Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

eki

Učenik

(10)

Datum registracije: 22.04.2009

• Poruku poslati

221

Utorak, 08. Juni 2010

Pridruzio bih se čestitkama brace u vezi bosnjacke pobede na minulim izborima.Što se tiče tog jednog mandata,naš Muftija Zukorlić je pametan čovek i to mu neće prestavljati problem da preuzme vlast u BNS.Ja ne bih pozvao sve iz bošnjačkog preporoda da zajedno sa bošnjačkom kulturnom zajednicom konstituišu BNS,već jedan deo ljudi iz BP koji su se pokazali kao istaknuti bošnjački intelektualci.

Datum registracije: 25.05.2009

• Poruku poslati

222

Utorak, 08. Juni 2010

Priča po kuloarima

Nezvanično, medju podanicima SDA se može čuti da pokušavaju sastaviti listu uslova (ucena) za muftiju Zukorlića, a tek po ispunjenju tih uslova bi Bošnjački nacionalni savjet bio pod kontrolom BKZ-a. Dakle, oni iz SDA za sada razmišljaju o tome:

- da Zukorlic podnese ostavku sa mjesta muftije IZ zbog izborne volje naroda na "referendumu", kao i medjusobne nepomirljivosti pozicija

- da se pristupi procesu objedinjavanja IZ i transparentnim izborima novog rukovodstva zajednice

- da IZ, statutom i deklaracijom ozvanici apsolutnu neutralnost po pitanju politickog organiziranja

- da po ova dva pitanja kao i upravljanjem materijalnim dobrima IZ prihvati asistenciju i arbitrazu turskog rijaseta, (tu moze ucestvovati i BH rijaset)

- da se odmah otvore svi nasilno uzurpirani objekti od opsteg znacaja za nas narod, u prvom redu Altun Alem dzamija...

Neko bi rekao smiješni uslovi, ja kažem podli X(

Hoće da započnu pregovore sa Bošnjačkim preporodom, čak kaže Džudžević da su i započeli. Nije tačno! Rasimova strategija jeste da u narednih nekoliko dana ćuti i da stvari stoje. Na taj način će malo iznervirati muftiju, ali će na kraju ipak pristati za dogovor sa muftijom, jer i on i cela SDP stranka zna da će ukoliko udju u koaliciju sa SDA i Bošnjačkom listom definitivno izgubiti svoje birače i ostati možda i sa manje od ovih sadašnjih 12-15%. Tim potezom će samo dobiti Bošnjačka lista i SDA, a Rasim zna da će polako doći i gradjanski izbori na kojima nema šta da traži, ako se sada ne privoli muftiji. Ne zaboravimo samo da ovih 49% glasova koje je muftija dobio mogu lako da se preslikaju na glasove za Sandžački narodnu partiju i M.Djerleka na nekim narednim izborima u slučaju da SDP ne podrži muftiju i ne naprave koaliciju. VISOKA POLITIKA. Zna sve to Rasim i tako razmišljaju. Zato će zbog svojih simpatizera i glasača, sačekati par dana, dok se stiša sve, zaborave uvrede (istine) od muftije i onda će sa BKZ.

Takodje nezvanično, kada je muftija pomenuo da je otvoren za neke članove sa drugih lista mislio je na Senadu Leković, koja bi bila taj 18.član.

Dosta petljancije :D a ko voli sve ovo... eto adrenalina. Samo u granicama zdravog :D
"Zar od mene tražite da se nekome drugom, osim Allahu, klanjam, o neznalice!?"

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

223

Utorak, 08. Juni 2010

Šaćir Filandra, donedavni predsjednik BZK "Preporod"

