Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• »golubardzija« je muško

Datum registracije: 28.07.2009

• Poruku poslati

21

Subota, 01. Maj 2010

Posto administrator napisa da komentari nisu pozeljni ali nisu ni zabranjeni nisam hteo da obrazlazem svoju odluku da dam glas BKZ-u vec sam samo napisao BKZ i nista vise.Medjutim citajuci postove @efa i Mrdaywalkera a sve pod utiskom intervjua koji je Muftija dao tv Jedinstvu ne mogu a da ne napisem par rijeci.Ne pada mi na pamet da ubjedjujem nikog da je bolja moja opcija od tvoje jer bi to isto bilo kao kad te neko ubjedjuje da je njegova prsuta bolja od tvoje ali neka se bilo ko od ove druge dvije liste (sda i sdp) obrati predstavnicima srpske vlade kao sto to uradi Muftija i za to ponudi dokaze.Ja licno ne smatram da je on Melek ima i on dosta stvari da promijeni kod sebe ali mi je dosta vise ovih nasih beskicmenjaka ministara koji od Bosnjastva i Islama imaju samo ime i prezime dosta mi je da raznorazni Ilici, Kostunice,Dinkici i Djelici dodju ovde ispricaju nam sarene laze ko da smo mi neadretalci hocu da imamo ljude sa nacionalnom svijescu i sa jasnim ciljem koji treba ostvariti a mislim da su ljudi iz BKZ a pravi ljudi za to.
Uvijek govorite istinu jer samo istinu mozete ponoviti dvaput.

wow

Učenik

(49)

• »wow« je muško

Datum registracije: 14.10.2009

• Poruku poslati

22

Nedjelja, 02. Maj 2010

Citirano

Orginalno od @ef
... MLOOGO TEKSTA ... pa tako na ovim izborima neću uzeti učešće.

Za nekog ko nece da glasa previse galamis. Jel ti to pokreces kampanju bojkota ovih izbora ili pokusavas sebe da opravdas? Nemo bate glasat i nemoras nista objasnjavat.

Moj glas ide za BKZ. Samo zbog muftije. BNV je predugo u Suljovim rukama i svi smo svjedoci njihovog nerada. Rasim Ljajic je ekstra politicar i nista vise. Njemu van politike nebih dao ni dvije ovce da cuva. Da ne pricamo o tome koliko je on vjeran nacionalnim i vjerskim interesima svojeg naroda :rolleyes:

Za dzabu je ljudi, koliko god da hajete ili ne hajete, koliko god da mirisete ili ne mirisete muftiju, pored ovih futova iz bosnjackog politickog korpusa on je jedini koji nije savio kicmu Beogradu.

Optimus

Zlatna sredina

(10)

• »Optimus« je muško

Datum registracije: 17.04.2007

• Poruku poslati

23

Nedjelja, 02. Maj 2010

Koliko god da u ovoj temi nije poželjno komentarisanje, mislim da je prava stvar da se ipak čujemo i po ovom pitanju.

Uvek sam mrzeo nacionalizam, ne samo zato što je to najčešće bio srpski zaštitni znak, već zato što tu pojavu mrzim iz principa. Pogotovo mi je bilo odvratno kad nacionalizam napreduje u šovinizam pa onda u fašizam.

Ono što je specifično je da su, od 90-ih pa na ovamo, sandžački Bošnjaci uvek bili vođeni idejama nacionalizma, što je po meni u početku bilo opravdano i neprekidno im (nam) je nametan "kompleks" žrtve. Niko od naših vođa ne apeluje na razum i na razmišljanje već na emocije naroda.

Mislim da je vreme da neko počne ovaj narod da smatra zrelim i da mu ponudi savremene ideje a ne da mu priča o "savijanju kičme", "poturanju leđa" i sličnim nac-soc parolama......

E sad samo da se vratim na temu..... ja ću, inshallaah, da glasam za listu "Preporod" zato što mislim da je u ovom trenutku to najpametniji izbor, a daleko od toga da je najbolji.

Nemoj ništa silom, uzmi veći čekić!

akovali

Početnik

(10)

• »akovali« je muško

Datum registracije: 10.10.2007

• Poruku poslati

24

Nedjelja, 02. Maj 2010

Citirano

Orginalno od @ef
Njegova javna filozofija je da ako nešto ne funkcioniše pod njegovim patronatom, onda je to sigurno loše za Bošnjake. Ovaj koncept je prvi lanisarao Suljo, a Zukorlić ga je prihvatio i sada ga sprovodi agresivnije nego njegov učitelj.

