Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško
  • »hadalj« je autor ove teme

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 24. Maj 2004

Moja kratka biografija

Jos kako vrlo malo dete davne 1976 godine rodjen sam u Novom Pazaru gde sam zavrsio osnovnu skolu. U razredu sam bio sa cuvenim Dicom harmonikasom, sa kojim sam i par puta bio izvodjen pred direktora, al kako je Dicof otac bio Direktor a moj Profesor sve se uvek fino zavrsavalo, mada po povratku kuci nije bas bilo tako. Posle osnovne skole sam upisao Pazarsku Cuvenu Gimnaziju, pre svega da bih krenuo stopama moga oca. Tu sam ostavio mnoge jasne tragove (ako se ko bude peo na salu moze primetit jednu stopu od sangajke, e to je moja). Po uspesnom zavrsetku srednje skole gde sam cak jednom bio izabran i za predsednika odeljenja i opet se nasao pred direktora ali u sasvim drugacijim okolnostima, upucujem se na studije Ekonomskih Nauka na beogradskom univerzitetu. Tu studiram i polako se ucim odrastanju, koje ne mogu reci ni dan danas da sam zavrsio. U studijama nisma imao nekih posebnih uspeha koje bi ovde mogao istaci, eto samo jednom sam bio do Dekana, al on nije bas direktor, i to na sopstvenu inicijativu, niko me tad nije zvao, a otiso sam samo da se Zalim na Profesora Zarka Ristica. Tu su se onda oni nesto valjda poreckali, a meni je Zarko reko da mogu da se Jebem. Ja mu nista nisma odgovorio, a naravno da sam mislio to isto, cak i gore, al sam ipak cutao. Posle ovog incidenta koji sam sam uzrokovao, odlucio sam da napustim zemlju, jer i onako medju tim ljudima meni zivot vise nije bio moguc. U svojoj 23-coj godini upucujem se u grad Svetlosti, jer reko red je i meni malo da svane. Tu pocinjem da radim kao moler, cime se bavim do danasnjeg dana. U profesionalnom zivotu spoznajem razne boje i njihove kombinacije, pa mogu reci da su mi se otvorile oci. Uz mukotrpan rad pane i koja para koju koristim pre svega na putovanja. Od zemalja ogranicio sam se na Evropu koju mogu reci dosad sam fino upoznao. Proputovao sam vise od 5 zemalja i nekoliko regijona iste zemlje.
malo za promenu

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

2

Rodjena sam 26.7.1978 u 19:30 sati u Novom Pazaru. Tamo odrasla, isla u osnovnu skolu (25.maj) i nisam je nazalost zavrsila. Ne, nisam se udala vec napustila zemlju. :)
U inostranstvu pocinjem da ucim jezik, upoznajem kulturu, preradjujem sok (nije onaj vocni, nego kulturni) i prilagodjavam se naciji sa kojom dijelim svoju svakodnevnicu. Postajem svesna toga, da se sve vise ostranjujem svojoj kulturi i pocinjem da uspostavljam kontakt sa "nasim" ljudima. Sa zavrsetkom skole, pocinjem da studiram germanistiku, anglistiku i slavistiku i dalje mogu da tvrdim da uzivam u vazduhu/zraku univerziteta :D Za jos jedno godinu dana zavrsavam studije i stupam u real life. Pored studija radim, jer finansiram samu sebe, i tako... :)
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

3

Rodjena sam februara 1984. godine u Novom Pazaru gdje sam zavrsila osnovnu skolu. Tu sam takodje zavrsila i medresu Gazi Isa-beg i trenutno (opet tu) studiram knjizevnost srpskog i bosanskog jezika. Bila sam uvijek uzoran djak pa cak i sada na studijama i mogu vam reci da i to ponekad postane dosadno, jer nemam nikakvih dozivljaja poput odlaska kod direktora na raport, bjezanja sa casova...Nista posebno zanimljivo. Moja relacija se uvijek kretala u trokutu: kuca-skola-biblioteka. Danas je malo drugacije: kuca-univerzitet-posao, ali ni malo zanimljivije. Ponekad sebi licim na one "krelce" ako ih se sjecate iz "Zvono kao spas". :))
Trenutno, pored studija, radim u djecijem vrticu kao vaspitacica, radim kao saradnik u dva casopisa, predsjednik sam jednog udruzenja muslimanki i pisem poeziju. Trenutno je u pripremi moja prva zbirka pjesama koja ce, nadam se, izaci ove godine. Imam roditelje, brata i sestru i zivimo svi zajedno. Proputovala sam sve zemlje bivse Yugoslavije i jedan dio Zapadne Evrope. Sad sam svoj cilj usmjerila ka Istoku i nadam se da cu vrlo brzo ici i tamo. Eto, toliko o meni. :)

Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

4

Rodjen u Novembru, tacnije 24-tog te 1971 u buducem olimpijskom gradu. Kazu jedna od najtezih beba te godine.
Uspjesno, uprkos losim prognozama roditelja, zavrsio obdaniste "8 Mart" na Grbavici bogatiji za par sljiva ispod oka (al' sam tipa sacekao par godina kasnije u mrakusi 8) ) , a onda se preko ograde istog prebacio do osnovne "Borise" i kao djak prvak cesto s jaranima na velikom odmoru u dvoristu skole draftovao koke iz obdanista (starija grupa naravno 8) ). Nekoliko puta vjesto izbjegao "gacanje" po slapovima Miljacke nakon sto bi svojim fudbalskim umijecem loptu poslao na tusiranje...Okvalifikovan kao kavgadzija neslucenih dimenzija od uciteljice Rade, koja umalo slog nije dobila vidjevsi me u vitrini najboljih ucenika skole. Mitar Trifunovic Uco (pandan Vukovcu). Od 4 razreda osnovne kad nastupa metamorfoza u glavi (lijepo ponasanje) redovno biran za predsjednika odjeljenja (iako mi je vise pasovala uloga blagajnika).
U 8 razredu od 7 po visini u odjeljenju nakon zimskog raspusta postaje najvisi u skoli (asocijacija Eurokrem i Jabuke)...

Slijedi, Gimnazija Ognjen Prica, profil programer, solidan odlican, solidan kosarkas (vjecita rezerva u juniorima kk Bosna ali zato je grijao klupu ko blesav :D ), najbolji period zivota.

Lob preko vojske, upis na sarajevski ETF, upisana II godina (uz polozenu matematiku molicu lijepo - ko shvati shvatice), pa jedan on najvecih transfera u istoriji ETF-a, prelazak (nevoljni) u Beograd gdje ponosno biva krunisan u NJ,V. Izbjeglicu i gdje inace prvih mjeseci biva izgubljen u vremenu i prostoru pohadjavski pogresne casove i slicne gluposti, zavrsava fakultet u roku (7 godina :] ), neke godine i ponavlja kako bi ustvrdio gradivo, upoznaje mnogo dobrih i losih ljudi, tri godine rada za jednu tv kucu, lude zurke, ljubavi uspjesne, neuspjesne, jedna krunisana izbjeglickim brakom i logican slijed Ul. Kneza Milosa 75, Crveni javorov list i avion koji fura preko grane...

I opet olimpijski grad, cijoj gradnji doprinosi i Giovanni u prvih 6 mjeseci a onda posao kafe kuvarice u jednoj prestiznoj kanadskoj firmi a ponekad i nesto analiziram i isprogramiram.

Zivili
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

5

Utorak, 25. Maj 2004

Rodjen sam 1982 godine u Malom mokrom Lugu. Od najranijeg detinjastva sam voleo poeziju i uzivao sam provodjeci dane u gradskom parku slusajuci cvrkut ptica i citajuci knjige. Ubrzo sam i sam poceo da pisem pesme, ali neshvacen od strane okoline i revoltiran ucmaloscu sredine u kojoj sam ziveo odlucujem da se preselim u neki veci grad gde nastavljam svoju karijeru pisca. :D :D :D Salim se naravno, ali ako ste primetili ovakva je biografija dosta pisaca iz nase zemlje.

Sada stvarno: rodjen sam 1982 godine u Novom Pazaru. U najranijem detinjstvu suprotno sopstvenoj viziji i protivno svojoj volji, a po nalogu mojih roditelja, bivam upisan u obdaniste, koje nekoliko godina kasnije uspesno zavrsavam. Prva cetri razreda osnovne zavrsavam u Trso, posle cega zbog napustam tu skolu i prelazim u 25. maj. zbog toga sto je mom odeljenju dodeljen ruski jezik kao strani. Mislim da je to bilo po preporuci Gorbacova koji je zeleo (zbog mog veliko potencijala) da se okrenem ka Rusiji, a sumnjam i na to da je moja uciteljica radila za KGB, jer je uvek pohvalno govorila o Rusiji. U 25. maju sam bio u osmom razredu predsednik odeljenja, ali sam dao neopozivu ostavku na tu funkciju posle kolektivne bezanije sa jednog casa. Uzaludni su bili mitinzi podrske drugara iz odeljenja (a i sire) da povucem ostavku, jer sam smatrao da samo sa potpuno odresenim rukama (dozvolom da sam upisujem ocene u dnevnik, shodno sopstvenom ubedjenju) mogu izvesti korenite i sveobuhvatne refome naseg drustva. Nazalost, udarne pesnice birokratskog aparata u skoli (kafekuvarica Mihrija i skolski domar) mi nisu dozvaljavale da to izvedem.
U to vreme pocinjem da treniram skijanje, sto je moj omiljeni sport. Kasno sam poceo da ga treniram, ali sam ipak uspeo da ucestvujem na prvenstvu Jugoslavije, kao i na prvenstvu Srbije. Obicno sam bio tu oko 10 mesta, jednom sam cak bio i sesti. Kada malo bolje razmisli, sest nas je u mojoj konkurenciji tada i bilo. Mada sam trebao jos u III razredu da postanem ski instruktor splet okolnosti me to onemogucio :( :( :(
Upisujem gimnaziju koji zavrsavam sa odlicnim uspehom. Uvek sam bio odlican sa prosekom 4.5 sto mi je omogucavalo i dobro zezanje. A mogucnosti za to u odeljenju u kome sam bio (sa Paukom i Fingers-om) su bili zaista ogromne. Bili smo jedno kompaktno drustvo i uspevali smo dosta toga da uradimo. Nase odeljenje je pocelo da pravi zurke u gimnaziju posle 20 godina, mi smo imali dve ekskurzije, dodela diploma je bila uprilicena prigodnom svecanoscu, dizali smo bude protiv profesora i organizovali strajkove. Hranili smo gladne u svetu, sprecavali ratove, osujecivali najvece svetske zavere i hapsili najvece kriminalce. Ovo u predhonoj recenici sam naravno slagao, ali bilo bi lepo da se to stvarno desavalo. Zavrsio sam i osnovnu muzicku, odsek gitara. Vrlo ruzno iskustvo za mene, jer nisam voleo da idem u tu skolu, li su me roditelji terali. Poslednji put sam svirao gitaru je kada sam imao poslednji cas. Na po slu poznate casove solfedja nisam ni isao. Ali mogu reci ko je na njih isao ni pakao mi nece tesko pasti.
Sada studiram ETF u Beogradu i trenutno sam II godina.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

6

Utorak, 25. Maj 2004

Evo ga i ja:)

Rodjen sam 1979 godine u Frankfurtu...mada puno njih misle da sam mladji jer hajem da se mahnitam a i mlogo sam neozbiljan "ali samo kad sam online" :)

ovo se slucajno dogodilo da sam rodjen u frankfurtu jer smo komplet familijarno bili to vreme u frankfurtu na odmor...babo mi je doso odma posle vojske u nemacku i bio je ode ko i puno pazarskih babova ko gastarbajter....tako da sam iako je otac redovno dolazio u pazar svoje detinjstvo takorec proveo bez oca...

prvi razred skole sam zapoceo u skoli trso...posto se ja mislim tih godina otvorila skola vuk karadzic moralo je nekolko odeljenja iz trsa da prece gore...tako pade i moje odeljenje..."mislim da je bilo 1-III" da idemo u vuk karadzic...skola mi se stvarno svidela i poceo sam je ko odlican ucenik...dok je jednog dana moja majka odlucila da se ponovo preselim u trso jer sam sa skolskim drugovima mlogo serovo na putu ka skoli... a i imalo je ono jedno brdance sto je islo ka skoli koje tad nije bilo asfaltirano tako da je zimi bila katastrofa popet se do skole...secam se deca deca bi se skliznula pa bi se polomili...citavi krvavi bi stigli na cas...Vratio sam se posle ponovo u trso "opet 1-III" i nikako mi se nesto nije svidelo, za razliku od vuka skola je bila sprcena...zuta...stara i nikakva...ucitelj mi je bio Suljo Begovic...neznam dali je jos ziv...al je bio sahi strog ucitelj...jos uvek se secam kako je sibo decu sa ljenirom po rukama kad nebi naucili pesmicu "nikako nisam hajo da ucim pesmice:D".

Posle te 4 za mene vrlo teske godine presli smo u V-III, i normalno ko sto sam ja maljer palo nas je da ucimo Ruski jezik...nakon nekolko casova ruskog primetila je nastavnica "zlata ja mislim" da smo totalno desinteresovani za taj jezik...a i nasi roditelji su se sastavili i svi zajedno isli kod direktora "ratka cini mi se" da se zale...nakon skoro mesec dana bez ikakvog stranog jezika odlucio se direktor i pedagogica da u nasem odeljenju uvedu engleski jezik...:) sto se mene licno tise vrlo vazna odliuka jer je to jedini predmet bio + fizicko na kojem sam uvek imo 5 :D
Sto se tice drugih predemteta bio sam stvarno los...jedino sto mi je jos malo islo je bila geografija koju mi je na pocetku predavo rizo gruda a posle serif batkic kod kojeg sam imo uvek dobre ocene ...mada mislim vise zbog toga sto je serif bio jednom dobrom drugu midzo :D lfizika, matematika, hemija i srpski su mi bili najmrzni casovi od svih...ja se uvek branim time da su nastavnici bili losi...u istini sam bio lijen...

u 8 razredu ostajem na popravni...malo pre zavrsetka godine sam imo oko 6 keceva...pa se nekako smilovase i spustise mi na 2 da bi osto na popravni....iz fizike i iz matematike...nusret alkoholicar i smeker mojih skolskih drugarica i avdo legenda:) bilo je katastrofalno ostat na popravni jer je vec godinama bilo odluceno da cu posle 8 razreda ic za nemacku da se tamo dalje skolujem...posto su ispiti bili u avgustu bilo je malo gusto jer sam mogo zakasnit da se upisem u nemacku skolu...al ipak nekako uspe...

U nemacku pocinjem odma sa intensivnim kursom nemackog jezika...srecom sam jos od pre znao nemacki da govorim jer na tom intensivnom kursu je bilo od 11 djaka 9 iz bivse juge...i naravno da smo svi medjusobno govorili naski ...:D nakon 6 meseci intensivnog kursa prelazim u 9 razred osnovne skole koji sa malim poteskocama zavrsavam...jer sam imao jos malo problema sa gramatikom nemackog jezika...u 10 razredu je vec sve bilo bolje...zavrsavam ga sa odlicnim uspehom ko najbolji ucenik odeljenja...

Posle 10 razreda polazim u skolu za informacione sisteme koju zavrsvavam uspesno, nakon 2 godine te skole sledi 3 godisnji zanat na kojem ucim malo da programiram..administratiram kompjutere, kreiram webstranice i sve ostalo sto pripada uz informacionu tehnologiju....nakon zavrsetka zanata preuzima me firma u kojoj sam zapoceo zanat...evo sad 3 godina kako radim u tom smeru...

Sto se hobija tice na prvom mestu stoje motori...brmmm:) kosarka...malo fitness i puno drugh sitnica....

Posto se topic zove kratka biografija prestat cu sad dalje da pisem :)

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

7

Utorak, 25. Maj 2004

Rodjen pred sam kraj 1971 (31 decembar). Uspesno pohadjao/zavrsio sve bitne skole u Novom Pazaru (28 Novembar, Ekonomska, Gimnazija). U osnovnoj skoli sve nesuglasice resavao samarima ( i dobijao iste u velikom broju ). Nakon toga se opametio i poceo da primenjuje adute stariji brat, komsija, midzo. Uvek dobar iz matematike i fizike uspesno branio boje Novog Pazara na raznim takmicenjima. Na teniskim terenima Novog Pazara (oba) upoznao mnoge clanove ovog foruma. Carsijski zivot upoznao od ranih dana (13 godina) i dok je ziveo u Pazaru nije propustio nijedan dan da ne izadje.

Poznat kao tehnicki urednik svih "radio" emisija koje su se emitovale u Gimnaziji u to vreme. Cetvrtu godinu srednje skole uglavnom proveo "popravljajuci razglas". Takodje clan nadaleko cuvene grupe Nelje&Elje Dynamic Duo.

Ljubav prema tulumbama i palacinkama otkrio sa 5 godina. 1988 na novogodisnjoj zurci pojeo tepsiju tulumbi u kojoj se nalazilo polomljeno staklo.

1991 zapocinje studije elektrotehnike i istovremeno se seli za Beograd. Studije zavrsava u roku (isto ko Giovanni). Nakon studija radio u Beogradu kao programer. 2000 godine se zeni, seli se u London i pocinje da radi za KPMG Consulting gde radi do danasnjih dana.

