Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

21

Utorak, 09. Septembar 2003

Citirano

2. septembar 2003.placebo
jel Bilo ovo i kako je proshlo zanima me .. znam da su mnogo jaki uzivo ?????
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

22

Utorak, 09. Septembar 2003

sluchajno sam gledao interview sa frontmenom placeba...ne znam ne voliom tu sortu ali na b92 u emisiji "Go Play" riba je odradila interview sa njim i prikazali su neke inserte sa koncerta...kako kazhu bilo je sasvim Ok...to se sve desilo iznenada jer nije placebo uopsthe bio planiran ali eto...:)

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško
  • »rifche_golup« je autor ove teme

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

23

Petak, 12. Septembar 2003

WOW ! ! !
Prva moze se slobodno reci profesionalna promocija u gradu. Cast je pripala instituciji koja se je veoma brzo izvukla iz komercijalizma i gradila svoj imdz na neki drugi nacin .... Macbeth .... sarajevski sastav koji iza sebe ima 4 albuma ....
Odmah nakon Saraj'va dosli su u Pazar i odradili fin razgovor sa novinarima , masom i fanovima ....Poseban utisak na mene je ostavio frontmen Hamza Raznatovic (x-Igor) koji je prije promocije albuma klanjao namaz u Lejlek dzamiji sa sincicem i ostalim clanovima Banda .... odusevljenje ....
Novi abum je obojen pjesmam koje govore o ljubavi ... na pitanje jednog od lokalnih novinara PESME KOJE PISETE SU NAMENJENE JEDNOJ LJUBAVI ... KO JE TA LJUBAV .... Hamza je odgovorio stihom NEKA MI OPROSTE SVE STO SU BILE KRA MENNE I STO SU BILE SAMMO BROJ I JA TEK NASAO SAM SE KAD TI ODE OD MENE I ZA SVE NJIH TI KAZNI ZIVOT MOJ .... !!!
ISTINOM,DA MI JE,NEKA MI OPROSTE SVE .... MOMCI IZ MACBETHA .... SVAKA CAST ....
zarvsicu onako kako su oni poceli da zahvaljuju na omotu albuma svog SLAVA I HVALA PRIPADA SAMO UZVISENOM ALLAHU DZ.S ....
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

• Poruku poslati

24

Petak, 12. Septembar 2003

Ja samo mogu rec da ja ne pamtim lepsu kulturnu manifestaciju u pazaru (koktel zabavu) opustenijeg Tipa i bez alkohola...

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

25

Subota, 13. Septembar 2003

„Deep Purple“ 7. decembra u Beogradu
Sami su se pozvali
Kultna engleska hardrok grupa „Deep Purple“ dolazi u Beograd! I to na svoju inicijativu, kaže nam organizator Maksa Ćatović. Lokacija još uvek nije definitivno određena. U „igri“ su Hala „Pionir“ i „Hala 1 Beogradskog sajma“. Ali, definitivno 7. decembra Beogradom će odjeknuti: „Haš“, „Smouk on d votr“, „Brn“, „Blek najt“, „Čardžing tajm“...

Grupa će nastupiti u prvobitnom sastavu, ali bez Ričija Blekmora koji je napustio bend. Ali će legendarni Jan Gilan, Džon Mekoj, Rodžer Glover, Jan Pajs, Don Eri, Džon Lord i Stiv Mors nakon 28 godina - „Deep Purple“ je 75. nastupao u Hali „Pionir“ - pozdraviti Beograđane.

Grupa je posle dugogodišnje pauze snimila novi album „Bananas“ i krenula na svetsku turneju. Trenutno su u Južnoj Americi (16. septembra je koncert u Riu De Ženeiru), a zatim slede evropski gradovi: Barselona, Beč, Študgart, Frankfurt, Prag, Budimpešta... i tri nedelje pred Novu Godinu - Beograd.

Kako nam kaže legenda rok novinarstva Peca Popović, povod za svetsku turneju je tradicionalni Pavarotijev koncert održan letos u Italiji na koji je pozvao „Deep Purple“. Prijem publike i ovacije bile su fascinantne i to je bio znak da se publika uželela čvrstog rokenrol zvuka po kojoj je ova grupa decenijama poznata. To ih je ohrabrilo, te su brže-bolje spakovali kofere i krenuli na put oko sveta. Da praše, nego šta! O uspesima i prepunim koncertima svedoči i strana štampa.

