Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško
  • »hobbes« je autor ove teme

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

1

Petak, 18. Oktobar 2002

multietnički kulturni kontejner

Već par dana je kulturni kontejner u našem gradu.
Da li je neko bio tamo. Kakvi su utisci?

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

2

Petak, 18. Oktobar 2002

Palac u vis! Izgleda da imaju dobre sadržaje, i još bolju opremu. Orjentisani su prema omladini od 15-21, mada nisu toliko striktni sa tim ograničenjem.

Koga više zanima ko su i šta rade, može dobiti više informacija na adresi:
http://www.mobile-culture.org/lws_npazar/index.htm

P.S. Svakog petka uveče organizuju poneku interesantnu filmsku projekciju. Preporučujem sledeći petak i ''The Wall'' (Alan Parker, Pink Floyd, 1979) uz napomenu da im je ozvučenje fenomenalno!!!
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

3

Nedjelja, 01. Decembar 2002

Na ovom istom situ nalazim sledecu informaciju:

On October 25 though, a so-called Muslim youth club started with unfounded attacks against the project which resulted in increasing number of young people staying away from us. After the activities of this fanatic group became militant and even armed young people appeared in mobile.culture.container, on November 6 the project had to externally suspend its work in order to protect its visitors and staff members. In this way the two further school newspapers for Novi Pazar were not founded, despite the preparations.

Meni ovo zvuci kao fatalna laz. Jer cisto sumnjam da je iko na njih nasrnuo sa oruzijem. Voleo bih da cujem nekog ko je bolje upucen u ovu situaciju...
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

4

Nedjelja, 01. Decembar 2002

Zalili su se takodje da na propagandu od strane Blica. Ja sam vrsljo malo po net arhivi i apsolutno nishta od ovoga shto su oni naveli nisam nasho. Jel moze neko da mi pogleda primerke iz biblioteke. Datumi, nazivi textova i autori su oznaceni u sledecem textu.

When a media campaign against the project started at the end of the five weeks of work in Mitrovice/a, I had an amazing experience: In some of the coffee shops in the North and thnewspapers like „BLIC“ was too transparent.

Three days after the opening of the project, on September 4 an article was published in the same newspaper in which Zoran V. Vlaskovic claimed that the project is not being visited by young people. At this moment the project had already 450 young visitors from both sides of the city. An explanation or excuse never followed.

e South I was not allowed to pay for my coffee anymore. I was invited. How could this be? The game in On October 8 an unsigned article titled „Container used for raping girls“ was published by BLIC. It claimed that girls were kidnapped from mobile.culture.container and then raped. Meanwhile it is known that this was a lie. Nevertheless with this BLIC started the media campaign against the project, without any research. No excuse afterwards.

Now, on October 18 after the campaign ended and the truth is known, in a confusing caffee-gloss in BLIC („Container without stars“) Gorcin Stojanovic claims that mobile.culture.container cannot assure neither multiculture nor multiethics. Our precious intentions might be very dangerous.

Zivo me interesuje postoje li ti textovi ? I njihov sadrzaj ....

Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

5

Ponedjeljak, 02. Decembar 2002

Tekstove u Blicu sam lično pročitao, znači postoje. Bio sam zainteresovan za projekat i pre nego što je došao u NP jer je moj dobar prijatelj bio u projektu ove godine.

Što se tiče Muslim youth club-a, znam da je bilo otvorenog nezadovoljstva što je kontejner u gradu, koje je kulminiralo kad je Omladina JAZAS-a podelila kondome slušaocima predavanja o AIDS-u. To je protumačeno kao strašno nemoralan potez pa su nadigli dževu koja je rezultovala uspešnim bojkotom projekta.

Za neko naoružavanje nisam čuo. Osim par verbalnih pretnji i par kamenica bačenih od ne-znam-koga, nisu doživeli neke diraktnije neprijatnosti. Bio je zakazan protest ispred kontejnera za, čini mi se, 2. novembar koji nije održan, da li zbog kiše koja je lila kao iz kabla te večeri.

Zbog svega ovoga je Novi Pazar, koji je inače bio na kalendaru Projekta u aprilu naredne godine, otpao zbog izvesne ekipe koja se gnuša kondoma ili...

Sad vi meni recite šta mislite o deljenju kondoma kao meri borbe protiv AIDS-a i moralnim aspektima takvog poteza?
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.11.2002

• Poruku poslati

6

Srijeda, 04. Decembar 2002

Mobilni kontejner kao cirkus

Strasno je zalosno to sto se desilo sa tom "kantom za bratstvo-jedinstvo", koja je - ironije li- postavljena na mestu gde je obicno cirkus.

Naravno da ce taj projekat u buducnosti biti sve potrebniji nasem gradu, jer je sve veca podela medju etnickim zajednicama.

Kritikovano je deljenje kondoma, pored onolikih "striptiz barova" (javnih kuca)

Makar je na par dana postojalo nesto drugacije u gradu....

7

Četvrtak, 05. Decembar 2002

Citirano

Naravno da ce taj projekat u buducnosti biti sve potrebniji nasem gradu, jer je sve veca podela medju etnickim zajednicama.

Jedino se mozda uocava razlika onoga sto jedni ljudi rade, drugi ne.

Podela kondoma je mozda potrebna sredinama u kojima se neke vrste pojava normalne. Na zalost i u nasem gradu se neke stvari lose desavaju, ali nista nije toliko lose da bi se moralo "legalizovati" podelom kondoma. Time se samo pospesuje ono sto ne postoji. Spomenu neko i da je ciljna grupa kontejnira stanovnistvo od 15 god. Koja poruka se daje 15-16 godisnjaku sa kondomom? Sto neko rece, uskoro ce i spriceve drogirasima deliti da bi se ne bi ubadali istim iglama. I sta je ispravno spreciti ubadanje, ili organizovati cistije ubadanje? Mozda u sredinama koje su sebi stvorile probleme mora se delovati tako, ali tamo gde problem nije nesto evidnetno ne treba ga pospesivati prevencijom protiv nepostojeceg. Javne kuce su nesto lose, i dobro je to da je neko spomenuo, ali njih niko javno niti kritikuje, niti hvali, a u svakom slucaju bi trebalo nesto protiv njih uciniti ( a to je vec u nadleznosti i nekih organa). Podela kondoma je upravo uputstvo za upotrebu javnih kuca, i njihovo opravdanje. To znaci javne kuce, i ono sto se radi u njima je opravdano samo treba koristiti kondom. Kondom zdravom drustvu ne treba. Pretpostavka da spavate sa osobom zarazenom aidsom je pretpostavka da spavate sa nekim prljavim, izribanim, tj prostitutkom (sve preko trece ruke). Treba drustvo odrzati zdravim a ja za to 1000 bodova dajem verskim institucijama i obrazovnim ustanovama. Cinjenica da je veroanauka, ili gradjansko vaspitanje po izboru, sad u skolama dovoljno tome ide u prilog. Time se moraju baviti temeljne insitucije koje su tu uvek prisutne a ne kakav kontejner koji ce bit tu i otic. Ucinimo sebe zdravim te da nam te poslednje solucije nisu neophodne. Za one koji se navucu na nezdrav nacin zivota, jedini je spas da makar to rade na malo cisitiji nacin. Nasi dole, hvala Bogu jos toliko duboko nismu, te je prilaz kontejnera totalno pogresan, ili bar na totalno pogresnom mestu. Treba ljude nauciti zdravom i cistom zivotu.
mogu ja da se potpisem i bolje...

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

8

Citirano

Orginalno od fingersbroken

Citirano

Kondom zdravom drustvu ne treba. Pretpostavka da spavate sa osobom zarazenom aidsom je pretpostavka da spavate sa nekim prljavim, izribanim, tj prostitutkom (sve preko trece ruke).

U Novom Pazaru je imalo preko 30 (trideset) registrovanih slucajeva HIV pozitivnih. Ljudi isli za Bugarsku, pa "frulica" za 20DM, tako da su kod nas i bolest i virus prisutni. 30-tak je REGISTROVANO, i to jos pre dve godine. Mozemo samo da pretpostavimo koliki je stvarni broj danas. Da li je zena svercera koji je dosao kuci i jos je zarazio PRLJAVA. Kondom je jedina (osim apsolutne apstinencije) poznata zastita protiv virusa, ali i drugih venericnih bolesti.
Virus se prenosi sa zarazene majke na novorodjence, majcinim mlekom, polnim odnosom, trasfuzijom zarazene krvi, iglom (narkomani). Da li je novorodjence PRLJAVO ili kako kazes IZRIBANO!?

"KANTA ZA BRATSTVO-JEDINSTVO"
Da zivimo kao sav normalan svet. Nije tesko biti fin!

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

9

Moram da posegnem za sopstvenim iskustvom. Prvi put sam dobio kondom u sklopu anti-AIDS akcije u studentskoj menzi pre 7 godina. To je izazvalo šok kod mene koji se poklapa sa prvim ozbiljnim razmišljanjem o AIDS-u kao nesreći koja se ne dešava nekom drugom.

Fingers, MNOGO, MNOGO, MNOGO, MNOGO bih voleo da si u pravu kad kažeš da je takva akcija nepotrebna u našem gradu i bojim se da će te par godina surovo demantovati...

Činjenica: broj (neregistrovanih) narkomana u gradu raste neverovatnom brzinom.

Ciljna grupa projekta je omladina od 15 do 22 godine i dva ključna predavanja koja je projekat organizovao se tiču narkomanije i AIDS-a, dve stvari koje, to vrlo dobro znamo, ne idu jedna bez druge i pogađaju najviše tu omladinu. Sindrom noja je najgora stvar koja može da se dogodi ovom gradu. Ako okrećemo glavu od problema onda problemi i ne postoje. Obiće nam se o tu istu glavu ti isti problemi.

Ovaj grad postaje narkomanski pakao. Kako? Kad neko postane obeležen kao narkoman automatski mu se ispred nosa zatvaraju sva vrata i biva prepušten sam sebi. Najgori mogući ishod. Mislite li da će sa AIDS-om situacija biti drugačija. Grad iz koga se u ''mrtvu'' Rašku odlazi na abortus će biti neviđeno surov prema ljudima sa težim problemima. Odricanje potrebe za ovakvim preventivnim akcijama posmatram kao početak kraja.

Živi bili (ne zarazili se), pa videli...

P.S. 37!

CukovacBoy

Početnik

(10)

• »CukovacBoy« je zabranjen

Datum registracije: 03.12.2002

• Poruku poslati

10

Citirano

Orginalno od PAUK_
Na ovom istom situ nalazim sledecu informaciju:

On October 25 though, a so-called Muslim youth club started with unfounded attacks against the project which resulted in increasing number of young people staying away from us. After the activities of this fanatic group became militant and even armed young people appeared in mobile.culture.container, on November 6 the project had to externally suspend its work in order to protect its visitors and staff members. In this way the two further school newspapers for Novi Pazar were not founded, despite the preparations.

Meni ovo zvuci kao fatalna laz. Jer cisto sumnjam da je iko na njih nasrnuo sa oruzijem. Voleo bih da cujem nekog ko je bolje upucen u ovu situaciju...

Ovo ti je burazere ziva istina. To svi znaju koji su u Pazaru. Ceo projekat je bio izuzetno zamisljen kao mesto gde bi se mladi razlicitih nacionalnih pripadnosti druzili gledali filmove razgovarali jednostavno prevazilazili sve te medjusobne razlike i ucili kroz dijalog medjusobnoj toleranciji i postovanju tudjih prava. Na zalost nekome miran suzivot i tolerancija ne odgovara , vec odgovara podela u gradu na nacionalnoj i verskoj osnovi pa su krenuli napadi ove organizacije Aktivne islamske omladine na njih a na kraju su i kamenovani od istih. Kao vrhunac apsurda smatram izjavu ovih ljudi da Multietnicki kontejner deljenjem kondoma "siri blud i nemoral u Novom Pazaru? ?( Tuzno zaista. ?(

Inace ovaj multietnicki kontejner je strana nevladina organizacija i ne vidim koji bi oni interes imali da lazu i izmisljaju.

