Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Mono

Zlatna sredina

(10)

• »Mono« je autor ove teme

Datum registracije: 19.03.2007

Lokacija: https://www.facebook.com/profile.php?id=100000235183433&sk=info

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 02. Oktobar 2008

Muslimanski cetnik Sulejman Spaho

Tako je govorio Spaho

Sulejman Spaho, potomak jednog od najznačajnijih bosanskih političara prošlog vijeka, u Narodnoj skupštini Srbije je poslanik Srpske radikalne stranke. Kada je izabran u Skupštinu, za Dane je izjavio: "Biti poslanik je ponos za svakog čoveka, a posebno kada ste poslanik Srpske radikalne stranke." Ne čudi ako se zna da je Spaho deklarirani četnik koji je tokom proteklog rata bio na ratištima u Hrvatskoj, a vjerni je saputnik haškog optuženika Vojislava Šešelja. Na posljednjoj skupštini Narodne skupštine, održanoj prije nekoliko dana, Spaho je ovako govorio: "(...) Radovan Karadžić je uhapšen, ali, verujte mi, čovek koliko god je branio svoj narod, branio je takođe i one građane koji su druge veroispovesti, tj. islamske. (...) Radovan Karadžić će se u Haagu odbraniti sigurno, kao što će se odbraniti i kao što se već odbranio dr. Vojislav Šešelj. (...) To što je bilo, bilo je, ali mi tražimo odgovor na pitanje zašto je Radovan Karadžić uhapšen. Posle svega onoga što se dešavalo u Haškom tribunalu, tj. sramnih presuda Naseru Oriću i Ramušu Haradinaju..."

Na kraju svog izlaganja Spaho je rekao: "Ono što vam moram reći je zbog javnosti. Jedan ministar, ali Srbin, govori da se preda Ratko Mladić. Evo, ja kao Musliman kažem da se Ratko Mladić nikad ne preda. Neka još malo pričeka, koji mesec, doći će vlast koja neće hapsiti građane Srbije i izručivati ih Haškom tribunalu. Ono što moram da napomenem, to je da je u ovom mesecu post ramazan i, verujte mi, svaki dan ću se moliti Bogu da što pre izađe dr. Vojislav Šešelj iz Haškog tribunala, Radovan Karadžić i svi zatvorenici koji se trenutno nalaze u haškom kazamatu. (...) Živeo dr. Vojislav Šešelj!" (Dž.K.D.)

http://bhdani.com/default.asp?kat=fok&br…st_rb=3#anter12

Evo ovde jednog zanimljivog komentara od clana brancesko

http://www.islambosna.ba/forum/index.php?topic=9552.0

Postovanje!

Registrovao sam se samo iz tog razloga da Vam pojasnim ko je Spaho Sulejman. Nadam se da ce te imati razumevanja za mene, jer nemam uopste zadnje namere.

Sulejman Spaho je na zalost moj sugradjanin. Kazem na zalost, jer jadna je zemlja a kamoli grad koji ima takve predstavnike.

Rani radovi Spaha Sulejmana:

1. Optuzen za silovanje.

2. Težak neradnik. Radio u lozničkoj fabrici Viskoza na poslovima elektricara, ali ni sijalicu nije znao da zameni.

3. Kada je dobio otkaz u Viskozi (ipak su to bila vremena gde se ponešo moralo i znati) počeo je da se bavi sitnim prevarama. Pokušavao da baca tri karte, ali kako je to prilično ograničen čovek to nije nikad naučio pa je korišćen da namamljuje ljude. Takozvana "voda".
Sve ovo što sam Vam naveo nije teško proveriti u Loznici (ako bi to uopšte nekoga i zanimalo).

E sad se Vi pitate odkuda on u politici i da dogura do mesta narodnog poslanika? Odgovor je sledeći: Spaho je u svom bednom životu nekoliko puta na sudu lažno svedočio(bio i osuđen za to). Na svaki mogući način je pokušavao da dođe do Šešelja, da mu se podvuče i da sam sebe promoviše za svedoka u Hagu. Na ruku mi ide što je Musliman i to je ona "zver" Šešelj prihvatila. I eto "Cula Keravice" (tako Spahu inače zovu u Loznici) na mestu predstavnika građana na žalost.

Ako koga zanima mogu još dosta toga reći

Evo da se nadovežem na svoj predhodni post.
Sulejman Spaho (u daljem tekstu Cule Keravica) jeste se motao po Srpskoj radikalnoj stranci. Tu je upoznao ljude slične sebi. Gramzive i pohlepne, i sve u svemu najveći šljam grada Loznice. Znači sličan se sličnom raduje.

Zanimljivo je takođe da i u toj skupini ološa nije mogao biti neki od vodećih ljudi sve dok Šešelj nije otišao u Hag.

Kako je Šešelj došao na ideju da Cule Keravica postane ono što danas jeste? Pokušaću to ukratko da Vam prepričam priču jednog starijeg radikala u čiju sam tačnost poprilično uveren.

Za vreme strašnog rata u Bosni loznička bolnica je bila puna ranjenika, što je i logično zbog blizine granice gde se Loznica i nalazi. U sklopu svoje neke kampanje u obilazak ranjenika je došao i sam Šešelj. Verovatno da širi demagogiju ali to sad nije toliko bitno. Naime, pored srpskih ranjenika tog dana je u bolnici bio i jedan Bošnjak takođe ranjenik. To su Šešelju rekli, i on je insistirao da ga vidi. Pošto je Šešelj bio veliki teatralac on je sa svitom svojih kompanjona prišao tom Bošnjaku i pitao ga da li mu šta nedostaje? Ovaj mu je rekao da ima sve samo mu nedostaju cigarete-na šta je Šešelj poslao onog svog "gorilu" Panića da kupi šteku cigara. To je priča koja je bila u bolnici, gde je prisustvovao i Cule Keravica u svojstvu dupelisca.

Nekoliko godina kasnije Šešelj se spremao za Hag.Pred svoj odlazak obilazio je gradove u razgovarao sa članstvom. Došao je i u Loznicu. Pričao im je kako će ih napustiti i ići u Hag. Na zaprepašćenje svih prisutnih reč je uzeo Cule Keravica i podsetio Šešelja na slučaj iz lozničke bolnice, te je preporučio sebe da bude njegov svedok, jer on naime poznaje tog Bošnjaka, zna i gde živi i da će mu sigurno pomoći. Pošto je Cule Keravica jedan od poznatijih lažnih svedoka i veoma dobro se snalazi u toj ulozi tu počinje njegov razvojni put u radikalima. Ekspresno biva postavljen u najviše organe stranke i u decembru 2003. staje na listu poslanika na izborima. Šešelj je već u Hagu njega predložio za svog svedoka.

Tomislav Nikolić se neslaže da ih predstavlja ološ iz Loznice u skupštini, pa iako su dobili 72 mesta Cule Keravica nije prošao. Medjutim kasnije im umire jedan poslanik i Šešelj naređuje da se na njegovo mesto postavi Cule Keravica. I onda kreću baljezgarije kojima se Vi čudite. Sve što on priča izaziva salve smeha u Loznici, mada je to više žalosno nego što je smešno.
Uglavnom čovek koji je hodao u otrcanoj trenerci i smrdljivim patikama uleteo je u skupa odela. Jedna bitanga koja je vozila izdrndano bicklo sa veliki sunđerom na sedištu (jer ogromna je to guzica) sada vozi mercedesa. Sedi po restoranima krlja jede a priča kako posti. Užžžas

http://www.islambosna.ba/forum/index.php?topic=9552.0

rootXTX

Učenik

(10)

• »rootXTX« je muško

Datum registracije: 24.10.2007

• Poruku poslati

2

...

... taj 'ceto' nije vrijedan spomena, lipsache isto kao da ne kazhem to, a imache vazda takvih slichnih njemu...
Ajd' da smo zdravo.

I Selaam Alejkum, braco i sestre. :P

Bosnjaaak

Zlatna sredina

(10)

• »Bosnjaaak« je muško

Datum registracije: 17.05.2008

• Poruku poslati

3

Nekom kome trebaju ovakvi uvjek ga pronadzu pa i Seselj je pronasao po imenu muslimana,i koriste ga u svoje svrhe,nista nije cudno na ovoj balkanskoj zemlji,a hvala za ove informacije,iako je poznato da kukolj bjezi kukolju.
[SIZE=3]Samo naukom mozemo doc do istine...[/SIZE]

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

4

Svasta u Bozijoj basti!!!
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

5

sto ga uopste nazvaste muslimanom?
ispravite naslov topica...

• »Dr.Albieri« je muško

Datum registracije: 04.05.2009

• Poruku poslati

6

Utorak, 05. Maj 2009

A jel zna neko nesto o muslimanima koji su se u Bosanskom ratu borili na strani Srba i obratno-Srbi koji su se borili na strani ARBIH?
Znam da ih ima,spominju se,cisto me zanimaju neke generalije kao sto su:motivi,okolnosti i sl.
"Ozeni me majko stara
lepom Fatom iz Pazara"

• »Mandelbrot« je muško

Datum registracije: 04.05.2009

• Poruku poslati

7

Utorak, 05. Maj 2009

Pa sta i ako je iz CIA-e , ovo je javni forum. Ako neko zeli neke svoje tajne da otkriva, mislim da je ovo pogresno mesto za to.
A ovaj jabandzija, ocigledno, ne boji se ni dana, ni noci, ni sela, ni muhtara, ni vlasti, ni zvijeri. Mora da je ili krupan junak ili sitna pamet.

Social bookmarks