Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško
  • »Administrator« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 25. April 2010

Na izborima za bošnjački nacionalni savet glasat cu za...

Komentari nisu pozeljni, mada nisu zabranjeni. Radi se o anketi!
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• »golubardzija« je muško

Datum registracije: 28.07.2009

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 25. April 2010

BKZ
Uvijek govorite istinu jer samo istinu mozete ponoviti dvaput.

• »Salahoodin« je muško
  • »Salahoodin« je zabranjen

Datum registracije: 25.01.2008

• Poruku poslati

3

Nedjelja, 25. April 2010

Bošnjačka lista !

Tufan

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 13.03.2008

• Poruku poslati

4

Nedjelja, 25. April 2010

"ВЛАСИ ЗА СРБИЈУ - СРБИЈА ЗА ВЛАХЕ, МИЛЕТИЋ МИХАЈЛОВИЋ - ТИЋА" :D

Preuzeto sa http://www.ljudskaprava.gov.rs/index.php…7%3A--&lang=cir
SDA 1990

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

5

Ponedjeljak, 26. April 2010

Gde je opcija "Neću glasati"?
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

6

BKZ (o)
我还记得

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

7

BKZ, naravno. (o)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

STRANAC

Početnik

(10)

• »STRANAC« je muško

Datum registracije: 09.11.2006

• Poruku poslati

8

Bosnjacka lista

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

9

Hallo, we are calling from Germany.

Bosnjacki preporod - one piont.
Bosnjacka lista - no points.
BKZ - no points too.

Mi iz dijaspore ne mozemo glasati jer u dijaspori nije organizovano glasanje ali zato mozemo na forumu. Posmatram, Bosnjacki preporod jos nema glasova. Rekoh, daj da im razbijem maler. :)
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

• »Mrdaywalker« je muško

Datum registracije: 04.04.2010

• Poruku poslati

10

BKZ
ovde smo mi da bi drugi znali ko smo!

Mirsad

Početnik

(10)

Datum registracije: 20.11.2002

• Poruku poslati

11

Utorak, 27. April 2010

ZA JEDINSTVO BOSNJAKA!

BOSNJACKI PREPOROD

Zato sto je Ugljaninova Bosnjacka lista vec pokazala sta (ne)moze a za BKZ ne bih jer iza njega stoji institucija koju visoko cijenim ali koja valjda treba da se bavi nekim drugim stvarima a ne politikom...

Datum registracije: 29.04.2010

• Poruku poslati

12

Četvrtak, 29. April 2010

Moj glas ide listi Bosnjacki preporod.

gican

Početnik

(10)

• »gican« je muško

Datum registracije: 02.02.2009

• Poruku poslati

13

Četvrtak, 29. April 2010

BKZ, naravno. (o)
Gospodaru moj,
Ne dopusti da me zavara uspjeh
Niti poraz baci u ocaj .
Podsjecaj me stalno
Da je neuspjeh iskusenje
Koje predhodi uspjehu.

• »Sultan Bosniack« je muško

Datum registracije: 31.01.2009

• Poruku poslati

14

Četvrtak, 29. April 2010

BKZ pobjeđuje inšaAllah!!!
Sandžački sajt bez cenzure...

http://sandzakpress.net/

siyah kalem

Zlatna sredina

(10)

• »siyah kalem« je muško

Datum registracije: 10.04.2007

• Poruku poslati

15

Petak, 30. April 2010

Bez dileme BKZ :]

nercos

Početnik

(10)

• »nercos« je muško

Datum registracije: 07.08.2007

• Poruku poslati

16

Petak, 30. April 2010

-BKZ-inshAllah (o)

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

17

Subota, 01. Maj 2010

Nekoliko partija/pojedinaca imaju "paket" ponudu za Bošnjake, tj. ponudu za verski, politički, ekonomski, kulturni, pa i obrazovni program pod okriljem jedne organizacije ili institucije. Čini mi se da smo se u novopečenom demokratskom okruženju jako brzo snašli, pa su mnogi svoju ponudu biračima obogatili širokom lepezom proizvoda i usluga. "All in one", što bi rekli Englezi, pa rešenja za sve naše probleme možemo da nađemo na samo jednoj adresi. Valjda da se birači ne bi mnogo mučili i razmišljali. Ovako je dovoljno da se jednom odluče - i sve je tu. Nisam još čuo da negde postoji ovako raznovrsna ponuda, te u tom smislu postavljamo standarde.

Kako je svest prosečnog birača kod nas na jako niskim granama ovaj koncep je prihvaćen, često sa neskrivenim oduševljenjem. Tako danas teško možemo naći pojedinca koji glasa za jednu političku partiju, a na izborima za nacionalni savet daje podršku listi koju podržava neka druga partija. Ili pak sebe deklariše kao propadnika Islamske zajednice iz "suprotnog tabora". To bi valjda delovalo kao da u šasiju od Juga stavite motor od Aleka, a enterijer od Moskviča.

