Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 10. Maj 2012

Muftija Muamer ef. Zukorlić

Obzirom da je tema Glavni muftija Muamer ef. Zukorlić se kandidovao za predsjednika Srbije zbog neaktuelnosti zatvorena, pokrećem ovu kako bi se moglo razgovarati o daljim potezima i aktivnostima Glavnog muftije Muamer ef. Zukorlića te uticaju kojeg će te aktivnosti kao i sama predsjednička kandidatura koja je prošla imati na dalji rad Islamske zajednice, na muslimane, Bošnjake, Sandžak ...

Čitamo ovih dana predsjednik Sabora IZuBiH kaže:
"Rijaset se treba izjasniti o tome kakve reprekusije njegova kandidatura ostavlja na samu IZ i hoće li to, eventualno, imati neke dugoročnije posljedice. Što se tiče rezultata izbora koje je postigao muftija Zukorlić, nisam pretjerano iznenađen. Smatram da se, respektirajući sve ono što je muftija Zukorlić uradio dobro za Sandžak, moralo imati u vidu da neki potezi koliko god mogu donijeti dobra, mogu donijeti još više lošega, kako za IZ tako i za njene članove." Link

Muftija odgovara:
"Rijaset IZ BiH se može izjasniti, ali i ne mora. Šta god radio Rijaset, on mora imati u vidu odluke Islamske zajednice i Mešihata u Srbiji. IZ u Srbiji jeste u sastavu IZ BiH, ali s punom automnošću. Rijaset ne može donositi nikakve odluke ignorirajući odluke organa IZ u Srbiji." Link

Dalje, nakon završenih predsjedničkih izbora muftija poručuje:
"Činjenica da ja imam, kao nikada u prošlosti ni za jednog Bošnjaka na izborima, neprikosnoveno ovjeren liderski legitimitet ..." Link

Rezultati predsjedničkih izbora 2012: Muamer Zukorlić - 1.41 % Link

Rezultati predsjedničkih izbora 1990: Sulejman Ugljanin - 2,18 % Link

Na kakav zaključak navode ovakvi postizborni stavovi muftije Zukorlića?

.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Datum registracije: 12.12.2010

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 10. Maj 2012

Rezultat Zukorlica je bolji nego rezultat Ugljanina 1990.
Zasto? Evo zasto:
- Tad je postojala samo jedna bosnjacka partija SDA, sad imaju 12 stranki u srpskom dijelu Sandzaka
- Tad su mogli da glasaju i Bosnjaci Crne Gore, sada ne (prepolovi glasacko tijelo)

Ugljanin i Ljajic bi trebali da budu srecni sto postoji Muftija Zukorlic.
Zasto? Evo zasto:

- Da nema Muftije Zukorlica 100% Ugljanin bi bio sledeca meta napada kao i ranije
- Da nema Ugljanina 100% bi Rasim Ljajic bio sledeca meta napada
- Da nema Internacionalnog univerziteta 100% bi nestao i Drzavni univerzitet
- Da nema IZuS 100% bi sledeca meta bio Adem Zilkic i IZS

Razmislite kako Jusufspahic voli i brani Srbiju i izjasnjava se kao Srbin i opet mu spalili dzamiju i niko nije kaznjen.
E tako ce proci svi ovi sto napadaju Muftiju da nema Muftiju.
Allah dž. neće izmjeniti jedan narod, dok taj narod ne izmjeni sebe.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

• Poruku poslati

3

Četvrtak, 10. Maj 2012

Zasto? Evo zasto:
- Tad je postojala samo jedna bosnjacka partija SDA, sad imaju 12 stranki u srpskom dijelu Sandzaka
- Tad su mogli da glasaju i Bosnjaci Crne Gore, sada ne (prepolovi glasacko tijelo)

