Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

41

Utorak, 06. Juli 2004

Ma ne prolazi to ni vani, sve su to same gluposti i Kusturicini hirovi. Naime posle razlaza sa Bregovicem, Kusturica trazi nekog kog bi uzeo pod svoje i ko bi igro kako on svira, to nalazi kod glupog Neleta, koji ka malo dijete ko da je vido Tita i priliku da malo proputuje svijetom. Na tim koncertima koji su oni pravili u vecini slucajeva dolazili su Srbi koji zive po inostranstvu i mala sacica kvazi intelektualaca koji vole Kusturicine filmove. Naravno o kvalitetu muzike niko nikad nije ni govorio jer ga ni nema. Ono sto radi Bregovic je umetnost, a Kusturica sa Neletom pokusava da kopira taj recept no narod lako to provali.
Oni su pukli obica, kako Kusturica tako i Nele, da je ostao da shuti (da je mogo, no mu djavo nije do), mozda bi i danas bio zvezda kao 80-tih i mogo bi i pravit turneje po inostranstvu kod ljudi puni nostalgije i zelje da vide ono staro Zabranjeno Pusenje, ovako eto vise ga ni Srbi nece, a toliko je i on i Kusturica voleo da ga prihfate.
malo za promenu

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

42

Utorak, 06. Juli 2004

O čemu vi pričaTE???

Koliko je meni poznato, saradnja između Kusturice i Zabranjenog pušenja je stara koliko i prva Top lista nadrealista, a sigurno je starija nego li saradnja Kusturice i Bregovića.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

43

Utorak, 06. Juli 2004

he he he he, sanse,
jest sam je tad bilo Zabranjeno Pusenje, a Kusturica nije bio "slavni i sirom sveta poznati reditelj" no Emir basista, malo sviro pa otiso i nikakog traga nije ni ostavio u Pusenju, a sad se vraca i uzima Neleta pod svoje i kao sad su Emir Kusturica and No Smoking Orkestra il kako se vec zovu, a to veze sa zivotom nema, a mozda i ima, eto ti sanse more bit to hajes, ja vala jok.
malo za promenu

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

44

Utorak, 06. Juli 2004

Citirano

Orginalno od sans
O čemu vi pričaTE???

Koliko je meni poznato, saradnja između Kusturice i Zabranjenog pušenja je stara koliko i prva Top lista nadrealista, a sigurno je starija nego li saradnja Kusturice i Bregovića.

Citirano

Orginalno od hadalj
he he he he, sanse,
jest sam je tad bilo Zabranjeno Pusenje, a Kusturica nije bio "slavni i sirom sveta poznati reditelj" no Emir basista, malo sviro pa otiso i nikakog traga nije ni ostavio u Pusenju,

Ajde da vas starina Giovanni ispravi jer mu je taj bend pored neizostavog Elvisa J Kurtovich-a jedan od omiljenih (od novijih albuma slabo se sta moze svrstati u opus originalnog Pusenja od obje varijante istog tako da necu ulaziti da li je sarajevska ili beogradska varijanta prava jer Sejo bez Neleta i Nele bez Seje ne ide a vi sami skontajte dalje)

'Vako, Emir Kusturica nije bio u sustavu benda na prva dva albuma (Das ist Walter i dupli Dok Cekas Sabah s Sejtanom)vec tamo nedje 85 ili 86 godine kad je osvojio Kan (a mrsko mi gledat koja je to godina) je izrezirao spot Pisonja i Zuga (u istom i "glumi") s albuma Pozdrav iz Zemlje Safari i od tad je on nesto kao prebirao po bas gitari mada su ga raja slabo kontala kao nekog stalnog clana.

Sad, Sarajevo je mali grad (u njemu sve se zna rece Vajta) pa sad cija je saradnja dulja ne znam pouzdano iako cijenim da je Sans tu blizi za pedalj od hadalja...

Sad da li je Nele zasluzio da bude gadjan flasama ili ne je diskutabilno, no ako se sjetimo citata iz TLN koji kaze "Jer ste sami to zaiskali" moze se izvuci pouka.