Reis Mustafa ef. Cerić programski 2005. pozicionira IZ kao "glavnog stožera našeg duhovnog, nacionalnog, pa i državnog identiteta u Bosni i Hercegovini, Sandžaku, Hrvatskoj, Sloveniji i bošnjačkoj dijaspori". On reuspostavlja dignitet imamske službe i visoko društveno pozicionira ovu instituciju. Međutim, ako je, a jeste, IZ u komunizmu i stvarnosno i simbolički bila stožer muslimanskog duhovnog, tradicijskog i nacionalnog bića, ona u novim političkim prilikama nije bila niti je mogla biti stožerna nacionalna institucija, bez obzira koliko se reis Cerić trudio da je takvom predstavi i da to od nje učini. Tu ulogu kod Bošnjaka već je bila preuzela država. Time je funkcija IZ i kao nacionalno-političke institucije Bošnjaka, pored toga što je temeljno duhovna, definitivno prenijeta na nacionalne i političke institucije bosanskohercegovačke države i bošnjačke nacije. Sada insistirati na staroj funkciji u izmijenjenim okolnostima IZ nužno dovodi u koliziju s političkim strankama i političkim institucijama. Izlaz je u unutrašnjoj reformi ove institucije, u njenoj većoj okrenutosti vjerskim temama i problemima. Današnji bošnjački čovjek isto tako treba metafizičku utjehu, nadu, obnovljeni moral, vjersku poduku i znanje. I on se suočava s alkoholizmom, stresom, samoubojstvima, drogom, prostitucijom, kriminalom, korupcijom i zagađenjem okoline i on hoće da se za pomoć obraća svojoj duhovnoj zajednici. Jednom riječju, IZ više kao moralna, a manje kao nacionalna institucija, s više okrenutosti metafizičkom, a manje fizičkom, ili s njihovim uravnoteženjem u svakodnevnom životu muslimana i njihovim ljudskim potrebama.

Magazin Dani, 04.06.2010
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Datum registracije: 04.05.2010

• Poruku poslati

224

Utorak, 08. Juni 2010

BKZ IMA NEZVANICNO VECINU U BNVS CELA CARSIJA VEC O TOME BRUJI!!! JEDAN CLAN BOSNJACKOG PREPORODA KOJI JE INACE I BLIZAK MUFTIJI PO SVIM OSNOVAMA PODRZAO ILI PRESAO U BKZ NEZNAM TACNO!!!

IZVOR: KANCELARIJA BKZ-A
Muftija:,,Sandžak znaci bajrak i sve dok ima ruke koja cestito,ponosno i visoko drži bajrak onda bajrak neće pasti i nestati``

• Poruku poslati

225

Utorak, 08. Juni 2010

MashaAllah (o) (o) (o)

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• »golubardzija« je muško

Datum registracije: 28.07.2009

• Poruku poslati

226

Utorak, 08. Juni 2010

Citirano

Orginalno od ed
Reis Mustafa ef. Cerić programski 2005. pozicionira IZ kao "glavnog stožera našeg duhovnog, nacionalnog, pa i državnog identiteta u Bosni i Hercegovini, Sandžaku, Hrvatskoj, Sloveniji i bošnjačkoj dijaspori". On reuspostavlja dignitet imamske službe i visoko društveno pozicionira ovu instituciju. Međutim, ako je, a jeste, IZ u komunizmu i stvarnosno i simbolički bila stožer muslimanskog duhovnog, tradicijskog i nacionalnog bića, ona u novim političkim prilikama nije bila niti je mogla biti stožerna nacionalna institucija, bez obzira koliko se reis Cerić trudio da je takvom predstavi i da to od nje učini. Tu ulogu kod Bošnjaka već je bila preuzela država. Time je funkcija IZ i kao nacionalno-političke institucije Bošnjaka, pored toga što je temeljno duhovna, definitivno prenijeta na nacionalne i političke institucije bosanskohercegovačke države i bošnjačke nacije. Sada insistirati na staroj funkciji u izmijenjenim okolnostima IZ nužno dovodi u koliziju s političkim strankama i političkim institucijama. Izlaz je u unutrašnjoj reformi ove institucije, u njenoj većoj okrenutosti vjerskim temama i problemima. Današnji bošnjački čovjek isto tako treba metafizičku utjehu, nadu, obnovljeni moral, vjersku poduku i znanje. I on se suočava s alkoholizmom, stresom, samoubojstvima, drogom, prostitucijom, kriminalom, korupcijom i zagađenjem okoline i on hoće da se za pomoć obraća svojoj duhovnoj zajednici. Jednom riječju, IZ više kao moralna, a manje kao nacionalna institucija, s više okrenutosti metafizičkom, a manje fizičkom, ili s njihovim uravnoteženjem u svakodnevnom životu muslimana i njihovim ljudskim potrebama.

Magazin Dani, 04.06.2010

Ne znam sta da kazem na ovaj tekst, (zbog mucnine u stomaku).Dr.Mustafa Ceric je covjek koji se svojim djelima dokazao od glavnog imama zagrebacke dzamije do profesora na Americkom koledzu u Cikagu preko clanstva u stalnome vijecu Islamske Sure.Evo nekih njegovih vjersko-drustvenih aktivnosti:

1991-1993 Profesor na Institutu za islamsku misao i civilizaciju u Kuala Lumpuru, Malezija;

1993. Izabran za naibu reisa u ratnom Sarajevu;

1995. Objavio knjigu na engleskom Roots of Synthetic Theology in Islam u Kuala Lumpuru

1996. Primio Menšuru za vršenje dužnosti reiu-l-uleme;

1997. Dobitnik odlikovanja najvišeg ranga od egipatskog predsjednika Husni Mubaraka za doprinos u širenju islamske misli unutar i izvan svoje zemlje;

1997. Osnivač i punopravni člana Evropskog vijeća za fetve na čijem čelu je šejh Kardavi;

1997. Osnivač i član Međureligijkog vijeća Bosne i Hercegovine;

1998. Izabran za reisu-l-ulema Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini;

2000. Izabran za redovnog člana Fikhske akademije za fetve pri Rabiti (Svjetska muslimanska liga) u Meki;

2001 Jedan od osnivača i punopravni član Fondacoje za mezarje i memorijalni centar u Potočarima;

2001. Jedan od osnivača Islamskog evropsko vijeće sa sjedištem u Parizu;

2002. Sudionik konferencije Evro-atlantskog partnerskog vijeća i održao predavanje o temi: Islam protiv terorizma;

2002. Objavio knjigu Vjera, narod i domovina u Sarajevu;

2003. Dobitnik UNESCO-ve nagrada za mir Felix Houphouet Boigny za poseban doprinos međureligijskom dijalogu, toleranciji i miru u svijetu;

2003. Sudionik na OSCE-ovoj konferencija u Beču sa predavanjem o temi: Rasizam, ksenofobija i diskriminacija;

2004. Dopisni član Kraljevske akademije Muesset Al Bejt u Ammanu;

2004. Dobitnik Sir Sternbergove nagrade koju dodjeljuje Međureligijsko vijeće Kršćana i Jevreja za doprinos međuvjerskom razumjevanju;

2004. Član Svjetskog vijeća za islamsko misionarsvo, Libija;

2005. Dobitnik nagrade Gazi Husrevbeg;

2001-2005 Sudionik na Svjetskom ekonomkom forumu u Davosu i član Grupe 100 za odnose između islama i Zapada;

2005 Ponovo izabran za reisu-l-ulemu

Svijet ga priznaje a nadje se Bosnjak koji ce da ospori njegov autoritet.
Uvijek govorite istinu jer samo istinu mozete ponoviti dvaput.

wow

Učenik

(49)

• »wow« je muško

Datum registracije: 14.10.2009

• Poruku poslati

227

Utorak, 08. Juni 2010

Citirano

Orginalno od ed Magazin Dani, 04.06.2010

Jel ovo onaj anti-islamski casopis?

Realni

Početnik

(10)

• »Realni« je muško

Datum registracije: 02.06.2010

• Poruku poslati

228

Utorak, 08. Juni 2010

Suljo-Novi Pazar-Izbori

Moja je procjena da SDA i Sulejman Ugljanin više nikada neće pobjediti na bilo kojim izborima u Novom Pazaru, a ni u ostalim sandžačkim i opštinama, mimo Tutina, a i tu je kako vidimo izgubio značajan dio biračkog tijela.
Muftija Zukorlić će ubuduće biti veoma jak faktor kako politički tako i vjerski naravno!

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

229

Utorak, 08. Juni 2010

Citirano

Orginalno od golubardzija
Svijet ga priznaje a nadje se Bosnjak koji ce da ospori njegov autoritet.

