Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško
  • »björn« je autor ove teme

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 05. Februar 2004

Muftija vs. Pravosudje

juce sam cuo od prijatelja iz pazara dok pricasmo da je muftija u jednom listu obelodanio korupciju koja se dogadja u pazarskom sudstvu.sudije koji primaju mito i imaju tarife i imaju advokate sa kojima saradjuju.ako neko zna vise o tome i u kojim dnevnim novinama je taj clanak/intervju objavljen nek postira nesto vise o tome.hvala.muftija svaka cast za ovo (o)
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

ZAMBAK

Učenik

(10)

• »ZAMBAK« je muško

Datum registracije: 24.08.2002

• Poruku poslati

2

Petak, 13. Februar 2004

Tacno je dragi prijatelju da je Muftija to objelodanio ali kao i u svemu drugom on ni tu nije dao nikakve dokaze, zbog toga je nasa islamska zajednica jos jednom pokazala da se ponajmanje bavi onim zbog cega je i osnovana a kao odgovor tome je i kolektivna optuznica zaposlenih u Novopazarskom pravosudju protiv Muftije...Ako Muftija ne bude imao dokaze islamska zajednica ce biti uvucena u nesto sa cime ne treba da ima posla.
Ja sam iskreno cijenio rad Muamera Zukorlica ali u zadnje vrijeme se pitam za koga radi taj covjek i kakvi su mu zaista ciljevi. Inshallah da se varam..
[SIZE=4][SIZE=3]"Interes (ma kakav on bio) je jedini motiv ljudskih postupaka"[/SIZE] [/SIZE]

3

Petak, 13. Februar 2004

Nesto ne znam otkud ti to da ne treba mesihat da se bavim onim sto direktnih posledica ima na nas kao stanovnistvo (u jurisdikciji mesihata). Istina da je tim trebala vise da se pozabavi politicka vlast, ali kad vec nije neko je morao... a dakako da je to u nasim interesima... ja ne bih spekulisao vec bih rekao da tu muftija radi za nas. A veruj mi zambace to nije tako tesko dokazat ukoliko ima svedoka.. a materijalni dokazi normalno da ne postoje. A znas kako dobiti svedoka? Bas jedino ovako kako sad moze da krene.. Sud pritisne muftiju da da dokaze i satera ga u cosak -- narodu se to ne svidi i dignu se svi oni koji znaju (a znaju naravno mnogi) o tome i Bogami i krenu da svedoce. Sud normalno da pravne metode poznaje ali svakom sudu sud moze da se dosudi :D. Ovde se posmatra nesto sustinski i ovde se nesto treba okarakterisati po bitnosti dela a ne po pravnoj (ovosvetskoj) ispravnosti istog. Svi bi mi morali zajedno, i svako ponaosob, da se borimo protiv toga jer mi smo ti koji to dozvoljavamo da prolazi. A muftiji svaka cast sto je to pokrenuo... SVAKA CAST!!! (o)
mogu ja da se potpisem i bolje...

• »pustinjar« je muško

Datum registracije: 11.01.2003

• Poruku poslati

4

Subota, 14. Februar 2004

Muftija sandzacki Muamer ef. Zukorlic

Drzava treba da bude svesna duhovnih potreba gradjana, ali sve mora biti u zakonskim okvirima: sandzacki muftija Muamer Zukorlic
pustinjar je dodao/la ovu sliku:
  • 1.jpg

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

5

Subota, 14. Februar 2004

pravosudje je korumpirano od cistacice pa do predsednika okruznog suda u pazaru. ja se uverio :] licno i personalno :D
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

• »pustinjar« je muško

• Poruku poslati

6

Nedjelja, 15. Februar 2004

Bice bolje o|

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

7

Nedjelja, 15. Februar 2004

Citirano

...da je muftija u jednom listu obelodanio korupciju koja se dogadja u pazarskom sudstvu...

Pozdrav svima. Interesantna tema. Vido sam nekoliko letecih komentara, ali niko da navede u kojem je listu izaso taj intervju.
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

• »pustinjar« je muško

• Poruku poslati

8

Ponedjeljak, 16. Februar 2004

Citirano

ZUKORLIC I KALACC KRITIKUJU STOJANOVICA
ZUKORLIC I KALACC KRITIKUJU STOJANOVICA
NOVI PAZAR ( Sanapress )

- Sandzazccki muftija Muamer Zukorlich I predsednik crnogorske opsstine Rozzaje Nusret Kalacc ocenili su da je direktor Vojnobezbednosne agencije pukovnik Momir Stojanovich u vezi sa Sandzzakom izneo "najmanje istina, nekoliko poluistina i najvisse neistina".

Muftija Zukorlich je u programu novopazarskog radija Sto plus izjavio da "u okviru IVZ nema parareligisjkih organizacija", dok je predsednik SO Rozzaje Nusret Kalacc decidno saopsstio da vlasti u Crnoj Gori "nemaju saznanja o pokussajima stvaranja zelene transvezale".

Obojica su ocenili da je recc o smissljenom pokussaju, "lansiranom u vreme proslave Kurban-bajrama", uznemirenja muslimana i bossnjaccke manjine.

Zukorlich je pojasnio da od 90-tih godina muslimani i Islamska zajednica (IZ) Sandzzaka "u talasima" dospevaju na naslovne strane novina, i to samo u kontekstu terorizma, mudzzahedina ili tragedije na hadzzu.

"Ove godine se desila tragedija na hadzzu. Tamo je bilo 300 gradjana Srbije, a drzzava ni jednom nije pokussala da sazna ssta je bilo sa njenim gradjanima, ili makar pozove Messihat, a mediji koriste termin 'stampedo'. To je odista ruzzan efekat", rekao je Zukorlich.

Na pitanje ssta je istina u izjavi pukovnika Stojanovicha, on je rekao da je "istina da postoje ljudi koji drugaccije izgledaju, misle, pa mogu i veru da drugaccije dozzive".

"To se vidi na ulici. Nose malo duzze brade, ili ssire nogavice. Medjutim, da li je to dovoljno da optuzzite nekoliko desetina ili visse ljudi, ceo narod, pa ccak i institucije za ekstermizam i nacionalizam", rekao je Zukorlich.

On je dodao da zbog takve istine, muslimani i Bossnjaci u Srbiji i Crnoj Gori neche prestati da trazze svoja verska i manjinska prava.

Odbor za ljudska prava Raske oblasti ocenio je u saopstenju za javnost da se u Novom Pazaru vdi medijska hajka protiv pukovnika Momira Stojanovicha, VBA i protiv ministra odbrane Borisa Tadica.

Odbor ocenjuje da hajku vode Ljajicheva SDP, Ugljaninova SDA Sandzaka, Stranka za Sandzak i Islamska zajednica Sandzaka.

U saopstenju Odbora se navodi da je istina da se u Novom Pazaru mogu primetiti pripadnici islamske ekstremisticcke organizacije Vehabija koji su upadnljivi zbog svog izgleda i naccina oblaccenja.

Odbor za ljudska prava Rasske oblasti izrazzava "podrssku drzavnim institucijama u borbi protiv terorizma" i zabrinutost "zbog prikrivanja istine o stvarnoj situaciji u Novom Pazaru i podruccju Rasske oblasti od stranke pojedinih bosnjackih politickih partija".

Nusret Kalacc smatra takodje da je tokom vissegodissnje karijere politiccara bio svedok niz smissljeno lansiranih neistina, koje njega ne iznenadjuju, "ali iznenadjuju gradjane", jer im se pripisuje epitet opasnosti po drzzavu.

"CCak i da je sve istina, a ponavljam da nije, to ne predstavlja opasnost za drzzavu, i trebalo bi zajedno sa relevantnim cciniocima da se ressava problem", rekao je predsednik SO Rozaje Nusret Kalacc.

Prema njegovim reccima, znaccajan broj crnogorskih intelektualaca je vech adekvatno reagovao,

" Mi (Demokratska partija socijalista) imamo poslanike u skupsstini Crne Gore. 16. februara zajedniccki chemo staviti pitanje na dnevni red i trazziti da se ispita aiutenticcnost i utvrdi odgovornost svakoga pojedinaccno", rekao je Kalacc.

Muftija Zukorlich je izjavio da zbog proslave Bajrama Islamska zajednica nije bila u prilici da "zauzme stav" i dodao da che u najvissim forumima Zajednice uskoro o tome razgovarati, dok che on (muftija) trazziti pojassnjenje od ministra odbrane BorisaTadicha. (kraj / ehl)

ima i josh ovo:

ZUKORLIC: NEZADOVOLJSTVO IZ
NOVI PAZAR ( Sanapress)

- Islamska zajednica Sandzaka je nezadovoljna jer skolski programi u udzebnnicima islamI muslimane predstavljaju negativno, neadekvatno Ili nekorektno, rekao je muftija sandzacki Muamer ef. Zukorlic.

On je istakao da je "bilo nekih korekcija u poslednjim udzebnicima", ali da to nije dovoljno.

"Kulminacija probla u skoslom sistemu jeste koncept skolske slave. Cinjenica je da uvodjenje skolske slave jeste uvodjenje pravoslavlja u skole. To je neprihvaltjivo I sa time se nechemo saglasiti. Mi ne umanjujemo znacaj I vrednost Svetog Save u istoriji srpskog naroda, ali je cinjenica da pristupom obiljezavanja skoleske slave dolazi do sukobljavanja sa elementanim nacelom da su vera I drzava odvojene", rekao je muftija sandzacki.

"Vere treba da budu jednake I ne treba da postoji drzavna religija, a danas imamo situaciju da je pravoslavlje zauzelo mesto marksizma u skolama", rekao je Zukorlic.
(kraj / ehl)
a oko pravosudja nesto direktno nemogu da nadjem

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

9

Ponedjeljak, 08. Mart 2004

Pokretac teme nam se ucutao. Nacuo je nesto, i pokrenuo je temu. Postovanje o|
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

10

Ponedjeljak, 08. Mart 2004

pauk nisam nacuo nego sam siguran.taj je intervju sa muftijom objavljan u novinama.procitaj gore postove pa ce ti biti jasno da nije "rekla-kazala".nema potrebe znaci da bandas glavom :]

Social bookmarks