Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

21

Subota, 31. Decembar 2005

Negde sam citala nesto u smsilu : covek ce biti srecan onda kad bude prestao da se pita da li je srecan.

Dopala mi se ta recenica.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

22

Subota, 31. Decembar 2005

Naravno da covjek moze biti srecan. Allah dz.s. u Kur'anu spominje "One koji su sretni.."

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

*amela*

Početnik

(10)

• »*amela*« je žensko

Datum registracije: 25.02.2006

• Poruku poslati

23

Nedjelja, 26. Februar 2006

Pa da..kako biti srecan..ustvari upitala bih..KAKO BITI NORMALAN?ali jednostavno takav je ovaj svijet,pun zla i nepravde..tako je uvijek bilo,biva,i bice sve do Sudnjeg dana..eh,tad nastupa pravda i svako ce biti kaznjen/nagradjen iskljucivo prema svojim zaslugama...
Srecu na ovom svijetu postizemo samo verom,paznjom rodbine,potenciranjem osecanja i nekih sitnica koje su preslatke i koje sacinjavaju zivot... :D ..mislim da se sve potize cistom i iskrenom ljubavlju u ime Allaha,jer samo Stvoritelj moze stvorenje zastititi,zbrinuti,dati mu ljubav dati mu srecu...normalno je da svi prolazimo kroz mnogobrojna iskusenja i to je test,to je veliki test koji svi moraju proci,a rezultati,insAllah :D ..uz iskren nijjet i veru bice dobro..
svi trebamo zahvaljivati Allahu na mnogobrojnim blagodatima,moramo biti zahvalni i svesni sta imamo,moramo to cijeniti..i bicemo srecni uvijek..malo na ovom svijetu..NA DRUGOM MNOGO VISE...insAllah i amin za to! :D
selam
"A kada se odlucis na Allaha se osloni,On zaista voli one koji se na Njega oslanjaju."

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

24

Petak, 05. Januar 2007

Sreću možeš postići samo ako je ne tražiš.

(Ne mogu da se setim čija je misao. )

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

Datum registracije: 21.10.2006

• Poruku poslati

25

Petak, 05. Januar 2007

Evo vam par situacija kad covek bude srecan:
Kad se gladan najede, zedan napije vode, ozebao ugreje i BOLESTAN OZDRAVI.
Po rubu duge hodati, na dlanu mraz zapupiti.
Sta jos o tebi dodati,
da te je lako prodati, al te je tesko kupiti.

yascool

Učenik

(10)

• »yascool« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

26

Subota, 06. Januar 2007

Covek je srecan dok se nada...Onda kada mu se sve zelje ostvare onda on nema smisao da zivi.
Ko igra za raju i zanemaruje taktiku,zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku!

Roneldinho

Zlatna sredina

(10)

• »Roneldinho« je muško

• Poruku poslati

27

Nedjelja, 07. Januar 2007

Ja smatram da se nikad ne moze biti dugotrajno srecan.Sitnice te cine srecnim na trenutke,sto je vise takvih trenutaka,ispunjeniji si ,srecniji...Medjutim,mnogo je medjutrenutaka ..
I naci siguran stari trag,
biti andjeo i biti vrag..
DA MOGU...

demoiselle

Zlatna sredina

(10)

• »demoiselle« je žensko

Datum registracije: 09.12.2006

• Poruku poslati

28

Nedjelja, 07. Januar 2007

sreca je u nama...u veri, u prihvatanju kada i kadera, stvarnosti, malo u sanjarenju...sreca je uzivanje u trenutku, u malim stvarima, pa i u nesreci...sreca je nada da moze uvek moze biti bolje i iscekivanje tog boljeg...sreca je nasmejati drugoga...moze se biti srecan!! :]

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

29

Ponedjeljak, 08. Januar 2007

da...

ukoliko zhivi sa ljudima koje voli,zhivi zhivot onako kako je to propisano,onako kako to pishe u Kur`anu...tada,da...

ovo je jedina i prava radost,tj srecha... ;)
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

Diksi

Početnik

(10)

• »Diksi« je žensko

Datum registracije: 22.12.2006

• Poruku poslati

30

Utorak, 09. Januar 2007

Mislim da je uslov za srecu postizanje emocionalne ravnoteze. A pod tim se podrazumeva zrelost i objektivnost u svim aspektima zivota. Smatram da je jedini nacin postizanja emocionalne ravnoteze iliti dostizanja srece- dobar verski odgoj.
God may have created man before woman,
but there is always a rough draft
before the masterpiece...

aka EmirAljovic

Zlatna sredina

(10)

• »aka EmirAljovic« je muško

• Poruku poslati

31

Srijeda, 10. Januar 2007

SRECA SE NE JURI, SRECA SE SRECE!
Boze, daj mi strpljenja, ali brzo. :D

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

Datum registracije: 30.07.2006

• Poruku poslati

32

Srijeda, 10. Januar 2007

..sigurno mozee..jer po meni za srecu nije potrebno mnogo..dovoljna je neka sitnica da nas ucini srecnim.. mada istoo moram da kazem da mi (ljudi) nekada uopste ni ne primijetimo da treba da budemo srecni zbog ono sto imamoo i sto nam je Allah dao..vec nam se nekako cesto desi da zanemarimo totalno ono sto imamoo i da uvijek jurimoo za necim sto bi nas kasnijee „usreciloo“..ajj da je jos ovo..pa jos onoo..

..nesto nikada da stanemoo i promislimoo..da imamo zdravljee..(sto je po meni jedna od najvaznijih stvarii) i sama ta pomisaoo da smo mi ii nasa porodicaa zdravii trebala bi da nas ucini srecnim-a..ali nazalost cesto se desii da to uvidimo tek kada neko bude bolestan..

..(ovo za zdravlje je samo bio eto jedan primjer koji sam navelaa..a isto takoo je i sa ostalim..po nama „obicnim“ stvarima)..
..mjeri svoj uspjeh po tome cega si se sve trebao odreci da bi to ostvario..

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

33

Utorak, 30. Januar 2007

Naravno da moze...Zavisi samo od postavljenih kriterijuma za postizanje srece,od shvatanja pojma srece,kao i shvatanja i prihvatanja ovog i buduceg sveta...
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

beba20_

Početnik

(10)

Datum registracije: 19.07.2006

• Poruku poslati

34

Utorak, 30. Januar 2007

Treba covek srecan da se rodi da bi bio srecan. Nismo svi isti neki imaju sve a nemaju nista itd.

EdinA`

Zlatna sredina

(10)

• »EdinA`« je žensko

Datum registracije: 22.02.2006

• Poruku poslati

35

Utorak, 30. Januar 2007

Citirano

Orginalno od beba20_
Treba covek srecan da se rodi da bi bio srecan. Nismo svi isti neki imaju sve a nemaju nista itd.

Ja bash mislim suprotno.. Ne morash imati sve da bi bio srecan. Govorim to iz iskustva. Deshavalo mi se da "imam sve" a da ipak nisam srecna. Chovek je nezadovoljan, uvek mu neshto fali. :rolleyes:
[SIZE=2]Hocesh protiv njih ? ? Onda, budi bolji od njih ! ![/SIZE]

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

36

Utorak, 30. Januar 2007

@EdinA`
Mislim da je i beba20_ mislila na to. I ja kad sam prvi put procitala reagovala sam kao ti, tek sam onda bolje procitala.

Citirano

Orginalno od beba20_
Nismo svi isti neki imaju sve a nemaju nista itd.

Nekad je tako malo potrebno da covek bude srecan. Ima neka izreka koja kaze da nam cesto bas to malo fali. Ali nije istina, samo mi previse ocekujemo. Ne mozemo biti srecni bas 24 sata dnevno, ali ako nadjemo zadovoljstvo u malim stvarima, sreca nam moze biti na dohvatu ruke.

Meni je ponekad sreca ako razgovaram sa pravom osobom. Srecna sam kad polozim ispit. Srecna sam kad krenem za Pazar. Srecna sam kad sam sa drustvom pa se smejemo nekim glupostima koje su deo naseg druzenja. Srecna sam kad radim ono sto volim. Nekad sam srecna ako mogu spavati duze ujutro... Ima toliko toga, samo moramo ceniti prave stvari.

Ali da, ima i trenutaka kada me neki narod, kako bi ovde tome rekli, "zafrustrira" pa mislim da bi vise novca donelo vise srece ili neke druge stvari koje postavljaju kriterijume, a ne bi trebale.
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

EdinA`

Zlatna sredina

(10)

• »EdinA`« je žensko

• Poruku poslati

37

Utorak, 30. Januar 2007

Citirano

Orginalno od beba20_
Nismo svi isti neki imaju sve a nemaju nista itd.

A da, da. Izvinjavam se. Meni se uchinilo da pishe: "Neki imaju sve, a neki nemaju nishta." :O nadam se da beba nece zameriti.:)

@Karakterna: Thnx!! ;)

beba20

Početnik

(10)

Datum registracije: 11.11.2002

• Poruku poslati

38

Srijeda, 31. Januar 2007

daleko bilo da zamerim. :) neznam ja mozda lijepo da se izrazim i zato i izbegavam i puno da pisem. :)

EdinA`

Zlatna sredina

(10)

• »EdinA`« je žensko

• Poruku poslati

39

Srijeda, 31. Januar 2007

Nema potrebe da izbegavash, naprotiv, treba da pishesh shto vishe. A ja cu se potruditi da ubuduce pazhljivije prochitam pre nego odgovorim bilo shta.
Tako cemo svi biti srecni, a to je i sushtina ove teme, zar ne? ;)

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

Datum registracije: 24.08.2006

• Poruku poslati

40

Četvrtak, 01. Februar 2007

Chovek moze da bude srecan na trenutke...takvi su retki jer u njegovoj prirodi je da bude nezadovoljan onim sto ima i preostalo vreme gubi trazeci ili bar zeleci ono sto nema.

Jedna recenica iz knjige 'Blago cara Radovana' koja se meni posebno svidela :
'Nijedan chovek ne ume da odmeri srecu koju ima, nego samo srecu koju nema.'
...ne mozesh izgovoriti toliko mudrosti u zivotu koliko mozesh precutati gluposti...

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks