Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško

Datum registracije: 27.03.2007

• Poruku poslati

181

Nedjelja, 06. Juni 2010

Poslednji rezultati za sledece gradove:

Sjenica

BP 697
BL 1788
BKZ 4467

Nova Varos

BP 249
BL 18
BKZ 373

Priboj

BP 735
BL 393
BKZ 1700

Prijepolje

BP 1533
BL 1167
BKZ 2777
Univerzum se još uvek širi a ja nemam mesta da parkiram auto.

Tufan

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 13.03.2008

• Poruku poslati

182

Nedjelja, 06. Juni 2010

Citirano

Orginalno od sans
Lista br.1 osvojiće oko 11500 glasova, tj 7 mandata

Lista br,2 osvojiće oko 24500 glasova,tj 17 mandata

Lista br.3 osvojiće oko 17000 glasova, tj 11 mandata

Broj glasača je vezan za tri opštine N.Pazar, Sjenica, Tutin, uz predpostavku da odnos snaga ne može bitnije da poremete glasovi iz ostalih sredina. Primjenjen je Donteov sistem raspodjele manata.

Nemoj slucajno da bi igrao loto :D
SDA 1990

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• »golubardzija« je muško

Datum registracije: 28.07.2009

• Poruku poslati

183

Ponedjeljak, 07. Juni 2010

Znaci ipak ispade da su bili u pravu kvaziinternet sajtovi u vezi statistike.
Svim glasacima BKZ-a Mubarek Olsun pobjeda.
Uvijek govorite istinu jer samo istinu mozete ponoviti dvaput.

Datum registracije: 25.05.2009

• Poruku poslati

184

Zvanični rezulati sa 56,02% obradjenih biračkih mesta u 00h

BKZ - muftija Muamer ef. Zukorlić 47, 28%
Bošnjačka lista 36, 01%
Bošnjački preporod 16, 70%

U mandatima:

BKZ - muftija Muamer ef. Zukorlić 16 mandata
Bošnjačka lista 13 mandata
Bošnjački preporod 6 mandata

P.S. procente u mandate sam ja pretvarao, mislim da sam uradio dobro, halalite ako nije ;)

Mubarek Vam svima pobeda, svima. Hajde na jednu slatku u sred Beograda :D
"Zar od mene tražite da se nekome drugom, osim Allahu, klanjam, o neznalice!?"

Realni

Početnik

(10)

• »Realni« je muško

Datum registracije: 02.06.2010

• Poruku poslati

185

TO JE TO

7676 BP-
19837 BL
26170 BKZ

ukupno: 53683 - BEZ SRBIJE

:O :O ;( ;( 8) 8)

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 23.05.2007

• Poruku poslati

186

ala hi je muftija pocijepoooo... :-)
NA VRHU UVIJEK IMA MJESTA,AKO SE KRENE SA DNA...

wow

Učenik

(49)

• »wow« je muško

Datum registracije: 14.10.2009

• Poruku poslati

187

Hvala Allahu s.w.t. što nas počasti pobjedom nad Beogradom i beogradskim ministrima. Amin! :klanja:
wow je dodao/la ovu sliku:
  • 06062010250.jpg

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško
  • »Administrator« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

188

I pored toga sto drzava sa svojim mocnim drzavnim aparatom, umijecem i drzavnom moci pokusava razjediniti bosnjacki korpus, jedan covijek uspijeva oko sebe okupiti polovinu bosnjackog tijela i oduprijeti se drzavi.

Stvar da covijek ne povjeruje... Svaka cast...

A sta bi tek bilo da je drzava naklonjena bosnjacima?

Sandzak bi bio kao Dubai.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

• Poruku poslati

189

MashaAllah. Poštujem N.E.

(o)

wow

Učenik

(49)

• »wow« je muško

Datum registracije: 14.10.2009

• Poruku poslati

190

Usput, glava da vam je zdravo SDP-ovci...

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško
  • »Administrator« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

191

Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

192

Citirano

Orginalno od Tufan

Citirano

Orginalno od sans
Lista br.1 osvojiće oko 11500 glasova, tj 7 mandata

Lista br,2 osvojiće oko 24500 glasova,tj 17 mandata

Lista br.3 osvojiće oko 17000 glasova, tj 11 mandata

Broj glasača je vezan za tri opštine N.Pazar, Sjenica, Tutin, uz predpostavku da odnos snaga ne može bitnije da poremete glasovi iz ostalih sredina. Primjenjen je Donteov sistem raspodjele manata.

Nemoj slucajno da bi igrao loto :D

Ni ne pada mi na pamet da igram lotto.
No, šta je tu je, imamo rezultate, koji se po broju izašlih slažu sa prognozom koju sam dao, a po kojima je za razliku od moje prognoze, na ovim izborima najveći broj glasova osvojio BKZ.

Raspodjela mandata, po ovim rezultatima je:

Lista br.1 , 6 mandata

Lista br.2, 12 mandata

Lista br.3, 17 mandata

Dakle, ostaje konstatacija da nijedna lista neće moći formirati vjećinu u sastavu, što opet dovodi do toga da ćemo u narednom periodu imati, nažalost, nefunkcionalno BNVS.

Svima onima koji se osjećaju kao pobjednici nakon ovih izbora, čestitam na pobjedi, ma koliko ona bila pirova.
sans je dodao/la ovu sliku:
  • BNVS.JPG
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Realni

Početnik

(10)

• »Realni« je muško

Datum registracije: 02.06.2010

• Poruku poslati

193

Auu

Sad Glavni posta TATA!! :))

• Poruku poslati

194

Muftija Muamer ef. Zukorlić sinoć:

"Čestitam vam. Održali ste lekciju svim građanima Srbije. Održali ste lekciju cijelom Balkanu. Održali ste civilizacijsku lekciju cijelome svijetu. Zato mubarekolsun. Prvo su pokušali da ne bude izbora, da spriječe upis u biračke spiskove, Vi znate da im to niste dozvolili. Potom su izbacili naše predstavnike u stalnim biračkim odborima u Pazaru, Tutinu i Prijepolju. A potom su izbacili preko 10 000 ljudi sa biračkih spiskova koji nisu uspjeli glasati. Zamislite da su nam rješenja za proširene biračke odbore došla jutros u 3 sata, i to pomoću meila. Zamislite da je naš prigovor oko stalnih biračkih odbora odbačen sinoć poslije ponoći, nakon zasjedanja Upravnog suda uz obrazloženje da zahtjev nije potpisao predsjednik BKZ-a nego nosilac liste. zamislite to.

Zamislite da je apsolutna većina beogradskih medija kršila dva dana predizbornu šutnju i brutalno pokušavali spasiti svoje saradnike. Zamislite da su vojska i policija, i sve njihove tajne službe učestvovali protiv vas u kampanji. Zamislite da je danas, prije nekoliko sati u Novi Pazar došlo oko hiljadu i po pripadnika žandarmerije. Zamislite da je sam predsjednik Republike u predizbornoj šutnji učestvovao u kampanji za svoje ministre. I sve to im nije bilo dovoljno, ponovo ste ih pobijedili. Sve zajedno, onako u paketu. Oni su imali podršku državnog aparata da brutalno krše zakon, samo da nas poraze, ali eto, džaba im sve to bilo. Policija je pokušala da zabrani ovaj skup zato što su ih njihovi saradnici iz Novog Pazara slagali i rekli da naše pristalice kad slave, da lome i lupaju.

Hvala Bošnjacima svih gradova. U Priboju je ubjedljiva pobjeda. U Prijepolju također ubjedljiva pobjeda, natpolovična. U Tutinu… Tutinu se mora još pomoći. Tamo je ukradeno preko 3000 glasova. U Novom Pazaru smo također uvjerljivo pobijedili. I u Šapcu smo pobjedili.

Ali najuvjerljivija pobjeda je u Sjenici. Braćo Sjenice, Pešteri i Kladnice mubarekolsum vam bajrak. Ali su zapravo pobijedili svi Bošnjaci. Pobijedili su svi građani Srbije, vjerujte.

Zato im poručujemo gospodo policajci, žandarmerijo, bujrum okrenite se i za Beograd. Ovdje nemate potrebe zato što smo mi jako kulturan i vaspitan narod. Mi red učimo u džamijama, u safovima i mi nigdje ne izazivamo nered, nama vjera nered zabranjuje. Nemate potrebe ovdje, hajte tamo negdje ganjajte one vaše kriminalce. A vi gospodine predsjedniče Tadiću ovo su isti oni ljudi koji su vas podržali prije dvije godine i šta ste im uradili? Ali evo pozivamo i njega da stane na stranu zakona, da štiti zakon, a ne svoje ministre iz Novog Pazara. Evo im prilike da vide i da se uvjere kakvi smo kad pobjedimo.

Mi smo malo nezgodni dok se borimo, a kada pobjedimo nemaju razloga da se brinu. Ovaj narod je cijelo dvadeseto stoljeće bio faktor stabilnosti, faktor mira. držali smo sve te vrijednosti kao žeravicu na dlanu i nismo je pustili. Zato budite ponosni, a vi u Beogradu definitivno prevrnite stranicu. Od ovog trenutka morate razgovarati sa ovim narodom. Ne možete ga gaziti, ne možete ga prevariti, ne možete ga kupiti. A narod je ispao mnogo pametniji. Uzeo je asvalt i šoder, a glasao za nas. Zato vam čestitam na pameti. Zapamtite ovaj dan. Ovo je zaokret u istoriji Bošnjaka u Srbiji. Oni misle da ćemo mi danas proglašavati neke velike odluke. Ne shvataju oni da je naš narod rekao svoje glasačkim listićem i uprkos svoj krađi i nasilju pobijedio".

