Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško
  • »Phikret« je autor ove teme

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 31. Maj 2009

Moguć uvoz polovnjaka bez EURO3 norme???

Zna li neko nešto o ovome podrobnije? Čuo sam od poznanika da dnevno na carinu stigne po 50 automobila (uglavnom krševi stari po 15 godina i prešli basnoslovnih 200 000 km).

Naime, ljudi su iskoristili nedorečenost privremene uredbe o preregistraciji vozila sa stranim tablicama (ne samo crnogoroca) kojim je omogućeno da vozila za koja su vlasnici , državljani rep Srbije, imali ovlašćenje izdato prije 1. januara 2008. godine, budu preregistrovana carinjenjem i oporezivanjem bez obaveze da zadovoljavaju EURO3 normu.

Da li je neko uradio ovo ili zna nekoga ko ovo radi? Da li ovo stvarno funkcioniše i da li je tačno da može da se uveze bilo koji polovnjak ako je bio u vlasništvu državljanina Srbije koji živi u inostranstvu, recimo?

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško
  • »Phikret« je autor ove teme

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

2

Subota, 06. Juni 2009

Evo malo sam se raspitivao o ovome i dajem neke zaključke na osnovu informacija kojima raspolažem i na osnovu realnog stanja.

Carinske ispostave u Srbiji su pune automobila koji ne zadovoljavaju euro3 normu. Dakle, uvozi se na veliko! Pošto poslednjih mesec dana često obilazim sajtove za oglašavanje prodaje polovnjaka primetio sam da se na domaćim sajtovima, npr www.polovniautomobili.com, pojavili oglasi za prodaju tek uvezenih polovnjaka starih po 15 godina koji ne zadovoljavaju euro3 normu i koji su skoro bez izuzetka sabi grob do groba. U napomenama obavezno piše da je moguća registracija i carinjenje ili da je carinjenje u proceduri. A evo kako se uvozi auto.

1. Građanin Srbije koji ima ovlašćenje ili poseduje automobil od prije 1.1.2008. godine ima pravo po uredbi koja je doneta, a kao rezultat rešavanja problema automobila sa CG tablicama, da ocarini i preregistruje automobil koji je stranac. To konkretno znači da ako imate nekog u inostranstvu ko ima auto koji se vodi na njegovo ime od prije 1.1.2008. godine, ili ima ovlašćenje da upravlja njime, može da ga registruje na svoje ime. Uslov za to je da ima važeću ličnu kartu, da je na tehničkom pregledu očitan broj šasije i motora i da postoji saobraćajna dozvola, ili punomoćje kao dokaz vlasništva.

Eh, sad, takav auto - krš (recimo Golf 3, joker verzija iz 1997. godine, koji je prešao oko 230 000 km, košta oko 1200 EUR), na to se zaračunava carina 10% i na to PDV 18% - kumulativno oko 33% i dobili ste super očuvan krš.

Eh, meni baš sad odgovara jedan takav krš. Ali, stičem utisak da se nešto tu žestoko muti jer je ogroman broj automobila uvezen za kratko vreme, i mislim da se punomoćje ili datum u saobraćajnoj falsifikuje od strane dilera uvoznika iz Srbije jer mahom oni uvoze takve automobile i sad deru narod na krševima. Ne verujem da imaju toliko rodbine :).

Da li je neko od vas uradio slično i uvezao ili započeo proceduru uvoza automobila na ovaj način?

Optimus

Zlatna sredina

(10)

• »Optimus« je muško

Datum registracije: 17.04.2007

• Poruku poslati

3

Subota, 06. Juni 2009

I ja sam se pitao jel moguce da se registruje stranac posto nikako po internetu da nadjem neki dokumenat o tome....i juce sretoh druga koji je odvezao do carinske ispostave u Nishu 2 automobila ......... i rece mi da je jedan od njih Golf2 za koji je ukupno platio 500 eu dazbina.......

Isto tako mi je rekao da "ako zatreba" ima tamo ljudi koji sredjuju papire za registraciju.....tj rade nekakva ovlascenja ili kako vec steluju papire......
Nemoj ništa silom, uzmi veći čekić!

Social bookmarks