Kakav si sa matematikom? 1990-te je u crnogorskom dijelu Sandzaka zivjelo maksimalno 30.000 Bosnjaka sa pravom glasa. Uz pretpostavku da je 70 % od toga izaslo na izbore to je oko 20.000. Tome dodaj još 10.000 Bosnjaka izvan Sandžaka kako bi rezultat bio što realniji i dolazimo do cifre od 30.000 koju reba oduzeti od ukupnog broja glasova koje je g.Ugljanin dobio na predsjedničkim izborima 1990 (109.456). Rezultat je oko 80.000 glasova Bošnjaka u Srbiji! A dobio je sigurno više. Muftija Zukorlić je dobio oko 54.000. Zanemarićemo to što je njemu sigurno jedan dio glasova došao i od Srba a što se u slučaju g.Ugljanina sa sigurnošću može isključiti.

WOW_

Početnik

(15)

Datum registracije: 10.05.2012

• Poruku poslati

4

Četvrtak, 10. Maj 2012

Zasto? Evo zasto:

1: To što navodiš današnji politički pluralizam kao problem, to je tvoj i Muamerov problem.

2: Kakva Crna Gora?!! Kakvi Bosnjaci iz Crne Gore?!! To su bili izbori sa presednika Srbije i samo presednika Srbije. Nema nikakvog polovljenja glasova.

3: Muamer moze jedino da se oproba kao politicar. Da sam, bez prisile, skine ahmediju i džube, i postavi sebe za presednika BDZ-a, što on i jeste.
Da kao takav postane konstruktivna opozicija. Da sam pomogne da mu se zaborave ružne reči koje je dosad koristio za neistomišljenike na svim poljima.
Postoji rizik da mu ni sve to ne pomogne, ali tolika mu je cena njegove lične avanture u koju se upustio.

Ovaj post je već 1 puta uređen, zadnji put od »Nihad« (10. Maj 2012, 16:05)

• Poruku poslati

5

Četvrtak, 10. Maj 2012

- Ok, a jel tacno da je SDA sad dobila oko 26 000 glasova a muftija 55 000?
Da je Suljo izasao na izbore dobio bi znaci oko 26 000 (kao sto ovaj gore rece niko drugi nece za njega da glasa) a Muftija duplo vise na prvom glasanju i izborne kampanje 3 nedelje u kojima je od svih kandidata najvise napadat!

- Suljo sa 109 000 glasova podrske pao na 26 000, jel to tacno?
- Jel tacno da je na svakim izborima padao njegov broj glasova?
- Jel tacno da nijedna znacajna fabrika nije otvorena u tih 20 godina od kad je u politici?
- Da je % nezaposljenosti najvisa u Sandzaku?
- I da nije nas iz Dijaspore bilo bi vam mnogo gore, pogotovi ovima u Tutinu koji su za Sulja i gdje je puno u dijaspori.
- Jel tacno da je ogromna vecina dijaspore za Muftiju da nas stalno posecuje a da Suljo i Rasim nesmiju da se pojavu ovamo?
(da smo mi u dijaspori svi glasali nebi imali sanse, samo u Njemackoj ima preko 35000 Bosnjaka iz Sandzaka da ne pricam o drugim drzavama)
- Jel tacno da nije Muftije Suljo i Zilkic bi sigurno bili sledeca meta napada?

PS: Ne kradi tudje nickove WOW_

Ovaj post je već 2 puta uređen, zadnji put od »humanrights« (10. Maj 2012, 12:30)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 10. Maj 2012

@humanrights, molio bih da ne iskaces iz teme. obrati paznju na uvodni post i naslov teme.