„Radujem se dolasku grupe ‘Deep Purple’ pogotovo što Jana Gilana i lično znam. Pamtim ga kao izuzetno normalnog čoveka koji se uprkos tome što je ogromna zvezda sasvim normalno ponaša. To što su sami izrazili želju da sviraju u Beogradu jeste znak da smo mi ipak ozbiljna zemlja. Muzički ozbiljna. Jan Gilan je izvršio veliki uticaj, i ostavio neizbrisiv trag, na naš rokenrol. I ne samo naš. Skoro da nema muzičara koji nije stasao na njihovim pesmama“, podseća Peca.

(blic) e da eto onako ako me neko od vas posebno voli nek mi kupi za rodjendan kartu za Deep Purple :D da 7-og decebra :D

26

Nedjelja, 14. Septembar 2003

Simke veli:

Citirano

fingerse pusti doorse pishi bre shta ima u KL-u od clubbinga...

Eto kad te zanima, od onoga sto ja znam (i cemu sam prisustvovao (vecinom)), 'navracali' su kenny dope gonzales (iz masters at work), leeroy (ex prodigy), kosheen (jes jes i kosheen samo ja nisam znao :( ), dj phil k, dj spiler (onaj tip sto je radio if this ain't love sa sophy alis bextor), bila je positiva 10th universary, i jos puno toga, a zasad sto znam da ima najavljeno (sto idem) je bob sinclar!!! + dj gregory...

Mislim da ti je dovoljno samo da pomislis sta se sve desava ovuda ;)
mogu ja da se potpisem i bolje...

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

• Poruku poslati

27

Jasko nista strasno sto si propustio Kosheen obichno to nisu te pesme sto rade studiski dakle nema studiskih verzija nego neka Rmx Shit around ...( pricham ti od prije dvije godine) a za ovo ostalo ne znam...

28

Za ovo ostalo ja znam da je dobro :].. ljudi pustaju dobru muziku za dobar parti thats all. Za kosheen stvarno ne znam kakvu su muziku pustali.. sto kazes ti mozda i nista nisam propustio..

A kad ih vec spominjemo, bas kad sam video da su bili tu (posto je vec event i prosao bio), procitah da je ime benda ustvari sklopljeno od dvije japanske reci: ko sto znaci novo, i sheen sto znaci staro .. (a moze bit i da je obrnuto :D )... eto mozda neko nije znao a zanimalo ga ;)

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

29

Utorak, 11. Novembar 2003

3. decembar 2003.
Hala sportova, Beograd

B92 I EXIT PREDSTAVLJAJU: THE CURSE OF BLONDIE

Blondie je jedna od najvecih modernih pop grupa - ova tvrdnja ima utemeljenje kako u umetnickom kvalitetu, tako i u trzisnom postignucu njihovih izdanja, od njihovih samih pocetaka, odnosno od istoimenog debi albuma 1976. Retko kad su i kritika i publika bili tako jednodusni u oceni da se radi o veoma vaznoj pojavi, te da je Deborrah Harry autenticna zvezda za sva vremena. Tim pre sto dalekih sedamdesetih nimalo nije bilo uobicajeno da devojka igra ravnopravnu ulogu u vodjenju grupe i pise svoje pesme - ustvari Blondie je bila apsolutna prva grupa koja je to uspela, u isto vreme prodajuci milionske tiraze!

New wave albumi "Plastic Letters", "Parallel Lines" i "Eat To The Beat", smatraju se i danas klasicnim pop ostvarenjima, upravo zbog upecatljivih melodija i jedinstvenog autorskog izraza, snazne zenske senzibilnosti u cvrstom, skoro rock pakovanju. Ovaj kontrapunkt, kao i vesto kontrolisana tenzija izmedju naivnog izgleda i nimalo naivnih reci koje je Debbi Harry izgovarala, stvorili su zapaljiv koktel cije vreme nikako nije proslo.

Njihov sedmi album po redu - "The Curse of Blondie" - dolazi kao mali trijumf, cetiri godine posle povratnickog "No Exit", kog je proslavio planetarni mega-hit "Maria". U danasnjoj trendovskoj atmosferi, koju obelezava i povratak mode i stilova sedamdesetih i osamdesetih, Blondie se nalaze istovremeno u poziciji povratnika i predvodnika -zahvatajuci u svoju prebogatu, uzbudljivu proslost, oni i dalje diktiraju neke nove standarde. O tome najrecitije govori skoro rasprodata promotivna svetska turneja, ciji je deo i Beograd.

