Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• »golubardzija« je muško

Datum registracije: 28.07.2009

• Poruku poslati

201

Ponedjeljak, 07. Juni 2010

Citirano

Orginalno od diferent
Hello, dobar dan, selam alejkum i pomaže bog!

Eto ode: http://www.smedia.rs/vesti/detalji.php?id=34602 je jedan od intervju-ova gospodina Glavnog.

Tamo se, ko to pažljivije čita, može pročitati i ovaj pasus:

Tu je sporan jedan mandat, ali nakon definitivnog brojanja glasova, videćemo da li ćemo vlast formirati sami ili u saradnji sa još nekom drugom listom. To bi trebalo da se reši tokom sutrašnjeg dana“, najavio je Zukorlić (Glavni).

Pa me živo interesuje, ako neko od simpatizera mu, ovde zna kako će ovo da izvede, a da svi vukovi budu siti, i koze na broju (to jest da svi ostanu pri onom što su pričali jedni o drugima)?

Je li to najavljuje koaliciju sa nekom od onih listi koje je optužio da rade protiv Bošnjaka, o beogradskim izdajnicima itd?

Vidi se da je nov u politici, pa ne shvata još da u demokratskom društvu može da se desi da 18 ljudi imaju mogućnost da oforme vlast, a da nekih drugih 17 budu opozicija.

Nov je, ne treba mu zamerit, poboljšaće se, nadajmo se.

Hy, bolje te naslo, alejkumu selam i Bog ti pomogo

Prema taze informacijama iz centralne izborne komisije
BKZ ima 18 (osamnaest) mandata sto ce mu biti dovoljno da sam formira BNVS.sda 12. mandata sdp 5.mandata.
I vuk sit i ovce na broju rece vuk i proguta cobanina :D
Uvijek govorite istinu jer samo istinu mozete ponoviti dvaput.

wow

Učenik

(49)

• »wow« je muško

Datum registracije: 14.10.2009

• Poruku poslati

202

Citirano

Orginalno od diferent
Hello, dobar dan, selam alejkum i pomaže bog!

Eto ode: http://www.smedia.rs/vesti/detalji.php?id=34602 je jedan od intervju-ova gospodina Glavnog.
...bla bla bla bla...

Drugaciji, ko ti ko ove munje (na turski) dolazite ovdje samo da provocirate. Prvo pozdrav a onda pominjanje "Glavnog".
Slusa bate, razbili smo vas na izborima. Cijela Srbija je skocila da vas pomogne, krali ste, lagali, zloupotrebljavali opstinske i drzavne institucije i opet ste izgubili.
Shvati da ovaj narod podrzava muftiju i ono sto on radi i pomirite se vec jednom sa tim.

Upravo pregledah rtv online arhivu, zadnji snimak koji je emitovan online je neposredno prije najavljenih vijesti u 23:05 kada su trebali objaviti rezultate izbora. I tada Denis takozvani hadjija, prekida online emitovanje. Bravooo hadziii... Sram te bilo!

diferent

Početnik

(10)

Datum registracije: 07.06.2010

• Poruku poslati

203

Citirano

Orginalno od wow
Slusa bate, razbili smo vas na izborima. Cijela Srbija je skocila da vas pomogne, krali ste, lagali, ...
... ... ... ...

:klanja: Nisam učestovao na izborima, ni kao kandidat ni kao glasač, pa se nađo' u neobranu grožđu u koje si me to "vas" sortirao. :D

Ne mi je jasno, ali važno je da tebi jeste, da elektriciteta, a ni drugih vrsta jedno(dvo)smerne struje i trofaze nema.

Pretpostavimo (reda radi) da je istina ono što si napisao. Onda, halal Vam bilo što ste me razbili, što znate da smo krali, lagali itd, itd...

Kulturnom sloju intelektualaca, vedih i učenih umnjaka i ne pristaje drugo nego da razbijaju okolo, umesto da šire kulturu i oblike ponašanja koji osuđuju NEnasilje.