Prije godinu dana muftija Zukorlic je bio gost Bijeljinske TV. To je bilo odmah poslije izbora za BNV. Gore iznad je jedan isjecak iz tog intervjua ali je on istrgnut iz konteksta. Razgovor je bio o rezultatima izbora z BNV, muftija je tvrdio da je bio pobjednik ali da je i pokraden na tim izborima. Kao dokaz ponudio da se sprovede bilo kakva anketa i bice pokazano kako on uziva dvotrecinsku podrsku Bosnjaka. Novinarka BTV je uzvratila da ce uskoro biti parlamentarni izbori aludirajuci na to da se ne mora praviti nikakva anketa. Dacu malo siri prikaz tog dijela kroz transkript a na kraju je i kompletan snimak tog gostovanja. Ovaj dio tece od 57-e minute snimka. Ko zeli moze da poslusa.

MZ: … uzmite bilo koju specijaliziranu, nezavisnu agenciju, ispitajte javno mnjenje, dakle, ukoliko ne bude muftija imao dvotrecinsku podrsku, ja se povlacim iz svih mogucih odgovornosti.
BTV: Dobro, bicete u prilici veoma brzo da to proverite …
MZ: U kojoj …
BTV: Pa kada budu izbori ..
MZ: Koji …
BTV: Parlamentarni.
MZ: A, OK. Dobro mislim, na palamentarnim izborima ja necu ucestvovati ..
BTV: Necete ucestvovati ali hoce stranka koju ste Vi na direktan nacin podrzali, je li tako?
MZ: To ce biti podrska, tako je, to ce biti provjera ..
BTV: Bosnjacka demokratska zajednica, ako se ne varam …
MZ: Bosnjacka demokratska zajednica, tako je i ja mislim da ce ona biti okosnica jednog sandzackog bosnjackog bloka i mislim da ce ti izbori biti jedan definitivni rasplet izmedju tog beogradskog, prorezimskog poltronskog koncepta i ovog prosandzackog i ukoliko oni budu dakle dosljedno i u skladu sa zakonom sprovedeni i to je i posteno, neka onda ovo bude kraj price.

Izbori su sprovedeni posteno i u skladu sa zakonom. Je li ovo kraj price?

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

Datum registracije: 14.05.2009

• Poruku poslati

7

Četvrtak, 10. Maj 2012

-

PS: Ne kradi tudje nickove WOW_

Ovom snimku samo fali jos ono:
- Kad se probudih, cebe palo a ja citav u golu vodu. :)

A za WOW si u pravu. presece me kad vidoh WOW i sadrzinu teksta. :)
Jedne prilike pitali Poslanika s.a.w.s:
"Može li vjernik biti kukavica? - Da! – odgovori Poslanik s.a.w.s.
- Može li vjernik biti škrtica? - Može! - odgovori Poslanik s.a.w.s
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

• Poruku poslati

8

Četvrtak, 10. Maj 2012

Dobro znaci sve je istina, hvala.
Izbori su sprovedeni posteno i u skladu sa zakonom. Je li ovo kraj price?
- Da u skladu sa zakonom a sto ja nisam mogao onda da glasam posto me nije bilo na listi kao i mnoge druge.
Jel to u skladu sa zakonom?
- U skladu sa zakonom je i da na regionalnoj ga stalno napadaju a nedaju mu prostor koji mu po zakonu pripada.
Jel to u skladu sa zakonom? Izgleda da jeste posto je Muftija u pitanju.

- U skladu sa zakonom je da su glasali nekoliko puta a ja nijednom i da se kupuju glasovi asfaltom i parama?
Da se ovo radilo na zapadu pred izbore zato bi neko morao da odgovara ali nije Srbija zapad.

Vidi samo kolike je bilo ljudi na mitinzima i dobices odgovor za koga je vecina.
I pored tolike kradje i nezakonitosti je Muftija dobio vise glasova nego 2010:

- sa 32 425 glasova Muftija Muamer Zukorlić dobija veće izborno pravo da govori u ime Bošnjake Sandžaka
nego na izborima za BNV 2010. (26 174 glasa)

Oko 90000 ljudi je glasalo u Sandzaku i ako uzmemo u obzir da su oko polovina Srbi onda je muftija dobio vise od 2/3 glasova Bosnjaka.
32 425 glasova 2012 - BNV 2010. (26 174 glasa)

Cudi me da niko od Suljovih i Rasimov ovo ne spominje. Ne spominju posto im to ne pasuje.
20% je osvojio Elfic koga je Muftija podrzao a ne Muftija.
Jel se lista zvala BDZ Muamer Zukorlic ili BDZ Emir Elfic?
Onda po tvome je Boris Tadic osvojio najvise glasova u Novom Pazaru a ne Rasim Ljajic.

