Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

katastrofa

Početnik

(10)

• »katastrofa« je zabranjen

Datum registracije: 16.08.2007

• Poruku poslati

61

Ponedjeljak, 03. Septembar 2007

menager i tik-tak nikad ne mogu biti srećni.
ada nema šanse.
za mladog Yunusa ima nade.
možda.
A ja
Katastrofa.
beznadežno.

Uglavnom sam shvatio da ljudi pokreću ovakve teme i postuju komentare samo da bi se ŽALILI ,sram hi bilo, ko neke babbhe, deddhe, i ne znam ti šta već.
Nikome ne pada na pamet da bi MOŽDA MOGLI DA PROMJENE Svoje stanje.

Ja ispisa post dugačak ka odavde do Ulcinja da razjasnim neke stvari, ali avaj...
Nisu ga ni pročitali a već nastavljaju xx( ,
stanje je bjedno, ?( kuku mene, o| ,
O Elvise, ja nisam srećna... i ostale jadikovke.
BOlje neka unajme dvije tri one narikače, stare što se oblače u crnu i kukaju za pare.
mislim stvarno nema smisla

AsiraF

Učenik

(10)

• »AsiraF« je žensko

Datum registracije: 18.01.2008

• Poruku poslati

62

Petak, 18. Januar 2008

:D

skoro uvek kada to pozelis,skoro uvek,jer uvek postoji nesto, tu okolo,nesto sto te cini srecnim/om.
Svatila je sasvim jasno da ga silno voli,a i to da moze da se pomiri sa tim da ga vise ne vidi NIKADA... NIKADA...

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

63

Ponedjeljak, 21. Januar 2008

To je isto kao ona riba kada je cijeli život tražila vodu. Čula je za to i mnogo je voljela da spozna tu vodu o kojoj se priča. :)
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

ANNA

Zlatna sredina

(10)

• »ANNA« je žensko

Datum registracije: 14.08.2007

• Poruku poslati

64

Utorak, 29. Januar 2008

Ja sam recimo juce bila presrecna...
svi koje volim su se setili i cestitali mi rodjendan...

Kerber

Učenik

(13)

• »Kerber« je muško

Datum registracije: 25.07.2005

• Poruku poslati

65

Utorak, 29. Januar 2008

Ma zivot je sreca ....

Divna blagodat......Blago svima koji su srecni na ovom i buducem svijetu...

Malo krivo dojmimo srecu,trebamo znati da je svaki naredni udah,pogled sreca ...

A bad things -good things ,veoma relativno

Zato Be Happy ,osnova naseg postojanja je ljubav ...

Ljubav <=>Sreca

Moje skromno misljenje:)
My soul is painted like the wings of butterflies

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

66

Petak, 15. Februar 2008

Moze li covjek biti srecan?

Moze, itekako!

Dok god drzis svoj zivot pod kontrolom, dok odlucujes sam o sebi, dok se boris da budes srecan - bices srecan!

Ako se predas i cekas da ti sreca padne s neba....malo ces da se nacekas.

Ucini sebe srecnim. Radi ono sto volis, budi s onim kog volis, bori se za ono sto te ispunjava srecom i to je to.

Nista lakse. ;)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

ja sam

Početnik

(10)

Datum registracije: 21.01.2008

• Poruku poslati

67

Petak, 15. Februar 2008

Lep osecaj.Biti srecan.
Ovako se mjesaju utvare i zivot,pa nema ni cistog zivota ni cistog sjecanja.
Mesa Selimovic

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

68

Utorak, 17. Mart 2009

Moze li covjek biti sretan?

Da, al na kratko, jer kad god se malo "stabilizuje" i pomisli da je sretan, nesto ga "sljepi" po glavi. :(
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

69

Utorak, 17. Mart 2009

Naravno da cevek moze biti srecan
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

siyah kalem

Zlatna sredina

(10)

• »siyah kalem« je muško

Datum registracije: 10.04.2007

• Poruku poslati

70

Utorak, 31. Mart 2009

Saburli insan je srecan insan.

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško

Datum registracije: 27.03.2007

• Poruku poslati

71

Utorak, 31. Mart 2009

Što bi jedan moj drug rekao
Sabur čini i ne brini :D
Univerzum se još uvek širi a ja nemam mesta da parkiram auto.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

72

Utorak, 31. Mart 2009

Naravno da moze.Pa ide podpitanje sta ga cini Sretnim :) I odmah odgovor ima x razloga sto coveka cine Sretnim ;)
" Bilen alemlere rahmettir "

• »Salahoodin« je muško
  • »Salahoodin« je zabranjen

Datum registracije: 25.01.2008

• Poruku poslati

73

Srijeda, 01. April 2009

Moze covjek biti sretan kol'ko mu se hoce i moze..
Neki kazu moze biti vjecno sretan, a znamo da i ziovot moze provjesti u ostvarenju, potrazi i ceznji za "trenutcima srece". A tek kad ih pronadje 8), mislim na "trenutke", najcesece ih provede u strahu, svejstan prolaznosti te "srece", naravno trenutne.