IZUS

Početnik

(10)

• »IZUS« je muško

Datum registracije: 28.02.2010

• Poruku poslati

204

Citirano

Orginalno od Administrator
I pored toga sto drzava sa svojim mocnim drzavnim aparatom, umijecem i drzavnom moci pokusava razjediniti bosnjacki korpus, jedan covijek uspijeva oko sebe okupiti polovinu bosnjackog tijela i oduprijeti se drzavi.

Svaka cast za komentar. Nadam se da se lako sloziti oko toga da je broj mnogo veci od polovine.

Datum registracije: 25.05.2009

• Poruku poslati

205

Seadetin Mujezinović

“Ne bismo u ovom trenutku o tome da pričamo. Mi smo govorili čitavo vreme da imamo svoje principe i način delovanja. Bošnjačka kulturna zajednica i Bošnjačka lista su dobili najviše glasova, tako da pretpostavljam, da će se oni i dogovarati o formiranju većine”, rekao je Mujezinović.

Ironično, kao i sve što je ovih dana dolazilo od SDP-a. c c c c
"Zar od mene tražite da se nekome drugom, osim Allahu, klanjam, o neznalice!?"

rootXTX

Učenik

(10)

• »rootXTX« je muško

Datum registracije: 24.10.2007

• Poruku poslati

206

„Oni zbilja prave spletke, a i Ja pravim spletke.“ (Et-Tarik, 15-16. ajet)

diferent

Početnik

(10)

• Poruku poslati

207

Citirano

Orginalno od Dr Pazarac
“Ne bismo u ovom trenutku o tome da pričamo. Mi smo govorili čitavo vreme da imamo svoje principe i način delovanja. Bošnjačka kulturna zajednica i Bošnjačka lista su dobili najviše glasova, tako da pretpostavljam, da će se oni i dogovarati o formiranju većine”, rekao je Mujezinović.

Ironično, kao i sve što je ovih dana dolazilo od SDP-a. c c c c

Poštovani,

A što za početak, nakon ovakve izjave gospodina Mujezinovića ne biste pristupili istoj pre u afirmativnom nego ironičnom smislu?

Jel nije fakat da su BKZ i BL osvojili najviše glasova? I gde je onda potreba za ironisanjem i elektrisanjem?

A drugo, čini mi se da se upravo u ovom ironisanju krije trunka nezadovoljstva zbog rezultata koji ne donosi većinu u Bošnjačkom nacionalnom savetu, i što se može desiti da se Pirova pobeda za koji dan arhivira u red onih čuvenih redovnih radikalskih "pobeda" na nivou Republike, a nikada pretočenih u vlast (kojoj ovde neki streme u fazonu života i smrti).

• Poruku poslati

208

Bošnjačka lista zatražila ponavljanje izbora u Sandžaku

Bošnjačka lista zatražila ponavljanje izbora u Sandžaku

Nosilac Bošnjačke liste Esad Džudžević izjavio je danas da je izlaznost za izbore za nacionalne savjete nacionalnih manjina u Sandžaku bila oko 50 odsto i da je ta stranka uputila Centralnoj izbornoj komisiji više prigovora na nepravilnosti prilikom glasanja.

Džudžević je Tanjugu kazao da je izlaznost u Sandžaku bila mala, a da je tome doprineo način vodjenja kampanje predstavnika Bošnjačke kulturne zajednice Muamera Zukorlića, koji je, kako je naveo, danima "širio jezik mržnje, dizao tenzije i obilazio biračka mjesta, plašeći ljude".
"Oni su zato izbjegavali da izadju da glasaju plašeći se incidenata, a čini mi se da je to glavni razlog male izlaznosti", kazao je Džudžević.

Džudžević je dodao da je prema nezvaničnim podacima, Bošnjačka lista dobila 14 vijećnika, Lista "Bošnjački preporod" četiri vijećnika, a lista koju predstavlja Muamer Zukorlić 17 predstavnika u Bošnjačkom nacionlanom vijeću .

