Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »Dipche_boy« je muško
  • »Dipche_boy« je autor ove teme

Datum registracije: 27.04.2005

• Poruku poslati

1

Petak, 30. Septembar 2005

MOST U LUGU

Velika da je nazovem tarapana se digla oko ovog mosta prema nezvanicnim informacijama americhki ambasador Majkl Polt kad je video onu dobro izreziranu namestaljku na otvaranju mosta cak se i dvoumio dal uopste da otvori most.
Chinjenica je da su onamo umijesali prste neki tamo -REŽISERI- koji su sve izrežireli al bezuseshno...
Da li su most, skolu u selakovcu i ulicu Gavrila Principa poceli da rade tek nakom emisije -OBECANJE LUDOM RADOVANJE- jesu sto svedoci da dok nekoga javno ne napadnes taj se nece setiti sta je sve obecao...
Da kazem sad svoje misljenje u vezi mosta:
Lijep most nema sta al ja imam par arhitektonskih propusta koji su napravljeni:
prvo-kad se razletis sa parica mozes da se lansiras na bolnicke livade ili ti pak na hadzet
DRUGO- sa jedne strane ima siroki prilaz mostu a sa druge jedva moze razminuti dva automobila...
TRECE- Dolazi zima...
ima da letimo sa mosta brale ono ce da bude FUJALJKA zescha...
Mislim most je lep ali ima nedostataka
Sta vi mislite na ovu temu???
Dipche_boy je dodao/la ovu sliku:
  • most002.jpg
NIJE BITNO STA KAZU LJUDI, BITNO JE DA ZNAS STA TI PRICAS!

SPAWN

Zlatna sredina

(10)

• »SPAWN« je muško

Datum registracije: 26.04.2005

• Poruku poslati

2

Subota, 01. Oktobar 2005

Neznam za ovog ambasadora i tu pomenutu tarapanu oko otvaranja,al ima dosta istine u vezi ovih arhitektonski resenja. To sam se licno uverio kad sam kolima proso prije neki dan,stvarno most ima poprilican luk s obe strane,nadam se da ce sve bit ok zimi,al tesko...
Jos uvek sam laik oko tih stvari,al mislim da su takvog morali da ga naprave.Jednostavno tu je velik protok saobracaja,tijesno je sve,tako da bi most propo za 3-4 godine da je pravljen bez luka.Mislim bi najbolje bilo da je napravljen most poput onog kod obdanista na rekreacionom.
Halo Bing? Kako brat?

Hatab

Početnik

(10)

• »Hatab« je muško

Datum registracije: 04.08.2005

• Poruku poslati

3

Subota, 01. Oktobar 2005

Selamalejkum draga baraco pa ovaj most je cista politicka ujdurma i on je trebao bitit zavrsen prije manje od godinu dana,od pocetka njega(most) su pratli dogadjaji koji po najmanje sadrze u sebi zelju ublazivanjem saobracajnog haosa koji je u pazaru itekako prisutan.No bilo kako bilo napokon je pusten u promet sto je meni veoma drago jer vise nemoram da zaobilazim pola svijeta i prolazim kroz znane i nezna ulice i sokake jos samo da nebi onih prostaka da pokazu kako razmisljaju i koji recnik poseduju sve bi nekako bilo kao tuzna prica sa iole sretnim zavrestkom
Pitate da li se bojim smrti. Ne, jer svako od nas će jedng dana umrijeti, svi mi čekamo svoj posljednji dan u životu. Ništa se neće promjeniti, svejedno umrli od granate ispaljene iz 'Apača' ili od raka. Ja sam najbolji Apač."

resko

Početnik

(10)

• »resko« je zabranjen

Datum registracije: 02.09.2005

• Poruku poslati

4

Subota, 01. Oktobar 2005

sellam

lijep most hvala allahu svaka cast sulejmanu ugljaninu predsjedniku opstine novi pazar

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• »SAJO SUPERMEN« je zabranjen

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

5

Subota, 01. Oktobar 2005

dipche_boy

Citirano

Ako si inzenjer mostogradnje, doktorirao na Sorboni onda svaka cast al posto nisi onda ostaje ona narodna

RDJAVOM KUR.. I DLAKA SMETA

I ja imam primedbi, na primer.