šejla

Učenik

(10)

• »šejla« je žensko

Datum registracije: 19.05.2008

• Poruku poslati

74

Četvrtak, 04. Juni 2009

Oni što imaju ferarije ergele konja i šta ti znam mogu da budu smireni ili zaluđeni ,zanešeni ali ne i srećni . Jer kada bi oni znali šta je sreća oni bi svoje bogastvo razdijelili siromasima , a sebi ostavili samo neophodne stvari . Allah dž. š kaže , onaj ko na sirotinji zaradi bogastvo , on će ga nositi na leđima na onom svijetu kao teret .

Nije grijeh imati , ali mora biti zarađeno s halalom na koga moraš plaćati zekjat u visini od 2,5 % ušteđevine u parama ili zlatu .

Koliko je ko srećan to je po meni individulni primjer i tako se može definisati jer se pokazalo u životu da su stvari koje čine čovjeka različite , tako da nema opšteg objašnjenja .

HANY

Učenik

(10)

• »HANY« je žensko

Datum registracije: 22.04.2009

• Poruku poslati

75

Četvrtak, 04. Juni 2009

Moze biti srecan i veseo......

Samo mu treba mala pomoc za to.....

Islamm!

Učenik

(10)

• »Islamm!« je žensko

Datum registracije: 23.05.2009

• Poruku poslati

76

Petak, 05. Juni 2009

Čovjek može biti srećan. Izreka kaže: "Čudno je kako nam malo treba da budemo srećni, a još čudnije kako nam uvijek fali baš to malo." Ja mislim da to "malo" što ljudima fali jeste vjera. Neko može misliti da je srećan ako ima novac, ali on ga može učiniti najnesretnijim, ako ga ne iskoristi na pravi način. Ljudi traže sreću u mnogim drugim stvarima, ali sve te stvari gube svoj smisao ako čovjek nema vjeru. Vjera će ga usrećiti i onda kada srce osjeti poteškoću, kada čovjek biva slomljen, i boji se nastaviti dalje. Čemu tuga ako znamo da je naš nijet čist, ako znamo da nam dunjaluk nije cilj, već sredstvo koje će nas, inšAllah, dovesti do najljepših Džennetskih kapija? Da li iko ili išta od ovih prolaznih dunjalučkih stvari zaslužuje naše suze, našu bol? Tamu boli i briga otjerat će svjetlo Allahove vjere i ljepota Njegovih riječi. Razoreno srce izliječit će snaga vjere, povređenu dušu oporavit će milost Uzvišenog Gospodara, a poteklu suzu na zabrinutom licu izbrisat će dova. Srce se liječi ljepotom Kur`ana. Od Ibn Mesuda r.a. se prenosi da je Poslanik a.s. rekao : „ Ako nekoga od Allahovih robova snađe žalost ili ga obuzme tuga neka kaže: Gospodaru naš, ja sam Tvoj rob, i sin Tvog roba i robinje Tvoje. Čelo kojim Ti sedždu činim je u Tvojim rukama, moja prošlost je u Tvojoj vlasti, pravda za mene je Tvoje određenje. Molim Te svakim Tvojim imenom, kojim Si Sebe nazvao, ili Si ga u Tvojoj knjizi spomenuo, ili Si njime nekog od Tvojih robova podučio ili Si ga Sebi zadržao u okviru znanja o kome mi ništa ne znamo, DA KUR`AN UČINIŠ PROLJEĆEM MOG SRCA, NUROM MOJIH PRSA, GLAČALOM MOJIH BRIGA I ONIM ŠTO ĆE OTJERATI MOJU TUGU I POTIŠTENOST.“ (Hakim)
Neka Kur’an bude lijek našeg srca, i neka nam ljubav prema Allahu dž.š. bude snaga da uvijek kada nas zadese teški trenuci ne pokleknemo, već da hrabro nastavimo dalje, boreći se da steknemo zadovoljstvo Plemenitog Gospodara. Hasan el-Basri je rekao: „Neka tvoj cilj bude Džennet, jer skupa je duša vjernika, iako je mnogi rasprodaju na dunjaluku.“ ČOVJEK ZAISTA MOŽE BITI SREĆAN!
"Moj Allahu, Gospodaru, u Tebi je radost svaka, neka rijeke din Islama teku širom mog Sandžaka!"