Pretprodaja karata: Sajt B92 i Dom omladine Beograd (800 dinara)

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

30

Nedjelja, 16. Novembar 2003

Deadly Snakes, 16. novembar, Dom omladine

Deady Snakes is Toronta slove za najbolji kanadski garažni rock'n'roll sastav, što mozda najbolje potvrđuje činjenica da su redovna predgrupa na svakoj tamošnjoj turneji njujorških Jon Spencer Blues Explosion, banda koji je najviše doprineo...

Tindersticks, 25. novembar, SKC
Dozvolite da ih opišemo - oni su mračni, oni su umetnici, oni su osećajni, oni su jedan od najboljih engleskih bendova svih vremena! Tindersticks su neodoljivo privlačni u svom luzerskom glamuru...

Kog bi mozda zanimalo osvajanje karata za ovaj drugi session bujrum ode ...

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

31

Citirano

Orginalno od rifche_golup
3. decembar 2003.
Hala sportova, Beograd

B92 I EXIT PREDSTAVLJAJU: THE CURSE OF BLONDIE

''E vala, odoh ja da gledam ovo!!!'' reče Đorđe, pa, pogledavši kalendar, sa žaljenjem ukapira da je sreda u pitanju.

Ako neko ode nek se svojski potrudi za izveštaj...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

• Poruku poslati

32

Moram reci vezano Za blondie Da je takodje jedna Kultna Lichnost Koju ne treba propustit Djordje Ako si zainteresovan Za BG i Plavushu obavesti me o cenama Pa demo zedno da se slikamo hihihi Dako je uvarakamo da se slika sa Nama... Te posle stavimo Na forum

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

33

Ponedjeljak, 08. Decembar 2003

Smoke On The Belgrade!

Deep Purple je svirao u Beogradu. Bolje reci odsvirao. Helem, koncert rock legendi poceo je sa vise od sat vremena zakasnjenja i trajao (svega) 1h i 45min, jedan blok pesama + jedan bis. E sad, ako se zna da sve sto je dobro traje kratko, onda se i ovaj koncert moze okarakterisati kao dobar. Medjutim, stice se utisak da su Ian Gillan i ekipa samo odradili jos jednu uspeshnu tezgu.

Prostor beogradskog sajma (hala 1) po mom ukusu nije bio (osim po velicini) ni po cemu dorastao jednom takvom spektaklu kakav je koncert grupe Deep Purple. Nedostajalo je dosta akustike, tako da smo mi na drugom nivou zvuk culi onako "iz druge ruke" da se tako izrazim. Ali i pored toga band je zvucao veoma dobro, uigrano, a mora se konstatovati da su i ton majstori posao odradili perfektno, dakle onako kako je to bilo najbolje moguce u onakvoj hali.

O atmosferi nema potrebe trositi rijechi. Bilo je fenomenalno. Hala je bila puna (po nekim procenama 20 hiljada) a medju masom i dosta poznatih licnosti, prije svega iz svijeta muzike: Vlatko Stefanovski, Dragoljub Djuricic, Chipi iz Osvajacha, gitarista Nevernih beba (cini mi se Randja)... i drugi koje nisam licno video, a znam da su bili ( :) )! Naravno, najveci haos je nastao kada su se zaculi prvi taktovi pesme SMOKE ON THE WATER, premda ni ostale pesme nisu mnogo zaostajale. Meni je licno zao sto uzivo nisam cuo SOLDIER OF FORTUNE ali neko rece da Gillan ne peva pesme od Coverdale-a! Steta! No, sve u svemu bio je to jedan lijep dozivljaj i vredelo je ovo sinoc ispratiti.

Stekao se utisak, kako sam gore naveo, da su Ian Gillan, Steve Morse, Ian Paice i ekipa posao odradili rutinski i bez mnogo emocija, verovatno i prekratko za ukus vecine posetilaca. U prilog ovome ide i cinjenica da je Gillan nakon gotovo svake pesme svoje odusevljenje atmosferom izrazavao sa UNBELIEVABLE, YOU'RE FUNTUSTIC!!! :) i nista drugo :). Veliki minus ide i organizatoru iz prostog razloga sto nisu nasli za shodno da montiraju barem jedan video-bim kako bi ljudima iz poslednjih redova upotpinili uzitak! Ovako su samo oni visoki preko 190 cm uspeli da vide nesto na bini dok su ostali gledali panel u pozadini na kome su bile banane :), verovatno inspirisan poslednjim albumom Purple-a!

Bilo je i ruznih stvari, kao sto je tuca na izlazu ali to je valjda nasa realnost. Ipak, ostaje cinjenica da je DEEP PURPLE (ponovo) svirao u Beogradu i priredio jos jedan dobar provod!!!

Na redu su STONES-i... ?
And_U_Price je dodao/la ovu sliku:
  • bananas.jpg
Sit Hungry Doesn't Believe

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

Datum registracije: 22.10.2003

• Poruku poslati

34

Ponedjeljak, 08. Decembar 2003

Alicia Keys imala koncert u St. Louis-u, sestog Decembra, u 08:00 P.M. Karte su kostale 39$, koncert je trajao oko 2 sata. Zamalo da odem ;)

Muki je dodao/la ovu sliku:
  • alicia.gif
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

35

Ponedjeljak, 09. Februar 2004

Gremi nagrade

Bijonsi Noulz osvojila je pet nagrada Gremi na ceremoniji u Los Anđelesu koja se smatra najvećim muzičkim događajem godine. Pevači Luter Vandros, koji nije prisustvovao ceremoniji zbog teške bolesti, i Alison Kraus dobili su po tri nagrade. U takmičenju za nagrade Gremi, koje se opisuju kao "Oskari muzičke industrije", postoji 105 kategorija. Reperi Eminem i Džej Zi osvojili su po dva Gremija, dok su Džordžu Harisonu, Džoniju Kešu i Vorenu Zivonu dodeljene posthumne nagrade. Bijonsi je osvojila Gremije za najbolje izvođenje jedne R&B pesme i za najbolji R&B album "Dangerously in Love". Njen hit singl "Crazy in Love" sa Džej Zijem proglašen je za najbolju R&B pesmu i najbolju rep kolaboraciju.

"Ovo je neverovatno. Za mene je bilo dovoljno to što sam nastupila večeras", rekla je Bijonsi, koja se na bini pridružila Prinsu u izvođenju njegove pesme "Purple Rain", na dvadesetogodišnjicu te numere i istoimenog filma. Luter Vandros je dobio Gremije za najboljeg muškog R&B izvođača i za najbolji R&B album "Dance With My Father".

Na ceremoniji je prikazana video-poruka Lutera Vandrosa u kojoj je otpevao jedan refren pesme koju su kasnije u njegovu čast otpevale Ališija Kijz, Selin Dion i Ričard Marks. Jednu od najvažnijih nagrada - za najbolji album godine - osvojila je britanska grupa "Coldplay" za "Clocks". "Coldplay" je posvetio nagradu pokojnom kantri pevaču Džoniju Kešu i kandidatu za predsedničku nominaciju demokratske stranke Džonu Keriju, rekavši da se nadaju da će jednog dana postati američki predsednik.

Džastin Timberlejk dobio je Gremije za najboljeg muškog pop izvođača i za najbolji pop album godine. On je iskoristio priliku da se izvini za prošlonedeljni nastup sa Dženet Džekson na Super Boulu koji je skandalizovao Ameriku. Organizatori i TV mreža koja je prenosila finale prvenstva u američkom fudbalu primili su preko 200 hiljada žalbi povodom performansa tokom kojeg se videla dojka Dženet Džekson pošto joj je Timberlejk otkinuo deo kostima. "Ono što se dogodilo bilo je potpuno slučajno, potpuno za žaljenje i izvinjavam se svima koje je to uvredilo", rekao je Timberlejk koji je primanje nagrada opisao kao zvanično najbolji trenutak u svom životu. (BBC)

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

36

Utorak, 29. Juni 2004

Na Uscu 3. jula veliki rok spektakl. Riblja corba slavi 25 a Zabranjeno pusenje 20 godina postojanja. Uz njih nastupice jos oko 20-ak bendova. Cela stvar trajace od 18h a karta je simbolicnih 200 din. Vredi, samo za "Zabranjeno pusenje".

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

37

Utorak, 29. Juni 2004

Citirano

Orginalno od And_U_Price
Na Uscu 3. jula veliki rok spektakl. Riblja corba slavi 25 a Zabranjeno pusenje 20 godina postojanja. Uz njih nastupice jos oko 20-ak bendova. Cela stvar trajace od 18h a karta je simbolicnih 200 din. Vredi, samo za "Zabranjeno pusenje".

Moze li se And_U znati koje varijanta Pusenje je u pitanju a ja bih "najvolio" da stara postava sa sve Sekijem bubnjarom se pojavi na Uscu i zapjeva Necu da Budem Svabo...