Ako ne vjerujes u podrsci Muftije ajd idi napisi na sandzaklive ili sandzakpress ili facebook komentar i ako prodjes sa +1 budi zadovoljan. Zato je i Emir blokirao komentare na sandzaknjuz a u forum tesko da udjes i ako udjes banuju te. Evo i ovde na forumu je BDZ gotovo dve trecine doduse to je Emir Elfic osvojio.

Hvala.

Ovaj post je već 2 puta uređen, zadnji put od »humanrights« (10. Maj 2012, 14:24)

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• »SAJO SUPERMEN« je zabranjen

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

9

Četvrtak, 10. Maj 2012

Što su se skupila braća da udaraju po muftiji. Muftija Muamer ef. Zukorlić je jedini bošnjački lider na ovim prostorima koji je bio i ostao vjeran svojoj vjeri i naciji. Rasim Ljajić i Sulejman Ugljanin su xxxxxx i po najviše xxxxxx. Suljo je to dokazivao na svim prošlim izborima dok je Rasim zakovo sa krađom na ovim poslednjim. Čak je i Sulja pretekao. Aferim, nosit će nam grijehe na Sudnjem danu. I fala.
Ed burko, vrišti, pišti, galami, kukaj - za džabe ti je. Muftija ostaje na čelo Islamske zajednice. Njega cuva prvo Allah dž.š. a onda Njegovi iskreni robovi, kojih podosta ima, elhadmulillah. I da ih nema kvantitet ne znači dušmanima ništa ako nemaju kvalitet. Bolji je jedan iskreni vjernik nego 10 narko bosova i kriminalaca.

Edit by Admin: Opomena za autora ovog priloga. Uvrede na bilo ciji racun nece biti tolerisane na OFNP-u.
Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

Ovaj post je već 1 puta uređen, zadnji put od »Nihad« (10. Maj 2012, 16:17)

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 10. Maj 2012

Usprkos tome sa kim god sam razgovarao, a razgovarao sam sa mnogo svijeta u svom desetodnevnom boravku, niko mi nije reko da će glasati ni za Rasima ni za Sulju. Bio sam potpuno zbunjen kad su počeli pristizati rezultati izbora i odmah sam shvatio da se radi o NEVIĐENOJ KRAĐI!

Među mnogima koji su to shvatili odmah bio je jedan starac, koji prosto logički zaključuje da je muftija po tim "rezultatima" dobio daleko manje glasova nego što naroda hrani u javnim kuhinjama!

- Ja bih vala sve pozatvar'o pa nek ih hrani Rasim i Suljo, dodao je ogorčeno na kraju!

http://www.bosnjaci.net/prilog.php?pid=45691

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

• Poruku poslati

11

Četvrtak, 10. Maj 2012

Oko 90000 ljudi je glasalo u Sandzaku i ako uzmemo u obzir da su oko polovina Srbi onda je muftija dobio vise od 2/3 glasova Bosnjaka.

Nije tacno. Tesko je doci do pravih brojki jer su neke stranke nastupile u koaliciji ali sabirajuci pojedinacne rezultate sa velikom vjerovatnocom mozemo procijeniti da je u Sandzaku glasalo oko 61.000 Bosnjaka. Od tog broja muftija je u Sandzaku dobio 32425 glas. Pretpostavimo da je on dobijao glasove iskljucivo od Bosnjaka. To je oko 53%. A to je manje od 2/3. Baska sto je u N.Pazaru dobio oko 40%.

