Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

41

Četvrtak, 01. Februar 2007

Kako to Bugari,kratko i jasno,kaze:
"SRECA JE U SRECI DRUGOGA!"
Ko razume,shvatice :)
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

yascool

Učenik

(10)

• »yascool« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

42

Petak, 16. Februar 2007

Citirano

Orginalno od interesantno

Ko razume,shvatice :)

Ko shvata,razumece... ;)

Salim se,u pravu si...
Ko igra za raju i zanemaruje taktiku,zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku!

saf

Učenik

(10)

Datum registracije: 18.12.2006

• Poruku poslati

43

Petak, 16. Februar 2007

moze.svako svojim srcem stvara sebi srecu

aka EmirAljovic

Zlatna sredina

(10)

• »aka EmirAljovic« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

44

Petak, 16. Februar 2007

Zacrtani ciljevi/ostvareni.
Izracunajte posle procenat, i to je to :)
Nikad ne mozes imat 230 ciljeva, a da ih sve ispunis.
Dakle, nikad ne mozes bit' maximalno srecan.
"Sreca se ne juri, sreca se srece" :)
Boze, daj mi strpljenja, ali brzo. :D

sanjiva

Zlatna sredina

(10)

• »sanjiva« je žensko

Datum registracije: 17.03.2007

• Poruku poslati

45

Utorak, 20. Mart 2007

I te kako covjek moze biti srecan. Samo zavisi sta je to sto covjeka cini srecnim i koliko se on trudi da bude sretan. Mene srecnom cine male stvari..i kada se osvrnem oko sebe smatram da sam jako sretna osoba.I kao sto se kaze u jednom Hadisu

"Sreca covjekova ili njegova nesreca , njegova uznemirenost ili njegova smirenost izviru iz njega samoga."

Ljepota zene mora se vidjeti u njezinim ocima, jer to je ulaz u njezino srce - mjesto gdje stanuje ljubav.

siyah kalem

Zlatna sredina

(10)

• »siyah kalem« je muško

Datum registracije: 10.04.2007

• Poruku poslati

46

Petak, 27. April 2007

Sreca je relativna stvar.
Ako bih morao da dam neku definiciju srece onda bih je,svakako,okarakterisao kao ODSUSTVO NESRECE.
Sa druge strane opet imamo nesrecu koja je, gotovo uvijek,rezultat nekog covekovog nezadovoljstva, ili sa samim sobom ili sa svojom okolinom,sto cesto rezultira borbom ili,u najmanju ruku buntom, a te dvije stvari predstavljaju okosnicu noviteta, napretka ili promene toka covekove istorije.
Zar nije bila nesreca za pojedine clanove organizacije Mladi Musliman sto su bili proganjani i sto su trunuli po komunistickim zatvorima?Vidite ta njihova nesreca
se pokazala kao sreca za sve pripadnike Islama sa podrucja bivse Yugoslavije...

Sem

Učenik

(10)

• »Sem« je žensko

Datum registracije: 15.06.2007

• Poruku poslati

47

Utorak, 19. Juni 2007

Naravno da covek moze biti srecan...Vera je sreca...Sreca je u sitnim stvarima...sreca je u nekom jednostavnom porodicnom rucku...u najobicnijoj setnji sa dragom osobom...u smehu do suza sa prijateljima...Smatram da se samo treba otresti svoje malodusnosti, sebicnosti i pohlepe...Sretan je covek koji daje sebe bezgranicno i bez potrebe da mu ista bude vraceno...Mozda je samo potrebno da malo pogledamo oko sebe....toliko ljudi je nesretno a svako od nas MOZE da uradi nesto da pomogne...Zivot je lopta, pa se jel'te stalno okrece...Dakle, pronadjite srecu u najprostijim stvarima zivotnim...Volite svim srcem, prastajte svim srcem, ljubite svim srcem...neka ljubav bude sreca...
..samo zivimo iz dana u dan..i svaki san, davno nestao je, izbrisan! Koga da pitam, ko ce mi dati odgovore? Reci bilo sta, osim da je moglo biti gore!

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

48

Utorak, 19. Juni 2007

Ima puno, ne mogu ovdje prenijeti sve, ali bih toplo preporučio da pročitate knjigu Lijecenje srca, u njoj ima cijelo poglavlje koje govori o sreci, sta je sreca, kako steci srecu, u cemu je sreca...
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Ahmed

Učenik

(10)

Datum registracije: 26.07.2006

• Poruku poslati

49

Srijeda, 20. Juni 2007

Kako su katolicki i protestantski propovednici pronasli srecu http://www.watchislam.com/videos/video.php?vid=3

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

50

Srijeda, 20. Juni 2007

Moze biti sretan i kad je tuzan...

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

ANNA

Zlatna sredina

(10)

• »ANNA« je žensko

Datum registracije: 14.08.2007

• Poruku poslati

51

Petak, 17. August 2007

Sreća..?!
Relativna stvar...
zavisi što želiš od života...
nekoga nečiji osmeh čini srećnim..
a nekada ljudi imaju milione..pa nisu sretni...
ako je upučeno da bude lično...onda me osmeh i pogled jedne osobe čini uvek i uvek sretnom...

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

52

Srijeda, 22. August 2007

Kad si srecan srecan si. Zavisi od mnogo stvari. Zasada ima nekih 279 ciljeva koje zelim da ispunim, ali ipak moram ih smanjiti.

Sreca je U Allaha.
Ko shvati , shvatio je.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

53

Srijeda, 22. August 2007

Citirano

Orginalno od ANNA
Sreća..?!
Relativna stvar...
zavisi što želiš od života...
nekoga nečiji osmeh čini srećnim..
a nekada ljudi imaju milione..pa nisu sretni...
ako je upučeno da bude lično...onda me osmeh i pogled jedne osobe čini uvek i uvek sretnom...

Sreća jeste relativna, ako se govori o relativnoj sreći. Pošto ja smatram da je prava sreća vječita sreća, onda je svaka relativna, odnosno prolazna sreća ustvari nesreća koja se je predstavila kao sreća. To je ustvari fatamorgana. To je isto kao kada u pustinji vidite vodu i vi krenete u tom pravcu, jer ste žestoko ožednili, kad tamo nigdje vode.

A da čovjek može biti sretan, može naravno, ali samo ako pronađe vječitu, neprolaznu sreću. To je prava sreća, to nije fatamorgana. Međutim, malo je onih koji su spremni da ulože žrtvu koja je potrebna da bi se prava sreća i pronašla. Neće da žrtvuju sebe, jer to je nešto u šta se uzdaju. Samo sebi vjeruju.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

54

Srijeda, 22. August 2007

Sve si super rek'o,samo bih ja još dodala da je uzrok bilo čije nesreće tj. nesvesnosti da je našao tu relativnu a ne večnu sreću, upravo ta nesvesnost.
Svijest je ono što mnogi ne znaju da nemaju .

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

55

Srijeda, 22. August 2007

Citirano

Orginalno od zucky_85
Svijest je ono što mnogi ne znaju da nemaju .

Odlična rečenica. Ovo bi se moglo napisati kao Misao dana.

Ja bih dodao samo i to da uzrok njihove nesvijesti lež u njihovom nepovjerenju u bilo šta i bilo koga. Vjeruju samo sebi i svojim osjećajima.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

ubogar

Početnik

(10)

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

56

Petak, 24. August 2007

sreća je uvijek ovdje i sada... no mi ju uvijek tražimo ondje i tamo... svaki trenutak je poezija...

katastrofa

Početnik

(10)

• »katastrofa« je zabranjen

Datum registracije: 16.08.2007

• Poruku poslati

57

Nedjelja, 02. Septembar 2007

Nije moguće biti srećan samo zato što ŽELIŠ biti srećan, ili si REŠIO da budeš srećan.
Svaki čovjek svakako želi sreću, znao on to ili ne.
To ga pokreće, zbog toga ustaje ujutru iz kreveta.
Ali, ne može ga zadovoljiti ništa drugo osim konstantne, neprolazne sreće.
A on se umjesto da se priključi na Izvor, zamajava sa fatamorganama.
Kakva je to sreća ako si srećan zbog neke stvari koja ubrzo nestaje?
Znači kad nje više ne bude bilo neće biti ni tvoje sreće.
I onda traćimo drugu stvar koja će nas na još koji trenutak 'usrećiti' pa pošto i nje nestane, tražimo drugu i sve tako.
Jurimo sjene umjesto da se uputimo ka Izvoru koji je postavio te sjene da bi nas uputio na Sebe.

Što bi reko jedan od onih koji su se vratili Izvoru
Otkad nađoh lice Dosta (Prijatelja)
sva mi tuga radost posta

Stvarna sreća (o kojoj se vjerujem govori u ovoj temi, jer bi priča o svakoj drugoj 'srećici' bila besmislena) ne može biti i nije odvojena od Izvora.
Svako ko tvrdi da može nekako SVOJIM nekim znanjima, mogućnostima i umjećima da 'doživljava' sreću u svakom trenutku, taj u najmanju ruku ne zna o čemu priča.
To je otprilike neka vrsta zadovoljstva samim sobom,
ufuravanja da sam BOLJI od nekih koji čekuju neku sreću TAMO I NEGDJE i slično tome.
Rijetki su oni koji se još za ovosvjetskog života vrate svom Izvoru, dok će na budućem svijetu milošću Svemilosnog mnogi uživati u vječitoj sreći koja će se povjećavati svakog trenutka.
To je teško zamisliti, ali ako se čovjek sjeti najljepšeg trenutka u svom životu, pa to osjećanje pomnoži sa onoliko koliko mu razum dozvoljava, može otprilike sebi predstaviti to, ali to nije ni blizu stvarnog doživljaja ahiretske nagrade i svaki sledeći trenutak će biti nešto novo i bolje od onog prethodnog, i čovjek neće željeti ništa drugo i ni za čim neće tugovati, tj. njegova neprekidno povjećavajuća sreće neće biti ni na trenutaK PREKINUTA.
A ko je mangup pa priča priču da doživljava ovo što sam opisao još na ovom svijetu, a ne zna ni o čemu priča, mislim konkretno na 'prosvetljenog' ubogara, može da laže sebe, mada ne za dugo, jer duša ima žeđ i osjeća bol sve dok se ne vrati Izvoru,i nikako drugačije ne može biti smirena i zadovoljna.

Otkad vidjeh lice Dosta
sva mi tuga radost posta
...

Junus se okreće Tebi
i zaboravlja na sebe
i dok Tebi ja govorim
Ti o Sebi Samom zboriš

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

58

Ponedjeljak, 03. Septembar 2007

Definitivno covek nekada moze biti srecan, bez obzira na bedu oko nas, mi smo oguglali na to
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

Tik-Tak

Početnik

(10)

• »Tik-Tak« je muško
  • »Tik-Tak« je zabranjen

Datum registracije: 08.05.2007

• Poruku poslati

59

Moze,ali samo kratkotrajno..

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

60

...ako je "naišao" na prolaznu sreću. Ali ako je pronašao vječitu sreću...

Social bookmarks