Mogao je biti zlatan. :))

Mogli su nam dati svima po kola pa da mozemo da koristimo taj most. :))

Nije od onih copy, paste pa da ga mozemo stavljati i na druge rijeke. :))

Da nije Azem izvizdan od strane mestana Luga i Parica vama bi bio dobar al posto je izvizdan ne valja e pa da je i od vas mnogo je.
Allah ce poniziti licemjere i na ovom i na buducem svijetu. Azem je jedan od njih, red je i na ostale.

Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

resko

Početnik

(10)

• »resko« je zabranjen

• Poruku poslati

6

Subota, 01. Oktobar 2005

sellam

sahih lijep most steta sto ima ovako zavidljivih ljudi
Da bi da rasim makar ljijehu luka posadi u ovaj nas grad

Hatab

Početnik

(10)

• »Hatab« je muško

Datum registracije: 04.08.2005

• Poruku poslati

7

Subota, 01. Oktobar 2005

Selamalejkum nisu morali onoliki idijoti dolazit da pokazu svoju nekulturu znaju ljudi ko je ovde kakav i ko sta zastupa sve se zna.Ovi luzani i paricani koliko ja vidoh dolaze iz prigradskih naselja jer samo tamo mozete naci one divljacke face dok pojedinci sa ovog foruma sto slovo ubodu odmah se ofiraju i pokazu ko ustvari jesu.Amerikanci koji finasiraju ove projekte ne ovde vec u bilo kojem dijelu svijeta jasno napisu poklon gradjana amerike ili poreskih obveznika iste hocu reci javno pokazuju ko to ustvari finansira.Ovde se zahvaljuje sulju ili ko zna kom iz sda a trebalo bi da se kaze hvala meni i tebi jer mi ovo delom izfinansirasmo.Nego nebi juce vasih starih prijatelja jevreja da se zajedno zalite jedni drugima kako vas oni bradati fundamentalisti usporavaju u razvoju i sprecavaju zblizavanje sa svim dobronamernim ljudima svijeta.Steta sto sam zavidan pa sve ovo primecujem kamo sreca da sam svestan kao pojedinci i konacno prihvatim da sve ove vratolomije i prevare ustvari nisu ko sto izgledaju i da postoje jedino kako bi nama pomogle.Znam da nekom nije drago sto ovo pisem ali nemogu utisku da se otmem ne dam koju rijec osude,ko zna zasta je ovo dobro
Pitate da li se bojim smrti. Ne, jer svako od nas će jedng dana umrijeti, svi mi čekamo svoj posljednji dan u životu. Ništa se neće promjeniti, svejedno umrli od granate ispaljene iz 'Apača' ili od raka. Ja sam najbolji Apač."

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

8

Subota, 01. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od Hatab
Znam da nekom nije drago sto ovo pisem ...

E od sveg ovog tvog tolikog pisanja, najvjerovatnije si jedino ovo u pravu (o)

resko

Početnik

(10)

• »resko« je zabranjen

• Poruku poslati

9

Subota, 01. Oktobar 2005

sellam

svaka cast sulejmanu ugljaninu on kako je krenuo napravice novi novi pazar da iselimo ove NOVOpazarce

• »Dipche_boy« je muško
  • »Dipche_boy« je autor ove teme

Datum registracije: 27.04.2005

• Poruku poslati

10

Nedjelja, 02. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od SAJO SUPERMEN
dipche_boy

Citirano

Ako si inzenjer mostogradnje, doktorirao na Sorboni onda svaka cast al posto nisi onda ostaje ona narodna

RDJAVOM KUR.. I DLAKA SMETA

I ja imam primedbi, na primer.

Mogao je biti zlatan. :))

Mogli su nam dati svima po kola pa da mozemo da koristimo taj most. :))

Nije od onih copy, paste pa da ga mozemo stavljati i na druge rijeke. :))

Da nije Azem izvizdan od strane mestana Luga i Parica vama bi bio dobar al posto je izvizdan ne valja e pa da je i od vas mnogo je.
Allah ce poniziti licemjere i na ovom i na buducem svijetu. Azem je jedan od njih, red je i na ostale.