....

"Oni su mislili da nam je najbitnije da osvojimo Bošnjačko nacionalno vijeće.

Nisu shvatili da ima nešto bitnije od toga. A to je da se razbiju okovi naše slobode i da krenemo definitivno svojim putem. I ovo je samo početak naše slobode, dostojanstva i naših prava. Naš glavni cilj jeste da se više nikada ne dese izbori na kojima će se ljudima zabranjivati da glasaju. Da se ne teraju ljudi u peto selo da glasaju samo da bi odustali. To će biti naš glavni cilj, a to je sloboda. Braćo i sestre imate pravo na radost. Ovo je vaša noć radosti. Ja neću da vam dajem instrukcije kako da se radujete jer tamo gdje nema alkohola i poroka nema ni problema. Vi znate našu lekciju iz mejtepa, niko ne smije šera da vidi od vas ni onoga najmanjeg.

Nemoj da se u radosti ponesete. demonstrirajte snagu naše vjere, naše tradicije i naše kulture. A to trebate pokazati kada ste pobjednici, a to znači sada. Pošto su ove dvije konkurentske liste kazale da su nezavisne ja ih pozivam da nam se i oni priključe proslavi. zato braćo moja ovih dana budite potpuno trezveni, znate šta smo još u mejtepu učili, kada nam je teško da ne klonemo, a kada se radujemo da pamet sačuvamo. Dakle sredina je zlatna i ona je najbolja i to morate pokazati u svakom segmentu svoga ponašanja i ja u to apsolutno ne sumnjam".

Esad Džudžević jutros:

"Možemo reći samo da nijedna od tri izborne liste nije osvojila većinu. Imamo određene prigovore na sam tok izbora, ali ćemo sačekati konačne rezultate Centralne izborne komisije"

KOJA RAZLIKA U IZJAVAMA

(o)

Hvala na čestitkama. Sans se nije javio zbog toga što je izgubio, jer su ovim svi dobili i pobedili. Svi neka se osećaju kao pobednici. Pobeda nije "pirova". Slatka je i velika.
Mubarek i tebi, sansu, i svim drugim članovima, golubardziji, matrixu, fotografu, adminu i svima koji su diskutovali. (o) (o) (o)
Dr Pazarac je dodao/la ovu sliku:
  • Untitled-1.jpg

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

195

Koliko ova "pobjeda" jeste pirova, pokazuje upravo slika koju si priložio u prethodnom postu. Ne zaboravi da je ovaj kolač, koji je iscijepljen na tri dijela u stvari bošnjačko biračko tijelo. Većina se u BNVS-u ne može ostvariti bez onih koji su na ovim izborima dobili najmanje povjerenja glasača. Sasvim je nebitno, suštinski, "kome će se privoljeti carstvu"
Ne znam za tebe, ja se stvarno ne osjećam kao pobjednik. Ne bih se tako osjećao ni da su se obistinile prognoza koju sam dao prije izbora, jer suštinski ne menja situaciju da li 48% imaju jedni ili drugi, ili peti il deveti... Poznavaocima prilika jasno je da bilo koje dvije od ove tri liste ne mogu formirati stabilnu većinu na bazi nacionalnog interesa, već samo na račun sopstvenih revanšizama. BNVS vođeno takvom većinom po mojem shvatanju ne može biti pobjeda, osim ako ispred sebe ne nosi dodatnu odrednicu pirova...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

• Poruku poslati

196

Dosta teško je razgovarati sa tobom, sans. Verovatno i da je u pitanju bio neki drugi dijagram i statistički prikaz, ti bi ga opet okrenuo i tumačio na taj način. Ne radi se ni o kakvom "kolaču" i podeli poslastica.

Krivo tumačenje.

rootXTX

Učenik

(10)

• »rootXTX« je muško

Datum registracije: 24.10.2007

• Poruku poslati

197

LDP pozdravio pobedu Bošnjačke kulturne zajednice

Predsednik Liberalno-demokratske partije Čedomir Jovanović izjavio da je pobeda Bošnjačke kulturne zajednice na izborima za nacionalni savet Bošnjaka "velika satisfakcija" za LDP i zahvalio članovima i glasačima LDP-a koji su glasali za tu listu.

"To je za nas velika satisfakcija, ne zbog ambicije da slavimo trijumf, nego zbog toga što su Bošnjaci koji žive u Srbiji, a naročito u Sandžaku, svojom voljom izabrali autentičnu zajednicu, listu koja nije nastupala kao ispostava vladajućih stranaka", naveo je Jovanović u pisanoj izjavi dostavljenoj medijima.

Lider LDP-a je naveo da je "ubedljiva pobeda" liste Bošnjačke kulturne zajednice i velika pobeda ideje da država mora da traži partnere među najjačim manjinskim organizacijama, "umesto što arbitrira i deli po političkom ključu njihove pripadnike".

Jovanović je istakao da Sandžak više "ne sme biti marginalizovan, a ljudi koji u njemu žive, Bošnjaci i Srbi, getoizirani i izolovani jedni od drugih".

"Početak rada Nacionalnih saveta mora da znači i otvaranje prema manjinskim zajednicima i uzdržavanje od pokušaja da se narod, naročito u nacionalno ili verski raznolikim sredinama deli. Ova pobeda je početak velikog posla, zajedničkog za Nacionalni savet, sve institucije, manjinske, većinske, građanske stranke", rekao je Jovanović.

On je dodao da od Sandžaka treba napraviti srećan i perspektivan prostor, jer je to važan deo projekta modernizacije i promena u Srbiji "u kojoj različitost konačno treba da postane šansa, a ne prepreka ili nečija muka".

Prema preliminarnim rezultatima Izborne komisije, u Novom Pazaru je najviše glasova 12.205 (46,13 odsto) osvojila BKZ, Bošnjačka lista ima 11.354 (42,99 odsto), dok je za izbornu listu Bošnjački preporod u Novom Pazaru glasalo 2.896 građana (10,95 odsto). Izlaznost je bila 55,01 odsto.LDP pozdravio pobedu Bošnjačke kulturne zajednice
izvor: Izbori

Pametniji Chedo no' Suljo i Rasim. :)
E jes' sve se izmijenilo, da Allah, dz.sh., sachuva!

Fala Uzvishenom Allahu, na pobjedu!

• »amirovic« je muško

Datum registracije: 23.07.2006

• Poruku poslati

198

Ko gubi ima pravo da se ljuti :)) :))
Ovi sto su izgubili sad vicu kako nije vazno ko je prvi a ko drugi i ko je dobio vecinu,a da su je oni dobili onda bi nam se na glavu popeli kako su dokazali da su najbolji i da je narod uz njih.
Moja Sjenica (o) (o) (o) (o)

Interesantno kako su oni kojima su puna usta Sandzaka dobili najmanje glasova u 5 od 6 opstina tog istog Sandzaka i to ubedljivo osim u jednoj(Tutinu)koji ih je izvuko iz g... i zbog toga i imaju ovoliko i zbog toga su drugi.

• Poruku poslati

199

Sulejman Ugljanin za Radio Televiziju Srbije:

За Бошњаке изборни дан је, кажу, свечан.

"Ово је једна велика сатисфакција за мањине, и мањине добијају један велики значај у нашој земљи, постају вазни да своје легалне представнике бирају на директним изборима. Као што видите то је иyасло на одзив", рекао је Сулејман Угљанин лидер Партија демократске акције Санџака.

Poenta izjave... za sada nepoznata. 8o

A dok Glavni priča posle izbora...

ima i male dece... a ne ko nekad (o) izmedju onih...
Dr Pazarac je dodao/la ovu sliku:
  • 68230_slika293130_f.jpg

diferent

Početnik

(10)

Datum registracije: 07.06.2010

• Poruku poslati

200

Hello, dobar dan, selam alejkum i pomaže bog!

Eto ode: http://www.smedia.rs/vesti/detalji.php?id=34602 je jedan od intervju-ova gospodina Glavnog.

Tamo se, ko to pažljivije čita, može pročitati i ovaj pasus:

Tu je sporan jedan mandat, ali nakon definitivnog brojanja glasova, videćemo da li ćemo vlast formirati sami ili u saradnji sa još nekom drugom listom. To bi trebalo da se reši tokom sutrašnjeg dana“, najavio je Zukorlić (Glavni).

Pa me živo interesuje, ako neko od simpatizera mu, ovde zna kako će ovo da izvede, a da svi vukovi budu siti, i koze na broju (to jest da svi ostanu pri onom što su pričali jedni o drugima)?

Je li to najavljuje koaliciju sa nekom od onih listi koje je optužio da rade protiv Bošnjaka, o beogradskim izdajnicima itd?

Vidi se da je nov u politici, pa ne shvata još da u demokratskom društvu može da se desi da 18 ljudi imaju mogućnost da oforme vlast, a da nekih drugih 17 budu opozicija.

Nov je, ne treba mu zamerit, poboljšaće se, nadajmo se.

Social bookmarks