Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

IZUS

Početnik

(10)

• »IZUS« je muško

Datum registracije: 28.02.2010

• Poruku poslati

101

Nedjelja, 16. Maj 2010

Citirano

Orginalno od rootXTX
Draga bracho i sestre u Vjeri
Evo ovdje mozhete provjeriti da li ste na listi birachkog spiska, pa eto koga zanima neka provjeri:

Birachki spisak

Molim dali neko zna da se ovo odnosi na spisak za Bosnjacki nacionalni savjet ili za druge izbore.

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• »golubardzija« je muško

Datum registracije: 28.07.2009

• Poruku poslati

103

Četvrtak, 20. Maj 2010

Citirano

Da ponesemo i nesto od poljoprivredne kulture, recimo paradajz je lijepo rodio.
Uvijek govorite istinu jer samo istinu mozete ponoviti dvaput.

rootXTX

Učenik

(10)

• »rootXTX« je muško

Datum registracije: 24.10.2007

• Poruku poslati

104

Petak, 21. Maj 2010

golubardzija, ajd' ne bandaraj bezveze, il' se vezhi za temu il razgulji.
Shta pametujesh i lupash, kako ti nije dosadno, dosadan si....

Da se vrnem na temu, e hoche lopovi da kradu :)
I neka kradu, i trebaju da kradu, drugachije ne mogu, pa eto i to je jedna od stvari koji oni sami sebe ponizhavaju, to je isto ljudski, naravno, chovjek je sklon kradji, pretvaranju, lazhima, varanju i tako, pa eto i oni to rade... ja ih razumijem, ko pokushava da ispliva i za najtanju se granchicu drzhi, uhar je, da nije toga (granchice), propadoshe, udavishe se, Uzvisheni Allah samo da pomogne. :)

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

105

Petak, 21. Maj 2010

Citirano

Orginalno od rootXTX

Sabur... Mislim da nije mislio ništa loše. Neće biti gađanja, naravno.
我还记得

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

106

Petak, 21. Maj 2010

Citirano

Orginalno od rootXTX

Da se vrnem na temu, e hoche lopovi da kradu :)
I neka kradu, i trebaju da kradu, drugachije ne mogu, pa eto i to je jedna od stvari koji oni sami sebe ponizhavaju, to je isto ljudski, naravno, chovjek je sklon kradji, pretvaranju, lazhima, varanju i tako, pa eto i oni to rade... ja ih razumijem, ko pokushava da ispliva i za najtanju se granchicu drzhi, uhar je, da nije toga (granchice), propadoshe, udavishe se, Uzvisheni Allah samo da pomogne. :)

Pitam se sta bi bilo kad bi ti ugledo u tvoju avliju lopova da li bi i tad reko sta ces lopov je to neka krade ili bi skocio da branis svoje.

rootXTX

Učenik

(10)

• »rootXTX« je muško

Datum registracije: 24.10.2007

• Poruku poslati

107

Petak, 21. Maj 2010

Citirano

golubardzija: Pitam se sta bi bilo kad bi ti ugledo u tvoju avliju lopova da li bi i tad reko sta ces lopov je to neka krade ili bi skocio da branis svoje.

Slazhem se s' tobom, ahi :)
Malo sam bio mekshi, evo ispravit' chu se. :)
Sve treba pred pravdu izvest' da im se sudi, da se obelodani shta su uzimali ono shto nije njihovo, da priznaju ono shto im je teshko, i da im se odredi kazna za te stvari, ali ovo je teshko zar ne? :)
Zato polako, ahi, sve che izachi na vidjelo, kao shto i izlazi, nishta se Insh'Allah neche sakriti, a najbolji sud je kod Allaha, koga On ponizi taj je ponizhen, a koga On uzdigne, pa zaista koja che mu vecha blagodat od toga. :)
Zato ahi, polako, sve ide svojim tokom i Insh'Allah che nam biti bolje samo ako sami sebe popravimo na bolje, kako bi nam Uzvisheni Allah dao pobjedu na ovom i na Onom svijetu. :)

Allah dz.sh da te nagradi, golubardzija :)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

108

Subota, 22. Maj 2010

Meša Selimović

Postoje tri velike strasti, alkohol, kocka i vlast. Od prve dvije se nekako mogu izlječiti, od treće nikako. Vlast je i najteži porok. Zbog nje se ubija, zbog nje se gine, zbog nje se gubi ljudski lik. Neodoljiva je kao čarobni kamen, jer pribavlja moć... Čovjeka na vlasti podstiču kukavice, bodre laskavci, podržavaju lupeži, i njegova predstava o sebi uvek je ljepša nego istina. Sve ljude smatra glupim, jer kriju pred njim svoje pravo mišljenje, a sebi prisvaja pravo da sve zna, i ljudi to prihvataju. Niko na vlasti nije pametan, jer i pametni ubrzo izgube razbor, i niko trpeljiv, jer mrze promjenu. Odmah stvaraju vječne zakone, vječna načela, vječno ustrojstvo, i vežući vlast uz boga, učvršćuju svoju moć. I niko ih ne bi oborio, da ne postaju smetnja i prijetnja drugim moćnicima. Ruše ih uvijek na isti način, objašnjavajući to nasiljem prema narodu, a svi su nasilnici, i izdajom prema vladaru, a nikome to ni na um ne pada. I nikoga to nije urazumilo, svi srljaju na vlast, kao noćni leptiri na plamen svijeće.