Prosle godine u julu dobio sina.
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

8

Utorak, 25. Maj 2004

evo malo ukratko o meni.rodjen 1979.isao u osnovnu skolu bratstvo i vala nikad nisam bio predsednik odeljenja :] posle osnovne skole isao u gimnaziju,secam se da smo se cesto vadili sa casova iduci u kotlaru da istovaramo ugalj hahaha kod sad penzionisanog ismeta kurira...ismet je zakon cova bio :D ko da ga sad vidim....ko ga zna zna o cemu pricam :D a tu je i predo hehehe :] posle utovara uglja po pola ljitra sampona mi je trebalo da se operem :)) posle gimnazije upisao fax u pristini,posle NATO bombardovanja doslo mi muka od svega sedam u avion i pravac svedska.evo i dan danas tu zivim :) sad ovde trenutno halim neke studije,nemogu ja bez skole...

14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

9

Utorak, 25. Maj 2004

Po bozjoj volji sam ugledala svetlost dana 03.Maja 1980-te u Novom Pazaru.Iako roditelji tvrde da su mi se posebno obradovali, pomalo sam skepticna jer znam da su nakon dve cerke potajno prizeljkivali sina, a ono stigla ja...No i ta zelja im se ubrzo ispunila. Odrastam sa bratom, pri igranju se vise svadjamo nego sto uzivamo u carima igre. Otac nam par puta odrzava predavanja lepog ponasanja i medjusobnog postovanja.Posto sam starija moram da budem mudrija i da popustam u gotovo svim situacijama.Ucim sta znace out,offside, penal, gol...Ne volim da trcim jer sam negde slucajno cula stariju sestru kako je govorila da se od bavljenja fudbalom i preteranim trcanjem oko lopte mogu dobiti "krive noge" tako da se odlucujem biti golman. Nakon par godina imam izuzetno dobre sanse da postanem najbolji golman u ulici (kako i ne bih kad je fudbala bilo non-stop, cak i zimi bi lopta svirala po vratima neku ne bas tako prijatnu melodiju...). Jedno vreme sam se ozbiljno bavila proucavanjem sastava stakla na ulaznim vratima, pitala sam se kakvo je i odakle je to cudotvorno staklo koje izdrzava sve te silne udarce i uprkos njima ostaje citavo. Silne modrice na nogama ne uspevaju da me odvrate od voznje bicikla. Pet mi je godina vec citam, pisem, brojim i racunam. Sledi polazak u skolu Vuk S. Karadzic. Nezaboravan prvi dan u sasvim novoj skoli ( moja generacija bil prva koja je imala cast tu da pohadja nastavu). Pionirska zaklevta, crvene marame plave kapice i dugacka lista pesama u glavi. U pocetku uciteljica otkriva moje literarne sposobnosti, pisem pesmice i razne sastave, posecujem neke od sekcija...
Idem redovno u dzamiju i radujem se peticama koje tamo dobijem. U skoli cesto bivam birana za predsednicu odeljenja, par godina vrsim tu duznost, malo mi dosadi da stalno visim kod direktora objanjsavajuci i svedoceci postupke mojih drugara, zato dajem ostavku. Drugari me ne ostavljaju na miru vec me biraju za blagajnicu.Od 7 odeljenja moje uci ruski jezik. Ne polazim za ostalima koji menjaju skolu, jer mi je u ovoj sasvim OK. Ucim ruski jezik i shvatam da mi bas lezi. Engleski ucim naporedo sa njim i nemam problema. Kada u ulici fali golman, rado priskocim u pomoc. Nisam kavgadzija, vise sam sasvim prosecno mirno i povuceno dete.
Drugarsko vece. Gimnazija. Ozbiljnost.
Kapiranje da sad sve postaje drugacije, da ja odrastam. Nemam vise vremena za fudbal, a na bratovo zapomaganje se ne osvrcem. Pazi, ja sam zensko i sta ce meni krive noge?! Ucim, ali sa time da razmisljam o onome sto ucim. Ucim francuski i primecujem da mi se dopada taj jezik. Nemam problema sa profesorima i naukom. 1999 bombardovanje. Upisujem fakultet u Nisu. Ne ide mi se dole. Odlucujem da odem malo dalje.
Godine 2000-te pakujem kofer, stezem svoj pasos u ruci, suze na licu, majka i babo sa druge strane prozora, moja druga ruka ukoceno prilepljena za prozor pokusava da mase, ali ne uspeva...
Novi dan. Nepoznata zemlja, nepoznat jezik, nepoznati ljudi, sve mi je strano.Od nemackog znam citave dve recenice. Dva dana nakon dolaska nalazim se pred zgradom znanja, pred mestom mog buduceg dnevnog prebivalista. Izgleda nekako ...kao zamak rekla bih. Vidim par statua ispred i pitam se sta li znace i ko je li njihov tvorac. Udisem duboko i koracam napred. Koracam tako dva semestra uceci nemacki jezik. Sve sami stranci, Kinezi, Rusi i ostali. Nema "nasih" ja jednostavno moram da govorim nemacki, htela ne htela.Prva pozitivna zapazanja profesorice. Pohvale za brz napredak i odlican izgovor. ( iako ja i dan danas smatram da to moze jos bolje). Polazem ispit nemackog ( max. broj bodova). Odmah nakon toga upisujem fakultet( informatika), ( uz puno srece ili povoljnog sklopa okolnosti prva dobijam mesto za zeljeni faks iako je prijavljenih na desetine, a mesta za svega 8 stranaca) . Jos uvek koracam...

P.S. Sorry, moja autobiografija se malo oduzi.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

ernad

Zlatna sredina

(10)

• »ernad« je muško

Datum registracije: 01.01.2004

• Poruku poslati

10

Utorak, 25. Maj 2004

...nisam siguran ali mislim da sam ja najmladji clan ovog foruma...(ispravite me ako gresim)...
ja sam prolecno dete...rodjen sam tacno 21. marta 1985 u 23:50 u Novom Pazaru...
Godinu i dva meseca pre mene je rodjen moj stariji brat...samo nas dvojica..Ziveli smo povise Gazilara sa midzovima kad sam se ja rodio.Negde u to vreme su moj baba i midzo drzali samoposlugu u kojoj se danas nalazai rekic...
Posle nekoliko godina su moji roditelji napravili kucu ispod Gazilara...Tu smo ziveli samo nas cetvoro.Posao sam u osnovnu skolu Trso, gde mi je uciteljica bila Remzija Crnisanin...Posle 4. razreda moj otac je kupio kucu ispod robne pijace (poznatije kao pasino guvno)
gde i sad zivim...
Peti razred sam isao u OS "Brastvo". Tu nisam izdrzo ceo razred te se i ja i brat vracamo u "Trso" gde zavrsavam osnovnu skolu...
Iskreno da vam kazem meni se cini ko da je to bilo juce kad sam zavrsio osnovnu, al hajt...
Ne na svoju licnu, ali zato na inicijativu roditelja sam upisao Ekonomsku skolu (uvek sam voleo da upisem gimnazaiju)

Uvek uzoran ucenik bez ikakvih problema( o| )
evo uskoro za 4 dana zavrsavam i tu Ekonomsku skolu... ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;(

Sad spremam maturski rad, diplomski...
onda ubrzo i prijemni....Imam nameru da upisem Ekonomski fakultet ovde kod nas ako Bog da...
Tako to...
Pravda, ponekad spava, ali nikad ne umire...

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

11

Ponedjeljak, 04. Decembar 2006

Sto bi reko savudin u audiciji rodjen sam ko vrlo mlad ko 4 clan peteroclane familije.

09.12.1971. Novi pazar.

Zavrsio osnovnu u Cani poceo srednju u Kv'u a nastavio u srednjoj zubotehnickoj u sarajevu. Nakon toga upis stomatologije naravno ponovo sarajevo i onda vojska naravno opet sarajevo vojna bolnica na marin dvoru.

Posle prve godine pocetak rata to je znaci 1991 pokusaji da se prebacim u beograd nis ili pristinu nisu urodili plodom.

Svet se odjednom srusio i tu je pala odluka bezi iz srbije pa cak i u kinu.

Naravno 1992 odlazak za tursku studije diplomirao 1998 stomatologija 2003 doktorska disrtacija.

u medjuvremenu se ozenio pa jedno dijete pa drugo a eto sad insallah jos za koji mesec i trece.

i dalje sam u turskoj ali sam srcem u pazaru.

Radim ko crnac i ocekujem da me proglase jedincom za rad dnevno od sabaha pa do aksama a bogami ponekad i do jacije.

Ostalo nije za javnost...
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

12

Utorak, 05. Decembar 2006

Eh ja sam ti rodjena jednog lepog suncanog dana 1984 god. u Novom Pazaru. Najvise mi se bika obradovala a ovi drugi manje vise ko da su znali kakav cu zijancer bit ;) (salim se) ;). E tako ti dodje vreme da Ajlica podje u skolu Vuk Karadzic. Pravo da vam kazem nesto mi se skola nije bas posebno svidela, nisam volela da ucim, da racunam na racunaljku sam na jedvite jade naucila, a tek citanje katastrofa znala sam sva slova al da ih spojim nikako o| Nikad nisam bila predsednik odeljenske zajednice(a hajala sam da budem al sta ces taka mi sudbina bila) a jednu godinu sam bila higijenicar pa sam svakog ponedeljka pregledavala dal su ucenici posekli nokte i da nemaju vaske u kosi(eh kad se setim ovoga iscijepam se od smijeha a u te dane sam ovu ulogu higijenicara vrlo ozbiljno shvatila) :))
A hajala sam da se bijem sa devojcicama a i sa decacima haos zivi. Dusa mi je bila da ih cupam za kosu(a bogami su i oni mene ponekad cupali).
Nekako zavrsi ta cetiri razreda al kad dodjo u peti da vidis muke samo kecevi pocese da se redjaju. Prvog keca mi dao Cazim iz Fizike(ala je hajo da obuva pletene vunene carape zimi da mu ne ozebu noge) a hajo me on mnogo al hajo da mi daje i jedinice al u nesreci dodje i sreca pa ja na kraj prvog polugodja u petom razredu sa familijom doputujem u Svedskoj ;)
E ovde sam zavrsila Gimnaziju i u medjuvremenu naucila dobro da racunam i upisala Enonomiju u Stockholmu i nadam se insallah uskoro zavrsiti ali mi malo smetaju momci, druzenje, provod.... ali bice dobro ;)

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

13

Srijeda, 10. Januar 2007

Ja...

Pihh...bash je kratka :P

Rodjen sam, stvarno, ali stvarno igrom slucaja 25. februara, ne tako davne, 1992. godine..

Od pocetka sam voleo da zurim negde...pa sam tako i pozurio iz stomaka moje majke (rodjen sam 2 meseca ranije). Rodjen sam jer je moja majka videla misha i uplashila se... o| hehehe....Dalje...obdanishte ko i svi.."Mladost", a potom i Meshihatovo i bla..
Elem, krenula moja osnovna shkola (sa kashnjenjem od 1 god. zbog toga sho sam ishao i u Meshihatovo obdanishte)...Dodje treci razred, a moja draga uchiteljica Dragica Muratovic ode u penziju i ostavi nas ;( ... ma....DOsadno...idemo dalje....Odlichan sam uchenik...i na polugodju i na kraju...sem sho ove godine imam 3 iz biologije i 4 iz geografije.

Oduvek sam se zanimao za tehnologiju (josh od malena sam voleo da shnjuham i chachkam - pokvario sam 2 televizora tako...al sha me briga)...ne mogu da zamislim zivot bez kompjutera i muzike...
i tako to... :P

P.S. MNOGOOOOOOOOOOOOO volim matematiku i fiziku
Vidimo se ponovo, kad ovo postane malo zanimljivije...
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

Roneldinho

Zlatna sredina

(10)

• »Roneldinho« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

14

Srijeda, 10. Januar 2007

U februaru mesecu,1985. bas se dobro secam,bio sam samo jedna oplodjena jajna celija koja je putovala ka materici,pitajuci se sta je ceka u novom stanistu.Kad sam dosao u matericu,istog dana,osecao sam se prijatno ,ali pomalo usamljeno.Kako su dani prolazili pocinjali su organi da mi se razvijaju,i tako mesec za mesecom bio sam bogatiji sa neki novi organ,i uzivao sam u tome,bas mi to sada nedostaje.Konacno,25. novembra 1985. god morao sam da napustim matericu,jer je tamo bilo pretesno za mene.Matericu sam zamenio mnogo tesnijim Pazarom,u kojem i dan danas zivim,s' tim da studiram u Sarajevu ,pa sam cas ovde,cas tamo.Zavrsio sam Gimnaziju u Novom Pazaru,bio sam los djak,ali to mi nije smetalo da upisem medicinu u Sarajevu,koju i dalje studiram.Pre dve nedelje dosao sam na ovaj forum,misleci da su ovde svi ljudi druzeljubivi,medjutim nailazim na sasvim suprotnu situaciju,i svaka moja sala biva osporavana ili opominjana.
Sad zivim u nadi da ce se nesto promeniti...:P
I naci siguran stari trag,
biti andjeo i biti vrag..
DA MOGU...