Citirano

Orginalno od wow
Jel ovo onaj anti-islamski casopis?

Haj sto ste ljuti, ko da ste iz ljutog Sandjaka :)

Za Dane ne znam, nisam ih nikada analizirao ali znam da je prof. dr. Sacir Filandra jedan vrstan bh-intelektualac. On se ne bavi licnoscu reisa Mustafe ef. Cerica vec analizira savremene odnose u nasem drustvu. Inace, profesor FIlandra je bio do nedavno predsjednik BZK Preporod. Nesto vise informacija na linku.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

230

Utorak, 08. Juni 2010

Sanjine sda od svog nastanka nikad manje biraca nije imala.Znaci sa svakim izborima polako je gubila svoje clanstvo da bi joj 1990. stadion bio tijesan, vec 2010 stadoste svi u sokak.Naravno vi iz svih izbornih bitki izlazite kao pobjednici.Medjutim istina je da polako venete i ako ne promijenite nesto od politickog kursa, ostacete kao jedan ruzan period u historiji Sandzackih Bosnjaka.Ne mozete vise ovom narodu da pricate hoce cetnici da kolju mi smo tu da vas spasimo, ovaj grad ima dva univerziteta svake godine izlaze kadrovi sa fakultetskim diplomama kod kojih ne prolazi 20.godina iste fore i fazoni.Nas ste obmanjivali sa raznoraznim industrijskim zonama po Pesteri, zaobilaznicama oko Pazara, Suljovim vezama po Turskoj), njih sigurno necete.Sto pre shvatite da stranke postoje zbog naroda a ne narod zbog stranke i budete se tako ponasali i vodili racuna vise o narodu a, manje o svojim beogradskim pozicijama i foteljama bice bolje i za nas a i vas.Ne mislim tu samo na Sulja koji se stavio u ulogu smecara i ciscenja Beograda, vec i na Rasima koji niti jednom nije obisao silne strajkace i sirotinju po Pazaru.

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

Datum registracije: 14.05.2009

• Poruku poslati

231

Srijeda, 09. Juni 2010

Citirano

Orginalno od golubardzija
Sanjine sda od svog nastanka nikad manje biraca nije imala.Znaci sa svakim izborima polako je gubila svoje clanstvo da bi joj 1990. stadion bio tijesan, vec 2010 stadoste svi u sokak.Naravno vi iz svih izbornih bitki izlazite kao pobjednici.Medjutim istina je da polako venete i ako ne promijenite nesto od politickog kursa, ostacete kao jedan ruzan period u historiji Sandzackih Bosnjaka.Ne mozete vise ovom narodu da pricate hoce cetnici da kolju mi smo tu da vas spasimo, ovaj grad ima dva univerziteta svake godine izlaze kadrovi sa fakultetskim diplomama kod kojih ne prolazi 20.godina iste fore i fazoni.Nas ste obmanjivali sa raznoraznim industrijskim zonama po Pesteri, zaobilaznicama oko Pazara, Suljovim vezama po Turskoj), njih sigurno necete.Sto pre shvatite da stranke postoje zbog naroda a ne narod zbog stranke i budete se tako ponasali i vodili racuna vise o narodu a, manje o svojim beogradskim pozicijama i foteljama bice bolje i za nas a i vas.Ne mislim tu samo na Sulja koji se stavio u ulogu smecara i ciscenja Beograda, vec i na Rasima koji niti jednom nije obisao silne strajkace i sirotinju po Pazaru.

Kao prvo moram kritiku da uputim administratoru sto mi brise postove. Niti sam koga uvrijedio niti omalovazio.Samo iznosim argumentovanu istinu, sve same cinjenice. Ne znam zastro Vam to smeta!? Veoma sam cenio ovaj forum upravo zbog tog parlamentarizma, ali ovo....? Izbrisan je moj post, a nije izbrisan odgovor golubardzije!?? Svaki citalac kojiprati ove postove ostace zbunjen, sta li je to Sanjin rekao, zar ne?!

Kao drugo, golubardzija, iz mog posta si shvati da sam SDA-ovac, moja greska,nisam pojasnio.Nekad sam bio, tih 90. tih, uostalom kao i svi mi, poodavno to nisam. I veruj mi da sam vise muamerovac nego iciji, ali me boli sve ovo. Muamer je igrac kakav se radja jednom u 100 godina, ali ne ovaj Muamer sada, vec onaj Muamert od '93. pa do 2000. godine.

Citirano

Ne mozete vise ovom narodu da pricate hoce cetnici da kolju mi smo tu da vas spasimo

Jesi li svestan sta si napisao?! Poslusaj retoriku i ponasenje Mufije. Upravo on o ovome sada govori i upravo se ona sada ponasa kao Suljo '90.tih. On je danas taj koji nas spasava cetnioka, zandarmerije, Tadica, srpskih ministara...., Zar ne?

Sto se Turske tice, sto se ne zapitamo zasto je Turska odbacila Muftiju kao faktora u Sandzaku, a nekada je imao autoritet i postovanje turske vlade!!?

Allahami cu ti se Nihade naljutit ako mi izbrises i ovaj post :( .
Jedne prilike pitali Poslanika s.a.w.s:
"Može li vjernik biti kukavica? - Da! – odgovori Poslanik s.a.w.s.
- Može li vjernik biti škrtica? - Može! - odgovori Poslanik s.a.w.s
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

232

Srijeda, 09. Juni 2010

Nisi sda-ovac, ne podrzavas Muftiju koga i cije ideje ppodrzavas nije mi ja jasno?
Svjestan sam ja sta sam napisao, a pitam se da li si ti svjestan sta sam pisanjem hteo da kazem?Suljo je zbog te recenice , (ja vas spasavam od cetnika) bjezao za Tursku dok je Muftija cijelo vrijeme ostao sa svojim narodom u tome je razlika.I, jos jedna stvar kad vec pominjes zandarmeriju ko dovede 1.000 zandara u Tutin kad je dolazio reis Ceric i ko nas u Pazaru casti sa 1.500 zandara kad je pobjedio BKZ.Na koga ih poslase Kurto i Murto?Na svoj narod naravno a sta smo to mi dosad dobili od njih osim mrtvih, ranjenih, zapaljenih kola, bacanja bombi itd.
Ne znam otkuda ti podatak da Muftiju nece Turska za sagovornika.Pouzdano znam da su prije skoro dva mjeseca bili tri dana u Tursku, primljeni i u vladi Turske i u parlamentu (skoro je Mesihat posjetila delegacija Turskog parlamenta) i pola dana su ostali sa Reisom i zamjenikom Reisa Turske.Pazi, cak i da je istina ono sto ti tvrdis poslije ovih Bosnjackih izbora gdje je Muftija pobjedio morace sa njim svi da pricaju.

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

• Poruku poslati

233

Srijeda, 09. Juni 2010

Министарство за људска и мањинска права Владе Републике Србије организоваће свечано проглашење званичних резултата избора за националне савете националних мањина и конференцију за новинаре у среду, 9. јуна, у 14 часова, у Палати Србија, у сали Београд.

Prenijeto sa www.ljudskaprava.gov.rs
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

234

Srijeda, 09. Juni 2010

Pobedili smo Sulju, Rasima, Tadića i BIA!

„Nismo mi pobedili samo Ugljanina i Ljajića, već i Tadića, Žandarmeriju i BIA!“, izjavio je za „Alo!“ muftija Muamer Zukorlić, nosilac liste Bošnjačke kulturne zajednice, posle ubedljive pobede na izborima za nacionalne savete.

- Na skupu na kojem ste proglasili pobedu izjavili ste da je „teritorija koja se zove ‚Bošnjačko nacionalno veće‘ slobodna i više nikada neće biti porobljena“. Šta ste time mislili?
- To je samo konstatacija da smo ispunili obećanje koje smo dali biračima da će naša pobeda značiti ostvarenje pune slobode za Bošnjake u Srbiji. Svaku drugu konotaciju vide isključivo Ugljanin i Ljajić, kao i njihovi partneri iz Beograda, koji su brutalno kršili Zakon o izbornoj proceduri, kao i izbornu ćutnju, sve sa ciljem da ugroze našu pobedu, a što im nije pošlo za rukom.
- Kakvih je kršenja izborne procedure i ćutnje bilo?