----------------

Ali neko mora povesti narod, osloboditi ga straha, pripremiti ga na žrtve, da bi ga doveo do pobjede... U tom slučaju, vođe bi stekle ugled i zasluge. I šta bi se desilo? Počeli bi da žive od tih zasluga, svakog dana bi postajale sve veće, njihov ugled bi se pretvorio u moć. Tako bismo, umjesto stare vlasti, dobili novu, možda i goru. To je istorija vlasti od pamtivijeka. Sve se ponavlja, od oduševljenja do nasilja, od plemenitosti do tiranije...
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

109

Utorak, 25. Maj 2010

Čitam komentare na ovoj temi već drugi ili treći put i pokušavam da se mnogo ne miješam u diskusiju ali nešto ipak moram da prokomentarišem.

Citirano

Orginalno od wow

Citirano

Eto tako a ko sme neka me sad proglasi izdajnikom i otpadnikom.

Posle Poslanika s.a.w.s. su ostale halife, a nakon ukidanja halifata najveca institucija koju imamo je Rijaset, tj. reis. Ako tebi reis nije najveci autoritet kao muslimanu onda jesi izdajnik. Ja smijem da te tako nazovem i evo nazivam te: IZDAJNICE!

Prijatelju wow, niti poznajem tebe niti onoga koga nazivaš izdajnikom tako da i kada bih želio ne bih mogao biti arbitar u ovoj vašoj prepisci. No, biću slobodan da ti uputim jedan savjet. I tebi, i sebi, i svima koji ovo čitaju. Prije nego upotriyebimo neku krupnu riječ, neku ružnu riječ, trebamo dobro razmisliti da li je treba izgovoriti. Ima jedan hadis koji govori o Miradžu i u tom hadisu jedna scena koja se tiče upravo ovoga o čemu govorimo. Kaže Muhammed a.s.: Zatim je prošao pored jednog omanjeg kamena iz koga je izišao ogroman bik. Želio je da se vrati tamo odakle je izašao, ali nije mogao. "Šta je ovo, Džibrile?" - upitah, a on mi reče: "Ovo je čovjek koji izgovori neku
krupnu riječ, zbog koje se kaje i želi da je povrati, ali nije u stanju".

Možda se ne bih ni javljao, ja nisam muslihun i nema potrebe da se pretvaram da jesam, ali imam nešto ličnog iskustva koje me tjera da te posavjetujem. Kada se u Novom Pazaru skupina imama odvojila i osnovala rijaset ja sam reagovao emotivno i nazvao ih izdajnicima. Ja i danas kao i onda smatram da su ti imami napravili veliku grešku. Smatram da nas ta greška mnogo košta. Kao i greške nekih drugih koje ne pominjem ovom prilikom. No, kada su se emocije slegle, ostala je samo ljutnja zbog onoga što su uradili ali sam se pokajao što sam ih nazvao izdajnicima. Ta moja riječ ne može da pribavi ni trunku dobra nikome. I teško da će meni povećati ugled kod Allaha dž.š. A može da ga smanji. Jer, kada kažeš nekome da je pogriješio, ostavljaš vrata otvorena da ti i dalje bude prijatelj. Kada ga nazoveš izdajnikom ta si vrata zatvorio. I zato, ne osjećam se ni malo lijepo zbog toga i evo, makar na ovaj način želim da ispravim tu svoju grešku. I nadam se da više nikada neću sebi dozvoliti da koristim tako krupne riječi. Preptostavljam da si mlad, možda mnogo mladji od mene. Uči se na tudjim greškama, bolje nego na svojim.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

110

Utorak, 25. Maj 2010

Citirano

Orginalno od ed
"Ovo je čovjek koji izgovori neku
krupnu riječ, zbog koje se kaje i želi da je povrati, ali nije u stanju".

Ako smem :P

Ja bih dodao sledece: " Govor vredi Jednu paru, a cutanje Dve "

Hvala
" Bilen alemlere rahmettir "

Optimus

Zlatna sredina

(10)

• »Optimus« je muško

Datum registracije: 17.04.2007

• Poruku poslati

111

Srijeda, 26. Maj 2010

Citirano

Orginalno od ed
Čitam komentare na ovoj temi već drugi ili treći put i pokušavam da se mnogo ne miješam u diskusiju ali nešto ipak moram da prokomentarišem.

@ed

Poštovanje za komentar.

Svaka čast!
Nemoj ništa silom, uzmi veći čekić!

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

Datum registracije: 14.05.2009

• Poruku poslati

112

Četvrtak, 27. Maj 2010

http://www.justin.tv/rtvnp/b/264240329

Ono sto se tice ove teme je posle 14.minute.
Jedne prilike pitali Poslanika s.a.w.s:
"Može li vjernik biti kukavica? - Da! – odgovori Poslanik s.a.w.s.
- Može li vjernik biti škrtica? - Može! - odgovori Poslanik s.a.w.s
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

eki

Učenik

(10)

Datum registracije: 22.04.2009

• Poruku poslati

113

Četvrtak, 27. Maj 2010

Kratko i jasno,glasaću za BKZ.