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

15

Subota, 10. Februar 2007

Rođena u proljeće 1982, sa dugom kosom, ljevoruka. Njivili me otac i majka. Učila škole u Pazaru, Beogradu i Novom Sadu. Tražila duhovnost po Istoku, našla je malo bliže, u Bosni, geografski i literarno. Pišem jer moram. Ginem za dobru knjigu. Ne tražim mnogo. Muzika, kafa, pravi sagovornik. I to je to.
Nisam član, simpatizer niti podržavalac ničega i ne namjeravam da budem. Od ljudi ne tražim i ne očekujem ništa.
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

EdinA`

Zlatna sredina

(10)

• »EdinA`« je žensko

Datum registracije: 22.02.2006

• Poruku poslati

16

Subota, 10. Februar 2007

Rodjena sam 10. septembra 1987. godine u Novom Pazaru.
Josh kao mala, pokazivala sam afinitete prema pevanju, tako da uskoro planiram postati pevachica.. :D Ovo je shala..
Nikad nisam bila posebno zainteresovana za bilo shta, iako sam uvek bila odlichna uchenica. U prvom, drugom, trecem i chetvrtom razredu osnovne shkole sam se aktivno bavila recitovanjem, i bila veoma uspeshna u tome. Chetiri puta pobednica opshtinskog, dva puta regionalnog i jedanput republichkog takmichenja. Eto.. :]
Posle zavrshene osnovne shkole, upisujem ekonomsku, koju sam takodje uspeshno zavrshila.
Ove godine sam upisala Filoloshki fakultet u Beogradu, smer Srpska knjizhevnost i jezik i lepo mi je. :)
Toliko...

[SIZE=2]Hocesh protiv njih ? ? Onda, budi bolji od njih ! ![/SIZE]

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

17

Ponedjeljak, 12. Februar 2007

Najmlađe dijete u porodici,što ne znači i najrazmaženije,čak šta više mislim da je moj brat jedinac preuzeo to svojstvo,koje bi po logici stvari meni trebalo da pripada :( ali,hele nejse...
Rođena dakle,85-e,crna ko ciganče,mršava i šerasta.
U osnovnoj školi se smirila,shvatila ozbiljno učenje i ostalo i postala hasul dijete.
2000-te,upisujem Gimnaziju i tad su počeli razni fazoni mog života,rock'n'roll manija,pa zatim,poezija-književne večeri kod Slavka o| i pri kraju srednje-smatram da sam postala "ozbiljna" devojka -za koju su drugi smatrali da ima smisla za prozu i romantična poetisanja...
Danas već,studiram Učiteljski fakultet u NP-u.
tražim neki duhovni mir,pokušavam da se zbližavam sa takvim ljudima u nadi da će mi pomoći da se pronađem...
I da!Bitna stvar! Smatram da imam prijatelje !
Hvala Bogu!

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

yascool

Učenik

(10)

• »yascool« je muško

• Poruku poslati

18

Utorak, 20. Februar 2007

Rodjen sam ...vidite u profil ako vas bas zanima! Bio sam vrlo mali! :) Zavrsio sam OS Mesa Selimovic,bio jak djak,onda Gimnaziju. Tokom gimnazijskih dana poceli su da mi se javljaju afiniteti prema pravnom pozivu,s obzirom da sam porastao uz roditelje koji su pravnici...ali sam kasnije shvatio da je stomatologija bolji izbor i upisao se na St.fakultet u Sarajevu. Sad sam treca godina i do sada mi dobro ide.

Imam dosta ljudi koji me vole,imam curu koja je u svim teskim i lijepim trenucimaa sa mnom,a vjerovatno imam i dosta neprijatelja. Svakako sam zadovoljan sobom,a to je u zivotu jedna od najvaznijih stvari.
Ko igra za raju i zanemaruje taktiku,zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku!

Roneldinho

Zlatna sredina

(10)

• »Roneldinho« je muško

• Poruku poslati

19

Utorak, 20. Februar 2007

Citirano

Orginalno od yascool

...a vjerovatno imam i dosta neprijatelja. ..

Ovo me podseti na mocne rendzere..:)Ada nemas neprijatelja brate,suvise je to jaka rec za ono sto si hteo da kazes.Mislim da ni ti ni ja nemamo neprijatelja..:D
(Osim ako mislis da su ti neprijatelji svi koji ti nisu prijatelji,posto ova rec to bukvalno iskazuje) :P
I naci siguran stari trag,
biti andjeo i biti vrag..
DA MOGU...

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

20

Utorak, 20. Februar 2007

Kako ide ona pjesma Tanje Savic ???

Tako mlada, tako mlada....moja biografija....

Social bookmarks