Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

leptir

Početnik

(10)

• »leptir« je muško

Datum registracije: 05.09.2006

• Poruku poslati

41

Utorak, 04. Maj 2010

Citirano

Orginalno od WOW
Biro ih je Rasim Ljajic licno.

Ja slucajno znam da ih nije Rasim birao. Ali, evo cak i da jeste, kakve to veze ima. Rekoh, poznajem nekoliko njih sa te liste i to je sasvim dovoljno. To su osobe poznate u gradu koje kod mene kao i kod ogromne vecine novopazaraca uzivaju potpuno poverenje. I kakve sada ima veze ko takve ljude podrzava ili bira. A kada muftija za takve ljude porucuje da su to prodane duse, to u mojim ocima vrednost tih ljudi nikako ne umanjuje. Ja vise verujem mojim ocima nego muftijinim recima. To moze samo kod mene da umanji ugled muftije. Ali nije to ono najgore. Najgore je sto cu izgleda preko ovih politickih izbora da izgubim skroz poverenje u muftiju kao VERSKO lice. A kampanja je tek pocela, ima jos mesec dana. Puno vremena da se jos mnogo toga prljavoga desi.

Citirano

Orginalno od Tutinac
Sta ima kome da pomaze, kad su oni dogovorili da ubuduce djeluju zajedno a protiv Islamske zajednice i muftije Zukorlica...to svako zna. Nije narodska prica, vec cinjenica koja se zna od ljudi koji su u tim strankama.

Da stoji samo protiv muftije Zukorlica pa da jos i poverujem. Ali reci da su se udruzili protiv Islamske zajednice, e imam velikih problema da tu tvrdnju prihvatim kao racionalnu i dobronamernu.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

42

Utorak, 04. Maj 2010

A da li mozes prihvatiti kao racionalnu i dobronamjernu tvrdnju, da je Sulejman Ugljanin formirao novu Islamsku zajednicu jer nije mogao da legalnim i legitimnim putem smijeni muftiju Zukorlica?

Sta je to nego udar na Islamsku zajednicu, to je moralno dno koje covjek sebi moze da dozvoli. Zamisli da je jedan pravoslavac to uradio, kako bi on prosao kod svog naroda.

Dakle, ni ovo sto sam ja naveo nije tesko prihvatiti kao racionalno i dobronamjerno jer je jedan od te dvojice taj udar na IZ vec uradio i samo treba sagledati tu cinjenicu. Ostaje da i ovaj drugi to uskoro ucini.

I jos nesto, mnogo je glupa ta tvrdnja..."znate mi nemamo problem sa Islamskom zajednicom nego sa pojedincima iz nje kao sto je Zukorlic". Hm perfidno... nesto slicno je koristio i Rasim Ljajic u posljednjoj kampanji za izbore 2008. godine kada je govorio da u "SDA ima postenih pojedinaca i mi nemamo problem sa njima nego sa Sulejmanom Ugljaninom".

Ih...ta nemojte kas`ti...
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

Kadir1982

Početnik

(10)

• »Kadir1982« je muško

Datum registracije: 29.03.2010

• Poruku poslati

43

Utorak, 04. Maj 2010

Dobra je ideja primera radi Islamska partija kao sto ima u maleyiji. Ali ko su ti kadri da vode tu partiju. Primera radi staga je skrbavih ljudi po ulicama. To su neka pitanja iz estetike i tih takvih oblasti. I tome slicno.
Politika je zanimanje.

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

44

Utorak, 04. Maj 2010

Citirano

Orginalno od Tutinac

I jos nesto, mnogo je glupa ta tvrdnja..."znate mi nemamo problem sa Islamskom zajednicom nego sa pojedincima iz nje kao sto je Zukorlic". Hm perfidno...

(o) (o)
Respect...
我还记得

leptir

Početnik

(10)

• »leptir« je muško

• Poruku poslati

45

Utorak, 04. Maj 2010

Citirano

Orginalno od Tutinac
Dakle, ni ovo sto sam ja naveo nije tesko prihvatiti kao racionalno i dobronamjerno jer je jedan od te dvojice taj udar na IZ vec uradio i samo treba sagledati tu cinjenicu. Ostaje da i ovaj drugi to uskoro ucini.

Ako sam dobro razumeo, ti kazes da je ovaj prvi to vec uradio i da ostaje da i ovaj drugi to uskoro ucini. A sta ako ne ucini? Hoces li onda povuci ovu tvrdnju: kad su oni dogovorili da ubuduce djeluju zajedno protiv Islamske zajednice. Hoces li uputiti izvinjenje. Barem ovima iz Bosnjackog preporoda jer eto, ispade i oni su deo tog projekta rusenja IZ.

A kada vec pominjes glupost, sta mislis o pojavi personifikacije Islamske zajednice: IZ – to sam ja. Svaki napad na mene je napad na IZ. Ima li ovde gluposti? Ne kod onoga ko to govori i tako se ponasa vec kod onih koji mu daju za pravo da tako govori i da se tako ponasa. I sta mislis o uvlacenju IZ u ovu prljavu politicku borbu. Jesu li svi oni koji muftiji ne daju glas gresnici ili mozda cak otpadnici? Imas li hrabrosti da tako nesto izjavis? Voleo bih da mi odgovoris.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

46

Utorak, 04. Maj 2010

Bosnjacka lista je pokazala sta zna, to jest ne zna nista.

Bosnjacki preporod, zar stvarno neko misli da to nije SDP ?! Ja bar tako mislim, meni je to ocigledno. I nije direktno povezano sa SDP-om i Rasimom, jer se cekaju rezultati, ako dobro prodju onda su "nasi" ako lose prodju onda oni nemaju nista sa nama. A Rasim je davno pokazao da ga nacionalna prica ne interesuje, da sebe tu ne vidi.

E sad da nije BKZ, sta ja da radim? Necu jednu, necu drugu listu? Da ne glasam, ili da glasam za manje zlo? Dosadilo mi je to, to nase stalno biranje izmedju dva zla.

Ja cu insAllah glasati za BKZ: zbog ljudi na toj listi(ne samo zbog Muftije, nego zbog cele liste), zbog jasnih ciljeva, zbog toga sto pokazuju da su najozbiljniji u nastojanju da to promene, zbog zelje, zbog volje, zbog Muftije (do sada ono sto je radio, je uradio kako treba, pa verujem da ce i ovo uraditi, kao sve do sada)...

Glasacu za BKZ jer su najbolji!
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

• »Mrdaywalker« je muško

Datum registracije: 04.04.2010

• Poruku poslati

47

Utorak, 04. Maj 2010

SRBI imaju jednu jedinu SRPSKU PRAVOSLAVNU CRKVU sa sedistem u BG!
Tako bi i mi Bosnjaci trebali da imamo samo jedan Rijaset sa sedistem u Sarajevu naravno jer je sarajevo duhovni centar svih Bosnjaka svijeta.

pitanje je:
zasto srbi u Bosni,na Kosovu ili Crnoj gori ne osnivaju svoju SPC nego priznaju samo onu iz Beograda?
Mislim da je za razdor u Islamskoj zajednici organizovan akt od Beograda radi razbijanja lojalnosti Sandzaklija prema sarajevu.

Sto se mene tice, kad srbi u Bosni budu osnovali svoju ''Bosansku pravoslavnu crkvu'' (BPC) ja cu priznati Zilkica kao Reisa!
A do tad Zukorlic je dasa ;)
ovde smo mi da bi drugi znali ko smo!

Datum registracije: 25.05.2009

• Poruku poslati

48

Utorak, 04. Maj 2010

Prosto se divim komentarima Kadira iz 82.godine i "leptira" koji tako sve lepo sroci i onda u jednoj reci sve porusi...(personifikacija-> IZ-to sam ja)... 6.razred osnovne skole, stilske figure (o)
"Zar od mene tražite da se nekome drugom, osim Allahu, klanjam, o neznalice!?"

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• »golubardzija« je muško

Datum registracije: 28.07.2009

• Poruku poslati

49

Utorak, 04. Maj 2010

Ljudi neka ova tema ne dozivi katanac kao mnoge do sada kada se spomenu vjerska i politicka ubjedjenja, iznosimo svoja misljenja kao da razgovara brat sa bratom trudimo se da nas huja ne savlada pa da u grijeh upadnemo.
Bice uspjeh ako jedna ovakva tema dozivi razradu i zakljucak.
Uvijek govorite istinu jer samo istinu mozete ponoviti dvaput.

Datum registracije: 04.05.2010

• Poruku poslati

50

Utorak, 04. Maj 2010

Gledah dnevnik regionalne televizije i bas se lepo nasmejah,a ima veze sa temom naravno. :P :)) Sulejman Ugljanin slavi dan sandzacke zastave i to smatra velikim djelom i necim cime se moze ponositi posle 20 godina ,,rada i borbe,, pa ono je uvreda za um i nas intelekt,dok Esko Dzudzevic na pesteri kaze ovo je nas najveci blagdan SUPHANALLAH!!! xx( Jos se zastava dize uz intoniranje himne evropske unije,stvarno je ono dno dna.Nemam nista naravno protiv obelezavnja sandzacke zastave,to je dobro ali dali se moze neko baviti tim nebitnim stvarima u ovom trenutku a najosnovnija prava kao narodu su nam uskracena!!!Dok Rasimova nezavisna lista u Tutin prezentira sevdalinke,ljudi gladuju,ljudi se pokrstavanju,iz ustava smo izbaceni,jedino uz rome ucimo srpski jezik,svedeni na manjinu,oterani u sumadiju NJIMA JE DO INTONIRANJE HIMNI I SEVDALINKE I TO SU NASA OSTVARENA PRAVA o| Pa ljudi zar su to ostvarena prava bosnjaka i nesto cime se oni mogu pohvaliti posle 20 godina.Nasi ljudi nemogu da se zaposle u supu i sudu,nasa djeca uce pjesmice o svetom savi kao deo redovnog obrazovanje,uce iz muzickog opelo i liturgije dok iz srpskog kao kruna svega uce hajduk stanka i gorski vjenac gde se islam njihova vjera na najgrublji nacin vrijedja(udri turcina u vrat,ali pazi da te krv ne oprska da ne smrdis na muhameda...ili hodza laje u vijencu) o|
I posle svega toga Muftija da ostane po strani i da se ne mijesa zbog tamo nekih glupih i neosnovanih komentara ,,hodza ne smije da se mijesa u politiku,, A IZDAJICA I PRODANI LJUDI SMIJU DA SE MIJESAJU U POLITIKU I DA SE PREDSTAVLJAJU BORCIMA ZA BOSNJACKA PRAVA POSLE SVIH IZDAJA.Prvo izbore za nacionalna vijeca ne vidim uopste kao politicke izbore,niti su oni tako definisani, na madjarskoj listi se nalaze nalaze 3 vjerska lica katolički nadbiskup Laslo Nemet, reformatorski
nadbiskup Ištvan Čete-Semeši, glavni intendant Evangelističke crkve
Arpad Dolinski i nikom niti smeta niti iko pominje,predsednik srpskog nacionalnog savjeta na kosovu je Vladika Artemije,a drugo oni se mogu jedino nasloviti kod nas u Sandzaku kao referendum bosnjaka da li su za dalju beogradizaciju i srbizaciju svega bosnjackog ili je doslo vrijeme ZA NASE LJUDE,ZA BOSNJACKE LJUDE koji isto pricaju i govore i u Beogradu i u Novom Pazaru.I tako mi Allaha nebih ja prvi halalio Muftiji da se ne umijesao i to bih smatrao kao njegovo odobravanje svega toga kao i njegovu nebrigu za bosnjake. Jer ko je jedini ostao dosledan onome sto govori i koga nijedna vlast nije mogla potkupi,pokoleba i odvrati od borbe za Bosnjake.Zar nema iko pozvaniji da bude na izborima i da pobjedi od Bosnjacke kulturne zajednice.Na internacionalnom univerzitetu su nastali prvi glumci i sa tim istim glumcima je i nastalo prvo regionalno pozoriste u Sandzaku.El kelimeh je izdao vise naslova nego sve ostale izdavacke kuce zajedno u zadnjih sto godina.Islamska Zajednica je izgradila celu obrazovnu strukturu od predskolskih ustanova do univerziteta.Namerno ovo ponavljam i podvlacim jer nasi ljudi imaju sve ovo u podsvijest ali valja nabrojati eto da vide koliko je to kad se sve zajedno nabroji i da razumiju one muftijine rijeci,da nemoze neko 20 godina da vlada ili 10godina ministruje i prica u predizbornoj kampanji ako dodjem na vlast ja cu to i to uraditi.Ljudi pa ko jedini u Sandzaku pokusava napraviti nesto,ko od provicnije i narkodilerskog centra je napravio univerzitetski centar,ko se jedini iskreno i dosledno bori zar se odgovor sam ne namece...Ljudi ovo nisu obecanja ovo su sve argumenti i istine,ovo se sve desava i desilo u Sandzak..Pa ljudi zar niste svi vi svjedoci ovoga sto govorim ili se ovo sve desava u nekoj drugoj zemlji??
POGLEDAJTE SNIMAK IZ MEDIA CENTRA OBAVEZNO,OVDE SE NALAZE ODGOVRI NA SVA PITANJA KOJA SU OVDE PRISUTNA I KOJA NISAM ODGOVORIO...OD PITANJA ZBOG CEGA SE MUFTIJA KANDIDOVAO ZA BNS?? DA LI JE TO UVERTIRA ZA FORMIRANJE STRANKE?? I KOJI SU PLANOVI AKO POBEDI BKZ? SNIMAK IZ MEDIA CENTRA TREBA IMATI VJERE I PATIROTIZMA OBECATI BOSNJACKU AKADEMIJU NAUKA I UMJETNOSTI U SRED BEOGRADA I RECI DA MI BOSNJACI NISMO SLAVENSKOG POREKLA KAO SRBI I HRVATI VEC DA MI BOSNJACI SMO STAROSEDEOCI BALKANA,DA SMO HILJADAMA GODINA NA OVIM PROSTORIMA!!!SVAKA CAST!!!(o)
NIKAD NIJE BILO LAKSE I NIKAD NIJE BILO VAZNIJE!!! BKZ-ZA NASE LJUDE-ZA NAS BOSNJACKI NACIONALNI SAVJET!!!
Muftija:,,Sandžak znaci bajrak i sve dok ima ruke koja cestito,ponosno i visoko drži bajrak onda bajrak neće pasti i nestati``