Mislim da je formulacija koju je postavio @ef dobra ali nije dobro ne izaci na izbore. Trebaju se procitati imena kandidata i na osnovu toga donijeti zakljucak. Ne vjerujem da ce Zukorlic uopste uci u prostorije BNS i sjesti u klupe zajedno sa preostalih 34 delegata jer on ne moze da izdrzi da negdje sjedi a da nije glavni. Zato ponavljam pročitajte imena kandidata (BKZ čitati bez No. 1) i na osnovu toga donesite zaključak.

Selam

IZUS

Početnik

(10)

• »IZUS« je muško

Datum registracije: 28.02.2010

• Poruku poslati

25

Nedjelja, 02. Maj 2010

BKZ Nema dileme.
Naravno jedan od najvaznijih rezultata predstojecih izbora je odnos medju bosnjackim prvacima. To je prica o legitimitetu i njegovoj upotrebi i zloupotrebi. Nakon ovih izbora mora biti jasija ili potpuno jasna prica o bosnjackom Laznom caru Scjepanu malom.

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

Datum registracije: 14.05.2009

• Poruku poslati

26

Ponedjeljak, 03. Maj 2010

Citirano

zukorlic je barem muski izasao na crtu i zato mu treba dati podrsku.

Iz dva razloga necu glasati za BKZ.
Prvo: Kada su lokalni politicari pozvali Muftiju, posle njegovih politickih izjava i mijesanja u politiku, da stane na crtu i otvoreno se bavi politikom, tada je Muftija rekao da ne zeli da silazi sa konja na magarca. Ovo sto je sada uradio je takva degradacija ahmedije koju nosi i zvanja Muftije, da time nije na magarcu nego mnogo nize.

Drugo: Svom snagom se "bije u prsa" i napada deklaraciju o Srebrenici, i to mu je glavni argument u njegovoj kampanji, a cenjeni Muftija je 11. Jula 2004. godine bio na inauguraciji predsjedniku R. Srbije Borisu Tadicu u Beogradu, a ne u Potocarina gdje se klanjala prva dzenaza ubijenim Bosnjacima u Srebrenici.
Čudno je da se tada niko od predstavnika IZ BiH, nije oglasio, jer radilo se o nepojmljivom incidentu izazvanom od strane jednog od njihovih vjerskih službenika. Hipotetički, možemo se zapitati: Šta bi bilo da jedan rabin, na dan obilježavanja Holokausta, prisustvuje predsjedničkoj inauguraciji u Njemačkoj? Nezamislivo naravno, isto kao i što je nezamislivo da se predsjednička inauguracija u Njemačkoj održi na dan obilježavanja Holokausta.
Jedne prilike pitali Poslanika s.a.w.s:
"Može li vjernik biti kukavica? - Da! – odgovori Poslanik s.a.w.s.
- Može li vjernik biti škrtica? - Može! - odgovori Poslanik s.a.w.s
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

Kadir1982

Početnik

(10)

• »Kadir1982« je muško

Datum registracije: 29.03.2010

• Poruku poslati

27

Ja cu za bosnjacki preporod. Super su uradili carsiju. Muameru niko ne odgovara i s nikim ne moze da razgovara. Muftija a otvorio umesto islamskog svetovni fakultet. Ovaj mu napravio carsiju onaj ga postavio na to mesto a njemu nijedan ne valja. Jebo cacu svoga. Da Bog da da sad kolko je zahvalan bio da ga toliko narod i podrzi i sve da izgubi i funkcije i sve. Vreme je za Bosnjacki preporod. Svaka im cast za trg. Bravo.
A Muamer umesto da miri on svadja, umesto da razgovara on se dere. Mislim da je zagrizo prevelik zalogaj i da nije on za muftiju. Da bi da mu vidim kraj.
Dolazi vreme mudrosti, vrijeme nauke a Bosnjacki preporod je dokazo da nije bos. Da imaju nauku. Bosnjacka lista zasluzna za izgradnju setalista, Bosnjacki preporod za trg. Samo da se ujedine i da uzmu Muameru sve. Zato sto ne miri. Islam je pre svega mir. I on je trebo da miri postojece lidere, ali je ipak stvorio osnov svetovni za buducue lidere sa univerzitetom.
Ozlojedjen sam na njega, ali i on ima svojih zasluga. Tako da je ovo tesko pitanje, ali nekako ce se do tad vec i resit.