I sto vrijedi samo za Pusenje, nije ni Riblja Corba losa za slusat ako zanemaris opus Bore poslije albuma Prica o Ljubavi Obicno Ugnjavi (10 album). Ima tu legendarnih pjesama na prvim albumima koje mi stariji dobro pamtimo.

Aj javi kako je bilo i uslikajte ba koju sliku za Giovanni-ja pravo sam se uzelio takvih dogadjaja...
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

38

Srijeda, 30. Juni 2004

Nisam bio najjasniji u konstataciji "vrijedi samo za Zapranjeno pusenje". Mislio sam da kad bi samo oni svirali cena je simbolicna (isto vazi i za Corbu ali Pusenje vise gotivim pa njih pomenuh), a plus sto je tu jos kako rekoh 20-ak domacih bendova.

Inace, u pitanju varijanta Pusenja je sa Neletom Karajlicem kao frontmenom i to pojacani sa Emirom Kusturicom. U pitanju je zapravo bend "Emir Kusturica and no smoking orchestra". To je njihovo novo ime. Sviraju neku drugaciju muziku ali je Nele obecao i stare hitove.

Sarajevska varijanta (Sejo Sexon i ekipa) svirala je u Beogradu prije par meseci u Domu omladine. Oni nece biti na ovom koncertu koliko ja znam.

39

Utorak, 06. Juli 2004

detalji sa koncerta na uscu

Grupe „Zabranjeno pušenje„ i „Riblja čorba” održale su zajednički koncert na Ušću povodom 20, odnosno 25 godina prisustva na sceni. Tek što su odsvirali nekoliko pesama i počeli da se zagrevaju, Nele Karajlić i „Zabranjeno pušenje“ doživeli su salve zvižduka, gađanje flašama piva i vode, pa su morali da napuste binu, piše današnji Blic. Kako očevici iz prvih redova kažu, Emir Kusturica, revoltiran ponašanjem publike, u jednom trenutku je usred pesme pokazao publici srednji prst, krenuo niz stepenice gde je bacio gitaru, dok je ostatak benda ostao na bini, odsvirao još dve pesme, rekao: „Hvala, Beograde“ i pokupio se.

Da li zbog celog dana provedenog na suncu, a flašica vode od pola litra koštala je 50 dinara, možda nezadovoljni predgrupama od koji su samo Inspektor Blaža i Đorđe David dobili veliki aplauz, ili u krajnjem slučaju samom svirkom „Pušenja“ koje je pevalo pesme iz filmova Emira Kusturice, a ne svoje stare, tek publika je odlučila da ih otera. Nele je svoj posao odrađivao odlično, od početka je skakao na bini, vikao: „Hajmo, Beograde“ i „Ajde, Srbi“, peo se po konstrukciji bine, u početku ih šmekerski prskao vodom, a kada su mu uzvratili, viknuo je: „Ajde, gađajte ko šta ima!“ Tada su ka bini počele da lete gomile flaša, što je označilo početak kraja koncerta „Zabranjenog pušenja“. Navodno je jedna flaša pogodila u nogu Kusturicu, zbog čega je on prekinuo svirku u pola pesme.
U pomoć je, ranije nego što je po programu planirano, priskočila „Riblja čorba“ i ne samo da je smirila masu već je održala koncert za pamćenje, sa čak četiri vraćanja na bis. „Lutka sa naslovne strane“ je u potpunosti umirila i „ušuškala“ publiku koja je pesmu sa Borom horski otpevala. Pravo ludilo je nastalo kada je u pola pesme „Ostani đubre do kraja“ počeo veliki vatromet. Gitarista Miša Aleksić razbio je svoju gitaru i bacio delove u publiku, koja se otimala za ovaj redak suvenir.

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

40

Utorak, 06. Juli 2004

Podrzavam reakciju publike na ovom koncertu. Nele pocetak saradnje sa Kusturicom opisuje sa "kao da je neko otvorio prozor u zagusljivoj sobi" ali eto. Mozda mu to prolazi vani ali ljudi ovde hoce da cuju Zenicu blues", "Bos ili hadzija", "Guzonjin sin"... a on svira
"unca-unca"! :) Zbog toga i nisam otisao na koncert. Zato cekam sarajevsku varijantu koja je ostala dosledna starom ukusu i koja svira muziku mog omiljenog domaceg rok benda Zabranjenog pusenja ali u svom pravom obliku.

Social bookmarks