I ovo sto And_U spomenu za stare hitove a ne neakve unce i folove, Giovanni se nacelno slaze jer

Ko ce ba slusat' tudju muku, raja trazi VESELO!

Aj zivili
Giovanni
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

45

Srijeda, 07. Juli 2004

Mislim da niko ne spori da je saradnja Kusturice i Neleta postojala i ranije, ali u ovom i ovakvom obliku NE! Sada da li je Nele zasluzio da ga gadjaju flasama ne znam, Kusturica je publiuci pokazao srednji prst... Bilo kako bilo on je "popio" flashu.

Da pogledamo stvar iz ovog ugla. Koncert je najvaljen kao proslava 25 godina Corbe i 20 godina Zabranjenog pusenja . Kao i Giovann-iju i meni je Pusenje omiljeni domaci rok sastav i osim onog proplaog koncerta u Pazaru '98. nikada nisam bio na njihovom koncertu, a razloga je mnogo. Kada sam cuo za ovaj dogadjaj pravo sam se obradovao jer u tome vidoh priliku da se nadoknadi propusteno. Medjutim, kroz koji dan bi istaknuta reklama na kruznom toku na Autokomandi na kojoj pise "Emir Kusturica And The No Smoking Orchestra". Tu sam i promenio odluku i skont'o da ne vrijedi ici na ovaj koncert. Pitanje je, KOJIH 20 GODINA SLAVI PUSENJE, KAD JE TO SAD NO SMOKING KOJI JE NASTAO 99? Nele je hteo da na konto Pusenja privuce publiku. Ali publika u Srbiji je navikla na prevare i ovoga puta to nije dozvolila.

Moze se postaviti i pitanje o legitimitetu Pusenja (sarajevsko ili beogradsko). I jedno i drugo bilo je dobro do 99. a od tada slusam samo sarajevsku varijantu. O tome ipak drugom prilikom. Poz
Sit Hungry Doesn't Believe

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

46

Četvrtak, 08. Juli 2004

KONCERT DINE MERLINA NA STADIONU KOŠEVO!

U subotu 31. jula na stadionu Koševo održat će se veliki koncert Dine Merlina.

Prije tačno četiri godine Dino Merlin održao je svoj prvi veliki koncert na Koševu, kada je ovom muzičkom spektaklu prisustvovalo više od 80.000 posjetilaca iz cijele Bosne i Hercegovine i susjednih država.

Organizatori koncerta, koji će se održati za nepunih mjesec dana, Magaza i Javni servis Bosne i Hercegovine, najavljuju poseban spektakl na kojem će pored Dine Merlina i njegovog stalnog benda nastupiti i veliki broj umjetnika sa kojima je Dino saradivao na svom posljednjem projektu "Burek". Kako saznajemo cijena ulaznice za koncert (za tribine ili teren) iznosit će 5 KM. Više detalja o koncertu, kao i mjestima na kojima će se vršiti pretprodaja ulaznica bit će poznato u narednim danima. Za posjetioce koncerta koji dolaze iz drugih zemalja bit će omogućena rezervacija ulaznica putem zvaničnih Internet stranica Dine Merlina.

IZVOR

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

47

Subota, 10. Juli 2004

STARI GRAD

Muzicki festival pod nazivom Stari grad bice odrzan 21. jula! Audicija za ovu manifestacije bice odrzana sutra. Prijave su zavrsene tako da cete biti uskraceni za moju interpretaciju jer nisam na vrijeme cuo za festival. Za sada se zna da ce specijalni gosti biti grupa Neverne bebe .

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

48

Nedjelja, 25. Juli 2004

Moram da vam uputim kritiku sto cekate me da pisem o dogadjajima kojima nisam prisutvovao. Elem, prvi muzicki festival po imenom "Stari grad 2004" zavrsen je u petak u nasem gradu. Zbog odsutnosti iz grada niam prisutvovao finalnoj veceri ali eto saznah da je prvo mesto osvojio Enis Ukic , a da je drugi bio moj favorit Imran Birdjozlic . Ne znam ime treceplasiranog. Nadam se da ce Festival postati tradicionalan i da ce za koju godinu prerasti i u autorski. Nadam se... U svakom slucaju lijepa je ideja.