- Pre svega, više od 10.000 ljudi je izbačeno sa biračkih spiskova i to su učinile lokalne uprave u saradnji sa Ministarstvom za ljudska i manjinska prava. Jedina smo lista koja nije imala svoje predstavnike u stalnom sastavu biračkih odbora, a na žalbu koju smo podneli Upravnom sudu doneto je rešenje u 2 sata posle ponoći u predizbornoj noći, sa obrazloženjem da žalba nije osnovana zato što istu nije potpisao predsednik BKZ-a, već nosilac liste. Rešenja o proširenom sastavu biračkih odbora dostavljena su u ranim jutarnjim satima putem interneta. Vrhunac zloupotrebe je kršenje predizborne ćutnje od strane pojedinih medija, kao i predsednika Borisa Tadića, koji je u predizbornoj ćutnji primio plaketu za navodni „doprinos afirmaciji bošnjačkih prava“ od BNV-a Sulejmana Ugljanina, kome je istekao mandat pre dve i po godine.
- Pominjali ste i pritiske u vidu velikih snaga Žandarmerije?
- U popodnevnim satima na dan izbora, u Novi Pazar je upućeno više od 1.500 pripadnika Žandarmerije, što je imalo dodatni efekat pritiska na birače. Nismo mi pobedili samo Ugljanina i Ljajića, već i Tadića i Žandarmeriju i BIA!
- Koji su sledeći potezi BKZ-a posle pobede?
- Nastojaćemo da formiramo većinu u Bošnjačkom nacionalnom veću kako bismo mogli da izaberemo predsednika, izvršni odbor i ustanovimo druga tela tog veća. Svakako je za nas ova pobeda, pored dominantnog uticaja u Veću, bitna za celokupni društveni proces, čiji je cilj ostvarenje punih prava Bošnjaka i ravnopravan status sa drugim narodima u Republici Srbiji.

Srećan i Čeda

Predsednik LDP-a Čedomir Jovanović izjavio je da je pobeda Bošnjačke kulturne zajednice na izborima za Nacionalni savet Bošnjaka „velika satisfakcija“ za njegovu stranku i zahvalio članovima i glasačima koji su glasali za tu listu. Jovanović je dodao da je „ubedljiva pobeda“ liste BKZ-a i velika pobeda ideje da država mora da traži partnere među najjačim manjinskim organizacijama, „umesto što arbitrira i deli po političkom ključu njihove pripadnike“.

Izvor
http://www.alo.rs/politika/27945/Pobedil…ma_Tadica_i_BIA

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

• Poruku poslati

235

Srijeda, 09. Juni 2010

Citirano

Srećan i Čeda

Blago nama kad nam je Ceda srecan! Zaista je u svemu ovome to najbitnije. o|

• »DOM-ZDRAVLJA« je muško

Datum registracije: 30.11.2004

• Poruku poslati

236

Srijeda, 09. Juni 2010

Bošnjaci su na izborima za Nacionalni savet pokazali pre svega dostojanstvo, i to me prvo jako raduje, a onda i izborni rezultat. Kampanja za ove izbore bila je fer i poštena, bez obzira kako o tome pričaju ljudi iz Bošnjačkog preporoda i Bošnjačke liste. Preporod se jeste "preporodio" sa stvarnim brojem glasova koje SDP i SZS imaju, recimo u Novom Pazaru. Bošnjačka kulturna zajednica je pokazala svoju jačinu, mogu sada svi da pričaju šta hoće, te muftija bio ovakav, onakav, radikalan, ekstremista, mafijaš, bruka i sramota, ima ili nema podršku, ali on je dobio 49% glasova na ovim izborima. Ja sam svestan da je to dobio zahvaljujući brojonoj podršcioju je dobio od političkih stranaka, organizacija, grupe građana. Sve tri liste imale su takvu strategiju, sve su bile podržane od nekog. Mada videćemo šta će biti u narednom periodu, logično je da će savet formirati BKZ sa Preporođenim preporodom. Uostalom sve je bilo demokratski, putem izbora, tako da, isti se na nekim sledećim izborima mogu skloniti, neće se usedeti kao pojedini!

wow

Učenik

(49)

• »wow« je muško

Datum registracije: 14.10.2009

• Poruku poslati

237

Srijeda, 09. Juni 2010

Reisulema dr. Mustafa ef. Cerić čestitao je pobjedu muftiji Muamer ef. Zukorliću i bošnjačkom narodu na izborima za Nacionalni savjet Bošnjaka. U telegramu čestitci se kaže:

Muftiji Muameru ef. Zukorliću i bošnjačkom narodu u Srbiji od srca čestitam pobjedu na izborima za Nacionalno vijeće i molim dragog Allaha dž.š. da u pobjedi budete radost i ponos Bošnjacima širom svijeta. Vaš uspjeh je i naš uspjeh. Poštovani Muftija, ponosan sam na tebe, na bošnjački narod u Sandžaku i Srbiji. Do sljedećih naših zajedničkih uspjeha neka Vas čuva dragi Bog na radost i ponos naše djece i naših unuka.

Dr. Mustafa ef. Cerić
Reisulema

link

Datum registracije: 04.05.2010

• Poruku poslati

238

Srijeda, 09. Juni 2010

Ono sto je interesantno u celoj prici je da Muftija nikada nije napadao preporod i njihove ljude,posto neko pokusava namerno to da nametne ovde i na suljove manijacke forume,kako ih je muftija napadao a sad bi mogo da saradjuje sa njima,pa on nikada nije napadao preporod,cak je na zavrsnoj konvenciji BKZ-a rekao da tamo ima dobrih ljudi koji su ucenjeni i kojima je zaprijeceno po raznim osnovama pa su morali tamo da budu.Muftija je napadao SDP i Rasima Ljajica koji su pomagali preporod i ucinili neravnopravnim druge liste time sto opstinskim parama favorizuju samo jednu,a nazivali ga pored svega toga NEZAVISNIM,videcemo sad koliko su nezavisni u pregovorima.A prica Suljovaca je stvarno nepodnosljiva i pocela da mnogo nervira i smrdi pa kako ih bre nije sramota da se javljaju,kako se ne pokriju usima i cute jedno godinu dana posle svega ovoga,pa 10.000 ljudi sto su hteli da glasaju za BKZ izbrisano je iz spiska i opet ih pobedio sa 49%.Sto znaci da je stvarna snaga Muftije i BKZ-a 70%.Zar toliko treba filozofije i neke logike da bi se to shvatilo ljudi,pa dokle vise ovako aman,imateli vi obraza i nekog ponosa??? Nemozete jos samo vi suljovi mozgovi da shvatite sta ste vi u celoj prici i koja je vasa NECASNA uloga u bosnjackom narodu.Pa vidite sta je rezim pokusao da uradi sa madjarima da i njima razbije jedinstvo time sto je forsirao i finansirao svoje liste u vojvodini koje su trebale da rade za rezimske interese ali Pastor ubedljivo pobedio,samo oni imaju Madjarsku iza ledja koja ih je zastitila na neki nacin od vece diskrimanacije i malverzacije a mi Bosnjaci nikog pa to nisu dozvolili u Vojvodini da se oseti kradja ko kod nas u Sandzaku.ZAR NEMOZETE DA SHVATITE DA STE VI IZ SDP I SDA SAMO BEOGRADSKE MARIONETE KOJE IGRAJU ZA NJIHOVE INTERESE PROTIV SVOG NARODA I SVIH BOSNJAKA?? o|
Muftija:,,Sandžak znaci bajrak i sve dok ima ruke koja cestito,ponosno i visoko drži bajrak onda bajrak neće pasti i nestati``

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

239

Srijeda, 09. Juni 2010

nakon ovih izbora nijedna strana ne moze da bude zadovoljna jer su ocekivanja kod svih bila malo veca.

-BKZ na celu sa muamerom zukorlicem koji je nastupio jos i kao muftija je od ocekivanih i najavljivanih 70-80% podrske i pravljenja referendumske atmosfere za i protiv "beogradskih ministara" uzeo je 48-9 %.
-uprkos posedovanju 2 televizije,1 radio stanice,novina,dzamija,funkcije,fakulteta,mnogo novca,onog zvucnika na trgu,cedomira,onog iz sjenice sto kaze dosta je, natego je 49 posto
-o bosnjovanju a sto je pandan srbovanju ne bih trosio rijeci
-to se jako dobro prima kad je narod u krizi,a sandzak jeste u recesiji. to vraca na kratko ponos ,do povratka u realnostl.

-ko organizatoru nema sta da mu se zameri,recimo da je sa jakim resursima uspeo da se plasira visoko..neko ni to ne bi umeo
-ko muftija,porazen je debelo.
u svakoj dzamiji kad pogleda oko sebe,znace da svaki drugi dzematlija nije za njega.
lijepo je sto se to sad zna. nekad se tvrdilo da je podrska minimum 80 posto. nije.
moze da se desi,da upotrebim fudbalsku terminologiju,ko sto je i koriscena (manchester utd) da je pobeda sa 1-0 a trebalo je za prolaz 3-0
moze da se desi i da se potkupi koji fudbaler da da' gol svojem golmanu itd
razne varijante u stilu "cilj ne bira sredstvo" makijaveli je ponosan ,a islam...to je samo povrsnost

-BOSNJACKA LISTA- uspeh je napravila u pazaru jer je bez medijske prisutnosti prakticno uspela da zadrzi donekle svoje odano biracko telo ,i tu razlika nije drasticna
-neuspeh je u drugim gradovima sandzaka,tutin se jos i nesto i moze smatrati zadrzanom pozicijom
-osnovna zamerka na SDA je u tome sto kad je podrzala BL ,trebala je u svojem kapacitetu da "pokaze zube" na onu agresivnu kampanju,a ne da se sklanja ocekujuci da "narod vidi" "narod zna" oseca to narod" itd
ja razumijem zrelu politiku,miroljubivu,sa rezultatima dr Sulejmana Ugljanina- i to je ono sto me odusevi,kad na onu silu uvreda,bljuvotina,palacanja raznih susa koje se do juce nisu videle, otrpi
otrpet ovde na forumu nije lako razne likove ,mogu zamislit kako je kad si na udaru propagandne masinerije
ALI ne kontam ljude koji su u SDA koji ocekuju da ce sve samo da se dogodi,na Ugljaninovo ime.
-nece,za dobijanje izbora potrebne su i ideje mladih ljudi koje ne prolaze uvek u samoj stranci,potrebno je da se izadje iz defanzive i deluje aktivno itd itd

-Bosnjacki preporod-BP -za njih kazu da su najveci gubitnici. da se prelilo glasacko telo SDP-a na BKZ,da su sami vodili kampanju sa mlakom podrskom Rasima Ljajica
-sve ovo je pomalo tacno. prosto, izasli su na neki nacin anonimni ljudi koji pritom nemaju podrsku iz svih kapaciteta koje vladajuca stranka u gradu moze da im pruzi i prosli su kako su prosli. imaju JAK KOALICIONI POTENCIJAL i mogucnost da se i DOBRO PRODAJU mada ne znam koliko je to moguce,kako je reseno pitanje mandata itd
-

-i kao sto sam napisao pre ovih izbora za BNS ,zivot ide dalje
ono sto je najbitnije je da se odrzi politicka stabilnost,koja garantuje neka ulaganja u nas region i pokusaj da se ekonomsko pitanje u sandaku resi na najbolji nacin. (ovo se odnosi i nA ove 3 liste koje ce morati da pocnu da komuniciraju)
obrnuto -vodi u krizu nesagledivih razmera

ovo je moje vidjenje ,kraca analiza ,laicki pogled i bez namere da nesto sad i pisem ne znam kakav post
-zamolio bih par ljudi sa ovog foruma da ako ce da se prepiru na nesto napisano to ucine artikulisano i argumentovano al bolje bi bilo nikako.
hvala
:)
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

• Poruku poslati

240

Srijeda, 09. Juni 2010

Civilizovana, artikulisana i argumentovana reakcija na tvoj laički pos

:D

Social bookmarks