[SIZE=3]"Obzirom da nijedna izborna lista u okviru bošnjačke nacionalne zajednice nije dobila većinu, pregovaraćemo sa predstavnicima liste 'Bošnjački preporod' kako bi napravili većinu u budućem sazivu Nacionalnog savjeta Bošnjaka", kazao je Džudžević.[/SIZE]

On je rekao da Bošnjačka lista očekuje pozitivan ishod Centralne izborne komisije na prigovore, a da će razgovore sa predstavnicima liste "Bošnjački preporod" nastaviti nakon objavljivanja rezultata u srijedu.
Primjedbe upućene Centralnoj izbornoj komisiji odnose se na to što oko 8.000 Bošnjaka nije bilo upisano u poseban birački spisak u šest sandžačkih opština, što je kako je naveo, izazvalo "opštu pometnju i haos".

Realni

Početnik

(10)

• »Realni« je muško

Datum registracije: 02.06.2010

• Poruku poslati

209

Ko će sa kim u koaliciju?

Ljudi moji, meni je totalno nejasno ko će sastaviti većinu, ipak je ovo vrlo komplikovano, čak i za realno rasuđivanje, ali mi krivo što sinoć nije ukinut Rijaset, ali ipak to je još uvijek nemoguće, ali insaAllah će se i to desiti, jer sinoćni rezultat je i njihov veeeliki poraz!!

wow

Učenik

(49)

• »wow« je muško

Datum registracije: 14.10.2009

• Poruku poslati

210

Citirano

Orginalno od Realni meni je totalno nejasno ko će sastaviti većinu,

Postoji velika sansa da zajedno zajasu Kurto i Murto, sto po mom misljenju nebi bilo lose jer bi onda imali jasnu podjelu na dvije strane umjesto na tri kao sad. To bi jos vise probudilo narod i Kurto i Murto bi izgubili dobar dio birackog tijela (od onog sto je ostalo hehe) i ubrzali svoj politicku propast na sledecim izborima.

Rekose da se danas u Opstinu islo na hatar kod Meha i Miska :)) :)) :))

• »amirovic« je muško

Datum registracije: 23.07.2006

• Poruku poslati

211

u Priboj glasalo 18 ljudi za sda :)) :))
pa to znaci da ni oni funkcioneri iz sda priboj nisu glasali za njih. :D :))

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

212

Citirano

Orginalno od Dr Pazarac
P.S. Čim se Džudžević složio da BKZ ima 17 mandata, a BP 4 i da se još čekaju konačni rezultati, znači da je pogano ;) i da svi nestrpljivo čekaju. Častio bih golubardžiju ako bude 18 :D

Tako mi Boga sam prenio informaciju od covjeka koji je iz izborne komisije koji je podobro upucen u desavanja koji je nezvanicno dobio informaciju iz centralne izborne komisije da je 18.odbornika, medjutim ovi sa prve dvije liste kopaju i rukama i nogama da sprijece da se dobije 18.odbornik zato su i zapeli da se ponove izbori na tri mjesta dje smo imali ubedljivu vecinu.

• Poruku poslati

213

Verujem da je Beograd shvatio poruku

IZBORI ZA NACIONALNE SAVETE MANJINA NA BIRALIŠTE IZVELI VIŠE OD 200.000 GRAĐANA,
UBEDLJIVI POBEDNICI PASTOR, HALIMI, ZUKORLIĆ I ROMI ZA EU

Autor: Slađana Novosel

Novi Pazar - U izbornoj borbi smo bili oštri, a nakon ove pobede bićemo tolerantni. Nema više potrebe za podizanjem glasa. Verujem da je zvanični Beograd shvatio poruku da je predstavljanju sandžačkih Bošnjaka kroz lične i partijske interese isteklo vreme - ocenjuje za Danas glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji Muamer Zukorlić, koji je na izborima za Nacionalni savet Bošnjaka bio nosilac liste Bošnjačke kulturne zajednice (BKZ).

Sad, kada su se prvi utisci slegli, šta mislite o izbornom rezultatu vaše liste?