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

49

Subota, 07. August 2004

Američki rockeri organizuju seriju koncerata protiv Busha

Više od 20 muzičara i bendova će nastupiti u seriji koncerata u devet američkih država kako bi prikupili novac za skidanje Georga W. Busha s vlasti na predsjedničkim izborima 2. decembra. Ugledni muzicari kao što su Bruce Springsteen, REM, Pearl Jam i Dixie Chicks nastupit će pod imenom "Glas za promjenu".
"Mi želimo istaknuti napredne ideale i promjeniti vladu u Bijeloj kući", rekao je Bruce Springsteen agenciji Associated Press u najotvorenijoj političkoj izjavi svoje 30-godišnje karijere. "Radi se o uspjehu ili neuspjehu, vrlo jasno i jednostavno", izjavio je Springsteen.
Među muzicarima su i Jurassic 5, John Mellencamp, Bonnie Raitt, Jackson Browne, Babyface, Bright Eyes i Dave Matthews Band. Opsirnije...
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

50

Četvrtak, 04. Novembar 2004

Konacno! Novi album grupe U2 izlazi 22. novembra a singl "Vertigo" pojavice se i nesto ranije. Naslov albuma ce biti "How To Dismatle An Atomic Bomb" a svetska turneja ocekuje se pocetkom iduce godine, kada ce nadam se doci bar do Sarajeva!

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

51

Petak, 10. Decembar 2004

U prodavnici Hi-Fi centra novi CD grupe U2, "How To Dismantle An Atomic Bomb" kosta 1200 din odn. 1600 CD+DVD. Da li je u Pazaru mozda jeftinije (ako uopste ima da se kupi) ili da se bavim piraterijom? :)) :)) :))
And_U_Price je dodao/la ovu sliku:
  • U2--.jpg

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

52

Petak, 21. Januar 2005

Citirano

Američka grupa R.E.M, dugogodišnji promoteri alternativnog roka, koji su poslednjih petnaestak godina i jedan od komercijalno najuspešnijih svetskih bendova, održaće veceras (21. januar) koncert u Hali 1 Beogradskog sajma.

Koncert u Beogradu, u organizaciji “Komune”, prvobitno je najavljen u Beogradskoj areni, ali s obzirom da ta novoizgrađena hala još nije spremna za muzičke spektakle, organizatori su se odlučili za Beogradski sajam i izrazili uverenje da će, na osnovu prodaje ulaznica, Hala 1 biti prepuna. Karte za koncert R.E.M. kostaju 2.000 dinara, a po povlašćenoj ceni od 2.500 dinara, koja uključuje kompakt disk “Around the Sun”, može se nabaviti u prodavnicama IPS-a.

B92

Koncert pocinje u 21h. Cena karte bila je 2000 din (2500 sa novim CD-om). Da li ce neko biti na koncertu?

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

53

Ponedjeljak, 24. Januar 2005

Bivo ja, poiznaoduševljav'o se, sjajno je bilo.

BG sajam, hala 1. Ozloglašena po tome kako je teško ozvučiti. Stajao prvi deo svirke pored tonaca, naravno, i mogu vam reći da je ozvučenje bilo odlično. Čisto, snažno a uši posle nisu zujale... Da čovek ne poveruje!

Publika je bila odlična, po ugledu na bend. Zdrava, jaka svirka, propisno odrađena. Dva velika video ekrana su priča za sebe. Čovek koji je radio sliku nije normalan! Jednostavno, montirao je spotove uživo. Još uvek ne mogu da verujem šta sam video i čuo...

Ipak, izdvajam:

THE ONE I LOVE
(berry/buck/mills/stipe)

This one goes out to the one I love
This one goes out to the one I’ve left behind
A simple prop to occupy my time

Fire (she’s comin’ down on her own, now)

This one goes out to the one I’ve left behind
Another prop has occupied my time

Eh, da! Na drugi bis, Stipe je izašao pred petnaestak hiljada ljudi noseći majicu B-92...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

orange

Učenik

(10)

• »orange« je žensko

Datum registracije: 19.01.2005

• Poruku poslati

54

Ponedjeljak, 24. Januar 2005

Djordje, uljepsa mi vece ovim izborom. Tako dugo nisam cula ovu pjesmu a posebno mi je draga, evo sad je slusam i topim se.
Bas ti hvala! :)

Sto se koncerta tice, nemas pojma koliko ti zavidim... :(
...Najgore je biti stranac u svome plemenu...

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

55

Srijeda, 26. Januar 2005

Djordje, hvala na izvestaju. Sto se hale tice i ja tvrdim da nije bas zahvalna za koncerte ali da tonci ocigledno dobro odradjuju posao. Meni su, pak, usi zujale nakon koncerta Deep Purple prosle godine. ;)

Mikov_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Mikov_sin« je muško

Datum registracije: 24.10.2002

• Poruku poslati

56

Subota, 29. Januar 2005

TRESOR-BERLIN

29.1.2005 23:00 Uhr Music Night xxx

Tresor up:

- D. Meteo (Shitkatapult / Berlin)
- James T. Cotton (Spectral, Anne-Arbour / Detroit)
- Fenin (Shitkatapult / Berlin) Live!
- Peter Grummich (Shitkatapult / Berlin)

Tresor podrum:

- Elastic Heads (Musick / Berlin) Live!
- Phon.o + Apparat (Shitkatapult / Berlin)
- Achim Weber (Nummers / Berlin)

Tuna Bar:

- Herzfeldt & moog t. (Blumenladen / Berlin)

upad: 10 €

Bujrum svi tehnicari i ljubitelji dobre house muzike...

Pozdrav

Odoh kasnim 8)

[SIZE=3]
A HEAD
[/SIZE]

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

57

Nedjelja, 03. April 2005

Kraftwerka u Beogradu u produkciji Exit Tima

13. juna na Tašmajdanskom Stadionu u Beogradu, nastupiće pioniri elektronske muzike, grupa koja se smatra jednom od najznačajnijih pojava u istoriji savremene muzike nemački bend Kraftwerk. Pripreme za sam koncert su u toku.

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

58

Ponedjeljak, 04. Juli 2005

LIVE 8

Moramo pomenuti i ovaj muzicki spektakl koji je odrzan u subotu u 10 gradova sirom sveta. Radi se o najvecoj zivoj svirci svih vremena, na kojima se prema procenama okupilo vise od MILION ljudi. Koncert je posvecen gladnima u Africi i pokusaj je muzicara da se svetskim mocnicima skrene paznja na problem gladnih u Africi. Koncerti su odrzani pred zasedanje G8 u sredu sa nadom da ce i do njihovih usiju stici apel za pomoc onima koji je trebaju.

Bio je ovo zaista odlican gest i steta sto jedna pozornica nije bila bliza nama, a sve se odigralo u Tokiju, Parizu, Berlinu, Rimu, Londonu, Johanesburgu, Filadelfiji, Torontu, Moskvi, gde su nastupali najveci svetski pevaci i bendovi.

Na mene je najjaci utisak ostavio naravno Bono sa svojim "U2" koji je nastupao u Londonu.

Sve cestitke organizatorima.

meryma

Učenik

(10)

• »meryma« je žensko

Datum registracije: 24.01.2005

• Poruku poslati

59

Petak, 18. Novembar 2005

Ja nachuh nesto da Robbie Williams dolazi u Bg..Jel tachno to, jel neko nesto chuo?
E,da,zaboravih,Deep Purple ponovo u februaru u Bg!!
Zivotna shansa je poput shibice-samo se jednom moze iskoristiti.Pa ti gledaj kako ces da zapalish....

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

60

Petak, 18. Novembar 2005

Ja nisam cuo ovo za Robija. Odakle ti ovo merymeta? :) Deep Purple bih gledao opet ali prosli koncert je trajao sat ipo i svi su izasli nezadovoljni narocito posto nisu svirali "Child in time". Znam i da Rolling Stones -i takodje treba da dodju naredne godine. A govorilo se cak i o mogucem dolasku grupe U2 ali od toga na moju zalost verovatno nece biti nista.

Social bookmarks