim vrednostima!!!

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

34

Srijeda, 24. Januar 2007

Citirano

Orginalno od SuddenDeath
Gledajuci narod kad sheta gradom, ili konkretno, moje drugove iz odeljenja ZGADI MI SE...svi su nekako isti, nekako ushtogljeni, zategnuti..ja lichno to ne volim..i josh kad mi obuku one ROZE dzempere, majchice i koshuljice...tad mi se josh vishe zgadi :D DAJTE BRE....zar ROZE (Pinkich izvini :D) nije zenska boja? Zar ta boja ne predsavlja homosexualnost kod mushkaraca o|

Citirano

Orginalno od SuddenDeath
E sad, je l' moze neko da mi kaze svoje mishljenje: Zbog chega ljudi u pazaru smatraju one koji nose shiroke pantalone ili duxerice narkomanima?...znachi ono, kategorichko svrstavanje.
Je li to samo josh jedna posledica nasheg mentaliteta ili su to samo predrasude bez nekog posebnog razloga?

SuddenDeath vidis li ti kako sam sebi skaces u usta???
Prvo sve one koje nose roze dzempere okarakterises u pedere a onda se pitas zasto tebe neko opisuje kao narkomana jer nosis to sto nosis!!

Ti radis isto al kad si ti u pitanju e onda se bunis.I ti iste predrasude imas a pitas se zbog cega ih imaju drugi.

Posto vidim da mnogo volis da citas,procitaj Era i kadiju,nije dugacko a vrlo poucno.
Isti arsini za sve.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

• Poruku poslati

35

Srijeda, 24. Januar 2007

Citirano

Orginalno od Tashke

Citirano

Orginalno od SuddenDeath

Citirano

Orginalno od SuddenDeath

SuddenDeath vidis li ti kako sam sebi skaces u usta???
Prvo sve one koje nose roze dzempere okarakterises u pedere a onda se pitas zasto tebe neko opisuje kao narkomana jer nosis to sto nosis!!

Ti radis isto al kad si ti u pitanju e onda se bunis.I ti iste predrasude imas a pitas se zbog cega ih imaju drugi.

Posto vidim da mnogo volis da citas,procitaj Era i kadiju,nije dugacko a vrlo poucno.
Isti arsini za sve.

Nikog ja nisam svrstavao nigde Tashke, i polako choveche...meni svaki tvoj post lichi na izlive besa :)
Ne, ozbiljno...ja sam rekao boja roze predstavlja neshto nezno, shtavishe, prestavlja osobe zenskog pola (ne?), a kod muskaraca homoseksualnost. Gledam TV...vidim..chujem..kapiram...
Chovece, uopshte ne znam kako da se izrazim.
Drugo je ROZE boja, a drugo je nosit se SHIROKO. I to nisu nikakve predrasude...ne osudjujem ljude po tome kako se nose vec po tome kakvi su iznutra, shto reche be_unique. E sad, shto su vecina koju poznajem, a koji nose te roze dzempercice i chuda JAKO,ali pazi, JAKO dvolichne osobe, pokvareni i izmedju ostalog GLUPI, da budem iskren...opet kazem, vecina onih koje poznajem...mozda postoje oni koji nose roze dzempere, a ja ih ne poznajem, a dobre su osobe ne znam...ali ja sam svoje mishljenje oformio gledajuci upravo one koje poznajem...
I znam da ovom pitanju nije mesto u ovoj temi, ali, shta ti imash protiv mene Tashke? Konkretno, onako iskreno? Netjem se ljutim sha god da je...
P.S. Mene, hvala Bogu, josh uvek nisu proglasili narkomanom...ali puno onih koje znam vec jesu, iako oni to nisu!

Roze !== Predrasuda
Shirkoo == Predrasuda...

Hwala
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

36

Srijeda, 24. Januar 2007

SuddenDeath ti pojma covece nemas o cemu pricas :rolleyes: samo neke nebuloze bas da se coveku zgadi o|
Ma vidi se da si jos zelen prvo kritikujes i gadis se na muskarce koji nose roze kosulje a zatim govoris kako svako treba imati svoj licni stil i nositi ono u cemu se najbolje oseca.

Ljubomoran si na gospodu koja ima opeglane i ciste kosulje pa i roze boje sto da ne to je pravi hit za razliku od tebe i tebi slicnima koje kad ih vidis bas ti se zgadi(siroke, pocepane i prljave pantalone sa nogavicama u carapama a spustene do pola d###ta kao fazon da im se vide bokserice, a dukserice xxxxxxxxxxxxxxlllll pa kad ih vidis da umres od smeha :))

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

• Poruku poslati

37

Srijeda, 24. Januar 2007

Po meni je roze zenska i pederska (kod muskaraca boja, pa ti pricaj shta hoces i kako god hoces, a to sho su ti moje rechi nebuloze, tvoja stvar. Ja ni malo nisam ljubomoran na te sa ispeglanim koshuljama...ja konkretno pricham o roze boji, a ne o svim koshuljama i pantalonama, shta god...Shtavishe, meni se koshulje i ta sranja svidjaju...
Ali, ne znam shto u opshte rapsravljam sa tobom o tome....imamo dva skroz razlicita gledanja na svet (grandovci i oni koji ih proklinju se nikad nece slagat..) i normalno je da se nikada necemo slozit...a i ukusi su razliciti...ono shto je tebi lepo,meni je ruzno i vice versa...

P.S. Ajla, ako nisi primetila svi (ovi bogatiji, naravno) hiphoperi po televiziji nose koshuljice, odelca, sheshire itd...i to je bash super i kul...A mi underground boyz moramo da se nosimo shlontavo :)
P.S.S. Nikad nisam ni ochekivao da ce se tebi svidet stil rap muzicara, chim ti slushash grandovce...pazi, nash stil naspram vasheg stila je chista desetka (makar nam odeca sluzi da se pokrijemo, ne da se otkrijemo...). Kod nas ima nekih mocnih elemenata (kazem nekih (za vas)...hm..) u oblachenju (lanchici, sheshiri, kachketi...) za razliku od onog...FUJ!

Ma...zavshavam sve ovde. Kraj. Rap WinS...
P.S.S.S. Lichni stil nije nosit pederske boje.
P.S.S.S.S. Admin, znam da cu 100% dobit josh jednu opomenu...izvini stvarno, ali moram da branim svoje stavove i svoja uverenja...

Hwala

• »be_unique« je žensko

Datum registracije: 10.02.2006

• Poruku poslati

38

Srijeda, 24. Januar 2007

Sto napadate SuddenDeath a? Kao svako ima pravo na svoje misljenje i onda kad kaze, a ne misli kao sto ocekujemo-paljba na njega!!!! Covek je rekao da mu se ne svidjaju kosulje roze boje za muskarce. I? Ako je roza boja trenutno u modi znaci li to da treba da oblacimo istu iako nam se ne svidja?!?!? Jos bebama u stomaku roditelji kupuju roze i plave stvarcice i vec se tada nesvesno stvaraju razlike izmedju decaka i devojcica.
Dodje mi da povracem kada vidim feminiziranog muskarca. Nema nista goreg od toga. isto tako, sada su u modi tigrasti dezeni. to mi je takoooo odvratno,
sama sam rekla da ljude ne treba procenjivati po spoljasnjem izgledu, ali neke stvari su previse ocigledne. ako vidimo muskarca obucenog kao zenu, sigurno necemo pomisliti: '' Jaooo, sto je cool, ima svoj stil''. bar ja ne pomislim to kad vidim takvu pojavu.

ima rozih kosulja koje muskarcima lepo pristaju. Sve zavisi... ne treba biti iskljuciv u svojim stavovima.

nadam se da niko nece pomisliti kako sam ljuborna na tranvestite :) kao sto ste pomislili za SuddenDeath-a :))

moros

Početnik

(10)

• »moros« je žensko

Datum registracije: 02.12.2005

• Poruku poslati

39

Srijeda, 24. Januar 2007

Moj modni detalj koji kombinujem sa svacim su marame raznih boja...... nosimih na glavi,oko ruke,oko vrata,cesto cak i oko noge,preko farki naravno........po tome sam i prepoznatljiva,i naravno unikat u krugu u kojem se krecem :) :P
''ljudi su deo jednog ozbiljnog projekta koji se zove-ZIVOT''

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

• Poruku poslati

40

Četvrtak, 25. Januar 2007

Be_Unique hvala! :D Mislim da smo nashli zajednichko reshenje :P

Moros poshtovanje za maramu :) Zanima me, je li crvena i nosish li je kad u zadnjem dzepu farmerki tako da je dan deo visi napolje? :) To je interesantno :) ;)

Evo sliq za sve hejtere :D

Ne zamerite na rumenilu i rukama (krenuo sam bio)...ovo je inache slikano u Budvi, kad sam bio na exurziju

pozz
SuddenDeath je dodao/la ovu sliku:
  • budwa3p.JPG

Social bookmarks