Imajući sve ovo u vidu, jasno je da će ovo biti više politički, nego li izbori za instituciju koja će se baviti kulturom baštinom Bošnjaka na ovim prostorima. Ovo su izbori koji će najrealnije od svih dosadašnjih pokazati političku snagu onih koji su se kandidovali.

Bošnjačka lista - tj. SDA je prva odpočela sa programom "All in one", tj. sa Sulejmanom Ugljaninom na čelu svega ovozemaljskog za Bošnjake u Sandžaku. Organizovanje puča u IZ je jedan od najsramnijih aktova ove grupacija i glavni razlog zbog kojih za njih neću glasati.

BKZ - Sulejman je prvi odpočeo sa širenjem ponude za birače, ali je Zukorlić u tome najviše dogurao. Od puča u IZ, pa na ovamo deluje kao da je izgubio svaki kontakt sa realnošću. Pokušava da se nametne kao verski, politički, kulturni, ekonomski, obrazovni, medijski lider Bošnjaka u Sandžaku. Njegova javna filozofija je da ako nešto ne funkcioniše pod njegovim patronatom, onda je to sigurno loše za Bošnjake. Ovaj koncept je prvi lanisarao Suljo, a Zukorlić ga je prihvatio i sada ga sprovodi agresivnije nego njegov učitelj.
Zukorlić pokušava da sebe predstavi kao jedinog zaštitnika Bošnjaka i vrlo štetno je to što Zukorlić sve što se kosi sa njegovim ličnim (često poslovnim) interesima karakteriše kao napad na verski i nacionalni identitet Bošnjaka. On sada pod oblandom "zaštite" nacionalnih i verskih interesa, smatra da može da radi šta god mu padne na pamet.
Na nastanak BKZ gledam kao na osnivanje organizacije koja bi ponudu Muamera Zukorlića trebala da obogati na političkom planu i na planu koja se tiču nacionalnog identiteta Bošnjaka. Kako na takve vrste projekata gledam sa podozrenjem, ni BKZ neće dobiti moj glas.

Bošnjački preporod - SDP, partija koja nit smrdi, nit miriše. Svakako imaju najsiromašniju ponudu, ali reklo bi se da je to više stvar mogućnosti, nego li opredeljenja.

Sve u svemu, krajnji domet predstojećeg izbora za BNS je da pokaže odnos snaga unutar Bošnjačkog korupusa. Nikakve druge promene ne očekujem, pa tako na ovim izborima neću uzeti učešće.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

• »Mrdaywalker« je muško

Datum registracije: 04.04.2010

• Poruku poslati

18

Subota, 01. Maj 2010

Citirano

SDA je prva odpočela sa programom "All in one", tj. sa Sulejmanom Ugljaninom na čelu svega ovozemaljskog za Bošnjake u Sandžaku. Organizovanje puča u IZ je jedan od najsramnijih aktova ove grupacija i glavni razlog zbog kojih za njih neću glasati.

Citirano

Zukorlić pokušava da sebe predstavi kao jedinog zaštitnika Bošnjaka i vrlo štetno je to što Zukorlić sve što se kosi sa njegovim ličnim (često poslovnim) interesima karakteriše kao napad na verski i nacionalni identitet Bošnjaka. On sada pod oblandom "zaštite" nacionalnih i verskih interesa, smatra da može da radi šta god mu padne na pamet.

Brate slazem se dosta sa tobom ,niko nije zlatan i hajd navedi mi jedno ljudsko bice koje ne grijesi?
Ali treba da se razumemo Zukorlic bar sa punim plucima kaze JA SAM BOSNJAK! i time se ponosi. tacno je da on kao Muftija se prilicno mijesa u politiku ali za to je odgovorna najvise pucanska IZ na celu sa beogradskim kadrom ZILKIC-JUSUFSPAHIC .
Ako se radi o interesu bosnjaka i naseg naroda onda nek se mijesa Zukorlic i u politiku ja mu za to dajem pravo...

Uostalom i kad je islam nastao i sirio se,glavne politicke funkcije su imale verske licnosti,tako da je ne vidim problem i da sutra Zukorlic bude predsednik neke drzave,provincije ili gradonacelnik.
ovde smo mi da bi drugi znali ko smo!

Kadir1982

Početnik

(10)

• »Kadir1982« je muško

Datum registracije: 29.03.2010

• Poruku poslati

19

Subota, 01. Maj 2010

Kad su ovi izbori i dje se odrzavaju?
Politika je zanimanje.

Datum registracije: 12.03.2008

• Poruku poslati

20

Subota, 01. Maj 2010

20 godina jalove politike su isuvise dug period da bi interesne grupe sda/sdp opet dobile povjerenje.finansiraju i podrzavaju prve 2 liste a kalkulatorski ih nazivaju "nestranacke" u slucaju da budu porazene :D
podsjeticu vas samo na jutarnju patriotsku retoriku u skupstini srbije pase me'a i vezira esada glede rezolucije o srebrenici i vecernjeg glasanja za istu :D

zukorlic je barem muski izasao na crtu i zato mu treba dati podrsku.
feminismus existiert nur, um hässliche frauen in die gesellschaft zu integrieren

Social bookmarks