Ed burko, vrišti, pišti, galami, kukaj - za džabe ti je. Muftija ostaje na čelo Islamske zajednice.

Ma ne vristim ja zbog toga, vristim sto razgovaram a ne znam sa kim razgovaram:
Sajo Supermen 14.07.2006: "Naravno da je dr. Sulejman Ugljanin najpopularnija ličnost u sandžačkih Bošnjaka. A vidim da će to biti i ostati još dugo dugo..." Link
Sajo Supermen 10.05.2012: "Rasim Ljajić i Sulejman Ugljanin su xxxxxx i po najviše xxxxxx."

Loodnica ;(

Ovaj post je već 1 puta uređen, zadnji put od »Nihad« (10. Maj 2012, 16:30)

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• »golubardzija« je muško

Datum registracije: 28.07.2009

• Poruku poslati

12

Četvrtak, 10. Maj 2012

Ed imaju dvije jako bitne stvari zbog kojih se ne mogu mjeriti izbori za predsjednika Srbije 1990 i 2012.1990 godine je bila samo jedna Bosnjacka partija i od 1990 do dana danasnjeg koliko je Sandzaklija sa pravom glasa raseljeno?
Uvijek govorite istinu jer samo istinu mozete ponoviti dvaput.

• Poruku poslati

13

Petak, 11. Maj 2012

IZS i Rasim Ljajić: Muamer Zukorlić nema podršku Bošnjaka u Sandžaku?

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

• Poruku poslati

14

Petak, 11. Maj 2012

Ed imaju dvije jako bitne stvari zbog kojih se ne mogu mjeriti izbori za predsjednika Srbije 1990 i 2012.1990 godine je bila samo jedna Bosnjacka partija i od 1990 do dana danasnjeg koliko je Sandzaklija sa pravom glasa raseljeno?

To sto je tada bila samo jedna partija a danas ih ima vise ne bi trebalo da igra neku ulogu jer Bosnjak predsjednicki kandidat ne bi trebao biti stvar jedne partije vec stvar koncenzusa. Ja stalno ponavljam ovaj koncenzus jer je on vitalno znacajan po Bosnjake. Mora se imati jasno definisan minimum nacionalnih interesa i iza njega trebaju stati sve bosnjacke partije. Ovo sa raseljenim Bosnjacima sa pravom glasa ima smisla samo u slucaju tih predsjednickih izbora jer je manje Bosnjaka koji ce podrzati svog predstavnika. U slucaju medjubosnjacke politicke trke i rezultata na lokalu to ne igra nikakvu ulogu. A izjava muftije Zukorlica da ce se povuci sa svih odgovornosti ako ne bude imao dvotrecinsku vecinu je u kontekstu price o lokalnim izborima a ne o predsjednickim. Mislim da nema potrebe da se ovdje natezemo oko par procenata manje ili vise, stvar je sasvim jasna. Muamer ef. Zukorlic je izveo IZ na put na koji nije smjela da se izvede i reakcije iz Sarajeva to jasno govore. To sto su pod njegovim utjecajem Sabor IZuS i Mesihat stali iza njega nema znacaja jer kako god drzava moze krsiti svoje propise isto tako i Islamska zajednica moze krsiti svoje. I vidjeli smo kako ih krsi. Druga je prica Sabor IZuBiH, oni se nisu dali zloupotrijebiti i tu je predsjednik Sabora IZuBiH bio na visini zadatka. Doduse, nisu imali hrabrosti otici do kraja i zauzeti jasan stav vec su vruc krompir kojeg im je muftija bacio prebacili u ruke Rijaseta a Rijaset se nije izjasnjavao jer nije imao snage niti da muftiji Zukorlicu kaze istinu niti da krsi sopstvene odluke. Jedino je reis Ceric iza ledja i Saboru i Rijasetu delegaciji BDZ-a a preko njih i muftiji dao podrsku. Sada je jasno da je to bio autogol ali Cerica to mnogo ne boli jer on odlazi. Ali boli nas.

• Poruku poslati

15

Petak, 11. Maj 2012

Normalno da vas boli sto je Ceric dao podrsku Zukorlicu. ed jesil ti uopste za SDA? Jos nisam procitao da si se izjasnio, kazi ne srami se :)

Softic (SDA) i Lagumdzija (SDP) se boju da se ne otvori BDZ i u Bosni (kao i u Crnoj Gori Kosovu Makedoniji), sto ce se vjerovatno desiti, tako da ima da izgube mnogo glasaca kao i u Sandzaku. Tako da razumem njihovu nervozu.
Oni ne razume da i ako Muamer Zukorlic nije Muftija i da nema nijednu politicku funkciju da on ipak ima najvisi utjecaj kod Bosnjaka.
Zato je i Beograd trazio na pregovore sa Turskom da on ode za Tursku :D

Onaj film da li muftija ima podrsku nije tacan, fale Bosnjaci iz dijaspore koji su 80% za Muftiju i 20% za Sulja.
Zilkic 0% (Suljovi glasaci nisu za Zilkica) Rasim Ljajic 0%. Tako da se % podrske Bosnjaka iz Sandzaka uvecava.
U Bosni Muftija ima takodje ogromnu podrsku, u dijaspori jos nisam sreo Bosnjaka iz BiH koji nije za njega.

A ed posto volis da se zabljavljas stime ko je sta rekao i vidim da volis da nosis tursku zastavu, sta kazes na ovo:

Ugljanin: Sta ce turska zastava u Novom Pazaru
http://www.youtube.com/watch?v=dXZNaEzB2TM

Da ne ubacujem sta je jos govorio u vezi 8marta, svetog save i srpske policije, zato ti i Emir psttt :)

Ovaj post je već 1 puta uređen, zadnji put od »humanrights« (11. Maj 2012, 10:04)

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• »golubardzija« je muško

Datum registracije: 28.07.2009

• Poruku poslati

16

Petak, 11. Maj 2012

A, jel imao neko 1990 da pozove da se glasa protiv Ugljanina kao sto su sad uradili sdp i sda protiv Muftije.Drugo, kolicina Bosnjaka koja je otisla sirom Evrope (Svedska,Nemacka,Holandija,Austrija,Svajcarska itd.) je itekako cinila brojku od onih 100 000 glasova.Cudo nisi opet citirao uvazenog,uglednog taze obrijanog sa sve francuskom kapom i puscuhom profesora Mujkija.
Uvijek govorite istinu jer samo istinu mozete ponoviti dvaput.

wow

Učenik

(49)

• »wow« je muško

Datum registracije: 14.10.2009

• Poruku poslati

17

Petak, 11. Maj 2012

Poslusajte ovog velikana i ponosa svih dobronamjernih muslimana i Bosnjaka!

Ovaj post je već 2 puta uređen, zadnji put od »Nihad« (12. Maj 2012, 00:01)

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

18

Petak, 11. Maj 2012

Godine 1988. na ZOI u Kalgariju proslavljeni jugoslovenski ski skakač PRIMOŽ ULAGA u drugom skoku je dugo leteo ali pri doskoku napravio grešku i pao što mu je odnelo veliki broj bodova, tako da je na kraju završio takmičenje na 40. mestu, od ukupno 55 takmičara-
Komentarišući u direktnom prenosu, Mladen Delić pun očekivanja u toku leta, a još puniji razočarenja nakon pada, izrekao je čuvenu rečenicu:

KRAAAAASAN LEEEET.......(u toku leta), DIVAN (očekivao je doskok ali desio se...) PAD, NIJE TREBALO DOLAZITI !!!!