Politika je zanimanje.

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

28

Citirano

Orginalno od Kadir1982
Muftija a otvorio umesto islamskog svetovni fakultet.
. . .
Ozlojedjen sam na njega, ali i on ima svojih zasluga. Tako da je ovo tesko pitanje, ali nekako ce se do tad vec i resit.

Ako ti znaš šta si sve izlupo evo đe sam!
Svetovni UNIVERZITET, ali islamski FAKULTET - i to na SRED centra Pazara!
Pazi, ovo nije raspirivanje rasprave, nego samo pokušavam da skrenem pažnju nekim članovima da se potrude da barem budu pismeni... i kad prođu CENTROM Pazara da pročitaju ono što je VELIKIM slovima napisano na onoj zgradi.
我还记得

Kadir1982

Početnik

(10)

• »Kadir1982« je muško

• Poruku poslati

29

A pristupacnost (dubina) je na niskom nivou i manjka muhabet. Vreme je najbolji pokazatelj. I Rasim i Muamer su puno radili. Stvarno tezak je izbor. Ali i njega cemo Ako Bog da dobro odabrat i sprovest uz Alahovu dz.s. pomoc.

Politika je zanimanje.

leptir

Početnik

(10)

• »leptir« je muško

Datum registracije: 05.09.2006

• Poruku poslati

30

Citirano

Orginalno od Kadir1982
Ja cu za bosnjacki preporod. Super su uradili carsiju.

Kakvu carsiju? "Bosnjacki preporod" nije nikakva gradjevinska firma, koliko ja znam. Oni cak nisu nikada ranije ni postojali kao formalna grupa. Vidim, SDP ih podrzava. Ali, negde sam procitao da niko od njih nije clan SDP-a. Meni to nije ni vazno. Poznajem nekoliko osoba sa tog spiska i imam puno poverenje u njih. To su osobe zavidnog moralnog i intelektualnog profila. Uvek bih glasao za te ljude, bez obzira koja partija da ih podrzi.

Za BKZ ne bih glasao iz istih razloga kao ovaj prethodnik pre mene sto rece. Cak se nadam i prizeljkujem da BKZ dozivi debakl. Ne zato sto ih ne volim vec zato sto mislim da je tako najbolje za sve. Islamska zajednica bi se trebala drzati dalje od direktnog bavljenja politikom. Isuvise je to prljav teren, nece nikome od njih ahmedija ostati neuprljana. Kako to rece jednom Ceda Jovanovic bas u Novom Pazaru: Popovi i hodze u crkve i dzamije, politicari u politiku. Nego izgleda, ni Ceda nije sto je nekad bio.

• »Mrdaywalker« je muško

Datum registracije: 04.04.2010

• Poruku poslati

31

Citirano

Orginalno od Optimus

Uvek sam mrzeo nacionalizam, ne samo zato što je to najčešće bio srpski zaštitni znak, već zato što tu pojavu mrzim iz principa. Pogotovo mi je bilo odvratno kad nacionalizam napreduje u šovinizam pa onda u fašizam.

Ono što je specifično je da su, od 90-ih pa na ovamo, sandžački Bošnjaci uvek bili vođeni idejama nacionalizma, što je po meni u početku bilo opravdano i neprekidno im (nam) je nametan "kompleks" žrtve. Niko od naših vođa ne apeluje na razum i na razmišljanje već na emocije naroda.

Mislim da je vreme da neko počne ovaj narod da smatra zrelim i da mu ponudi savremene ideje a ne da mu priča o "savijanju kičme", "poturanju leđa" i sličnim nac-soc parolama......

E moj care da ti Bog pomogne...
zbog takvih misljenja poput tebe oni Bosanski bosnjaci su platili najveci peh,jer nisu znali ko su covece.
svima je poznato da su cak muslimani u bosni drzali i svinje kuci,jeli svinjetinu i zenili se sa drugom verom,isto je i za bosanke.
Pa kad fino puce rat svi ostali narodi su znali ko su za razliku od nas,pa smo i najgore prosli.
dozvolili smo Srbima i ostalima da nam namecaju svoj identitet kao da mi nemamo nas,ali i neka su kad smo glupi i nezainteresovani.

napomena : ovo ne pricam kao sovinista vec kao realista,svidelo se to nekom ili ne.
ovde smo mi da bi drugi znali ko smo!

rootXTX

Učenik

(10)

• »rootXTX« je muško

Datum registracije: 24.10.2007

• Poruku poslati

32

Pobjediche onaj kome Allah dz.sh odredi da pobjedi.
A shto se tiche ankete, samo nedo Allah dz.sh da ne pobjedi ni Suljo ni Rasim, ko god hoche drugi...

Naravno, BKZ!

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

33

Citirano

Orginalno od wow
Za nekog ko nece da glasa previse galamis. Jel ti to pokreces kampanju bojkota ovih izbora ili pokusavas sebe da opravdas? Nemo bate glasat i nemoras nista objasnjavat.

Ako mi se galami, galami ću ;) A to da li će se tebi, nekom drugom ili trećem svidet moja "galama" me interesuje koliko i izbori za lokalnog vrača u Etiopiji. Pa i manje.

Svoje postupke nema potrebe da opravdavam bilo kome, a naročito ne preko foruma. Što se tiče "pokretanja kampanje bojkota", rekao bih da je ova konstatacija gluplja čak i od predhodne dve, pa je ne bih više ni komentarisao.

Objašnjavaću i pisat ću kad god osetim potrebu za tim. A tebi ako se ne sviđa moje pisanje, ne moraš ga čitat. Bate.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

wow

Učenik

(49)

• »wow« je muško

Datum registracije: 14.10.2009

• Poruku poslati

34

Citirano

Orginalno od leptir
Oni cak nisu nikada ranije ni postojali kao formalna grupa. Vidim, SDP ih podrzava. Ali, negde sam procitao da niko od njih nije clan SDP-a.

Biro ih je Rasim Ljajic licno.

Ko stoji iza liste "Bosnjacki preporod"

Datum registracije: 25.05.2009

• Poruku poslati

35

BKZ-u je ovo prva kampanja za bilo šta i čini mi se da su ubeđeni da oni najbolje znaju kako voditi kampanju. Samo da ne preteraju u tome. Po mom mišljenju, to će biti odlučujuće, da se previše ne zalete...
Moje tipovanje...--> Preporod treći, Bošnjačka lista druga, BKZ prva sa duplo više glasova od drugoplasirane.

Mislim da su rezultati ove ankete realni, za razliku od onih anketa sa "onih tamo" sajtova...
"Zar od mene tražite da se nekome drugom, osim Allahu, klanjam, o neznalice!?"

• »Sultan Bosniack« je muško

Datum registracije: 31.01.2009

• Poruku poslati

36

Utorak, 04. Maj 2010

Al znajte ljudi, kad pobjedi BKZ svi smo mi pobjednici...

A kad pobjedi Lista ili Prporod, onda će da se nastavi gaženje, osvjeta i uništavanje prijethodnika, kako je to bilo u posljednjih 20 god...
Sandžački sajt bez cenzure...

http://sandzakpress.net/

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

37

Utorak, 04. Maj 2010

Jel mogu opet da glasam, mislim da sam pogresio...? :D

Sultan

Učenik

(10)

• »Sultan« je muško

Datum registracije: 29.11.2006

• Poruku poslati

38

Utorak, 04. Maj 2010

Citirano

Orginalno od Sultan Bosniack
Al znajte ljudi, kad pobjedi BKZ svi smo mi pobjednici...

"Mi pobedjujemo svi dobijaju" je koliko se secam bio slogan sulejmana dr. ugljanina a sada nesto slicno govore ovi iz bkz.a.

Ko je ovde orginal a ko kopija?
Neda nana svog Sultana

Kadir1982

Početnik

(10)

• »Kadir1982« je muško

• Poruku poslati

39

Utorak, 04. Maj 2010

Muamer je trebo da pomogne narodu da se odluci izmedju Sulja i Rasima. A on ga zakomplikova pa se i on umesa. Jednostavno ne miri.
Politika je zanimanje.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

40

Utorak, 04. Maj 2010

Sta ima kome da pomaze, kad su oni dogovorili da ubuduce djeluju zajedno a protiv Islamske zajednice i muftije Zukorlica...to svako zna. Nije narodska prica, vec cinjenica koja se zna od ljudi koji su u tim strankama.
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks