Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

wow

Učenik

(49)

• »wow« je muško

Datum registracije: 14.10.2009

• Poruku poslati

21

Ponedjeljak, 14. Maj 2012

SVE ŽUĆI, LAŽLJIVIJI I MANJETIRAŽNIJI BLIC

"U toj banci postoji ugovor o pozajmici u kome je naznačeno preko trideset osoba, osnivača Grupe građana i drugih sljedbenika i poštivaoca
ideja koje promovira Muftija Zukorlić koje su pozajmile vlastiti novac Grupi građana kako bi ista njime garantirala Ministarstvu finansija i
preuzela novac budžetom predviđen za finansiranje kampanje predsjedničkih kandidata. Taj dokument je priložen u banci i dostupan
Agenciji za borbu protiv korupcije i drugim regulatornim tijelima koja žele izvršiti uvid u porijeklo novca. Jahja Fehratović se i ovdje
pojavljuje samo kao lice ovlašćeno ispred Grupe građana da taj novac položi u državni trezor.
"

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

Datum registracije: 14.05.2009

• Poruku poslati

22

Utorak, 15. Maj 2012

Mislim da ce Poresku upravu i finansijsku policiju manje zanimati da li je Jahja Fehratovic ili je Ferhatovic, da li je Tamara Spaic ili je Spahic, da li je Jahja student ili nije, da li je portparol ili je potparol.
Jedne prilike pitali Poslanika s.a.w.s:
"Može li vjernik biti kukavica? - Da! – odgovori Poslanik s.a.w.s.
- Može li vjernik biti škrtica? - Može! - odgovori Poslanik s.a.w.s
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• »golubardzija« je muško

Datum registracije: 28.07.2009

• Poruku poslati

23

Utorak, 15. Maj 2012

Zamisli kad bi tu istu Poresku upravu zanimalo odakle imovina braci Rasima Ljajica Mirsu i Keru.
Uvijek govorite istinu jer samo istinu mozete ponoviti dvaput.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

24

Utorak, 15. Maj 2012

Muftija Ševko Omerbašić, predsjednik Mešihata Islamske zajednice u Hrvatskoj: Politika ugrožava moralni integritet

(iz intervjua datog preporodovom Journalu u Hrvatskoj, aprilsko izdanje 2012)

Journal: Kako gledate na sve veći politički angažman imama na južnoslavenskim prostorima? Potreba sadašnjeg trenutka, nedostatak kvalitetnih političara ili nešto treće…? Kakvo je Vaše mišljenje o političkom angažmanu, npr. reisu-l-uleme dr. Mustafe Cerića i muftije Muamera Zukorlića? Pritom ne sumnjamo u njihove časne namjere i iskrenu želju za političkim uspravljanjem bošnjačkog naroda.

Muftija Omerbasic: Osobno sam protiv bavljenja vjerskih ljudi dnevnom politikom, ali im ne mogu osporiti brigu, koju neki nazivaju politikom, za interese muslimana. Neki su se zbog toga počeli baviti politikom. Dokazano je, međutim, da politika ugrožava moralni integritet. Ja sam sve do nedavnih izbora za Sabor Republike Hrvatske bio protiv učešća imama u izborima. Na nagovor i pritisak većine imama popustio sam i dopustio glavnom imamu iz Gunje, Idris ef. Bešiću, da se kandidira uz napomenu da ne može u objektima Islamske zajednice voditi kampanju. I tu sam pogriješio jer se vidjelo da muslimani ne prihvaćaju imama-političara. S druge strane, u nedostatku pravih političkih predstavnika naroda, imami smatraju da bi to bolje i korisnije radili za narod od sadašnjih političkih predstavnika. U Bosni i Hercegovini se pokazalo dosta dobar angažman imama i hafiza u politici, ali nakon što su napustili imamski poziv. Mislim da bi takve političare narod rado prihvatio. Naš narod ne zaslužuje glumatanje i varanje, on zaslužuje veliko poštovanje zbog onoga što su sve prošli.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

25

Srijeda, 16. Maj 2012

Muftija otvara Narodnu kancelariju

Utorak, 15. Maj 2012.| 23:46

Glavni muftija Muamer ef. Zukorlić, predsjednički kandidat na proteklim izborima, u intervjuu za televiziju Sandžak, objavio je da će kancelariju Izbornog štaba pretvoriti u Narodnu kancelariju, gdje će primati ljude, saslušati ih, pomagati im u skladu sa mogućnostima, dijeliti savjete, čime će kancelarija i nakon izbora biti aktivna i imati svoju simboličku i moralnu ulogu.
Na pitanje da li će ljudi moći i poslije ove kampanje da komunciraju sa Muftijom, on je odgovorio:

„Razmišljao sam skoro cijelu nedjelju dana šta sa ovim prostorom i odlučio sam definitivno ovu kancelariju pretvoriti u Narodnu kancelariju Muftij. Ona će u narednom periodu biti otvorena i raditi gdje će moći svi građani da se obrate. Ja ću lično primati sve ljude. Oni će ovdje moći da se prijave i predoče svoje žalbe, tužbe, prijedloge i dr.“

Muftija je naglasio da je svjestan ograničenih mogućnosti da ljudima pomogne tamo gdje nema direktnih uticaja, u ovom slučaju vlasti, ali će svakako saslušati svakoga ko to bude želio jer ljudi imaju potrebu da ih neko sasluša.

„Ljudi imaju potrebu da vas obavijeste, da budu saslušani, da dobiju savjet ili instrukciju. Imaju nekoga kome vjeruju, ko će ih saslušati kada ih niko neće saslušati. Tako da će ova kancelarija imati svoju simboličku i moralnu ulogu.“

Izvor: MUFTIJAPREDSJEDNIK.rs
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

• Poruku poslati

26

Srijeda, 16. Maj 2012

„Preporučujem da građani po svojoj savesti odluče da li će izaći na glasanje ili neće i za koga će glasati“, rekao je muftija Zukorlić i ocenio da su se u Sandžaku isprofilisala tri politička subjekta - „Boris Tadić i Rasim Ljajić, Sulejman Ugljanin, koji se još nije utopio u beogradsku politiku, i Bošnjačka demokratska zajednica“. Prostorije u prizemlju Fakulteta za islamske studije, u kojima je bio smešten izborni štab, biće pretvorene u muftijinu narodnu kancelariju, najavio je Zukorlić.

Zukorlic otvara narodnu kancelariju

Interesantno odakle sad ovakav zaokret u stavu Muamera Zukorlica kada je Sulejman Ugljanin u pitanju. Zar nije i on do juce bio beogradska opcija?!
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

27

Četvrtak, 17. Maj 2012

Interesantno odakle sad ovakav zaokret u stavu Muamera Zukorlica kada je Sulejman Ugljanin u pitanju. Zar nije i on do juce bio beogradska opcija?!

Ne kune majka sina sto se kocka nego sto se vadi. Umjesto da iz poraza izvuce pouku on nastavlja sa igrom. Da Allah sacuva.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

sloboda

Učenik

(57)

Datum registracije: 14.05.2012

• Poruku poslati

28

Četvrtak, 17. Maj 2012

Gdje su oni sad sto su govorili da glas Muftiji automatski ide Nikolicu i obrnuto?

Ljajic u SjenicI: Glas Muftiji ide Nikolicu

Jeremić: Glas za Nikolića je glas za muftiju | TotalPortal
www.totalportal.rs/.../jeremic-glas-za-nikolica-je... - Diese Seite übersetzen
1 мај 2012 – Jeremić je rekao da su najbliži muftijini saveznici u Beogradu, na osnovu svega što što je viđeno u dosadašnjoj kampanji, upravo u SNS.

Zukorlić: Ne glasam ni za koga
http://www.rtv.rs/sr_lat/izbori2012/pred…oga_319784.html
Dodik: "Ja bih lako u Bosni da imam Rasima"
http://www.youtube.com/watch?v=bVN8er6j0…player_embedded

Ugljanin: "Ja i Ljajić smo jedna politička opcija"
http://www.youtube.com/watch?v=9ma7Nf6MtG4

sloboda

Učenik

(57)

• Poruku poslati

29

Subota, 19. Maj 2012

HVALA ALLAHU UZVISENOM STO IMAMO MUAMERA EF ZUKORLICA

• »Salahoodin« je muško
  • »Salahoodin« je zabranjen

Datum registracije: 25.01.2008

• Poruku poslati

30

Subota, 19. Maj 2012

Nema šta. Ja sam kont'o, hajde, možda Cerić ne konta baš najbolje situaciju u Sandžaku, vjerovatno mu se žestoko ne sviđa to što se ovaj sada kandidovao za predsjednika Srbije, ali eto, šta da se radi, itd., međutim, evo ovaj snimak je još jedan dokaz da Cerić uopšte ne želi realno i odgovorno sagledati pitanja i probleme u Sandžaku. Ovim i ovakvim izjavama i izlivima "ljubavi" prema Muameru Zukorliću, on još jednom dokazuje da je jedan od glavnih i odgovornih ljudi za dešavanja u Islamskoj zajednici u Sandžaku. Zašto ovo Cerić radi zaista mi nije jasno, ali je neminovno da će morati na mjesto Reisa Islamske zajednice BiH doći neko drugi ko će, za nadati se je, pitanjima i problemima u Islamskoj zajednici u Sandžaku pristupiti fer, korektno, realno i konstruktivno, a ne pristrasno i navijački, ma šta ovaj ovamo radio i ma kako se ponašao. Fala Bogu te Cerić ne može više biti biran za Reisa i nadam se da će na to mjesto, nakon izbora u Rijasetu IZ-e BiH doći neko ko na stvari ne gleda političko-dunjalučki, već vjerski.
Moguće je da je ovo ovakvo ponašanje Cerićevo i najava da će njegov kandidat za Reisa u BiH zaista biti Muamer Zukorlić. Vidjet ćemo. To ne bi bilo loše, jer bi se Muamer Zukorlić okušao i na tom polju i, ako Bog da, izgubio i time bi njegovo djelovanje i ponašanje doživjelo definitvni poraz.

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• »golubardzija« je muško

Datum registracije: 28.07.2009

• Poruku poslati

31

Subota, 19. Maj 2012

Mozda si se prekont'o pa zaboravio

Uvijek govorite istinu jer samo istinu mozete ponoviti dvaput.

• »Salahoodin« je muško

• Poruku poslati

32

Subota, 19. Maj 2012

Ne sekiraj se ti, znam ja dobro o čemu pišem. Ostaje samo da sačekamo te izbore u Islamskoj zajednici BiH i da vidimo kako će se stvari odvijati.

sloboda

Učenik

(57)

• Poruku poslati

33

Subota, 19. Maj 2012

Mozda si se prekont'o pa zaboravio

http://www.youtube.com/watch?v=oX7Rq-sM50A
Poslije ove izjave "Mesihat vise nepostoji" Suljo vise za mene nepostoji!
Ko su on i Rasim da biraju ko ce bit a ko nece bit Muftija?

Sulejman Ugljanin je, kao bokser, volio je paradirati kordonom tjelohranitelja. Svi su postali tajkuni i direktori. Živi u raskošnoj vili.

Stalno pricaju da se Muftija nesme baviti politikom a oni kao politicari nevade nos iz Islamske zajednice.

Svi znamo a to i Suljo zna da sposobnijeg od Muftije nemamo!
To sto on zeli da bude i sef Islamske zajednice a Muftija neda to je drugo.

Svi znamo da takozvani rejs Zilkic nije sposoban da obavlja tu funkciju!
Kakav je to rejs koji nema islamski fakultet (zavrsio orientalistiku u Pristini) i koji nezna arapski jezik?

Ovaj post je već 2 puta uređen, zadnji put od »Nihad« (20. Maj 2012, 09:26)

• »Salahoodin« je muško

• Poruku poslati

34

Subota, 19. Maj 2012

Znaš ti dobro da to što pišeš veze sa životom nema, ali "guraš" zorom. No, idemo dalje. Sljedeće šta se čeka su izbori u Islamskoj zajednici BiH. Vidjet ćemo šta će bit. Samo polako.

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

• Poruku poslati

35

Subota, 19. Maj 2012

sloboda

Učenik

(57)

• Poruku poslati

36

Nedjelja, 20. Maj 2012

• »Salahoodin« je muško

• Poruku poslati

37

Nedjelja, 20. Maj 2012

Blijed k'o krpa. :huh:
Sad ce maksimalno da se "prikaci" Cericu, posto je postalo mnogo klizavo.

Ovaj post je već 1 puta uređen, zadnji put od »Salahoodin« (20. Maj 2012, 01:17)

sloboda

Učenik

(57)

• Poruku poslati

38

Nedjelja, 20. Maj 2012

Cini ti se, isto ko sto vam se 2007 cinjelo da je dobra prilika da ga maknete.
I sta je bilo ? Ispadoste izdajice naroda svog, jesi cuo Cerica naziva vas izdajicama,
a vidim da ni Bosnjaci u Bosni nisu bas radosni sto vas Dodik hvali.
Vec prijete ako vas vide u Bosni.

Moj savjet ako odes u Bosnu kazi da si za Muftiju :D

Zar bosnjackih izdajica ima toliko u Sandzaku da su dali glas Rasimu? Izdati narod je nesto najgore na svijetu.
KingofBiH

Alihodzic
mene je stid onih koji su glasali z a rasima , jel vas stid ovoga cetnika , jestel sad svjesni za koga ste glasami , stiditese braco iz sandzaka ovaj hajavn nepriznaje genocid u srebrenici

Kenan Sarajevo
U Sarajevu se već ustaljuje praksa da bilo koji Bošnjak iz Sandžaka koji je ljubitelj rasima četnika dobija batine pa bujrum nek dolaze !

Ovaj post je već 1 puta uređen, zadnji put od »sloboda« (20. Maj 2012, 03:06)

• »Salahoodin« je muško

• Poruku poslati

39

Ponedjeljak, 21. Maj 2012

Ispadoste izdajice naroda svog,

Samo polako, ne bih se ja, da sam na tvom mjestu, izuvao prije vode. I sam znaš da je krajnji sud Sudnji dan. E tad se izuj. Ko je izdao, a ko nije je stvar činjenica i istine, a ne trenutnog političko-propagandnog stanja. Izdajstvo se je desilo 1993. godine i otad se ima za cilj svoje izdajstvo pripisati drugom. Onom koji izdati ne zna. A šta se je to desilo 2006.-2007. još uvijek treba da se razjasni i da se obznani. Samo polako, ne može prevara vječito ostati sakrivena. Kako bude slabila ta političko-propagandna ostrašćenost ljudi će počinjati da stvari sagledavaju realno, pošteno i činjenično i tako će dolaziti do ispravnih zaključaka. Havijezni ljudi svakodnevno kontaju šta se je to zapravo desilo. Mogli su biti na neko određeno vrijeme ponijeti nekom euforijom, galamom i žestokom propagandom, ali kako to slabi tako počinju stvari realnije i sagledavati.
Baška i to što se sva ta propaganda zasniva na dijeljenju komplimenata onima koji to slušaju. Vi ste divni, vi ste pravi vjernici, vi ste pokazali visoku svijest, vi ste borci, vi ste pobjednici, vi ste ovo, vi ste ono. Svakom je merak kad mu dijeliš komplimente. Pogotovo kad su dijasporci u pitanju.

Ovaj post je već 1 puta uređen, zadnji put od »Salahoodin« (21. Maj 2012, 16:59)

sloboda

Učenik

(57)

• Poruku poslati

40

Srijeda, 23. Maj 2012

E ovu izjavu treba dobro razmotriti. Sta mislis, ko je vodja Sulejman Ugljanin ili Muamer Zukorlic?
Vodja Islamske zajednice Sulejman Ugljanin?
Muamer netreba da se mijesa u politiku ali Ugljanin moze da se mijesa u Islamsku zajednicu?

Korišteni tagovi

Muamer Zukorlic, Muftija

Social bookmarks