KRAAAAAASAN LEEEET, DIVAN PAD, NIJE TREBALO DOLAZITI!!!!
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Ovaj post je već 1 puta uređen, zadnji put od »sans« (11. Maj 2012, 20:07)

Prizrenac

Početnik

(5)

Datum registracije: 23.03.2009

• Poruku poslati

19

Subota, 12. Maj 2012

Poslusajte ovog velikana i ponosa svih dobronamjernih muslimana i Bosnjaka!
Ne bih ulazio u karakterizacije i podjele na dobro- ili zlo- namjerne i to samo u odnosu na stranacku pripadnost, ali poslusao sam ovog "velikana". Pa bih uz puno uvazavanje i njega i njegovih sljedbenika i podijelio svoj stav o svemu ovome.

Koliko sam uhvatio u onoj tiradi fraza pracenih vjestim politikanskim grimasama muftija IZUS-a je iznio dvije teze. Tezu o "pobjedi" koju je vec prije proklamovao, koju je sada upotpuniio senzacijom o 500 glasova iz Vranja, dodavsi da ovi iz SDP ne mogu da shvate njegov osjecaj zadovoljstva povodom toga. Nisam ni ja shvatio, cak mislim da ni on nije bio siguran sta zeli da kaze pa je nadomjestio "neshvaceno-uzvisenim", a sto se tice SDP mislim da su u tom istom Vranju dobili puno vise glasova. Mene ustvari to i nije puno zainteresovalo osim sto bih volio da sliku upotpunim i spomenem pored vranjanskih i onih 105 glasova u rodnom mu selu i 400.000 u najrodjenijem dzepu.
Toliko o opstoj koristi od ove senzacionalne kandidature.

Iznio je i tezu o tzv beogradskom bloku. Na pitanje novinara sta misli o podizanju bosnjacke zastave uz bosnjacku himnu i Borisa Tadica u svemu tome, on je prvo pobjedonosno uzviknuo "jesam li vam ja govorio o Beogradskom bloku", a onda sa omalovazavanjem govorio o tom cinu Borisa Tadica. Kao dokaz da je Tadicev tazim bosnjackim simbolima neiskren itd, naveo je krunski dokaz da se Boris Tadic 2008. ponosio svojim stricom kao cetnickim vojvodom ?(
Necu servirati postovanim citaocima na gotovo kako je to Muamer Zukorlic uradio ponudivsi nove pogubne svadjalacke parole, zato jer mislim da serviranje na gotovo dovodi do zakrzljavanja vijuga... Ali mislim da nije tesko malo i svojom glavom razmisliti i sabrati ove dvije cinjenice: izbori 2008 plus Tadic/cetnik
Nadam se da je ovdje svako u stanju da "sabere" ove dvije cinjenice i dodje do istog zakljucka kao i ja.

Galama, bespotrebna galama, svadje, nova prozivanja i neosnovane optuzbe o kradji a samo u cilju kampanje za drugi krug, jeftino politikanstvo sa uvrijedama, blacenjem i primitivizmom... Sve su znaci nevaspitanja, jer u sandzackim kucama u svojoj postovanoj kuci i mektebu deda mu rahmetli Emina nije sigurno tako naucen! A nemam nista protiv toga da se u jednoj uljudnoj atmosferi i uljudnim metodama on bori u kako je rekao "ringu" sa Rasimom Ljajicem.

Izvinjavam se i ogradjujem se od svih ostrascenih pristalica koji ne razmisljaju svojom glavom

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

Datum registracije: 14.05.2009

• Poruku poslati

20

Subota, 12. Maj 2012

Jedne prilike pitali Poslanika s.a.w.s:
"Može li vjernik biti kukavica? - Da! – odgovori Poslanik s.a.w.s.
- Može li vjernik biti škrtica? - Može! - odgovori Poslanik s.a.w.s
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

Korišteni tagovi

Muamer Zukorlic, Muftija

Social bookmarks