Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »pustinjar« je muško

Datum registracije: 11.01.2003

• Poruku poslati

21

Utorak, 13. April 2004

hmmm
često se sjetim djedovih riječi kad je novac u pitanju, kaže "doći će vrijeme kad će žena biti kibla a para vjera".
Mudri su bili naši stari

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

22

Četvrtak, 15. April 2004

sto jel to u vreme tvojeg deda ljudi nisu hajali pare?
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

23

Petak, 11. Novembar 2005

Citirano

Orginalno od Muhammed_Alim
Ja bih voleo da imam puno puno puno para, pa da napravim velike fabrijke oruzja i za avione i da sve to dajem mudzahidima sirom svijeta , da pobede u dzihadu. Da se oslobode tudje cizme na svom vratu i da se zaustavi prolijevanje nevine muslimanske krvi...

:)) :)) :))
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

Datum registracije: 15.11.2005

• Poruku poslati

24

Srijeda, 30. Novembar 2005

mmmmm novac novac

Nije sve u novcu - sve je u puno novca
:D ;) (o) :) :P
misli globalno-deluj lokalno

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

25

Citirano

Orginalno od global
Nije sve u novcu - sve je u puno novca

A ja bih rekao :"nije sve u novcu,mnogo vise je u nacinu placanja".
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

26

Dodje kod jednog siromasnog seljaka jedan diplomata i kaze mu: "Mogu da vam ozenim sina", "ja se ne mijesam u njegov zivot" kaze seljak. "Ako ti kazem da je u pitanju cerka lorda Smitha", "ha, to je vec drugo" rece seljak. Diplomat poslije ovog razgovora ode kod lorda: Sir udajete li vasu cerku?", "ne, ona je jos premlada", "sir, vas buduci zet ce postati vrlo skoro pomocnik direktora svjetske banke", "e to vec mijenja situaciju" odgovori lord. Nas diplomat je vec hitao direktoru Svjetske banke: "Gospodine direktore, imam jednog momka, kao stvoren je za vaseg pomocnika", "ne zaista imamo previse pomocnika u ovom trenutku", " dobro ali ako vam kazem da je momak zet lordaSmitha", "hm, onda u redu, neka dodje na posao".

;)
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

27

Citirano

Orginalno od muhadzer
Dodje kod jednog siromasnog seljaka jedan diplomata i kaze mu: "Mogu da vam ozenim sina", "ja se ne mijesam u njegov zivot" kaze seljak. "Ako ti kazem da je u pitanju cerka lorda Smitha", "ha, to je vec drugo" rece seljak. Diplomat poslije ovog razgovora ode kod lorda: Sir udajete li vasu cerku?", "ne, ona je jos premlada", "sir, vas buduci zet ce postati vrlo skoro pomocnik direktora svjetske banke", "e to vec mijenja situaciju" odgovori lord. Nas diplomat je vec hitao direktoru Svjetske banke: "Gospodine direktore, imam jednog momka, kao stvoren je za vaseg pomocnika", "ne zaista imamo previse pomocnika u ovom trenutku", " dobro ali ako vam kazem da je momak zet lordaSmitha", "hm, onda u redu, neka dodje na posao".

;)

Odlicno

(o) (o) (o)

p.s

Mada nije sve u parama ima nesto i u KESU ;)
" Bilen alemlere rahmettir "

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

28

Četvrtak, 01. Decembar 2005

Kod muhadzerove price nisu u pitanju pare vec titula

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

Datum registracije: 22.10.2003

• Poruku poslati

29

Citirano

Orginalno od hadalj
Novac,
kolko vam je bitan, kolko ga trebate, imate, volite ili mrzite

Nije mi nešto preterano bitan, samo kol'ko da imam da izadjem na kafu s nekim kad imam slobodnog vremena. Trenutno dobijam 150 evra mesečno, možda bi mi trebalo malo više (ipak sam ja student) al' može i s tom sumom da se izadje na kraj ;)

Mrzim novac zato što se sve oko novca vrti, ljudi cinkaju za pare, ustanove su korumpirane, znači, k'o ima pare, faktički ima sve, mada se neke stvari ne mogu kupiti, ali će se oni kojima je plaćeno praviti da pojedinac poseduje kvalitete koje u stvari ne poseduje, jer nije radio na tome da ih poseduje, ili jednostavno nije sposoban za posedovanje tih kvaliteta, koji će kasnije da uvidi da nije ispravno to što je uradio, kad oni ljudi kojima je potrebna pomoć od njega, realizuju da od njega tu pomoć ne mogu dobiti, i traže nekog drugog, a onda on krivi one koji su mu progledali kroz prste (zbog para), a trebao bi da krivi sam sebe...

Takodje, kad čovek ima para, ima vise i drugova, i devojaka i mnogo čega drugog od onoga koji nema, a kad nestane novca (ako nestane), svi ti lažni prijatelji ga napuštaju a devojke ga ne poznaju. Znači ne zna ko mu je pravi prijatelj a ko ne... Što se tiče mene, najbolja je "zlatna sredina" 8)
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

30

Citirano

Orginalno od annonimus
p.s
Mada nije sve u parama ima nesto i u KESU ;)

Šta će ti KESA bez mesa?

Musa Kesedžija :)

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

31

Citirano

Orginalno od galaksija

Pitam se sta je ovo?

Da nije mozda replika,obajsnjenje ili JE samo MONOLOG?

@hobbes

Kese kako koja,neka je prazan a neka je puna.Ali i sam znas da sam mislio na KESH ;)

faCHo

Učenik

(10)

• »faCHo« je muško

Datum registracije: 25.02.2003

• Poruku poslati

32

Petak, 02. Decembar 2005

Svi vole novac, samo na razlicite nacine.
Neko da kupi stan, kola...*materijalno*
Neko da putuje po svetu, da kupi sliku...*duhovno*
Meni ne znaci nista kao cifra u banci,
ali znaci kao sredstvo za druge ciljeve
samo meni znane.
Da bi imao novac moras
zrtvovati neka trenutna zadovoljstva.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

33

Petak, 02. Decembar 2005

Citirano

Orginalno od annonimus

Citirano

Orginalno od galaksija

Pitam se sta je ovo?

Da nije mozda replika,obajsnjenje ili JE samo MONOLOG?

@hobbes

Kese kako koja,neka je prazan a neka je puna.Ali i sam znas da sam mislio na KESH ;)

Sve troje:I replika i objasnjenje i monolog :))

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

34

Petak, 02. Decembar 2005

Ja znam samo to da se je Iblis prokleti mnogo radovao kada se je poceo novac upotrebljavati. Pitali su ga zasto se toliko raduje, a on je rekao da mu se je rodio brat.

Novac je dakle brat sejtanov. Evo razmislite malo samo sta se sve u svijetu dogadja zbog novca.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

35

Petak, 02. Decembar 2005

Ne znam Spaine, mores bit u pravu; ali ako je para problem onda imam dobru vijest. Naime po svim prognozama para onakva kakvu je mi znamo ce vrlo brzo nestati. Evo da dam konkretno svoj primjer; od sve svoje zarade preko ruku mi u obliku para prodje najvise 5-10%, ovo sve drugo, neki elektricni signali izmedju banke, provajdera usluge, moje kreditne i mog racunara. Bilo kako bilo ovakav jedan sistem "razmjene rada" 8) cini se je nuzan. Mozda ovo ludilo oko para(rada) i jeste toliko zbog njegova papircenja; ono, covjek ide u pljacku i zna sta ce staviti u torbu. Ovako kad ga stavis u elektricne zice onda ga je malo teze oblikovati u glavi. Zaboravih sta sam htio da kazem, .. ma problem nije u parama, problem je u ljudskoj pohlepi i zelji da neko drugi radi a on da chosa.
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

36

Četvrtak, 08. Decembar 2005

Money, money, money

I work all night, I work all day, to pay the bills I have to pay
Ain’t it sad
And still there never seems to be a single penny left for me
That’s too bad
In my dreams I have a plan
If I got me a wealthy man
I wouldn’t have to work at all, I’d fool around and have a ball...

Money, money, money
Must be funny
In the rich man’s world
Money, money, money
Always sunny
In the rich man’s world
Aha-ahaaa
All the things I could do
If I had a little money
It’s a rich man’s world

A man like that is hard to find but I can’t get him off my mind
Ain’t it sad
And if he happens to be free I bet he wouldn’t fancy me
That’s too bad
So I must leave, I’ll have to go
To las vegas or monaco
And win a fortune in a game, my life will never be the same...

Money, money, money
Must be funny
In the rich man’s world
Money, money, money
Always sunny
In the rich man’s world
Aha-ahaaa
All the things I could do
If I had a little money
It’s a rich man’s world

...
(ABBA)
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

37

Četvrtak, 08. Decembar 2005

Ovako:

" Bogat je onaj sto Daje,a ne onaj sto Ima" ;)

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

38

Ponedjeljak, 12. Decembar 2005

Gore sam dao jednu anegdotu o vrsnom takticaru, koji u datoj situaciji vidi pravu dobitnu kombinaciju i prema njoj pravi uspjesnu strategiju. Evo kako jedan predavac(ime poznato redakciji :P ) svoje studente uci o vaznosti pravilne procjene situacije. On dolazi na cas sa velikim posterom Picassove slike:

...nakon cega gleda svoje studente koji zure u sliku 5-10 minuta. Sve u tisini...

Nastavak u sljedecoj poruci... ;)

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

Datum registracije: 15.11.2005

• Poruku poslati

39

Ponedjeljak, 12. Decembar 2005

Money, money, money
Must be funny

Ma ne brinite ne bih se iskvarila ni malo :O
misli globalno-deluj lokalno

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

40

Utorak, 13. Decembar 2005

Svako u sali je nadzirao na Picassovoj slici "iskrivljenog prostora", opruzenu zivotinju na dnu, u centru svjetlu neku figuru i okolo nje neke figure, u dnu svijetli kvadrat i siluetu u njemu...
Nakon pauze od nekoliko minuta profesor bi Picassovu sliku zamijenio sa slikom dolje:

Svi u sali bi nakon par sekundi shvatili da je ovo u stvari "ista" slika sa onom gore.
Zapravo radi se o Picassovoj "kopiji" cuvene Velazquezove slike "Les Meninas", naravno onako kako Picasso vidi nju.
Tada profesor izvodi zakljucak:
U zivotu nema niceg tako jasnog kao sto je originalna slika "Meninasa", obicno nam se stvari u zivotu pojavljuju u obliku sa Picassove slike. Oni ljudi koji su iz Picassovog rada vidjeli original bice uspjesni, medjutim oni koji su iz njegovih kubicnih predstava zakljucili pogresne stvari, imaju malu sansu za uspjeh.*

*Ne radi se o casu umjetnosti, ekonomija je u pitanju :)

Social bookmarks