Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Kadir1982

Početnik

(10)

• »Kadir1982« je muško

Datum registracije: 29.03.2010

• Poruku poslati

61

Srijeda, 05. Maj 2010

Vala lijepa carsija. Svi po malo i nikom dosta. A to za Potocare, pa mozda se Muamer malo namesto tad. Ali to je bilo tad.
Politika je zanimanje.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

62

Srijeda, 05. Maj 2010

Citirano

Orginalno od leptir

Citirano

Orginalno od Tutinac
Znas kako Leptire. Mislim da se to nikako ne moze nazvati licemjerstvom. Zbog cega? Zbog toga sto je muftija Zukorlic video partnera u demokratskim politickim snagama Srbije koje su u Srbiji dosle na vlast poslije 2000. Najbolji primjer za to bio je Djindjic. E sad, sa jedne strane bio je u nezavidnoj situaciji jer je sigurno dobio poziv za tu inauguraciju i da je odlucio da ne ode sigurno bi jos od tad poceli da ga optuzuju da je protiv Srbije, protiv ovoga i onoga...

Podsjeticu te da je Tadic dosao kao demokratski predsjednik, kao neko ko treba da nastavi Djindjicevu politiku, i dobio je ogromnu podrsku biraca u Sandzaku. Tadasnji muftijin gest je sigurno bio jedan pragmatican potez kojim je pokusao da nastavi partnerski odnos sa vlastima u Beogradu. Medjutim cinjenicu njegovog prisustva na toj inauguraciji ne treba gledati samo jednostrano i to sigurno ne moze umanjiti ono za sta se zalaze i ono sto je uradio i radi u izgradnji institucija.

Jedno ovakvo objasnjenje sam i licno imao u glavi i da budem iskren, stalno sam na granici da li da ga prihvatim ili ne prihvatim. Ovde stav, ma kakav bio, moze biti samo subjektivan. I to izrazeno subjektivan. Drugim recima, dovoljno je vrlo malo simpatija prema muftiji pa da mu se nadje opravdanje za taj postupak kao sto je dovoljno i malo rezervisanosti prema njemu pa da mu se zameri. Na isti nacin se moze napadati kao licemeran odnosno braniti kao pragmatican i odnos bosnjackih poslanika prema izglasanoj deklaraciji o Srebrenici. No, sta god da je po sredi, ne znam kakve veze ima Bosnjacki preporod sa svim ovim, tj. cime je zasluzio da bude ovako napadan. Ja poznajem licno neke kandidate sa te liste i dobro znam koliko su ti ljudi cestiti i mnogo mi smeta kada se o njima govori ruzno. Imaju prava da govore da su nezavisni jer barem formalno ne postoji nikakava veza sa SDP-om ili sa Ljajicem. Neformalne veze se ne mogu izbeci ali to ne znaci automatski da ce te veze opterecivati rad ovih kandidata u nacionalnom savetu. Tim pre sto ti kandidati egzistencijalno nisu vezani ni za SDP ni za Ljajica. Tako nesto se medjutim za kandidate BKZ ne moze reci. Dakle, ne zelim da raspirujem diskusiju vec samo da koliko je moguce racionalno analiziramo stvari.

Hvala ti na odgovorima ali sam ipak uskracen za odgovor na ono glavno pitanje: I sta mislis o uvlacenju IZ u ovu prljavu politicku borbu. Jesu li svi oni koji ne daju glas muftiji vec nekoj drugoj listi gresnici ili mozda cak otpadnici?

Naravno da nisu grijesnici oni koji ne daju svoj glas BKZ-u. Mozda ces opet reci da svako gradi svoje stavove subjektivno, sto je i normalno. Ali, zbog svega onoga sto se desavalo Islamskoj zajednici posljednjih godina mislim da je ona uvucena ili bolje reci primorana bila da udje u sve ovo, upravo od strane politickih stranaka koje ovdje deluju. Prvo od SDA pa zatim, ovoga puta, i od SDP.

Dakle, smatram da je IZ smatrajuci ove izbore vaznim po opstanak i svoje jedinstvo, kako nebi bila opet na udaru kakav je dozivela 2007. ipak morala da pristane da se involvira u sve ovo.

E sad i tu se otvara pitanje koliko je dobro da vjerski lideri ucestvuju u drustvenom (pa i politickom zivotu)... U normalnim okolnostima, kao sto su npr. okolnosti u kojima se nalazi Srpska pravoslavna crkva u Srbiji to nebi bilo dobro.

Ali u okolnostima kada neko ko pretenduje da bude lider ovog naroda, kao sto je to npr. Ugljanin, ucini nesto kao sto je ucunio 2007. godine i pokusa da preuzme ingerencije Islamske zajednice po cijenu zivota nekih ljudi, onda je i za ocekivati da posto od strane politicara ne postoje pravila, ni od vjerskih lidera ne treba traziti da postuju pravila i ne ucestvuju u drustvenom zivotu.

Dakle, ulazak i mijesanje Islamske zajednice u drustveni i politicki zivot Sandzaka, pa mozda i Srbije je iznudjen od strane politicara koji su nasrnuli i pokusali se umijesati i preuzeti ingerencije vjerske zajednice.

Sustina svega koja se provlaci kroz cjelokupni drustveni i politicki kontekst u kojem se Sandzak trenutno nalazi je ovakav...Prvo je postojao jedan pokret koji se zvao SDA u kojem su bili svi, pa je Ljajic odatle izasao 1996. godine. Muftija odatle izasao 1997. godine.

Ugljanin je od tada poceo politicki i svaki drugi obracun sa ljudima koji su napustili brod koji se zove SDA jer je bio svjestan da mu polako izmicu neke poluge moci.

Neuspjesna borba da se Ugljanin smijeni trajala je punih deset godina.

Na izborima 2008. godine muftija i Ljajic su nasli zajednicki interes u obaranju Ugljanina i konflikt je u tom periodu doziveo vrhunac.

Ljajic je ostvario svoj interes time sto je srusio Ugljanina s vlasti i Beogradu konacno pokazao da je on neki politicki faktor ovdje. Opste je poznato da je za njega samo ta cinjenica bitna, sto je pokazao i posle lokalnih izbora u Prijepolju. Dakle, bitno mu je samo da Tadic cuje da je Rasim negdje pobijedio, kako bi nastavio da jaca svoje pozicije kod njega.

Medjutim, nakon sto je ostvario svoj cilj i odavde otisla poruka da je Ugljanin pao s vlasti Ljajic gubi interes da saradjuje s muftijom.

E sad se Ljajic i Ugljanin pod pritiscima Turske i Tadica dogovaraju da "spuste loptu" cak i koaliciono da saradjuju u buducnosti. Medjutim tu je prepreka muftija i Islamska zajednica jer ne mogu da oproste Ugljaninu sve sto je uradio protiv te institucije i jos neke druge stvari.

I onda se pojavljuje da je Ljajic sada vise blizak sa Ugljaninom nego sa muftijom i Islamskom zajednicom.

Citav taj slijed dogadjaja je uticao da i ovi izbori za Nacionalni savjet budu toliko naelektrisani.

Dakle, sustina ovih izbora za tu trojicu lidera, nije ko ce formirati vijece, Preporod, Lista ili BKZ, vec ko ce ostvariti veci uticaj na biracko tijelo i to iskoristiti na nekim buducim izborima. Svako iz svojih interesa:

Ljajic, da i dalje ostane politicki faktor makar i u koaliciji sa Ugljaninom,

Ugljanin da ponovo postane politicki faktor ovdje pa makar i sa Ljajicem,

Muftija da ocuva Islamsku zajednicu od buducih napada i opstane kao njen lider, zadrzavajuci tako svoj drustveni i svaki drugi uticaj.

Selam.
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

Datum registracije: 04.05.2010

• Poruku poslati

63

Srijeda, 05. Maj 2010

Citirano

Orginalno od Kadir1982
Vala lijepa carsija. Svi po malo i nikom dosta. A to za Potocare, pa mozda se Muamer malo namesto tad. Ali to je bilo tad.