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

Datum registracije: 14.05.2009

• Poruku poslati

77

Petak, 05. Juni 2009

Istinska sreca je samo u Islamu i islamskom nacinu zivota. Citava filozofija je samo u jednoj recenici a kako nas na to Islam uci:

Nemoj zeljeti drugom ono sto ne zelis sebi, ili obrnuto
!
Jedne prilike pitali Poslanika s.a.w.s:
"Može li vjernik biti kukavica? - Da! – odgovori Poslanik s.a.w.s.
- Može li vjernik biti škrtica? - Može! - odgovori Poslanik s.a.w.s
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

reja

Učenik

(10)

• »reja« je muško
  • »reja« je zabranjen

Datum registracije: 28.02.2009

• Poruku poslati

78

Subota, 06. Juni 2009

Pa jel tako, ili obrnuto? Losa ti je ta filozofija koja se zavrsava sa ILI! A ako je u toj recinici cijela filozofija Islama.... da ne govorim. Preporucujem ti samo da ne pokusavas da budes prepametan, jer ti ne ide. Sustina srece u Islamu je nesto sasvim drugo, a nesto mnogo vece, nesto iznad svega, nesto sto je lijepo reci ali tesko osjetiti. Nesto sto je svima na jeziku ali malobrojnima u srcima. A ta sreca je jedina prava sreca... Sve ostalo je iluzija o sreci, a sreca sigurno nije, jer samo jedna stvar moze covjeka da ucini srecnim. Umjesto odgovora reci cu da trebamo bit zavidni pravim ashicima... Eto toliko, a ko skonta, skontao je.

A zalosno je kako lako se ljudi kite i ogradjuju Islamom. Tako je lijepo a i lahko bit musliman na rijecima... Ali te rijeci nikad nisu dovoljno jake ako nisu znanjem i cistim srcem poduprete.

HamasNP

Učenik

(10)

• »HamasNP« je muško

Datum registracije: 08.01.2009

• Poruku poslati

79

Subota, 06. Juni 2009

Citirano

Orginalno od reja
Pa jel tako, ili obrnuto? Losa ti je ta filozofija koja se zavrsava sa ILI! A ako je u toj recinici cijela filozofija Islama.... da ne govorim. Preporucujem ti samo da ne pokusavas da budes prepametan, jer ti ne ide.

Pa ti bate sve zivo znas?! Dje te, bolan, ko carne ti nesto sve najbolje razumijes, sve najbolje znas. De otkri nam se o "poznavaoce" tajni bosnjastva, politike, islama...
Samo jos sebe da spoznas pa da vidis koliko se biginises, pa to smrdi do Sarajeva. :))

reja

Učenik

(10)

• »reja« je muško
  • »reja« je zabranjen

Datum registracije: 28.02.2009

• Poruku poslati

80

Subota, 06. Juni 2009

Ljubav prema Stvoritelju. O tome mnogi pricaju ali samo ashici osecaju istinski o srcu. Jedino oni koji istinski osecaju tu ljubav osecaju i srecu. Nazalost, ljudi su mnogo vise okrenuti svijetu, a ovu ljubav osecaju samo na jeziku. Ljubav od koje se plamti, gori, ne spava, cezne, razmislja... je prava ljubav. A samo ljubav prema Stvoritelju moze da donese istinsku srecu covjeku, sve ostalo samo po sebi osudjeno je na nesrecu, jer se nista ne moze voljeti poput Njega.

A znam ja da pogadja kad se ljudima kaze istina, al ni sam ne spadam u ashike a mogu lijepo da priznam da je to jedina sreca ljudima. One 'cijele filozofije' koje se zavrsavaju sa 'ILI' su toliko plitke da je stvarno grijeh nekome da kaze ljudima da je u tome cijela filozofija Islama, a da ne govorim kako u tome nije sreca. Radi se o proizvoljnim stvarima. Ljubav prema Stvoritelju je naizlged ocigledna stvar, ali to je nesto sto nedostaje mnogima. Takodjer, nisam ni ja sam dosao do tog zakljucka, vec je do tog saznanja doslo izucavanjem knjiga od velikih alima.

Hamas, zakaci pusku bate o klip, i malo ljubavi u srce unesi. To militantno ponasanje ne lici na muslimane, a zasigurno nema veze sa temom o sreci. Da te Allah dz.sh uputi na pravi put i da ti donese malo smiraj toj ratobornoj dusi.

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks