Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Vox

Početnik

(10)

• »Vox« je zabranjen

Datum registracije: 10.10.2006

• Poruku poslati

81

Utorak, 10. Oktobar 2006

Citirano

Orginalno od Root

Citirano

Orginalno od Vox
Žalosno je Ibnul_Qajjime da ti ne vidiš da tvoj muftija od samog pocetka ove situacije nije prestajao i još uvijek ne prestaje da daje izjave za ovaj najsmrdljiviji (tvoje rijeci) medij. To znaci da mu taj smrdljivi medij sasvim odgovara.

A ako znamo da Kurir likuje zbog naše žalosne situacije, odatle proistice da i tvoj muftija isto tako likuje ili je beskonacno slijep pa to ne vidi.

Inace, što se poziva na duel tice, time Muamer Zukorlic želi samo da pridobije politicki legitimitet koji odavno tako želi i ljubi. On bi trebao da zna da se politicki legitimitet ne zadobija sa distance i bezbjednog položaja muftije, već izlaskom na izbore. Stoga, ko želi - bujrum.

Neko u prethodnim komentarima kaže da su i Suljo i Muamer za vlašću podjednako pohlepni. Moj odgovor na to je, ako i jeste tako, i ako sam vec primoran da biram, da ću poprije izabrati pohlepnog politicara a nikada ne pohlepnog verskog vođu.

Zašto je to tako, to je valjda svima jasno. Islamska zajednica je srce ovog naroda, i ako je ono bolesno -- pa šta ćemo onda od drugih dijelova tijela očekivati.

Problem je sto tvoj pohlepni politicar Islamsku zajednicu ne smatra srcem vec svojom kcerkom. o| o| o|

Znači, slažeš se da je Muamer Z. crnilo u srcu našeg nacionalnog bića.

Stvarno, kako ga nije sramota da ga naslikaju onako u Kuriru, i to još sa ahmedijom na glavi.

No to je i naša sramota, jer je on ono crno u našem zajedničkom srcu zbog kojeg se miris Dženneta neće ni osjetiti, a nekmoli ući u nj.

Miskin! Misli da je nešto! (Karikatura je preuzeta.)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

82

Utorak, 10. Oktobar 2006

Sto se sekiras za nase zajednicko srce. Ti imas tvoje srce. A u tvom srcu imas karikature. One ce te uvesti u dzennet. Blago tebi ...
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

83

Utorak, 10. Oktobar 2006

Citirano

Orginalno od Vox
Znači, slažeš se da je Muamer Z. crnilo u srcu našeg nacionalnog bića.

Ne slazem se.
Muftija Muamer ef. Zukorlic je jedina svijetla tacka u nasem (Sandzackom) vjersko-nacionalnom bicu. I jedina brana faraonu koji se odaziva na ime Suljo Ugljanin.

Citirano

Orginalno od Vox
Stvarno, kako ga nije sramota da ga naslikaju onako u Kuriru, i to još sa ahmedijom na glavi.

Njega (i Sulja) su slikali i montirali srbi u Kuriru, a ti crtas karikature jadzo bosnjacki.
Vidis li kako se munaficki ponasas. xx(

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

84

Srijeda, 11. Oktobar 2006

Mozes li nam root nabrojiti zasto je muftija to sto ti tvrdis da jeste? Da ako je tako svi vide istinu :)
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

Vox

Početnik

(10)

• »Vox« je zabranjen

• Poruku poslati

85

Citirano

Orginalno od Root

Njega (i Sulja) su slikali i montirali srbi u Kuriru, a ti crtas karikature jadzo bosnjacki.
Vidis li kako se munaficki ponasas. xx(
[/QUOTE]

Da li su sliku u Kuriru montirali Srbi ne znam a da su Muamerovi bliski saradnici to se vidi iz aviona. Što? Da nije osudio ponašanje Kurira u vezi ovoga?
A i zašto bi? Misli da je ispo frajer.

Opet kažem, on cijelo vrijeme daje izjave ponajviše Kuriru a tako će biti i ubuduće.

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

86

Citirano

Orginal od björn: Mozes li nam root nabrojiti zasto je muftija to sto ti tvrdis da jeste? Da ako je tako svi vide istinu

Uporedi stanje IZ-e i velicinu vakufa od 1993 sa danasnjim stanjem pa ce ti bit jasno. Pogledaj kriticne trenutke od 1993-2006.g i ponasanje nasih lidera, politicara, itd... i uporedi ih sa ponasanjem muftije i bice ti jasno. Ovo ako si mislio na prvi dio (jedina svijetla tacka).
Ja ne govorim o nevidljivim stvarima. Iza toga covjeka stoje rezultati. Generacije mladih muslimana koji su zavrsili islamske i druge skole nakon medrese. Tolike zgrade i ustanove vakufske. Dovoljno je da prosetas Pazarom i pogledas. Glupo mi sad da idem u detalje i pricam ti stvari koje i sam mozes da vidis.
Nikad nije napustio svoj narod i IZ-e u kriticnim situacijama (rat u BiH, Kosovu, itd...).
I ono sto je naaktuelnije - nikad nije dozvolio politicarima da kontrolisu Islamsku zajednicu. I to je ono sto se tice drugog dijela.

Licno poznajem muftiju. Radio sam u Glasu Islama kao tehnicki urednik oko tri godine. Za to vrijeme sam bio svjedok zestokih napada SDA i MNVS (tadasnjeg) na IZ-e. Postoje arhive Sandzackih novina i Glasa Islama, ako te bas interesuje sukob izmedju njih. I ko zeli da se detaljno upozna sa ovim sukobom neka to uradi.

Znatel, npr., da Sulejman Ugljanin nikad nije posjetio Medresu?! NIKAD! Niti je ikad dao jedan dinar za izgradnju. A sta mislite koliko li je dao pravoslavnim crkvama?

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

87

Dobro. Slazem se da je dosta uradio u tim oblastima.A sad mozda bih mogao na isti nacin da nam prikazes i nesto sto je negativno a napravljeno je od strane Muftije, da dobijemo cijelu sliku.
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

Datum registracije: 19.09.2005

• Poruku poslati

88

Četvrtak, 12. Oktobar 2006

zzalosti zzalosna...

hocu recci,
Aman ljudi vi koji iole vjerujete i vi koji ste klanjacci slazzem se sa vama da istinu treba braniti ali, zassto se prepirete sa ovim "novim - starim" cclanovim foruma koji su banovani tipa: Spain...
Stvarno neznam kako ti ljudi ne shvataju da nije bitan naziv ili avatar ili nick ili ssta vecc, nego da se oni prepoznaju sa svojim jezikom mrzznje kojim pissu ovdje po forumu a i neznam uopsste ssto i dolaze na ovaj forum jer imaju onaj svoj tamo "onoga" znaju ko ga odrzzava ko ga radi i ko placca njegov "host" i po njemu mogu da pissu ssta hocce ALI AVAJ, TAMO NIKO NECE DA IM IDE A NJIMA JE UBACCEN CCIP ZA SVADJU U MOZGOVIMA PA NEMOGU BEZ NJE.
Kladim se da u pojedinim momentima sami sebe demantuju jer nemaju svoje JA i svoj MOZAK nego slussaju nekoga TAMO...
Pozdravljam Vas sve i zzelim da prestane razdor medju bossnjacima jer mi smo jedan narod verujemo u istog boga Allaha, i kako muftija kazze "UHVATITE SE NJEGOVOG UZZETA I CCVRSTO SE DRZZITE NJEGA" a ne slussajte lokalne samozvane lidere koji nam stadosse na kraj a SRPSKA AKADEMIJA NAUKA I UMETNOSTI sada likuje...

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

89

To je bolest. I to bolest srca. Manifestuje se tako sto jezik nece da potvrdi ono sto oko vidi. Ima o tome napisanih kamara knjiga. A i na forumu imamo jednu (samo zapocetu) finu temu: Medjuljudski odnosi i bolje razumevanje.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

90

Citirano

Orginalno od Root
Znatel, npr., da Sulejman Ugljanin nikad nije posjetio Medresu?! NIKAD! Niti je ikad dao jedan dinar za izgradnju. A sta mislite koliko li je dao pravoslavnim crkvama?

...a učenici medrese su generacijama tužne i ogorčene tim neposećivanjem, te upravo iz tog razloga siju mržnju prema Sulejman ef. Ugljaninu...
A što se tiče izgradnje, PRIČA SE DA JE VIŠE SULEJMAN EF. UGLJANIN DAO EURA ZA IZGRADNJU CRKVI NEGO I STEFAN NEMANJA I OSTALI NEMANJIĆI ZAJEDNO.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

EG

Učenik

(10)

Datum registracije: 10.05.2006

• Poruku poslati

91

Daj sanse na pricaj stvari napamet, inace zbog ovoga na tamosnji forum one demokrate daju BAN, ti ovde prosipas nesto nelogicno i niko te ne opominje.
freedom4people reci mi jesi li ti ,one tamo, pre nekoliko dana prosto razbio , u svakom slucaju svaka tebi cast, za post !!!

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

92

Ja bih Vas zamolio da privatne razgovore, a pogotovu privatne razgovore nevezane za ovu temu vodite negde na drugom mjestu. A što se logičkih greški tiče, pronalaženje istih mi je nekad bio hobi, ali više ne :D

Što se banovanja i opominjanja tiče, postoji procedura. Prijaviš prilog, a potom čekaš reakciju moderatora i Administratora. Ukoliko Vam se logika poklopi, duhe podudare- eto opomena i banova
;)
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

93

Citirano

Orginalno od sans

...a učenici medrese su generacijama tužne i ogorčene tim neposećivanjem, te upravo iz tog razloga siju mržnju prema Sulejman ef. Ugljaninu...

Mrznja je krupna rijec.

A sto jest jest, ogorceni su. Ni ti ne bi volio da ti neko kaze da si pop. A kamoli oni. Druga je stvar kada nekoga maltene proglasis lopovom a onda mu 'prosvijetljen' prisijes efendija. To bi vec svakome godilo.

Vox

Početnik

(10)

• »Vox« je zabranjen

• Poruku poslati

94

Citirano

Orginalno od Root [/I
Ja ne govorim o nevidljivim stvarima. Iza toga covjeka stoje rezultati. Generacije mladih muslimana koji su zavrsili islamske i druge skole nakon medrese. Tolike zgrade i ustanove vakufske. Dovoljno je da prosetas Pazarom i pogledas. Glupo mi sad da idem u detalje i pricam ti stvari koje i sam mozes da vidis.
Nikad nije napustio svoj narod i IZ-e u kriticnim situacijama (rat u BiH, Kosovu, itd...).
I ono sto je naaktuelnije - nikad nije dozvolio politicarima da kontrolisu Islamsku zajednicu. I to je ono sto se tice drugog dijela.

Pa jes - od nevidljivih stvari se ljep ne jede. Jeljde?

Ovi ti se rezultati nekako svi mogu sves na neke zgrade. Ot silnija zgrada se ljudi ne vidu. Da se vidu ne bi nam pričo o nekakvim generacijama proisteklim iz medrese od kojija je najbolje kotiran ona Plojović što prepsuje fetve iz učenija kitaba.

To što nije napušćo narod, more bit nije moro. A bolje da nas je napustio.

Znači, ostaju zgrade. Jes vala, zgrada ne manjka. Salj što zgrade nisu poso muftije no građevinskih službi.

Citirano

Licno poznajem muftiju.

Ada bogoti mi rekni haješ li ga?

Citirano

Haj ne tera prdu, svega ti.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

95

Citirano

Orginalno od ed
Mrznja je krupna rijec.

A sto jest jest, ogorceni su. Ni ti ne bi volio da ti neko kaze da si pop. A kamoli oni. Druga je stvar kada nekoga maltene proglasis lopovom a onda mu 'prosvijetljen' prisijes efendija. To bi vec svakome godilo.

Boj se Allaha dž.š. !!!

Koga ja to proglasih lopovom? U prilogu koji si linkovao, niti jedne reči nema koja se može protumačiti u tom kontekstu, bez uplitanja pokvarene mašte.

Mržnja jest krupna riječ, a nazvati nekog faraonom još je krupnije i ne može se bez mržnje. S druge strane, reći nekom da su mu riječi plod mržnje, može se i iz najbolje namjere, tj. iz ljubavi.

Al... sve to i nekako mogu da shvatim, al ne shvatam kako uspjevaš da temu skrećeš iz njenog toka. Svaka ti čast! I molim te, više nemoj moje postove da tumačiš i tefsiriš.

i ... bode mi oči

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

96

Dajte ljudi sta vam je!? Treba li jedan drugome da oci povadimo zbog gluposti? Da muftija i Suljo ovo citaju sigurno bi se smejali.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

97

@ef, pusti ga neka vristi. Svako bi da je na njegovom mjestu. Upoznavanje samoga sebe zna biti bolno.

Vidi kako ignorise rijec maltene u mom tekstu koja mu ne dozvoljava da mi pripisuje ono sto mi pripisuje. Tu je potrebna masta. I to kakva masta :D

Dokle, o Džone Hohohonde?

A Džon Hohohond se mršti
kao da iz zemlje izvlači
čelične sonde
i nikad ne kaže
ni dotle
ni donde...

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

98

Citirano

Orginalno od ed
@ef, pusti ga neka vristi. Svako bi da je na njegovom mjestu. Upoznavanje samoga sebe zna biti bolno.

Moj komentar se nije odnosio samo na sansa, vec na sve nas. A ako bih bas morao da izaberem na koga posebno onda bi moj izbor pao na tebe i sansa. Bez razlike.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Datum registracije: 19.09.2005

• Poruku poslati

99

Ja samo priccam priccu naroda i tako uvijek i bivaa..
Zar sada ne likuje SRPSKA AKADEMIJA NAUKA I UMETNOSTI?
Zassto se ne zapitate u svojim glavama vi pojeinci da nam Srbi sada prave proccu da smo Srbi muslimanske vjeroispovesti AMAN osvjestite se, probudite dajte trgnite se iz sna jer ovakvim redom necemo nikada biti narod vecc uvijek samo razbijena zajednica.

Citirano

freedom4people reci mi jesi li ti ,one tamo, pre nekoliko dana prosto razbio , u svakom slucaju svaka tebi cast, za post !!!

Nebih o tome niti volim da spominjem demokrate i njihov forum a onaj ko je svaka mu ccast Allah da ga nagradi inacce ne idem na onaj TAMO forum iz vjerskih razloga zbog FITNE koju tamo prosipaju itd...
A ssto se ticce ovog foruma sve pohvale Adminu i celom teamu koji ga radi za trezvenost i svijest koju pokazuju ma odakle da ga uredjuju a znam odakle ;) ;) ;)
POZDRAV ZA FNP WEB TEAM

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

100

U redu @ef, potpuno si u pravu sto negodujes i primi moje izvinjenje.

A ovo je sjajno:

Citirano

Orginalno od sans

Al... sve to i nekako mogu da shvatim, al ne shvatam kako uspjevaš da temu skrećeš iz njenog toka.

Najmanje se u trideset postova od razlicitih autora skrece sa teme ali eto, sans ne moze da shvati kako to ed uspijeva da temu skrece sa njenog toka. Masta moze svasta.

Social bookmarks