Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

Datum registracije: 24.08.2006

• Poruku poslati

101

Četvrtak, 12. Oktobar 2006

Citirano

Orginalno od freedom4people
...necemo nikada biti narod vecc uvijek samo razbijena zajednica.

Pa zar im ne idemo na ruku svojim ponasanjem koje, eto, ne moze da zaobidje ni ovaj forum? o|
...ne mozesh izgovoriti toliko mudrosti u zivotu koliko mozesh precutati gluposti...

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

102

Citirano

sans: ...a učenici medrese su generacijama tužne i ogorčene tim neposećivanjem, te upravo iz tog razloga siju mržnju prema Sulejman ef. Ugljaninu...

Sta je tebi cilj? Da se napravis pametan? Da ispadnes kul?

Citirano

Vox:
Pa jes - od nevidljivih stvari se ljep ne jede. Jeljde?

Mozda i ima nekih nevidljivih stvari, alj ih ja ne VIDIM. Za to su zaduzeni dervisi da gljedaju svojim super vidom. Njih pitaj.

Citirano

Vox:
Ovi ti se rezultati nekako svi mogu sves na neke zgrade. Ot silnija zgrada se ljudi ne vidu.

Zgrade u kojima se uci u ime Gospodara koji stvara. Zgrade u kojima se velica Allah dz.s. Zgrade u kojima djeca uce harfove.
Sta biste vi hajali, da na ljivade u halkama zavrsavaju ljudi skole?

Citirano

Vox:
Da se vidu ne bi nam pričo o nekakvim generacijama proisteklim iz medrese od kojija je najbolje kotiran ona Plojović što prepsuje fetve iz učenija kitaba.

Sta da ti radim. Kad si slijep od mrznje ili cega vec.
Iz teme Ramazan 2006:

Citirano

Orginalno od Altuna: Novitet kod nas ove godine sto se teravija tice jeste da smo bogatiji za jos jednog hafiza sa naseg terena, te vise nismo muftacni da zovemo hafize sa Kosova ili iz Arapskih zemalja da nam uce mukabelu tokom ramazana.
To je hafiz Almir Pramenkovic iz Tutina koji inace radi i kao profesor u Medresi zajedno sa svojom hanumom i koji ove godine klanja teraviju sa hatmom.
Taj hafiz je zavrsio nasu Medresu.

Citirano

Vox:
To što nije napušćo narod, more bit nije moro. A bolje da nas je napustio.

Pa brate neki su obecavali da nas nece napuscat pa su prvi pobjegli kad je bilo najgore. Pa su opet bjezali u BiH i otud pricalji da su cetnici oko Pazara. Za to vrijeme muftija je bio tu sa svojim narodom spreman na sve. A ti se raspitaj, ako si bjezo za vrijeme bombardovanja, ili se prisjeti sta se onda djesavalo i ko je punio dzamije omladinom dok su padale bombe i dok su cetnici prijetili. A onda se raspitaj dje su bili politicki ljideri.

Citirano

Vox: Znači, ostaju zgrade. Jes vala, zgrada ne manjka. Salj što zgrade nisu poso muftije no građevinskih službi.

Pa zgrade i izgradjuju gradjevinske sluzbe. Da niste vi pronasli neki sustinski nacin nicanja zgrada. Ko sto ste pronasli kako pogljedom dobro nice i slj.

Citirano

Vox:
Citat:

Citirano

Znatel, npr., da Sulejman Ugljanin nikad nije posjetio Medresu?! NIKAD! Niti je ikad dao jedan dinar za izgradnju. A sta mislite koliko li je dao pravoslavnim crkvama?
Haj ne tera prdu, svega ti.