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

51

Utorak, 04. Maj 2010

Samo cu jos ovo dodati na prethodni post. Predstavljanje tutinskih kandidata, koje je veceras prikazano na RTV, odrzano je u prostorijama opstinskog odbora SDP Tutin a obiljezja SDP su vjesto prikrivena plakatima Preporoda. Troje od pet predstavljenih kandidata su clanovi opstinskog odbora SDP u Tutinu. Listu "Bosnjacki preporod" je Ministarstvu za ljudska i manjinska prava predao jedan od potpredsjednika Sandzacke demokratske partije, koji je bio za to ovlascen od "grupe gradjana". To su cinjenice, lako provjerljive.

Toliko o "nezavisnoj" listi Bosnjacki preporod. Nije problem da oni budu zavisni, ali je problem u licemjernosti s kojom hoce da se predstave kao nezavisna lista.

Na toj tzv. nezavisnoj listi se nalaze najmanje petoro ljudi koji su diplomirali, magistrirali ili doktorirali na Internacionalnom univerzitetu, a predsjednika OO SDP Novi Pazar Muamera Bacevca i generalnog sekretara Mirsada Jusufovica (koji i sam studira ekonomiju na tom univerzitetu) nije sramota da kazu "...vidjecemo na ovim izborima koliko narod cijeni te njihove doktorske diplome...", misleci pri tom na ljude koji se nalaze na listi BKZ.

Datum registracije: 29.04.2010

• Poruku poslati

52

Srijeda, 05. Maj 2010

Pa kad vec pominjes Tutin treba da se kaze i da je Odbornik SDP iz Tutina na listu BKZ.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

53

Srijeda, 05. Maj 2010

Pa dobro, ali se BKZ ne predstavlja kao nezavisna vec se zna pod cijim je uticajem formirana.

Ja samo potenciram cinjenicu da je licemjerno sebe nazivati nezavisnim, kad i oni koji to govore svjesni su da lazu.

Datum registracije: 04.05.2010

• Poruku poslati

54

Srijeda, 05. Maj 2010

Pa dobro to niko ne spori,BKZ se i nije predstavila ko nezavisna lista vec rasimov preporod.A njihova dvolicnost oko diploma takodje je nesto toliko ljigavo i podlo sa njihove strane,da tako nesto mogu samo oni da urade/Pa kako mogu da pogledaju ljude sa svoje liste u oci posle onakvih bljuvorina ako imaju i malo obraza ili njih samo smatraju obicnim sredstvom do prljavog cilja.Kako mogu da pogledaju bilo kog covjeka koji studira na Internacionalnom univerzitetu,nije ih ni sramotae oni nasli da napadaju univerzitet!!! A i takodje sam zaboravio da pomenem da za liste nije nista manje bitno od kvaliteta lista, intitucija i osobe koje stoje iza ovih lista.Bezobzira koliko su se rasim,misko,suljo i bajro pomucili da odvoje ,,kvalitetnu ekipu,, kad oni ne smeju da se upuste ni u jedan ozbiljniji projekat bez dozvole Rasima Ljajica i Sulejmana Ugljanina,tj.Borisa Tadica,tj. SANU.A to znaci da sa njihovom pobedom dobijamo jos 20 godina dizanja i spustanja bosnjacke zastave uz evropsku himnu,igranje raznih kola niz ulicu,ili ti dalju srbizaciju,pokrstavanje,diskriminaciju i iseljavanje nasih stanovnika ka evropi.Dali znaju srpski ministri da od 50 posto nezaposlenih u Sandzaku 40% su Bosnjaci!! Sigurno nisu culi niti ih zanima ovaj podatak koliko lanjski sneg,oni misle da sa zastavom i kojom sevdalinkom pred izbore svi nasi problemi su reseni!! Nemoj da mesaju trg i nasa ugrozena prava,nemoj da mesaju setaliste sa fabrikama i 40% nezaposlenih bosnjaka!!
Muftija:,,Sandžak znaci bajrak i sve dok ima ruke koja cestito,ponosno i visoko drži bajrak onda bajrak neće pasti i nestati``

wow

Učenik

(49)

• »wow« je muško

Datum registracije: 14.10.2009

• Poruku poslati

55

Srijeda, 05. Maj 2010

Stvarno su mi smijesni argumenti koji pojedinci iznose protiv muftije Muamera ef. Zukorlica. Kao on im bio vjerski lider i sad vise nije ili je sad poceo da ugrozava tu poziciju. Barem su Suljovci jasni po tom pitanju, oni su za Zilkica po naredjenju Suljovom i njihovo misljenje o muftiji se nije promijenilo, samo sada koriste novu situaciju da ga napadaju.
Mnogi od nas kojima je muftija bio i ostao vjerski autoritet su ucestvovali u kampanji na proslim izborima i pomogli da SDP na celu sa Rasimom Ljajicem pobjedi. I cudi mi sad ovoliko licemjerstvo pojedinih ljudi koji su do prije dvije godine bili obicna opozicija i koji su rasirenih ruku docekavali svaku pomoc od strane muftije da dodju na vlast. Sada kada su se "popeli" na pozicije sa kojih smo svi zajedno "skinuli" Sulja i njegovu ekipu, porasla im pamet i misle da su sami tu dosli.
Ovom prilikom zelim da ih poselamim, jer se dobro poznajemo, i da im kazem da jesu Suljovci mnogo gori od njih ali su Rasimovci mnogo slabiji od Suljovaca. ;)

leptir

Početnik

(10)

• »leptir« je muško

• Poruku poslati

56

Srijeda, 05. Maj 2010

Citirano

Orginalno od Tutinac
Ja samo potenciram cinjenicu da je licemjerno sebe nazivati nezavisnim, kad i oni koji to govore svjesni su da lazu.

Tutinac, ne delimo isto misljenje ali imam utisak da se sa tobom moze razgovarati, da ti nisi zaslepljen. Mislim da si samo neoprezan. Vidis, kada nekoga nazivas licemerom ili lazovom onda mozes da ga naljutis pa da i on tebe nazove istim imenom, iako mozda tako ne misli. Evo, u toku ove diskusije pomenut je slucaj kada je muftija umesto u Potocare 11. jula 2004 otisao na inauguraciju predsedniku Tadicu. Sada se on javlja kao zastitinik srebrenickih zrtava i pljuje po Tadicu. Smem li da to nazovem licemerstvom? I molim te da mi odgovoris na pitanja koja sam ti postavio u proslom komentaru. Stvarno bih voleo da cujem odgovor. Nije mi do prepucavanja nego bih stvarno zeleo da kroz argumentaciju onih koji drugacije razmisljaju preispitam svoje stavove.

Od Dr. Pazarac:

Citirano

Prosto se divim komentarima Kadira iz 82.godine i "leptira" koji tako sve lepo sroci i onda u jednoj reci sve porusi...(personifikacija-> IZ-to sam ja)... 6.razred osnovne skole, stilske figure .

Kazu, dokon pop i jarice krsti.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

57

Srijeda, 05. Maj 2010

Znas kako Leptire. Mislim da se to nikako ne moze nazvati licemjerstvom. Zbog cega? Zbog toga sto je muftija Zukorlic video partnera u demokratskim politickim snagama Srbije koje su u Srbiji dosle na vlast poslije 2000. Najbolji primjer za to bio je Djindjic. E sad, sa jedne strane bio je u nezavidnoj situaciji jer je sigurno dobio poziv za tu inauguraciju i da je odlucio da ne ode sigurno bi jos od tad poceli da ga optuzuju da je protiv Srbije, protiv ovoga i onoga...

Podsjeticu te da je Tadic dosao kao demokratski predsjednik, kao neko ko treba da nastavi Djindjicevu politiku, i dobio je ogromnu podrsku biraca u Sandzaku. Tadasnji muftijin gest je sigurno bio jedan pragmatican potez kojim je pokusao da nastavi partnerski odnos sa vlastima u Beogradu. Medjutim cinjenicu njegovog prisustva na toj inauguraciji ne treba gledati samo jednostrano i to sigurno ne moze umanjiti ono za sta se zalaze i ono sto je uradio i radi u izgradnji institucija.

Sto se tice tvog prethodnog posta odgovoricu ti da pouzdano znam da je tako dogovoreno od strane ove dvije sandzacke stranke, da se stane muftiji na kraj "jer ce ako on ostane da izbije gradjanski rat". Ako se to ne desi nemam se nizasta izvinjavat jer mislim da se ne trebamo izvinjavat ni "Preporod-u" ni SDA, ni SDP pa naravno ni BKZ-u ako ne urade nesto lose...jer zapravo to je i njihova obaveza.

Personifikacija bilo koje institucije billo ona stranka ili u ovom slucaju vjerska institucija, ogleda se kroz njenog lidera (predsjednika, koordinatora itd.) dok njega legitimno i legalno ne smijene, sto znaci da ostajem pri tvrdnji da je vrlo ruzno, cak kontraprodutktivno napadati lidera necega a govoriti da se ta institucija ne napada.

I jos nesto...Mishko ne treba nikog da pogleda, dovoljno govori sto je on student ekonomije na Internacionalnom univerzitetu, a najvise pljuje po njemu. Imajuci u vidu takvu cinjenicu najmoralnije je ne glasati za nekog za koga on poziva da se glasa, pa bilo to i najbolje.

Kadir1982

Početnik

(10)

• »Kadir1982« je muško

Datum registracije: 29.03.2010

• Poruku poslati

58

Srijeda, 05. Maj 2010

Ovo je do juce bila varos mahala a sad pocinje da lici na grad. Estetski se puno menja. Reko bih.
Politika je zanimanje.

• »Mrdaywalker« je muško

Datum registracije: 04.04.2010

• Poruku poslati

59

Srijeda, 05. Maj 2010

Citirano

Orginalno od leptir Evo, u toku ove diskusije pomenut je slucaj kada je muftija umesto u Potocare 11. jula 2004 otisao na inauguraciju predsedniku Tadicu. Sada se on javlja kao zastitinik srebrenickih zrtava i pljuje po Tadicu. Smem li da to nazovem licemerstvom? I molim te da mi odgovoris na pitanja koja sam ti postavio u proslom komentaru. Stvarno bih voleo da cujem odgovor. Nije mi do prepucavanja nego bih stvarno zeleo da kroz argumentaciju onih koji drugacije razmisljaju preispitam svoje stavove.

Tebi leptiricu kao da je Pop Amfilohije ispio mozak.
kako mozes samo da pricas neke bljuvotine o Muftiji Zukorlicu,coveku kojeg Sarajevo jedino priznaje kao verskog predstavnika sandzaka,a ti ovde naglabas kako je radio ovo ili ono protiv sarajeva.
Zukorlica ne samo da priznaje Bosna,vec i albansi verski prvaci iz kosova,makedonije i presevske doline.
Ko od njih priznaje srpskog Reisa Zilkica? NIKO!
Mislim da je licemerno i bezobrazno sto onako pricas protiv muftije a zaboravljas ''sljike'' Zilkica i srpskog radikala Sulejmana Spaha...
A za Kostunicu i ostali BG kadar bolje da ne govorim
ovde smo mi da bi drugi znali ko smo!

leptir

Početnik

(10)

• »leptir« je muško

• Poruku poslati

60

Srijeda, 05. Maj 2010

Citirano

Orginalno od Tutinac
Znas kako Leptire. Mislim da se to nikako ne moze nazvati licemjerstvom. Zbog cega? Zbog toga sto je muftija Zukorlic video partnera u demokratskim politickim snagama Srbije koje su u Srbiji dosle na vlast poslije 2000. Najbolji primjer za to bio je Djindjic. E sad, sa jedne strane bio je u nezavidnoj situaciji jer je sigurno dobio poziv za tu inauguraciju i da je odlucio da ne ode sigurno bi jos od tad poceli da ga optuzuju da je protiv Srbije, protiv ovoga i onoga...

Podsjeticu te da je Tadic dosao kao demokratski predsjednik, kao neko ko treba da nastavi Djindjicevu politiku, i dobio je ogromnu podrsku biraca u Sandzaku. Tadasnji muftijin gest je sigurno bio jedan pragmatican potez kojim je pokusao da nastavi partnerski odnos sa vlastima u Beogradu. Medjutim cinjenicu njegovog prisustva na toj inauguraciji ne treba gledati samo jednostrano i to sigurno ne moze umanjiti ono za sta se zalaze i ono sto je uradio i radi u izgradnji institucija.

Jedno ovakvo objasnjenje sam i licno imao u glavi i da budem iskren, stalno sam na granici da li da ga prihvatim ili ne prihvatim. Ovde stav, ma kakav bio, moze biti samo subjektivan. I to izrazeno subjektivan. Drugim recima, dovoljno je vrlo malo simpatija prema muftiji pa da mu se nadje opravdanje za taj postupak kao sto je dovoljno i malo rezervisanosti prema njemu pa da mu se zameri. Na isti nacin se moze napadati kao licemeran odnosno braniti kao pragmatican i odnos bosnjackih poslanika prema izglasanoj deklaraciji o Srebrenici. No, sta god da je po sredi, ne znam kakve veze ima Bosnjacki preporod sa svim ovim, tj. cime je zasluzio da bude ovako napadan. Ja poznajem licno neke kandidate sa te liste i dobro znam koliko su ti ljudi cestiti i mnogo mi smeta kada se o njima govori ruzno. Imaju prava da govore da su nezavisni jer barem formalno ne postoji nikakava veza sa SDP-om ili sa Ljajicem. Neformalne veze se ne mogu izbeci ali to ne znaci automatski da ce te veze opterecivati rad ovih kandidata u nacionalnom savetu. Tim pre sto ti kandidati egzistencijalno nisu vezani ni za SDP ni za Ljajica. Tako nesto se medjutim za kandidate BKZ ne moze reci. Dakle, ne zelim da raspirujem diskusiju vec samo da koliko je moguce racionalno analiziramo stvari.

Hvala ti na odgovorima ali sam ipak uskracen za odgovor na ono glavno pitanje: I sta mislis o uvlacenju IZ u ovu prljavu politicku borbu. Jesu li svi oni koji ne daju glas muftiji vec nekoj drugoj listi gresnici ili mozda cak otpadnici?

Social bookmarks