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

11

SLOWDOWN

POZDRAV ZA SVE PRIJATELJE FORUMA, I MISLIM DA JE FINGERSOVA PORUKA SA RAZLOGOM.
ZAMISLITE SE STVARNO, DALI BI NEKO NEŠTO RADIO U NORMALNOM ŽIVOTU BEZ NEKOG RAZLOGA?
ZNAČI, AKO LJUDI IZ M K K DELE KONDOME DECI, ONDA ONI VERUJU DA U NOVOM PAZARU IMA PROSTITUCIJE I SIDE, JEL LOGIČNO.
JA MISLIM DA TOGA NEMA U TOLIKOJ MERI DA BI ZA TAKVIM AKCIJAMA IMALO POTREBE, U TOME U PRILOG JE TO DA SVAKO KOME TREBA KONDOM MOŽEGA KUPITI NA SVAKOJ TRAFICI U SLOBODNOJ PRODAJI.
VIŠE BIH SE SLOŽIO SA ĐORĐEM, KADA KAŽE DA BI LJUBI IZ M K K TREBALO DA EDUKUJU OMLADINU I DA RAZGOVARAJU O OPASNOSTIMA KOJE VREBAJU OD OVIH BOLESTI I NEMORALNIH POJAVA, I KAKO DA SE OD NJIH ZAŠTITE.
ZAMISLITE SITUACIJU KADA PETNESTOGODIŠNJI MOJ BRATANAC DONESE KUĆI KONDOM, KAKAV TO UTISAK OSTAVLJA NA RODITELJE?
RUŽAN SIGURNO, DAL JE NJIHOVO DETE RIZIČNO DA SE RAZBOLI , JEL TO U PITANJU PA ĆE ONI DA MU POMOGNU DAVŠI MU KONDOM, NEĆE SIGURNO, TO POJMA NEMA.
EDUKACIJA DA A DELJENJE KONDOMA NE.
NARAVNO NE OPRAVDAVAM POSTUPKE LJUDI KOJI SU SE SA DA KAŽEM NEPOVERENJEM PONELI PREMA M K K, A HTEO BIH DA DODAM NA ONU OD CUKOVAC BOY, ZNAMO I MI DA SE UČIMO TOLERANCIJI I SAMI, NETREBA NAM NIKO DA NAS TOME PODUČI, SAMO AKO TO MI HOĆEMO, BEZ OBZIRA KOJOJ NACIJI ILI NARODNOSTI PRIPADALI.
POZDRAV
P.S.
BIĆE OVIH DANA NA FORUMU O ZDRAVLJU PAR ZANIMLJIVIH POSTOVA NA TEMU SIDA I NARKOMANIJA.
P.P.S.
[SIZE=3]EDUKACIJA MLADIH U SVAKOM SLUČAJU[/SIZE] .

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

• Poruku poslati

12

SLOWDOWN II

A ĐE NAĐOSTE OVOLIKE BROJKE O OBOLELIMA OD SIDE U NOVOM PAZARU?
MISLIM DA NEBI TREBALI DA PRETERUJETE I UNOSITE NEMIR U STANOVNIŠTVO BEZ RAZLOGA.
POSTOJE VELIKE RAZLIKE IZMEĐU [SIZE=2]OBOLELOG OD SIDE [/SIZE] I [SIZE=2]HIV POZITIVNOG [/SIZE] ČOVEKA, TO SU DVA RAZLIČITA POJMA.
JA BIH MESEC DANA NA ZARAZNOM ODELJENJU U NOVOM PAZARU, NEVIDEH NI JEDNOG BOLESNIKA.
POZDRAV

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

13

hadzied

....lepo samnapisao 30 HIV pozitivnih ;) (i to pre dve godine)

...a kad vec radis tamo u bolnici kazi koliko je registrovanih narkomana, koji su "overili"....

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

• Poruku poslati

14

BANANAMENE

PRAVO DA TI KAŽEM NEMAM JA TAJ PODATAK O NARKOMANIMA, AL MOGU DA SE RASPITAM, SAMO NEZNAM ĐE. :)
VEROVATNO NEKE DRUGE INSTITUCIJE POSEDUJU TE PODATKE.
A OVO ZA SIDU I HIV POZITIVNE, STVARNO SAM SE IZNENADIO, JA NISAM JOŠ NAIŠAO NA TE PODATKE, NI ZA TRIDESET HIV POZITIVNIH, A KAMOLI ŠTO REČE ĆUKOVAC BOY, ZA 100 OBOLELIH, TO JE MNOGO I ZA NEKI VEĆI GRAD, MALO JE NEMOGUĆE, AL ĆU PROVERIT.
POZDRAV

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

• Poruku poslati

15

Petak, 06. Decembar 2002

Citirano

Orginalno od hadzied
ZNAČI, AKO LJUDI IZ M K K DELE KONDOME DECI, ONDA ONI VERUJU DA U NOVOM PAZARU IMA PROSTITUCIJE I SIDE, JEL LOGIČNO.

Ne ovo mi nije logično. Logičnije mi je da misle da se mladi u Pazaru stupaju u seksualne odnose u tim godinama.
To verovatno misle jer je to slučaj u celom svetu pa i u našoj zemlji. Ta granica se stalno pomera na niže...
Pa ako to već rade da rade na siguran način...

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

16

Petak, 06. Decembar 2002

šta kaže druga strana....

Citirano

Sanapress, 15.11.2002

SASTANAK : LUNDEN – MUFTIJA ZUKORLICH

NOVI PAZAR ( Sanapress ) – Šef beogradske kancelarije Posmatračke misije Evropske unije Henrik Lunden sastao se sa muftijom sandzačkim Muamerom ef. Zukorlićem. Nakon osamdesetominutnog razgovora muftija Zukorlić je izjavio:

Citirano

”Bilo je riječi o poslednjim nesporazmima vezanim za izvesni kulturni kontejner, lociran u Novom Pazaru. Ja sam istakao da je u pitanju nesnalaženje rukovdilaca kontejnera koji su došli nespremni u ovaj grad, nisu znali mentalitet, kulturu i tadiciju ovoga naroda te su doživeli totalni nesupeh”
rekao je muftija sandzački Zukorlić.

On je dodao da rukovodioci kulturnog kontejnera

Citirano

“neuspjeh pokušavaju na neki način da opravdaju ne prezajući ni od toga da isceniraju kojekakva kamenovanja i slične svari”
.

Citirano

“Lično sam provjeravao i čak dobio informacije da je policija odbila da napavi zapisnik tvrdeći da je to za šta su ih pozvali neozbiljno”
rekao je muftija Zukorlić.

On je istakao da je u razgovoru sa Henrikom Lundenom potencirao da rukovodioci kontejnera žele mišljenje suprotno njihovom predstaviti kao suprotno celoj Evropi.

Citirano

“Važno je da šef Posmatračke misije o tome zna i obavesti one faktore koji su sa tim projektom imali najbolje namere na ovom prostoru”
rekao je muftija Zukorlić.

Prethodno je iz Mobilnog kulturnog kontejnera saopšteno da je ovaj objekat, koji vodi fondacija “Odbrana naše budućnosti”, kamenovan u subotu i u nedelju, u kasnim satima.

Dakle, Mešihat Islamske Zajednice Sandžaka u okviru kojeg postoji i radi MOK ne sumnja u dobre namere akcija Mobilnog kulturnog kontejnera, ali sumnja da su one dobro organizovane i prilagođene pre svega mentalitetu i tradiciji naroda koji živi u Novom Pazaru.
Ako MKK hoće i stvarno a ne samo formalno da zasluži epitet "multietničkog" mora voditi o tome računa u budućem radu... u nekoj drugoj sredini, u susretu sa nekim drugim, ili sličnim mentalitetom.

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

17

Petak, 06. Decembar 2002

Kanta za brtstvo-jedinstvo

.....e pa da se nadovezem na prethodnika. Cela ideja dolaska te kante za bratstvo-jedinstvo mi se nije dopala, jer to je jos jedna potvrda da kod nas nesto ne stima. Da je bio tu pre 5 godina, projektom bi omaldina bila odusevljena, verovatno bi trazili da im se boravak produzi. No, sta je tu je, i istina je kakva jeste...

Sa druge strane, ista grupa koja je kamenicama gadjala MK, je ista, ili iste ideologije sa grupom koja je gadjala srpsku kolonu posle utakmice, koja je vredjala kosarkasice, mahala zastavama Turske i sl....

Tu grupu jos niko sa "druge strane" (mada ne volim podele na ovu ili onu stranu) ne sme da nazove ISLAMSKIM EKSTREMISTIMA . Takve osobe, ne samo da su usled svoje "ideje" netrpeljive prema ostalim ljudima, nacijama, idejama, ili modom, njima jednostavno nista nije po volji...

Ukoliko bi se takva grupa izolovala, a verujte mi na rec, morace se izolovati jer sa takvima se dalje ne moze, sami bi se izmedju sebe pobili...ni jedni drugima ne bi bili po volji. :evil:

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

18

Petak, 06. Decembar 2002

Da je moj prethodnik u prethodnom postu izostavio samo jednu jedinu reč, kojom krivicu pripisuje samo jednoj polulopti kugle (koristim ovo jer ni sam ne volim da upotrebljavam izraz "druga strana") , a možete predpostaviti o kojoj se reči (napisanoj zelenim slovima) radi ...(prva od dve napisane tom bojom, ili za svaki slučaj, zbog onih koji ne razlikuju boje-velikim slovima) u potpunosti bih ga razumeo.

P.S. Rekao sam da je izostavio jednu reč,... 8) 8) 8) pa da dodam još i da je broj 5 pomnožio sa 3
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

19

Nedjelja, 15. Decembar 2002

Haman ljudi taj Kontejner bi i ode a vi se jos raspravljate
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

• Poruku poslati

20

Ponedjeljak, 16. Decembar 2002

Kontejner je otišao ali smo ostali mi.
Ostalo je ono što je pratilo ovaj projekat i što je i iniciralo da ovaj kontejner dođe u NP.

Social bookmarks