A kome se namestaju Suljo i Rasim 20 godina?!?! KOSTUNICI,TADICU,ILICU,BIDZI!! Nije Muftija bio na jednoj dzenazi vi drvlje i kamenje,a na svim ostalim je bio i vi nasli za to da se vezete!! A zasto Suljo i Rasim nisu otisli u potocare???oni su bili slobodni jedino ako nisu trazili Ratka Mladic po sumi! Ma ljudi otavite se te price koja ne pije vodu kod naroda.Suljo i Rasim su javno digli ruke od Sandzaka i Bosnjaka pa zar to nije dovoljno da se drugo nista ne pominje!! Gurnuli Sandzak u sumadiju,negirali genocid PA JEL DOVOLJNO IL TREBA JOS NESTO DA SE DESI PA DA VI PROGLEDATE??? JESTEL VI OPSIHIRENI?? ONI TAKVI DA NAM VLADAJU BNS-om.TE STVARI NE VIDITE I TO SU VAM SITNICE A MUFTIJA NE SME DA NAPADNE DEKLARACIJU JER NIJE BIO NA SAMO JEDNOJ DZENAZI A NA SVIM OSTALIM JE BIO!!! I NE RAZUMEM TUTINCA ZBOG CEGA SE OPRAVDAVA OVOM LIKU,JEDINO MUFTIJA NIJE POKLEKAO BEOGRADIZACIJI NIJEDNOM SVOJOM INSTUTICIJOM KAO NI JEDNIM SVOJIM DJELOM,GESTOM NIJE SE PONUDIO DA BUDE PODANIK ILI POLTRON REZIMU I ZBOG TOGA ZASLUZUJE DA SE POJAVI I DA POBJEDI BEZ OBZIRA DAL SMATRAO MISHKO,ESKO,BACEVAC,SULJO,RASIM ILI BORIS TADIC DAL JE TO MIJESANJE U POLITIKU!! BKZ SA SVOJIM MUFTIJOM JE JEDINA LISTA KOJA NIJE U TRGOVINSKIM ODNOSIMA SA BEOGRADOM,TO JE JOS JEDAN ARGUMENT ZASTO GLASATI ZA BKZ!!! I JEDINA NEZAVISNA LISTA,ALI NEZAVISNA OD REZIMA I OD BEOGRADA JE BKZ!!
Muftija:,,Sandžak znaci bajrak i sve dok ima ruke koja cestito,ponosno i visoko drži bajrak onda bajrak neće pasti i nestati``

meho

Početnik

(10)

• »meho« je muško
  • »meho« je zabranjen

Datum registracije: 17.07.2008

• Poruku poslati

64

Srijeda, 05. Maj 2010

selam alejkum

Ja stvarno nemogu da shvatim pojedince, oni osecaju kao da nesto vise vole islamsku zajednicu od nekog ko drugacije razmislja i od nekog ko bi naprimer glasao za bosnjacki preporod. Pa kako vas bre nije sramota i kako vas nije strah od Allaha dz.s. Ja sam uvijek bio za tu islamsku zajednicu i bio tu kad je bilo najteze a vi sad tu solite pamet ovdje, ako ne glasamo za muftiju kao da smo indijanci, majmuni ili zivotinje. Moj glas ide za bosnjacki preporod pa makar bio samo jedan glas, sad jos vise kad vidim kakve bljuvotine pisete. Nemogu da vjerujem da muftija razmislja kao vi ali vi ovdje i niste tolio bitni, razna piskarala ovdje pisu, sve junak do junaka.

Mislio sam da uopste ne pisem u ovoj temi ali stvarno neki ljudi preteruju, pa ako se ministar rasim krije iza bosnjackog preporoda onda se krije i muamer zukorlic od vlasti u gradu novom pazaru, nije moj surak zamjenik gradonacelnika vec je emir elfic, rodjeni surak muftije muamera zukorlica, koji se i nalazi na listi BKZ

Kadir1982

Početnik

(10)

• »Kadir1982« je muško

• Poruku poslati

65

Srijeda, 05. Maj 2010

Puno srece svima. Neka najbolji pobedi.

P.S. Samo vas gledam.
Politika je zanimanje.

• »Mrdaywalker« je muško

Datum registracije: 04.04.2010

• Poruku poslati

66

Srijeda, 05. Maj 2010

Citirano

Orginalno od meho Ja stvarno nemogu da shvatim pojedince, oni osecaju kao da nesto vise vole islamsku zajednicu od nekog ko drugacije razmislja i od nekog ko bi naprimer glasao za bosnjacki preporod. Pa kako vas BRE nije sramota i kako vas nije strah od Allaha dz.s. Ja sam uvijek bio za tu islamsku zajednicu i bio tu kad je bilo najteze a vi sad tu solite pamet ovdje, ako ne glasamo za muftiju kao da smo indijanci, majmuni ili zivotinje. Moj glas ide za bosnjacki preporod pa makar bio samo jedan glas, sad jos vise kad vidim kakve bljuvotine pisete. Nemogu da vjerujem da muftija razmislja kao vi ali vi ovdje i niste tolio bitni, razna piskarala ovdje pisu, sve junak do junaka.

Meho, ti da si takav junak i patriotcina ne bi Brekao ovde vec bi na jedan kulturan i demokratski nacin iskazao svoje misljenje.
sto se tice tvojih rijeci da bi glaso za Bosnjacki preporod makar on imao 1 glas ja se nadam da ce tako i biti ;)
Hvala bogu kad mi nismo Junaci a ti jesi...

A ovima sto prozivaju muftiju Zukorlica za ono sto nije bio u potocarima samo da ih pitam sto nije ''Ljider'' Suljejman bio tamo ili Rasko ljajic?
takve vase price su propale,hvala bogu pa narod vise nije tolko slijep pa nema potrebe da se crta ljudima.
ovde smo mi da bi drugi znali ko smo!

Kadir1982

Početnik

(10)

• »Kadir1982« je muško

• Poruku poslati

67

Srijeda, 05. Maj 2010

Mozda muslimani zele lepseg i mladjeg predstavnika. Mozda je i vreme. Ne bit lijep a svojatat lijepi Islam kao svoje vlasnistvo javno i tajno. To je neprikosnoveno. Lepota je minimum sto se mojih kriterijuma za muftiju tice.
Treba da se spusti na zemlju.
Politika je zanimanje.

Kadir1982

Početnik

(10)

• »Kadir1982« je muško

• Poruku poslati

68

Srijeda, 05. Maj 2010

Jok vala. Ne svidja mi se da nema dijaloga. Ali svako na svom polju pa dokle stignemo. Jer moze da se desi da saradjujemo a da toga nismo svesni. Svi po malo do veceg statusa i boljih standarda.

Jos jednom puno srece svima. Samo vas posmatram.
Politika je zanimanje.

Mirsad

Početnik

(10)

Datum registracije: 20.11.2002

• Poruku poslati

69

Srijeda, 05. Maj 2010

Mislim da je Muamer ef. Zukorlic PREJARIO! To svi vide, samo sto neki nece da priznaju...
Isto se dogadjalo i sa Ugljaninom u poslednjim mesecima njegove vladavine

PS. Podrzavao sam, podrzavam i podrzavacu uvijek jedinstvenu Islamsku zajednicu u Srbiji sa sarajevskim reisom kao njenim vrhovnim vodjom

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

70

Četvrtak, 06. Maj 2010

raznolikost misljenja je nesto lijepo i sto moze da dovede cak i ovde do konstruktivnih razgovora,i tu se slazem sa LEPTIROM
neki clanovi su agresivni cak i preko tastature iako se zaklinju u islam,pogledajte reakciju na EF-ov post i videcete sta je frustracija u lijepom primeru
razgovarati se moze lepse,iznosite svoja misljenja ,al da to ne bude "na noz"
eto,i nastavite...sad su svi takmicari,nema vise onaj ima ahmediju on prestavlja ovo ,onaj nema ,maske su skinute ,nakon duzeg vremena, svi su izlozeni sudu javnosti
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

Kadir1982

Početnik

(10)

• »Kadir1982« je muško

• Poruku poslati

71

Petak, 07. Maj 2010

Cini mi se da se stvaraju uslovi za nove, lepse, bolje i za novog, lepseg, boljeg. Dosad je bila borba za Islam. I odsad je borba za Islam bolji, lepsi, mladji, potpuniji. Nase je da pozelimo, da pozivamo na istinu da se trudimo i da saburamo i zalazemo, a Alahove kad i kako ce nas nagradit i uslisat nase zelje i molbe.
Politika je zanimanje.

• »Mrdaywalker« je muško

Datum registracije: 04.04.2010

• Poruku poslati

72

Petak, 07. Maj 2010

Rad dosadasnjeg Bosnjackog nacionalonog vijeca,vidi se u tome da Bosnjaci rame uz rame sa romima nemaju svoju nastavu vec koriste srpsku.
Sramota je da sve druge manjine u Srbiji imaju nastavu na svom maternjem jeziku a mi nemamo,a poznato je da su Bosnjaci posle madjara druga manjina po velicini u Srbiji...

eto to je rezultat [U] NERADA[/U] dosadasnjeg BNV i ostalih partija u zadnjih 20 godina.
svi to znaju a niko nece da prizna!
ovde smo mi da bi drugi znali ko smo!

Kadir1982

Početnik

(10)

• »Kadir1982« je muško

• Poruku poslati

73

Petak, 07. Maj 2010

Ja nabavih listu BKZ. Stizu mi informacije.
Ima vremena. Sabur, selamet.
Politika je zanimanje.

leptir

Početnik

(10)

• »leptir« je muško

Datum registracije: 05.09.2006

• Poruku poslati

74

Utorak, 11. Maj 2010

Citirano

Orginalno od Tutinac
Ali u okolnostima kada neko ko pretenduje da bude lider ovog naroda, kao sto je to npr. Ugljanin, ucini nesto kao sto je ucunio 2007. godine i pokusa da preuzme ingerencije Islamske zajednice po cijenu zivota nekih ljudi, onda je i za ocekivati da posto od strane politicara ne postoje pravila, ni od vjerskih lidera ne treba traziti da postuju pravila i ne ucestvuju u drustvenom zivotu.

Potpuno je pogresno na nepostovanje pravila odgovoriti nepostovanjem pravila. Ne verujem da ovo ima neke veze sa islamom. Svaki pravnik bi se zgrozio nad ovim. Zamisli kada bi se na kradju odgovaralo kradjom, na ubistvo odgovaralo ubistvom. Gde bi nam kraj bio. Doduse, IZ nije prekrsila pravila tako sto ucestvuje u drustvenom zivotu. Cak i kod ove kandidature muftija nije prekrsio zakon drzave. Ali, vic je u tome da nije sve sto je dozvoljeno istovremeno i korisno, ispravno ili moralno. Muftija je pogazio etiku Islamske zajednice. Muftijina kandidatura je katastrofa za sve. A najvise za IZ.

Citirano

Dakle, smatram da je IZ smatrajuci ove izbore vaznim po opstanak i svoje jedinstvo, kako nebi bila opet na udaru kakav je dozivela 2007. ipak morala da pristane da se involvira u sve ovo.

Dakle, ulazak i mijesanje Islamske zajednice u drustveni i politicki zivot Sandzaka, pa mozda i Srbije je iznudjen od strane politicara koji su nasrnuli i pokusali se umijesati i preuzeti ingerencije vjerske zajednice.

Ja ovo stvarno ne razumem. Ne znam na koji nacin ce cak i da preuzme potpunu kontrolu nad Nacionalnim savetom muftija preko njega sacuvati IZ koja je ionako podeljena. Verovatno se on nada da ce sacuvati ovu polovinu koja je njemu pripala. Ali, na koji nacin. Koliku to moc ima Nacionalni savet? Ja sam naprotiv ubedjen da ce sebe i IZ koju vodi dovesti u jos gori polozaj. Sada ce lepo preko napada na Bosnjacki preporod protiv sebe da okrene i jedan deo onih koji su ga do sada podrzavali. A posto je kod nas prava umetnost napraviti razliku izmedju osobe i organizacije koju ta osoba vodi, eto Islamskoj zajednici onakvoj kakvu on vodi novih protivnika.

Citirano

Ugljanin je od tada poceo politicki i svaki drugi obracun sa ljudima koji su napustili brod koji se zove SDA jer je bio svjestan da mu polako izmicu neke poluge moci.

Ne branim Ugljanina ali mislim da ne bi bilo posteno ne reci da iako je ovo tacno on ipak nije sam. Ni Rasim ne trpi one koji mu slabe poluge moci. A tek muftija. On svaku pretnju po svoju stolicu vec u korenu sasece. One koji se sa njim ne slazu i koji se drznu da glasno razmisljaju "unapredjuje" na "bolja" radna mesta.

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• »golubardzija« je muško

Datum registracije: 28.07.2009

• Poruku poslati

75

Utorak, 11. Maj 2010

Nadjite negde u Serijatu da je zabranjeno Muftiji da se kandiduje cak i na politickim izborima ili nadjite negde u zakonu ove drzave da i ona to zabranjuje ali i iznesite dokaz a ne pricajte otrcane fraze nije dobro da se Muftija kandiduje na izborima sa BNVS.
Svi mi dobro znamo sta je BNVS bilo u prethodnom periodu batina u rukama jedne partije koju je najvise okusio upravo Bosnjacki narod, medjutim posto je Sdp poceo polako da lici na Sda posto je Resad Hodzic polako poceo da lici na Mensura Memica po meni logican potez je bio kanditatura Muftije.Isto tako mislim da mu nije stalo toliko da ima Bnvs koliko mu je bitno da poremeti dogovor na relaciji Rasim-Suljo na stetu svih ostalih, a za sve one koji ce negirat ovaj dogovor Srpskih ministara obratite paznju ko u zadnje vrijeme brani Sda i Sulja a sve pod pricom ne branimo mi Sulja ali nije posteno ovo-nije posteno ono.
Uvijek govorite istinu jer samo istinu mozete ponoviti dvaput.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

76

Srijeda, 12. Maj 2010

@golubardzija (o)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

leptir

Početnik

(10)

• »leptir« je muško

Datum registracije: 05.09.2006

• Poruku poslati

77

Srijeda, 12. Maj 2010

Citirano

Orginalno od golubardzija
Nadjite negde u Serijatu da je zabranjeno Muftiji da se kandiduje cak i na politickim izborima ili nadjite negde u zakonu ove drzave da i ona to zabranjuje ali i iznesite dokaz a ne pricajte otrcane fraze nije dobro da se Muftija kandiduje na izborima sa BNVS.

Rado bih iskoristio odgovarajuce reci da ti objasnim kako uopste ne znaci da ono sto po zakonu nije zabranjeno ne moze da bude stetno. Ali nekako ne uspevam. Ne znam da li je do mene ili do tebe. Muftiji nije zabranjeno ali njegovo ime na listi ne samo da je stetno vec je katastrofalno. Samo neka on, Tandir i ostali imami sa liste BKZ-a nastave da napadaju ljude koje ja poznajem, sa kojima svakodnevno kafu pijem i koje jako cenim. A ja i dalje vise verujem svojim ocima nego njihovim recima. Pa cemo da vidimo dokle cemo da stignemo.

Kadir1982

Početnik

(10)

• »Kadir1982« je muško

• Poruku poslati

78

Srijeda, 12. Maj 2010

Za sve koji se nisu upisali u biracke spiskove, moci ce to da urade narednih deset dana.
Politika je zanimanje.

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• »golubardzija« je muško

Datum registracije: 28.07.2009

• Poruku poslati

79

Srijeda, 12. Maj 2010

Citirano

Orginalno od leptir

Citirano

Orginalno od golubardzija

Rado bih iskoristio odgovarajuce reci da ti objasnim kako uopste ne znaci da ono sto po zakonu nije zabranjeno ne moze da bude stetno. Ali nekako ne uspevam. Ne znam da li je do mene ili do tebe. Muftiji nije zabranjeno ali njegovo ime na listi ne samo da je stetno vec je katastrofalno. Samo neka on, Tandir i ostali imami sa liste BKZ-a nastave da napadaju ljude koje ja poznajem, sa kojima svakodnevno kafu pijem i koje jako cenim. A ja i dalje vise verujem svojim ocima nego njihovim recima. Pa cemo da vidimo dokle cemo da stignemo.

Leptire da se razumemo odmah da nije BKZ-a glasao bih za Bosnjacki Preporod zato sto za Bosnjacku listu ne bih glasao ni kad bi bila jedina jer su kazem koristili BNVS da pljuju i ljagaju svoj narod.E, sad hajde ti mene objasni kako moze da bude stetno to sto se Muftija kandidovao ti kazes da je stetno i katastrofalno ja te molim da objasnis zbog cega i isto tako mi objasni zbog cega ti smeta sto ef. Tandir napada tebi bliske ljude ako je to sto ti zoves napadom istina.
Uvijek govorite istinu jer samo istinu mozete ponoviti dvaput.

IZUS

Početnik

(10)

• »IZUS« je muško

Datum registracije: 28.02.2010

• Poruku poslati

80

Četvrtak, 13. Maj 2010

Naravno i ja pijem kafu sa ljudima koji su na listi Bosnjacki preporod. Medju njima su neki moji pravi prijatelji. Naravno ja necu glasati za prijatelje samo zbog prijateljstva, ja cu glasati za svoje misljenje, Verujem da je to ispravno, Nasi zajednicki prijatelji su utripovali da su pobedili Sulja Dr,Ugljanina sto su previse pametni ,sto su imali dobar program... Narodu je Bilo dosta Sulja A Rasim je bio blizu, Muftija malo namignuo... Nakon toga sto su dobili izbore kako su ih dobili , da bi im se verovalo morali su da imaju rezultat. Nije dovoljno bar meni da mi je neko prijatelj a da mu ja dam podrsku samo zbog toga, mora me ubediti da je zasluzuje pogotovu kad su u pitanju nacionalna prava i nadleznosti BNS.Sto se tice price o veri i politici time se samo jos mi zamajavamo.

Social bookmarks