- Zadovoljan sam što su izbori za Bošnjačko nacionalno veće uspeli uprkos svim problemima. Verujem da je ovo veliki iskorak za Bošnjake i državu Srbiju, jer su Bošnjaci prvi put u svojoj novijoj istoriji neposredno birali svoje predstavnike u Veću, koje će zastupati njihove nacionalne interese i raditi na čuvanju i afirmaciji bošnjačkog nacionalnog identiteta. Izuzetno sam zadovoljan što su birači prepoznali i prihvatili nacionalnu retoriku Bošnjačke kulturne zajednice i to je rezultiralo ovom ubedljivom pobedom.

U predizbornoj kampanji i na skupu povodom pobede BKZ ukazivali ste na nepravilnosti u vođenju izbornog procesa. Čime niste bili zadovoljni?

- Pobedu cenimo još više jer smo u ovoj kampanji protiv nas imali mašineriju dvojice ministara, Sulejmana Ugljanina i Rasima Ljajića, kojima je zvanični Beograd učinio dostupnim sve resurse. U završnici kampanje protiv nas se lično uključio i predsednik Tadić, koji je u predizbornoj šutnji primio plaketu za navodni doprinos afirmaciji prava Bošnjaka od strane Bošnjačkog nacionalnog veća Sulejmana Ugljanina, kome je, usput rečeno, mandat istekao pre dve i po godine. U završnici kampanje učestvovali su i pripadnici MUP nezakonitom zabranom skupa BKZ najavljenog povodom proslave pobede. Time je u popodnevnim satima vršen pritisak na birače, a u Novi Pazar je još u toku izbornog postupka upućeno oko 1.500 pripadnika Žandarmerije. To je imalo negativan efekat na birače.

Nezadovoljni ste sastavom biračkih odbora, Republičkom izbornom komisijom, biračkim spiskovima...

- Centralna izborna komisija, a posebno njena predsednica, bila je obična marioneta Ministarstva za ljudska i manjinska prava, a posredno u rukama ministara Ugljanina i Ljajića. Na dva dana pre izbora ona nije bila dostupna i rečeno nam je da je otputovala u Mađarsku. Ta predsednica je potpisivala rešenja bez zasedanja izborne komisije i u već poznatom pitanju stalnog sastava biračkih odbora donela tri različita rešenja. Mi smo uložili žalbu Upravnom sudu, koji je zasedao u noći pre izbora i oko 2 sata posle ponoći odbio je našu žalbu. Kada se svemu ovome dodaju činjenice da su lokalne samouprave i službe nadležnog ministarstva sa biračkog spiska uklonile preko 10.000 uglavnom glasača BKZ i da je napravljena opšta konfuzija premeštanjem birača na biračka mesta na kojima nikada nisu glasali, očito je da se radilo o nepravednoj predizbornoj trci. Sve je ovo imalo za cilj ili da nas isključi iz izbora, ili da obezbedi pobedu ministrima iz Novog Pazara. Kada se sve ovo uzme u obzir, ova pobeda se može okarakterisati kao briljantna, a njene rezultate ćemo definitivno kapitalisati kroz dalje društvene procese u Sandžaku, u cilju ostvarivanja punih prava i sloboda bošnjačkog naroda.

Nijedna lista nema dovoljan broj glasova da samostalno formira organe novog saziva Nacionalnog saveta Bošnjaka. S kim ćete praviti koaliciju?

- Ostaćemo dosledni svom programu. Ukoliko druge dve liste ili pojedinci s tih lista pokažu interesovanje, sve mogućnosti za razgovore su otvorene.

U predizbornoj kampanji imali ste ratobornu retoriku, što su vam mnogi zamerali. Šta sada?

- U borbi smo oštri, a kada pobedimo, tolerantni. S obzirom na sve što se događalo, bilo je potrebno da se podigne glas. Nakon pobede, za to nema potrebe. Naša retorika će biti na doslednom potenciranju svih prava Bošnjaka, posebno na ravnopravnosti Bošnjaka u Srbiji i rešavanju svih otvorenih pitanja i problema dijalogom. Verujem da je zvanični Beograd ovom pobedom shvatio poruku da je predstavljanju sandžačkih Bošnjaka kroz lične i partijske interese isteklo vreme.