Hoces da ti izvadim slike onih sto su psovali na mostu?
Ti si kao sto vidim vernik covek, daj boze da jesi...
Kako te nije stid da kazes da su ono mestani luga?
Ono su ti sve pesterci brate moj... nijedan ti onamo nije mestanin luga od onih sto su psovali!!!
A ta demagogija mi lici na jednog coveka koji mi je bio direktor i koga odlicno znam... i sa kojim sam mnogo lijepo ziveo dok mi ga nisu "da prostite zavukli"
NIJE BITNO STA KAZU LJUDI, BITNO JE DA ZNAS STA TI PRICAS!

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

11

Nedjelja, 02. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od SAJO SUPERMEN
dipche_boy

Citirano

Ja sam za svaki slucaj izbrisao narodnu . Neznam dali si u pravu i dalili je ona uobste ovde na svom mestu sta vise cak i da ima istine nije ona bas primerna za ponavljanje.

;) No istina ja da ovoj mladic imam pravo sa svojim stavom. Mislim da on, naziruci dolazece probleme u zimskom preriodu, ne stavlja lucni most za raspravu o njegovom izgledu vec postavlja logicna pitanja koliko je on ispravno sagradjen. Licni ukus neka bude, za sad, po strani, znam, moze se o tome nasiroko diskutovati i potanko pobijati svaka varijanta ali to bi sve bilo u domenu tastine onih sto daju predloge. Mi ovde imamo vec gotov izgradjen most i situaciju da su ljudi nezadovoljni njim. Ne primecujem kod nikog ko je dosad kritikovao da ima ugradjenih delova namera za politicke obracuje u njihovim istupanjima. Zbog toga ne razumem odakle izlacenje takvih zakljucaka. Po mojem misljenju zapis dipche boy je nepristrasan i vidim samo da krajnje stranacki neutralno pokrece vazno pitanje, kao sto je sigurnost onih koji upotrebljuju dati most.
Imao sam priliku, posmatrati samu izgradnju mosta. Ono sto sam video kosilo se sa mojim znanjem statike i celicne izgradje koju ucih u jednom od poznatih nemackih univerziteta upravo u oblasi gradjevinarstva. Verujte da Frankfutrt am Main sa tako losim zemljisnjim uslovima za izgradnju nebih bio slucajno to sto jeste da nije gradjeviskog fakulteta TUD. Veliki doprinost svojim naucnim radom je dao profesor kod kojeg imadoh cast biti na predavanja. Kao sto rekoh primetio sam neke po mojem misljenju nedostatke u izgradji mosta medjutim nisam bio siguran pa sam prvom prilikom popricao sa profesorom nebi li kod njega nasao potvrdu za ispravnost. Ja sam mu samo opisao situaciju
zato dozvolice jednu primedbu profa TUD.
Rekao mi je da izgradja lucnih mostova mora biti uvek izvrsena sa unapred prednapregnutim betonom i to u celom rasponu. Onda se ti gradjeviski elemetni jednostvnao trasportuju do odredista mosta gde ih je potrebno samo ugraditi.
To je kako bi trebalo. Onda sam pricao mu pricao o metodi koju su nasi inzenjeri odabrali. Na slici se jos moze videti, most je salovan, armiran, betoniran i na kraju asfaltiran.
On mi je objasnio. Da kod lucnih mostova sto je sasvim logicno postoji tacka koja je geodeticki na najvisem nivou. Upravo zbog te " najoperecenije" tacke je vazno ono sto je on spomenuo sa prenapregnutim betonom ili ti zbog toga je rizicna ova metoda koju si nasi inzenjeri primenili. Na toj tacki logicno je dolazi do konzentricije sila koje deluju na most i vremenom armatura u tom delu nece moci vise odolevati teretu tako da je neminovno da ce u toku koriscenja za neko vreme doci do pukotina koje ce zjapiti. Onad mozete prepostaviti i sami koji mogu biti sledeci problemi. Ali da ja ne crtam sejtana.
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

12

Petak, 24. Februar 2006

Evo uramljene slike mosta u lugu.Slika se nalazi zgradi Gradjevinskog fakulteta u Nisu,na prvom spratu,pored dekanove kancelarije a u redu sa mnogim drugim objektima koje su radili profesori sa fakulteta.Inace,saznao sam dosta toga o gradnji mosta,duzini trajanja,zasto je onakakv kakav je(mislim na luk),ali mislim da to vise i nije bitno te cu samo postaviti sliku koju sam danas uslikao telefonom.
Tashke je dodao/la ovu sliku:
  • 24022006_resize.jpg
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