Sta hoces da kazes? Da je ovo laz? Da je dao pare? Da je posjetio nekad? Ovo ti neki argument?
Boli te istina da ovo puno govori o Sulju? Takozvani borac za nacionalna prava nije naso shodno da jednom u 10 godina (od kako je doso iz Turske) posjeti jedinu islamsku skolu u Sandzaku! Kako ces ovo opravdati?
Prije nego napadnes medresu zapitaj se ko predaju vjeronauku po skolama, za kime klanjamo namaze u dzamijama.

Datum registracije: 19.09.2005

• Poruku poslati

103

ssto se davanja para ticce iz nacionalnog investicionog plana su izdvojena odredjena sredstva za sanaciju crkava i vjerskih objekata znate li koliko je dato za dzamije?
0.000.000.0000 od strane opsstine a drzzava je dala pare za sve a ne za reflektore na crkvama asfalt do crkava itd...
Mislim iluzorno je proccati o tome ROOT jer nikad im neccemo dokazati da su zarobljeni i omadjijani i da su skrenuli sa puta Islaama i vjere...
Nek im se Allah dragi smiluje

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

104

Citirano

Orginalno od ed
U redu @ef, potpuno si u pravu sto negodujes i primi moje izvinjenje.

Nema potreba da mi se izvinjavas, ni ti ni bilo ko drugi. Moja primedba je bila usmerena na to da se previse zara unosi u rasprave. Ovo je samo forum, ne razumem zasto postove drugih shvatate toliko licno. Citam vase postove i ne mogu da verujem kako se prepirete (da ne kazem svadjate). Ja imam svoje misljenje, ti tvoje, svako neka kaze sta misli i to je to. Ne moramo svi da isto mislimo, ali mozemo da se postujemo. Zasto da na nekoga ko ima drugacije mislenje gledamo kao na neprijatelja? Mozda je on u pravu. Forum treba da bude mesto gde cemo moci da razmenimo svoje ideje, a ne mesto gde cemo od prijatelja da pravimo neprijatelje.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

lastavica

Početnik

(10)

• »lastavica« je žensko

Datum registracije: 01.02.2006

• Poruku poslati

105

U pravu si @ef, mada je i izvinjenje bilo kao i ono koje je muslimanima ponudio Joseph Ratzinger kojega neki zovu Papom. Ono 'izvini' a onda poslije svadjalacki citat i komentar na citat...Vazda se covek vadi na nesto i vazda mu drugi kriv

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

• Poruku poslati

106

Mešihat: Sud odbacio tužbu

NOVI PAZAR- Mešihat Islamske zajednice Sandžaka saopštio je da je Opštinski sud u Novom Pazaru odbacio optužni predlog koalicije Lista za Sandžak podnet protiv muftije Muamera Zukorlića i dekana Fakulteta za islamske studije Mevluda Dudića. “Sud je obrazložio da je krivična prijava bila neosnovana i da je na osnovu uvida u dokumentaciju SUP-a utvrdjeno da su informacije objavljene u džamijama 8. septembra bile tačne”, navodi se u saopštenju Mešihata.

http://www.radiostoplus.com/vesti.html

• Poruku poslati

107

sta znacci montirani proces Zuhre Mumdzic i Zejnepe Kavrajic nije uspio?
Lijepa vijest Allahu hvala

Vox

Početnik

(10)

• »Vox« je zabranjen

Datum registracije: 10.10.2006

• Poruku poslati

108

Petak, 13. Oktobar 2006

Citirano

Orginalno od Root
Mešihat: Sud odbacio tužbu

NOVI PAZAR- Mešihat Islamske zajednice Sandžaka saopštio je da je Opštinski sud u Novom Pazaru odbacio optužni predlog koalicije Lista za Sandžak podnet protiv muftije Muamera Zukorlića i dekana Fakulteta za islamske studije Mevluda Dudića. “Sud je obrazložio da je krivična prijava bila neosnovana i da je na osnovu uvida u dokumentaciju SUP-a utvrdjeno da su informacije objavljene u džamijama 8. septembra bile tačne”, navodi se u saopštenju Mešihata.

http://www.radiostoplus.com/vesti.html

Jes, jes. Evo i glavno Muamerovo glasilo prenosi istu vijest. Tako him je javio informbiro mešihata. Saradnja se nastavlja punom parom

Vidiš kako muftiji odgovaraju karikature iz Kurira, a vi se demek ljutite za onu što sam je ja samo prenio. A ono nije karikatura no jasna slika.

Vox je dodao/la ovu sliku:
  • img009.jpg

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

• Poruku poslati

109

Petak, 13. Oktobar 2006

Tebi nije bitno to sto je ovim dokazana krivica SDA-ovaca, tebi je samo bitno da je to prenio Kurir.

Vox

Početnik

(10)

• »Vox« je zabranjen

• Poruku poslati

110

Nedjelja, 15. Oktobar 2006

Citirano

Orginalno od Root
Tebi nije bitno to sto je ovim dokazana krivica SDA-ovaca, tebi je samo bitno da je to prenio Kurir.

Nije brate dokazano to što ti pričaš.

Nego kako to neko muftija a govori neistinu

Citirano

hadžifejzović: ne sjećam se da je neki vjerski poglavar tako direktno zauzeo jedan stav, koji je i politički stav. Zašto to radite?

muamer: upravo zato što sam trpio trinaest godina.

Tako piše u Glas islama (neuzubilja).

A svi znaju da je on bio osnovo NKBJ.

• »ALIJA-KLADNICA« je muško

Datum registracije: 17.09.2004

• Poruku poslati

111

Ponedjeljak, 16. Oktobar 2006

Mi danas imamo nezapamceno stanje, opsti haos u drustvu cemu smo sigurno mi delimicno krivi ali i oni koje se iza plasta demokratije i prevelike ljubavi prema nama ovo i zakuvali. Po kom je urenku Mesihat islamske zajednice ovako aktivno ukljucen u politicko zbivanje ne znam. Svakako svugde ima "bolesnih ambicija.

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

• Poruku poslati

112

Srijeda, 18. Oktobar 2006

<center>Napadi opštinskih vlasti na zgradu Islamske ustanove ne jenjavaju</center>

<center>[size=3]Najviše boli od ''svoga''[/size]</center>

U ponedjeljak 2. oktobra, oko 10 sati, bio je najavljen dolazak ekipe Građevinske inspekcije Opštine Novi Pazar radi rušenja pregradnih zidova u zgradi Fakulteta za islamske studije. U 10 sati ispred zgrade FIS-a pojavila se ekipa policajaca iz novopazarskog SUP-a. Oni su zahtijevali da se zgrada oslobodi kako bi se omogućilo Građevinskoj inspekciji Opštine Novi Pazar da uđe i obavi svoju nakanu. Predstavnici Islamske zajednice, na čelu sa Muftijom, kategorički su odbili da napuste zgradu i omoguće ulaz predstavnicima Opštine. Obraz Bošnjaka ovaj put branio je i veliki broj stanovnika Novog Pazara. Nakon što se ekipa SUP-a udaljila, Muftija se obratio prisutnima sa terase zgrade Islamske ustanove

''Da li znate ko se zadnji obratio sa ove terase? Rahmetli Aćif-efendija 1946. godine. A znate li šta se sa njim desilo poslije toga? Strijeljali su ga na Hadžetu. A ko ga je ubio? Isti oni koji su pravili onu crvenu zgradu tamo. A on je bio jedan od onih koji su pravili ovu zgradu.

Odmah poslije toga ova zgrada je oteta, a on i mnogi drugi - hafizi, ulema i ugledni ljudi - završili su na Hadžetu.

Braćo i sestre, ova zgrada je simbol našeg opstanka, a Hadžet je simbol našeg stradanja. Hadžet se mogao desiti samo kad su nam sve oteli. Zato, vraćanjem ove zgrade, ako Bog da, Hadžet se nikad neće ponoviti.

Na ovom svijetu postoje dvije vrste ljudi: oni koji grade i oni koji ruše. Nama se Allah smilovao da budemo na ovoj prvoj strani. Od toga koji su jači, zavisi kako će izgledati ovaj svijet. Ako su jači oni koji ruše - ovaj svijet će biti porušen. A ako su jači oni koji grade - na ovom svijetu će vladati blagostanje i sreća. Zato, radi Božijeg emaneta, radi naše djece, radi naše unučadi, mi ne smijemo i nećemo dozvoliti rušenje, jer nam je dosta rušenja. Gledali smo ga proteklih petnaest godina svuda oko nas. Ali smo vjerovali da dolaze dani kada će svjetlost biti jača od mraka. Zašto imamo pravo na odlučnost? Zato što Allah dž.š. kaže: «Ne bojte se i ne žalostite se, vi ćete doista biti gornji, ukoliko budete vjernici.» Isto nam Uzvišeni Gospodar poručuje: «Reci: došla je istina, a propala je laž, i doista je laž uvijek propala.» Zašto su otimali ovu zgradu. Zašto su pravili Hadžet. Samo zbog jedne niske strasti, a to je vlast, lična pohlepa. Za tu fotelju, za to parče vlasti, spremni su da gaze preko leševa. I to je uvijek tako i bilo i uvijek će tako i biti, ako ne bude onih koji će im stati na put onako kako ste vi danas dostojanstveno došli da im stanete na put.

Zar nije dosta našem narodu zla i patnje punih stotinu godina. Zar nije dosta? Ušli smo u 21. vijek i čekali da nas sunce ogrije misleći da kada su naši tamo u onoj zgradi da će nam biti bolje. Imali ste prilike da se uvjerite da najviše boli od ''svoga''.

Međutim, i to mora da prođe. Jer, sloboda je mnogo skupa stvar. Na slobodu imaju pravo samo oni koji imaju odgovornost. A odgovornost imaju samo oni koji imaju svijest, a to ste, zapravo, vi ovdje, koji danas, suhih usana, posteći u ime Allaha, ustežući se da zadovoljavate svoje potrebe i strasti, pokazujete da samo ako ste spremni da branite nešto - ono vam i pripada. Ako niste spremni da ga branite - oni će vam ga oteti. Ova zgrada je sve vrijeme bila naša, ali je prije pedeset godina bila oteta, jer je trebalo da se rode ove naše mlade generacije, jer je trebalo da se napune naši safovi u džamijama kako bi punih srca, svijetlih duša i čistog razuma bili svjesni da ne treba neko drugi da brani ovo, nego mi. Zato ste vi danas ovdje.

Vidite ovo gore što piše. Ovo će biti, kako Reisu-l-ulema reče: ''Zgrada mudrosti i zgrada znanja''. A onima koji su se odlučili na rušenje poručujemo: Učinite teobu, pokajte se. Pokajte se dok je mubarek ramazan, jer jedino iskrena teoba u ovom mubarek mjesecu može vam dati šansu da očistite ovo izdajstvo i zločin što ste danas pokušali da uradite

Rekoše da će u novom Ustavu biti ukinuto ropstvo. Možda će tako pisati u Ustavu, ali ropstvo se tako ne ukida. Ropstvo se ukida ako ga ukinemo u našim glavama i našim srcima. Samo tada je ropstvo ukinuto. Postoji samo jedan način ukidanja ropstva, a to je da budemo robovi Milostivog. Tako se ukida ropstvo. Jer onaj ko robuje Svevišnjem, ne mora robovati stvorenjima. A oni žele da im robujemo. Oni nas guše i truju. Postoje dvije kuće zločina u ovom gradu: ona tamo koja se zove Opština i ona tamo koja se zove Regionalna televizija. Ovi tamo napadaju na naše imetke i na naše zgrade, a ovi s televizije napadaju na naše mozgove. Ispiraju nam mozgove. Uče nas da za ono što nam bacaju u oči od prašine, dva-tri kamiona šodera, kažemo: ''Zahvaljujemo se tome i tome…'' što je od naših para izdvojio šaku da bi nas prevario. Zašto da se zahvaljujemo za naše. Neka nam daju njihovo pa ćemo se zahvaljivati.

Braćo i sestre, ovo je cijena našeg odsustva iz javnog života skoro jedan vijek. Mi smo se u tom mraku morali zabaviti svojim opstankom, nekim sitnim zanatima i trgovinama. Sada kada imamo šansu da se bavimo takvim pitanjima, mi smo izgubili praksu u tome. I svijest nam je opala. I zato moramo to vratiti. Zato ne smijemo okretati glave. Znate li šta nam poručuje Resulullah s.a.v.s.: «Ko se ne bavi pitanjima muslimana, ne pripada njima.» Zato nije pravi vjernik onaj koji okreće glavu i kaže: ''To se mene ne tiče.''

Naš narod je dobar, ali je već dugo zaplašen. Plašen je stotinu godina. I veliki je zulum što se naš narod predstavlja kao korumpiran narod. Misle da ga mogu optužiti ako mu dozvole da pomjeri hambar prema ulici ili da uzme od opštinskog zemljišta dva koraka. Ima takvih. Takvima su oni okruženi. Ali naš narod nije takav. Naš narod je naučio sa mukom da zaradi zalogaj. A onaj ko s mukom zarađuje zalogaj - taj je pošten. I mi, braćo i sestre, moramo učiniti sve da dokažemo šta je naš narod.

Naravno, svaki put kad podignemo glas oni nam kažu: ''Miješate se u politiku.'' Miješamo se u politiku samo u dva slučaja. Jedan je kad se odlučuje o najbitnijim pitanjima. Donosi se Ustav, a oni se ne miješaju u politiku. Oni koji su nam obećavali i republike, i pokrajine i blagostanje – glas ne podižu, niti pitaju da li nas ima u Ustavu ili nas nema. Mi tada moramo podići glas. Podižemo ga, ma kako odjeknuo. Pa ako je to miješanje u politiku, onda se miješamo u politiku.

Još jedan je slučaj kada se miješamo u politiku, a to je kada nas napadaju političari. Onda se miješamo u politiku da bi se odbranili od politike. Ali poručujemo i njima i svima drugima, ma koliko mi bili isprovocirani, ma koliko bili napadnuti – nećemo odustati od principa autonomne Islamske zajednice, koja će biti nadpolitička organizacija i koja sigurno neće stati na stranu jedne stranke protiv druge stranke. Ali im poručujemo, također, kao što su danas bili odbijeni odavde, kao što danas nisu uspjeli, svaki drugi pokušaj će gore proći. Nemoj da se igraju s našim saburom!

Po tome što ste danas dostojanstveni prepoznaje se da mi nismo mitingaši, da nemamo one koji harangiraju okolo. Ovo je ramazan. Mi postimo. Mi kontrolišemo sebe i to je naša snaga. Naša snaga je vaš iman u vašem srcu i vaša odlučnost. Na znam da li ste vi svjesni koja je ovo snaga. Jer vi koji ste došli ovdje, niste došli na miting gdje se toči alkohol i razna druga pića, već ste došli da branite – ne znajući koja će cijena te odbrane biti. Zato je naša snaga, uz Allahovu pomoć, ovakva kakva jeste.

Braćo i sestre, neka vam je mubarek olsun ramazan, neka vam je mubarek olsun ova zgrada, neka vam je mubarek olsun ova pobjeda i neka u ovom gradu nikad više ne bude zuluma! Jer mi imamo budućnost samo ako se uhvatimo Allahovog užeta koji kaže: «I Allahovog se užeta uhvatite i nemojte se razjedinjavati!» A znate li šta je Allahovo uže? Kur'an! I samo ako se njega uhvatimo, naša će pobjeda biti potpuno izvjesna. Neka vas Allah dž.š. nagradi. Neka vas Allah dž.š. nagradi za ovaj trud.

Ne znamo da li je ovo potpuno dobijena bitka, ili samo prvi dio, ali ja ne sumnjam u konačni ishod. Mi ćemo biti ovdje zajedno sa vama. Nadam se da neće biti potrebe i dalje za ovim brojem, ali nas Kur'an uči da budemo oprezni. I mi ćemo biti oprezni i branit ćemo ovu zgradu jer je ona naš obraz, a obraz je skuplji od svega. Pravi musliman nikada ne smije prodati svoj obraz. A onima koji su prodali i obraze, i naše nacionalne interese, i sve ono čime su nas zamajavali ovih 16 godina, jedino kažemo: ''Učinite to, pokajte se jer ćete propasti i na ovom i na budućem svijetu!''

Esselamu alejkum ve rahmetulahi ve berekatuhu.

Izvor

Vox

Početnik

(10)

• »Vox« je zabranjen

• Poruku poslati

113

Citirano

Orginalno od Muki
''Da li znate ko se zadnji obratio sa ove terase? Rahmetli Aćif-efendija 1946. godine.

:D

zna muki sa kim će da se uporedi. sa našim političkim prestavnikom iz drugog sv rata.

što? da mu možda nije uzor savremenik Aćif efendije Smail efendija Filibalić. zna muki da o takvom vherskom autoritetu more samo sanjat. eh da hoće bar da sanja...

a trebo bi znat da ni Aćif efendiji nije ni do članaka, ali džaba - haje čovjek politiku i gotovo

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

114

Ljudi postite li vi? Ramazan je u toku i to njegova poslednja trecina...
Sit Hungry Doesn't Believe

SoSS

Učenik

(10)

• »SoSS« je autor ove teme

Datum registracije: 02.07.2004

• Poruku poslati

115

Petak, 20. Oktobar 2006

Novi Pazar je nešto drugo

Posebno teška je, čini se, situacija u Novom Pazaru, o čemu je naš list pisao u prošlom broju?

REISU-L-ULEMA: Nažalost, Novi Pazar je nešto drugo. Tamo se događa nešto što je više od prolaznog političkog stanja. Zabrinut sam za to stanje, ali vjerujem u razboritost velikog broja Sandžaklija koji neće dopustiti da izgube svoju slobodu zbog bezočne vlasti i lične sujete. Ne treba zaboraviti – uvjet da živimo i umremo kao muslimani na Balkanu je da budemo i ostanemo zajedno. Ako se razjedinimo, ako počnemo pljuvati jedni po drugima, ako dopustimo da nas mire oni koji nam ne misle dobro, onda rizikujemo da živimo i umremo kao nemuslimani. U tom slučaju nije više važno ko je prav, a ko je kriv. Tada smo sve izgubili – sreću na ovome svijetu i spas na drugome svijetu. Imam povjerenje u sandžačkog muftiju Muamera Zukorlića, koji je i dosada pokazivao islamsku svijest i patriotsku odgovornost pa je znao oko sebe sve okupiti. I što je najvažnije, znao je priznati svoju grešku kako bi to bio motiv i drugima da isto urade kako bi se postigao mir, povjerenje i pomirenje među braćom. Volio bih da se u Novom Pazaru čuje ova priča. Kažu dva brata putovala pustinjom i nešto se posvađaju tako da jedan snažno ošamari drugoga. Ovaj što je dobio šamar napiše na pijesku:”Danas me je moj brat ošamario”. I nastave put do jedne oaze u kojoj bijaše jezero. Brat koji je dobio udarac umalo da se ne utuši u jezeru da ga ne spasi brat koji ga je onomad ošamario. Spašeni brat zatim napiše na kamenu: “Danas me je moj brat spasio”. Ovome bijaše čudno pa ga upita: - Kad sam te ošamario zapisao si na pijesku, a kad sam te spasio zapisao si na kamenu. Zašto? – Ono kad si mi nažao učinio napisao sam na pijesku da vjetar odnese, a ovo kad si mi dobro učinio napisao sam na kamenu da se nikad ne izbriše - reče povrijeđeni i spašeni brat.
To je pouka za Bošnjake koji imaju volje i pameti da zlo koje načine jedni drugima zapišu na pijesku tako da vjetar odnese, a dobro koje jedni drugima učine da zapišu na kamenu tako da se nikad ne zaboravi.

Citav interviju mozete procitati ovdje.

P.S. Ovo je mudra poruka svim Sandzackim prvacima. Za neke stvari ne postoje popravni ispiti.
U SoSS-u smo...

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

116

Petak, 20. Oktobar 2006

Prije dvije veceri koliko se sjecam Muftija je bio gost na televiziji Jedinstvo i javno je pozvao na mir i toleranciju i ponovo je pozvao po drugi put predsjednika opstine Novi Pazar da sjednu,porazgovaraju i izglade nesuglasice ko sav normalan i civilizovan svijet. Bukvalno, posto ne mogu da ga citiram, rekao je da je on spreman da zaboravi sve sto se desilo i sve uvrede koje su mu upucene kao da se sve to nikada nije ni desilo samo da se nadje neki kompromis i zajednicko rjesenje najbolje za sve. Medjutim...gospoda sa suprotne strane nema namjeru da se pomiri.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

117

Petak, 20. Oktobar 2006

Altuna

Citirano

Prije dvije veceri koliko se sjecam Muftija je bio gost na televiziji Jedinstvo i javno je pozvao na mir i toleranciju i ponovo je pozvao po drugi put predsjednika opstine Novi Pazar da sjednu,porazgovaraju i izglade nesuglasice ko sav normalan i civilizovan svijet. Bukvalno, posto ne mogu da ga citiram, rekao je da je on spreman da zaboravi sve sto se desilo i sve uvrede koje su mu upucene kao da se sve to nikada nije ni desilo samo da se nadje neki kompromis i zajednicko rjesenje najbolje za sve. Medjutim...gospoda sa suprotne strane nema namjeru da se pomiri.

Selam Alejkum...

Dobra moja sestro, covjek koga ti ovdje besomucno branis je nekada bio muftija svih nas, onoga trenutka kada je napravio par gluposti i konacno onu sa politickom hudbom on je izgubio kredibilitet ogromnog broja vjernika u Sandzaku, Da li ti je dobra moja sestro poznato da je taj politicki pamflet uperen protiv 40 000 glasaca jedne stranke citan samo u novopazarskim, pribojskim i nekoliko tutinskih dzamija (izuzev casnih izuzetaka) a da u prijepoljskim, sjenickim i velikom broju tutinskih nije.
On je za veliki broj vjernika u sandzaku od tada samo neki politicar poput Azema Hajdarevica, Rasima Ljajica i njima slicnih. Njemu vise odbrane nema.

• Poruku poslati

118

Petak, 20. Oktobar 2006

citat od Pasha

Citirano

Dobra moja sestro, covjek koga ti ovdje besomucno branis je nekada bio muftija svih nas, onoga trenutka kada je napravio par gluposti i konacno onu sa politickom hudbom on je izgubio kredibilitet ogromnog broja vjernika u Sandzaku, Da li ti je dobra moja sestro poznato da je taj politicki pamflet uperen protiv 40 000 glasaca jedne stranke citan samo u novopazarskim, pribojskim i nekoliko tutinskih dzamija (izuzev casnih izuzetaka) a da u prijepoljskim, sjenickim i velikom broju tutinskih nije.

Vama je dobar samo onaj Vas nevolim munaficciti i pominjati ljude imenima, ali mislim da je ovo ssto si rekao preosstro za jednog Bossnjaka "koji je sve ali vjernik ne" kako si ovde pojasnio ti ne priznajess muftiju a koga priznajess onog kako besse Sabahudin Vissegradjanin ili onog beogradskog koji poziva na glasanje tobozznjeg ustava koji ce svakako biti izglasan sa tobozznjih kako ti recce 40.000 biracca jesi li ti svjestan koliko je to? Ta politiccka opcija nije imala toliko glasova kad je bila najjacca znacci kad su bili svi zajedno a kamoli sada kad je zzrtvovala coveka zarad fotelje! Nereccel predsednik ono vece na Rtv-Bastilja kad je bila pobeda da ne zzali ni decu ni zzenu nissta zarad politike i fotelje (nije bilo konkretno ovako ali u prevodu je ovako otprilike) i sada taj isti poziva da se glasa za ustav u kojem nema ni B od Bossnjaka ni S od Sandzaka nissta nissta ama nissta i sada ce joss jednom zarad fotelje imati ne 40.000 nego 50.000 mozzda 60.000 hiljada izlasslih koje ce Zejnepa Kavrajic i ostali urediti pravno to nije problem zato se i glasa dva dana...
ali ustvari narod zna da niko nece glasati za ustav koji je Antibossnjacki nastrojen...
Ssto se muiftije tiche uz njega sam i smatram da je on jedini faktor koji svo vrijeme tezzi i balansira ali kako da balansira kada udju 'LJUDI SA SDA MITINGA" ako su uopsste ljudi i lome zidove i vrsse nuzzdu po Islamskom objektu da podsetim da je muftija jednom zvao da se kazze ko su oni koji su to uradili taj ko je trebao nije se odazvao i normalan mi je ovaj potez sad ssto se to dessavalo za vreme izborne kampanje TAKO JE ALLAH HTEO (sudbina sta ces) a ovo da je citano u malo dzamija (dobro znass mozzda si i sam bio u dzamiji te da je cirtano u svim dzamijama) i jako je jer drugacijeg nacina nije bilo u datom trenutku
toliko od mene

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

• Poruku poslati

119

Subota, 21. Oktobar 2006

Citirano

Orginalno od PASHA
Dobra moja sestro, covjek koga ti ovdje besomucno branis je nekada bio muftija svih nas, onoga trenutka kada je napravio par gluposti i konacno onu sa politickom hudbom on je izgubio kredibilitet ogromnog broja vjernika u Sandzaku,

Niti ga je imao niti ga je gubio od sdaovaca. Niti su sdaovci vecina dzematlija. Vi priznajete/hajete samo one koji se klanjaju vasem Sulju. Muftija i vjernici se klanjaju samo Allahu dz.s.

Citirano

Da li ti je dobra moja sestro poznato da je taj politicki pamflet uperen protiv 40 000 glasaca jedne stranke

U tvojim snovima burko. Ta cifra postoji samo kada ste vi samo u birackim odborima. Realno je nigdje nema.

Citirano

Njemu vise odbrane nema.

Od tebe i koje vojske? :)) :)) :))

Vox

Početnik

(10)

• »Vox« je zabranjen

• Poruku poslati

120

Subota, 21. Oktobar 2006

Citirano

Orginalno od Altuna
Muftija je bio gost na televiziji Jedinstvo i javno je pozvao na mir i toleranciju i ponovo je pozvao po drugi put predsjednika opstine Novi Pazar da sjednu,porazgovaraju i izglade nesuglasice ko sav normalan i civilizovan svijet.

a kako to misliš \'po drugi put\'? razgovor je nesto skros drugo od megdana

mada ja neznam šta bi oni uopšte imali da razgovaraju sem da se muamer izvini

Social bookmarks