Realni

Početnik

(10)

• »Realni« je muško

Datum registracije: 02.06.2010

• Poruku poslati

214

BP/BKZ

Ja sam ipak pristalica sklapanja koalicije Preporoda i BKZ-a, ako je muftija osvojio najviše glasova (ubjedljivo) opet je red da dođe na čelo BNVS-a.
BNVS je institucija sa koje je po prvi put zaprijećeno IZ, sa druge strane ta institucija je veoma aktivno učestvovala u stvaranju kvaziinstitucije Rijaseta (sjetimo se samo podizanja zastave u prisustvu Jusufspahića), a opet će onima koji nisu Bošnjaci biti veoooma teško da izađu na kraj sa Muftijom!
WOW očigledno da nisi sinoć slušao Muftijin govor, makar ne pomno, koji je rekao da je u izbornoj borbi BKZ bio oštar, a sad će biti tolerantan, jer nema razloga za podizanjem glasova! Nadam se da će ova poruka biti merilo rukovođenja u narendim postupcima BKZ-a, jer opet neće više biti pomjeranja međe na našu štetu, DOSTA JE BILO TOGA, narod je rekao svoje. (o)

Datum registracije: 04.05.2010

• Poruku poslati

215

Utorak, 08. Juni 2010

Lideri vojvođanskih Mađara i Bošnjaka u Sandžaku, Ištvan Pastor i muftija Muamer Zukorlić, potvrdili su se na izborima u nedelju kao neprikosnoveni nacionalni lideri dve najuticajnije manjinske zajednice. Činjenica da oba lidera ističu da su im vladajuća Demokratska stranka, predsednik Boris Tadić i „režim u Beogradu“ bili glavni protivnici vodi Mađare i Bošnjake u „zagrljaj“ naprednjaka Tome Nikolića, ubrzava mogućnost vanrednih izbora, ali otvara i moguću novu političku nestabilnost u Srbiji.

- Pobeda Pastora i Zukorlića na izborima za nacionalne savete potvrdila ih je kao nacionalne lidere sa kojima će i država i vladajuća stranka morati da razgovara ozbiljno, kao sa partnerima, ako ne želi problem. Prvo će se otvoriti pitanje upravljanja i kontrolisanja nacionalnih medija, koje će vladajuća DS morati da im prepusti, a odmah treba očekivati i mnogo snažnije zahteve da se formiraju etnički regioni, da Sandžak bude jedan, nedeljiv region, a da sever Bačke bude etnički distrikt u Vojvodini. Ako ne želi veće probleme, destabilizaciju i radikalizaciju prilika država mora da nađe treći put saradnje sa Mađarima i Bošnjacima - kaže za „Blic“ dobar poznavalac manjinskih zajednica Dušan Janjić, direktor Etničkog foruma.
Janjić objašnjava da će nakon ovih izbora dosadašnji verski lider Muamer Zukorlić postati politički faktor i da će birati između Tadića i Nikolića i podseća da je Ištvan Pastor već kao ozbiljnijeg partnera izabrao naprednjaka Nikolića. Iako su izbori organizovani za nacionalne savete u čijoj ingerenciji nije politika, već zaštita kulturnog identiteta, jasno je da će zbog ispolitizovane atmosfere u kojoj su organizovani, kao i zbog velikih ingerencija Nacionalnih saveta u oblasti informisanja, obrazovanja i jezika, izbori uticati na ozbiljnu preraspodelu političkih odnosa u Srbiji. Zbog veza Zukorlića sa reis-ul-ulemom u Sarajevu i nove uloge Turske u regionu otvaraju se i mnogo komplikovanija pitanja koja se tiču i budućeg rešenja problema sa Kosovom.
Najopasnije za političke prilike jeste to što su oba lidera kao glavnog protivnika imenovala predsednika DS i „režim“.
- Mađarski glasači su procenili ko je taj ko želi zajedništvo, a ko želi da ga razbije. Ti koji su želeli da ga razbiju doživeli su veliki poraz na izborima - izjavio je Tamaš Korhec, budući predsednik Nacionalnog saveta Mađara, i dodao da pod razbijačima pre svega misli „na Demokratsku stranku koja je aktivno i s ogromnim sredstvima ušla u ove izbore da bi pobedila, ali i na male mađarske stranke koje se zbog sujete sada bore sa izbornim pragom“.
Nakon izborne pobede Mađarske sloge, koja je osvojila 76 odsto glasova, u vladajućoj koaliciji okupljenoj oko DS moraće ozbiljno da razmisle koja je politička opcija najuticajnija kod vojvođanskih Mađara i radikalno promene svoj odnos prema SVM s kojim u poslednje vreme imaju narušen odnos u lokalnim samoupravama na severu Bačke, navode u stranci Ištvana Pastora.
Lider Bošnjačke kulturne zajednice (osvojila 48,67 odsto glasova) muftija Zukorlić juče je, ne skrivajući pobedničko raspoloženje, optužio „režim u Beogradu“, „režimske medije“, Tadića i „njegove ministre Ugljanina i Ljajića“, Centralnu izbornu komisiju i policiju „koja je sa hiljadu i po žandara u nedelju okupirala Novi Pazar“ da su pokušali da ga osujete u pobedi.
„Na primedbu „Blica“ da je osvojio manje nego što je obećao, Zukorlić kaže da dvotrećinska većina osvojena u Sjenici, Novoj Varoši i Priboju, gde smo imali mešovite biračke odbore, pokazuje da bi smo svuda osvojili dve trećine da nije bilo brisanja ljudi sa biračkog spiska“.
- Pozvao sam predstavnike Bošnjačke liste Sulejmana Ugljanina i pojedince sa liste Bošnjački preporod da nam se pridruže i videćemo kako će odgovoriti.
Spremni smo na saradnju, ali nema ustupaka oko programskih ciljeva. Pokazali smo da nisu u pravu oni koji su očekivali incidente i destabilizaciju prilika i Beogradu dostavljali lažnu sliku o Bošnjacima. Posle ovih izbora neće imati pravo da se prema Sandžaku tako ponašaju. Ovo je pobeda nad žandarmerijom, Tadićem, režimskim medijima, celim sistemom - kaže za „Blic“ Zukorlić, čiju je pobedu podržao, predsednik LDP Čedomir Jovanović.
Lider SDP i ministar za rad i socijalnu politiku Rasim Ljajić, međutim, upozorava da je pogrešno Zukorlićevu listu proglašavati pobedničkom jer neće moći samostalno da formira Bošnjački nacionalni savet.
- Niko ne može da bude zadovoljan, a naročito ne Zukorlić koji je izbore pretvorio u referendum za jednu ili drugu islamsku zajednicu. Uprkos radikalnoj Zilkićevoj retorici, ne očekujem destabilizaciju prilika u Sandžaku jer će uskoro ljudima postati jasno da su izmanipulisani i da su izbori vođeni za zaštitu kulturnog identiteta. Mogućnost manipulacije će se sada smanjiti - kaže Ljajić za „Blic“ i naglašava da rezultati izbora ne pokazuju političko raspoloženje zato što ni on, ali ni Ugljanin nisu učestvovali u kampanji.

Izvor:Blic

Muftija:,,Sandžak znaci bajrak i sve dok ima ruke koja cestito,ponosno i visoko drži bajrak onda bajrak neće pasti i nestati``

diferent

Početnik

(10)

• Poruku poslati

216

Utorak, 08. Juni 2010

Citirano

Blic...
M.Zukorlic: - Pozvao sam predstavnike Bošnjačke liste Sulejmana Ugljanina i pojedince sa liste Bošnjački preporod da nam se pridruže i videćemo kako će odgovoriti.

Ovo je zaista vrhunac, zašto poziva u koaliciju one protiv kojih se svim sredstvima borio?

Jel pobedio il nije!?
Pa što ne formira sam vlast? :klanja:

Biće da je narod rekao svoje, i čija je pobeda Pirova i koga više većinski ne može da gleda da mu se dernja u lice.

Citirano

Ovo je pobeda nad žandarmerijom, Tadićem, režimskim medijima, celim sistemom - kaže za „Blic“ Zukorlić

C c c c c, nije bilo poznato, bar meni, da se pored tri liste na izbornom listiću za Bošnjački nacionalni savet nalaze i neke skrivene liste, misteriozni tipovi ili pak predstavnici žyndarmerije. Nego, onaj ko priziva žandarmeriju i ko se služi govorom mržnje, ih vidi i tamo gde ih nema (a na izbornom listiću ih nije bilo, možda su bili na nekim mestima gde bi po opisu posla kojim se bave mogli sprečiti probleme i sukobe koji bi nastali kao posledica pozivanja na elektricitet i obračun sa svim i svakim...).

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

217

Utorak, 08. Juni 2010

@ diferent

Malo sabura do 9.juna bice ti mnogo jasnije.
Usput, za koga si glasao?

• Poruku poslati

218

Utorak, 08. Juni 2010

http://en.tackfilm.se/?id=1275868894039RA80

8)

Muftija Islamske zajednice Srbije Muhamed Jusufspahić izjavio je juče da su rezultati izbora za savet nacionalnih zajednica pokazali da glavni muftija IZ u Srbiji Muamer Zukorlić „nema podršku većine Bošnjaka“ i pozvao Zukorlića da se povuče. - Manipulisao je verom u političke svrhe, politikom u verske svrhe, Univerzitetom, Islamskim fakultetom, medresom, hodžama i veroučiteljima, političarima i političkim strankama, Čedom i LDP-om predvođenim, pazarskim i sandžačkim medijima koje je kontrolisao, ratom i mirom, opet nije uspeo. Govorio je da ima podršku 80 odsto muslimana u Srbiji, a nema podršku ni trećine Bošnjaka Srbije. Obećao je ostavku ako ne osvoji Bošnjačko veće. Vreme je da se povuče, da mir zavlada - poručio je muftija Jusufspahić u izjavi dostavljenoj medijima.

O, čoveče, savi se o svom haku, vidiš li u kakvom je stanju džamija u kojoj si ti imam? Sredi ispred svoje kuće, pa onda traži nešto od nekog. I kakav si ti faktor uopšte? Koliko ljudi stoji iza tebe?

I kad će da shvate svi ti koji pominju sličnu priču da se muftija i reis biraju na osnovu statuta Islamske zajednice, na jasno i precizno definisan način, i ne smenjuje ih narod po kafečajnicama, a još manje je moguće da neko postane reis u nekom restoranu...

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

219

Utorak, 08. Juni 2010

Koji bese ovo Jusufspahic?Jel ovo onaj velikomucenik srpski?

rootXTX

Učenik

(10)

• »rootXTX« je muško

Datum registracije: 24.10.2007

• Poruku poslati

220

Utorak, 08. Juni 2010

E ljudi, najchudnije mi je, kad kazhu SULJOvci, da je Muftija Muamer ef. Zukorlich, izgubio. :)
A josh strashnije(smijeshnije) od toga je, kad kazhu da treba da se povuche s' Muftiluka, jer ga ne podrzhava narod. :)

E moji suljovci, vi ka gubili, k'o pobjedjivali isti ste. :)
Al' dobro, treba ih razumjet, izgubili su na politichkim a sad i na boshnjachkim izborima, shto dokazuje da polako vehnu.. :)

Ajd' hairili vam put, ne ponovili se vishe nikad da budete na mjestima gdje se vi pitate... !

Zbogom.

A bracho i sestre, nek nam je hairili pobjeda, molim Uzvishenog Allaha, da nam bude bolje, da se promenimo onako kako bi Allah s.v.t.a., bio zadovoljan, Amin!

Elhamdullillah, meraka!

Social bookmarks