13

Nedjelja, 26. Februar 2006

Spain-e,ostao sam ti sinoc duzan odgovor o mostu a koje mi je profesor ispricao.
Naime,most nije bio predvidjen da se uradi onakav kakav je sada,vec je prvobitni projekat(koji je radio neko iz Pazara,professor nije mog’o da se seti kako se zvao taj projektant)zamisljao da most bude na dva stuba(kao i stari most)koja bi stajala u koritu,i tada bi most bio horizontalan,bez luka.
Medjutim,negde u to vreme bile su velike padavine u Pazaru,i Mersy Corps(koji takodje finansira projekat)je posumjala u ispravnost takvog projekta,odn.da bi takvo resenje dugorocno moglo biti pogresno zbog padavina,a ti stubovi u koritu bi mnogo smetali(a kod nas se u reku baca sve i svasta pa bi doslo do zakrcenja a sto bi dovelo do izlivanja Raske i poplave a i sam most bi bio ugrozen.Takvih slucajeva je bilo i ranije).U saradnji sa opstinom obratili su se Gradjevinskom fakultetu u Nisu(tj.Institutu fakulteta)I zatrazili njihovo misljenje.
Na projektu je radio tim ljudi iz raznih oblasti(Hidrotehnike,Betonskih konstrukcija…)I na osnovu skupljenih podataka sa terena(klimatski uslova u pazaru,zona u kojoj se nalazi,itd…)doslo se do spoznaje da bi bilo lose da se postave stubovi u koritu.E posle se moralo pristupiti ovakvom resenju bez stubova,ali sa lukom.Sam most je bio izuzetno tesko proracunati i izvesti jer most jednim povecim delom zalazi u raskrsnicu sto umnogome povecava ionako veliku problematiku.Most je radjen od prednapregnutog betona,a professor je izracunao da bi pomeranje tog mosta od samo 1-2 cm(dobro ste procitali,1-2cm)dovelo do potpunog loma mosta!da bi se to sprecilo,ispod korita mosta su ukopani(ugradjenji)sipovi precnika 1 metar i dubine cak 9 metara!
Samo betoniranje mosta je trajalo dugo zbog toga sto se most morao betonirati deo po deo(zbog svojstva betona o kojima nebih sad jer bi mi trebalo 2 dana o tome da pisem). Iako sam ja bio uporan u tezi da je onaj luk ipak preveli,Profesor me nekako ubedi da je moralo biti onako kako je sada.Ja mu verujem obzirom da je covek izgradio pola Nisa,trecinu Beograda ,cetvrtinu Moskve(radio je jednu od brojnih kuca Romana Abramovica u Moskvi)
Ovo je samo ukratko o mostu,ali misim da je dovoljno. :D
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

14

Nedjelja, 26. Februar 2006

Bas lijepih mi ti informacija ispisa ovdje. Hvala ti na tome.

Ja bih ti i znao reci jos jedan pogleda ntu pricu, ali je pitanje koliko bi se moje rijeci uzele za stvarno. Upravo zbog toga sto mi je taj dio price u vezi tog mosta poznat ja sam i dalje misljenja da je bolje da je most sagradjen ravan, odnosno da nije lucni, ali sad je posao priveden kraju i nek je hairli.

Naime, ime tog projektanta prvog projekta mosta je Nihat Crnovrsanin, moj daidza. :) A u Mercy Corps.-u radi jedan Milan iz Raske koji je ponacionalnosti Srbin i on je radove svo vrijeme prolongirao jer mu nekako, iz njemu poznatih razloga, nije odgovaralo da neko iz Pazara uradi taj most. Meni je dzaidza ispricao sijased nekih dijaloga koje je vodio sa tim Milanom (mislim da mu je tako ime) i ipak je Milan istjerao svoje i prebacio projekat Nisu. Iako je moj daidza misljenja da je most ipak bio bolji ravan neko je isforsirao bilo kakvu izmjenu, tj. potrudili su se da nadju "opravdan razlog" zbog kojeg ne treba da bude primljen projekat Nihata Crnovrsanina nego projekat Nisa.

Mozda se plase da Novi Pazar vremenom ne izgradi svoje strucne ljude koji ce svojim djelima steci ogromnu reputaciju i nece morati da po Srbiji traze strucnjake za takve zahvate.

Dodacu i to da je moj daidza u vezi sa mostom konsultovao sa poznatim profesorima Beograda i dosao do rjesenja do kojeg je dosao. Ali avaj... :)

Jos jedna stvar je interesantna, a to je da je most radila firma upravo iz Raske, odakle je i taj Milan, ciji je naziv Brvenik.

Problemi ovog mosta su upravo saobracajnog tipa. Naime, most se veze za raskrsnicu i lucni oblik je veoma nezgodan u zimskom periodu. Jos jedna stvar koja je propust saobracajni tog mosta je taj sto su svjetiljke koje su postavljene na mostu vrsta svjetiljki predvidjene za pjesacke mostove, a ne saobracajne. Jer svjetlost tih svjetiljki je na neadekvatnoj visini, niske su svjetiljke. Pa recimo ako bi neko tim mostom prolazio kamionom bio bi zaslijepljen svjetlom iz svjetilji, ali to je izmjenjivo.

Medjutim, onaj ko daje pare taj je u poziciji diktirati uslove i ideje. Tako je Milan izboksovao da projekat ne uradi Pazarac, Bosnjak, nego da ga uradi Nis, a proizvod toga je onaj luk na mostu.

Ja sam tada rekao daidzi, kao utjehu: "Barem si ih natjerao da urade kvalitetan most. Opet si bio od haira." :)

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

15

Utorak, 28. Februar 2006

Citirano

Orginalno od Spain
Medjutim, onaj ko daje pare taj je u poziciji diktirati uslove i ideje. Tako je Milan izboksovao da projekat ne uradi Pazarac, Bosnjak, nego da ga uradi Nis, a proizvod toga je onaj luk na mostu.

Jos jedna stvar koja je propust saobracajni tog mosta je taj sto su svjetiljke koje su postavljene na mostu vrsta svjetiljki predvidjene za pjesacke mostove, a ne saobracajne. Jer svjetlost tih svjetiljki je na neadekvatnoj visini, niske su svjetiljke. Pa recimo ako bi neko tim mostom prolazio kamionom bio bi zaslijepljen svjetlom iz svjetilji, ali to je izmjenjivo.

Neznam Spain-e,mozda je taj Milan poreklom iz Nisa.mozda ima neki dil sa njima da im nabacuje projekte,amozda...
Ali,mislim da "Ameri"nisu toliko naivni i uvuceni u nase "sukobe na nacionalnoj osnovi" pa da samo zbog toga skuplje plate projekat.Osim toga,i opstina je bila suinvestitor pa je mogla intervenisat.

Sto se tice ovog drugog pasusa koji sam citirao,ovo o kamionima koji prolaze...mislim da to i nije neki problem i to iz dva razloga:
1.Most spaja dve ulice/ulicice koje nisu bas tranzitne,pogotovu ne za kamione.
2.Cak i da prolazi mnogo kamiona dnevno,one svetiljke ionako ne rade,i to od prvog dana otvaranja,licno sam bio uvece i nisu radile,a i sad kad prodjem rade neke ali nikad sve. :D :D

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

16

Utorak, 28. Februar 2006

Da, i zivjeli su tako srecno i veselo do kraja zivota... :)

P.S. Nisam ti govorio o Amerima, nego o Milanu iz Raske. :) Ali helenejse. Oko nas su sve divni ljudi i cvjetaju nam ruze... :)

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

17

Utorak, 28. Februar 2006

Citirano

Orginalno od Spain
P.S. Nisam ti govorio o Amerima, nego o Milanu iz Raske. :)

Znam da nisi govorio o Amerima,ali oni su finansirali most,a znam da su oni tvrdi na paru i da ne bi mogo da ih ubedi tek onako neki Milan iz Raske da plate skuplji projekat iz razloga koje si naveo.A opet,mozda je i mog'o,neznam.
Ja sam ti samo ispricao ono sto su meni ispricali,a i ti si.
P.S.The truth is out there :D

Social bookmarks