Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko
  • »global« je autor ove teme

Datum registracije: 15.11.2005

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 16. Mart 2006

Moj prvi honorar-plata-zarada...

Kako ste zaradili svoj prvi novac,kako ste se osecali,dogodovstine sa prvog posla,na sta ste potrosili svoj prvi novac...

Pa da pocnem...

Svoj prvi novac sam zaradila sa 15 godina - I razred Gimnazije.
Preko Omladinske zadruge,delila pozive za vakcinisanje dece protiv decije paralize...
Suma je bila pristojna.Bila sam ponosna na sebe,a posebno je moja mama bila odusevljena,sto sam se odvazila da tako mlada zaradim ceparac. :D

...

misli globalno-deluj lokalno

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 16. Mart 2006

Sa trinaest godina :zaradila sam levis 501 ubiruci sljive na opstinskom imanju (to se kod nas nekad organizovalo za djecu).Isla su skoro sva djeca iz skole,pa eto isla sam i ja :]
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

3

Četvrtak, 16. Mart 2006

ja sam moj prvi novac zaradio u komsiluk, igro bi sa komsijama tupke tapke i ono sto bi uchario od slicica ja bi dalje preprodavo, sa zaradjenim novcem sam posle kupvo nove slicice ... kad sam to malo usavrsio preso sam na kljikeranje i to mi je bas dobro islo ...

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško

Datum registracije: 13.09.2004

• Poruku poslati

4

Četvrtak, 16. Mart 2006

Moj prvi dzeparac sam zaradio u 8 razred kada sam od starije generacije uzeo 10 kompleta knjiga za 8 razred, prodao ih u odeljenje i odmah posle toga otiso da kupim "Najke" ;)

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

5

Četvrtak, 16. Mart 2006

Citirano

Orginalno od smeker
Moj prvi dzeparac sam zaradio u 8 razred kada sam od starije generacije uzeo 10 kompleta knjiga za 8 razred, prodao ih u odeljenje i odmah posle toga otiso da kupim "Najke" ;)

jesul te nike bile barem vazdusne patike ?

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 16. Mart 2006

Sjećam se da sam prve pare zaradio s velikom mukom- ležeći. Lokalna anestezija- stisnuti zubi, oči ko u krokodila.... iskusni rutinski zahvat sunedžije i eto love... ;)
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško

Datum registracije: 13.09.2004

• Poruku poslati

7

Četvrtak, 16. Mart 2006

Vala vazdusne!!!

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

8

Četvrtak, 16. Mart 2006

Ne racunajuci ovu zaradu koju sans pominje i nesjecam se kad je bila :D . Moj prvi dzeparac sam zaradio kad sam bio drugi-treci razred osnovne skole. A kako to moje izgrebane ruke znaju beruci sipurke po prostranoj Pesteri. I tako je bilo sve do zavrsetka osnovne skole da bih kao Softa GHB Medrese svoju prvu ozbiljniju zaradu tj. ramazansku vazifu zaradio vec nakon prvog razreda Medrese ;) .
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

• Poruku poslati

9

Četvrtak, 16. Mart 2006

Svoju prvu zaradu sam potrosila tako sto sam sebi kupila parfem.Taj miris jos pamtim-vanila... :O

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 16. Mart 2006

Svoju prvu zaradu sam potrosila tako sto sam sebi kupila parfem.Taj miris jos pamtim-vanila, i još mi traje..... ups, ja pobrkah teme, ovo nije nastavi sa 4 reči
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

• Poruku poslati

11

Četvrtak, 16. Mart 2006

C c c sans...

Ma ovo je ozbiljna tema :D .
Lepo je znati da na OFNP ima vrednih ljudi ,koji su svoje radne navike sticali jos u ranom detinjstvu.Drago mi je zbog toga. :D

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

• Poruku poslati

12

Četvrtak, 16. Mart 2006

Svoj prvi pravi novac sam zaradio negde u drugoj godini gimnazije, napisavsi program za jednu, tada cini mi se prvu, privatnu lekarsku ordinaciju u NP. Program je obuhvatao celokupnu evidenciju pacijenata, njihovih poseta, dijagnoza, terapija itd.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško

Datum registracije: 10.03.2004

• Poruku poslati

13

Četvrtak, 16. Mart 2006

Celu srednju skolu sam imao stipendiju od nekadasnjeg IRIS-Energoinvest. Davno li je to bilo ...
Solve it. Solve it quickly, right or wrong. If you solve it wrong, it will come back and slap you in the face, and then you can solve it right

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

• Poruku poslati

14

Četvrtak, 16. Mart 2006

Ajte ljudi budite opsirniji... ?(

Dok sam delila pozive,kako vec rekoh,za svoj prvi novac,imalo je bas dogodovstina...
Usla sam u jedno dvoriste,kad tu cela familija.Behose tu i neka decica.Isla su cudno,ono, bile im krive noge... Ja ponudih poziv za vakcinisanje protiv decije paralize,kad stadose da psuju-Oni to nas hoce da truju,to je zavera protiv nase dece.Necemo to da primimo.
Tad sam bila valjda suvise mlada da shvatim da nas ima raznih,pa me je to bas pogodilo.
Zbog svog neznanja,njima deca vec bolesna.

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

15

Četvrtak, 16. Mart 2006

Ja se secam da smo mi ko deca skupljali stare novine a to nam nije bio veliki problem jer smo ziveli u zgradi, pa bi zaredili po Staroj i Novoj lucnoj i u soliteru Kula i skupili bi novine a onda bi ih prodavali piljarnicama i drugim prodavnicama kojima su bile potrebne.

Inace moj najdraze zaradjeni novac jeste od ucesca u predizbornoj kampanji za obaranje Sloba (on bese mrtav jel?) kad sam izmedju ostalog iz Beograda sa covekom koga prvi put vidim za NP vozio materijal (plakate, flajere, majice...). Mog'o sam zaglavit u tvorza, ali se isplatilo.
Sit Hungry Doesn't Believe

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

16

Četvrtak, 16. Mart 2006

Ja sam sjedila u hladovini sljivika i gledala kako druga djeca beru sljive...sjecam se imala sam na sebi farmerke koje sam zavrnula do koljena i maicu sa likom Tom Cruise-tad sam bila zaljubljena u njega.Poslije par sati mnoga djeca su bila prljava ,a ja cista ko suza :D
Na kraju su nas sve isto isplatili.... :]
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

17

Četvrtak, 16. Mart 2006

Jos kad bih se mogao setit dobro bi bilo :O Nije bilo doba "oskudacije" (nije ni sad) bila su to dobra vremena i bilo je para BUKADAR.A od 6-te godine je bilo "mending cars" sa BABICOM :D i tu je padao dobar dzeparac sto od BABICE sto od customers ;) :D
" Bilen alemlere rahmettir "

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

18

Petak, 17. Mart 2006

Ja sam isto sve to radila, prodavali smo kao deca stari papir, flase od stakla, sakupljala sitnis itd. Kad sam bila mozda 2. razred osnovne, bile su reklame za neke kreme od divljeg kestena, a drugarica i ja otisle u sumu, donele kuci i svasta radile s njim, da bi na kraju dosle do neke kreme, koju nijedna nije htela da testira na sebi, a niko nije hteo da se javi kao zecic za pokuse, pa nam je propao poso. :)
Inace, imala sam stipendiju, ali to ne ubrajam u zaradjivanje para, mada jeste, ako ne polozis godinu, vracas pare, tako da eto i od toga sam zaradila.:)
A moj prvi pravi posao je bio kad sam zavrsila 2. srednje i sve moje drugarice pocele da rade, samo ja bez posla. Otac mi nije hteo pomoc u trazenju posla jer je smatrao da imamo dovoljno para, pa ne moram da radim, ali ko sto svi znamo, to nije to. I tako ja rekla drugarici da pita u toj firmi gde ona radi i odmah drugi dan pocela da radim. Zvala sam firme telefonom, dali bi zeleli da dodju strucnjaci da im objasne sve oko ulaganja para.
Imalo je zgoda i nezgoda......Najgora koja mi se desila je bila, kad sam zvala u neku firmu i javi mi se neka stara gospodja i ja trazila toga i toga (direktora), kad ona meni kaze da imamo stare podatke, da je gospodin vec 5 godina mrtav. Od tad vise nikog nisam trazila imenski, nego sam uvek trazila direktora. :)
A inace malo smo iskoristavale vreme, kad bi ostale same, i tako otisle jednom prilikom na chat, ali na sefovom kompjuteru, a onda nismo mogle da izbrisemo nikako sajt, na kojem smo bile, da ostanemo bez traga....Srecom, niko nista nije spominjao. :)
Ili kad bi pustile zvucnik na tel i zvale druga i pevale mu Happy birthday.......
Imalo je jos mnogo toga, ali necu da dosadjujem.
Pare od prve plate sam potrosila u Pazaru,ali verovatno ne sve, Uz to, tad mi je bila najmanja satnica, nikad vise nisam radila za toliku satnicu, koliko se secam, ali tad mi je i to bilo dosta.
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

19

Petak, 17. Mart 2006

prva plata

karakterna mnogo nam ispisa al u sustini nista mnogo znacajno. sve neke hvale. ?( svoju prvi novac sam zaradila u srednjoj skoli na letnji raspust kada sam radila dva meseca u jednoj prodavnici.

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

• Poruku poslati

20

Petak, 17. Mart 2006

Da nam zivi zivi rad...

Sto vise imas iskustva u raznim poslovima,to je samo plus vise...Upoznas se sa raznim oblastima,raznim ljudima...
Jos ako kao mlad pocnes da stices radnu naviku tim bolje,zato mladi narastaji-NAPRED (o) (o) (o)

Social bookmarks