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

114

Petak, 28. Maj 2010

Silne emisije prodjose ovih dana na nasim televizijama, neki komentar nesto da neko prokomentarise.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

115

Petak, 28. Maj 2010

Ekstra....

Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

wow

Učenik

(49)

• »wow« je muško

Datum registracije: 14.10.2009

• Poruku poslati

116

Petak, 28. Maj 2010

Ed, neka te Allah s.w.t. nagradi na lijepim savjetima. Ali ne slazem se sa tobom da pojedine ne treba nazivati izdajnicima, posebno te imame koje ti spomjenu.
Ovaj clan foruma zbog kojeg si se ti javio je naslucivao da je izdajnik i oholo izazivao da ga niko ne smije nazvat tako - a sam sebe je nazvao.
Sta bi reko za Omera r.a. koji je zbog nekih stvari skido glave sabljom? Dal bi ga danas nazvali fundamentalistom ili teroristom? Sta se kaze za onoga ko razbija dzemat? Itd...
Nazalost svi koji su ucestvovali u osnivanju paravjerske organizacije pod vodjstvom Zilkica su izdajnici za mene a ti i svi ostali ih prihvatite kako vam mili i drago, to me nimalo ne dotice. Esselamu alejkum.

Reisulema poziva Bošnjake da glasaju za listu Bošnjačka kulturna zajednica BKZ Muftija Muamer ef Zukorlić

Pismo Reisu-l-uleme
wow je dodao/la ovu sliku:
  • reis.png

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

117

Petak, 28. Maj 2010

cini mi se da se preteske reci koriste u kampanji.
medjubosnjacki izbori trebalo bi da izgledaju drugacije
bitno je da se smire strasti,jer ovo nije pitanje zivota i smrti
-ko pobedi,sledeci put moze izgubiti i obrnuto
dakle ako su izbori za BNVS izbori za nadleznost u oblasti kulture,jezika ,pisma itd neka onda i proteknu u tom duhu
nema potrebe sad za pronalazenjem izdajnika,etiketiranjem,strahom od kradje glasova kao eventualni alibi,pozivanjem na najvise interese koji se naravno ne resavaju na ovim izborima i na ovaj nacin.
-razlicitost misljenja je lijepa i treba je negovat
ED je izrekao svoj stav,ti se WOW ne slazes,ok,to je forum..
mesto gde se saslusate i zdravo
-neka liste iznose svoj program ,rezultate,sta je ko uradio i onda neka odlucuju gradjani.
svaki izbor imace svoj rezultat.
-sva tri kandidata sa svojim listama su podlozni kritici,i nikakva ahmedija,ni poslanicki imunitet ih od toga ne mogu ekskulpirati.jednostavno oni predstavljaju svoje liste, i deo ljudi koji ce da glasaju za njih
glasace nasa islamska zajednica i nesto ateista i razdelice glasove bosnjackoj listi,preporodu i bkz.
nakon toga zivot treba da tece dalje i da se ljudi slazu i druze bez nekih podela.
uh kako miroljubiv tekst napisah
:)
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

118

Petak, 28. Maj 2010

Kada su raspisani izbori za BNV sda i sdp su nekako neprimjetno ili nikako pozivali za upis u biracki spisak a, kada je snp poceo kampanju prikupljanja potpisa i kada su donijeli hrpu upisanih biraca to je njima bio signal da se i oni ukljuce u tekmu.Ali 2-3 fraze non-stop se protinju kroz kampanju za izbore a to su Teske rijeci i druga, nisu ti izbori toliko bitni kakvim ih neki zele predstaviti.Sta su to teske rijeci i da li istina spada u teske rijeci?A, drugo ako izbori nisu toliko bitni kako rekose ovi iz (sdp)nezavisne liste zasto su zapeli svim raspolozivim sredstvima po biracima.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

119

Subota, 29. Maj 2010

Citirano

Orginalno od wow
Ovaj clan foruma zbog kojeg si se ti javio ...

Nisam se javio zbog njega. U krajnjoj liniji, nisam ni zbog tebe iako sam ti uputio savjet. Javio sam se zbog sebe.

Citirano

Sta bi reko za Omera r.a. koji je zbog nekih stvari skido glave sabljom? Dal bi ga danas nazvali fundamentalistom ili teroristom? Sta se kaze za onoga ko razbija dzemat? Itd.

Kaze profesor Karic u jednom svom djelu: "Kur’an često naglašava da tuđe življenje, tuđe zasluge i tuđe vri­jeme nije i naše vrijeme! Minulim civilizacijama pripada ono što one za­rade, našoj ono što ona zaradi (leha ma kesebet ve lekum ma keseb­tum). Dakle, ja bih bio oprezan kada za primjer uzimam ashabe. Posebno u slucaju kada su sjekli glave. Jedno su ashabi i onaj sto je njih vodio a drugo smo mi i oni koji nas vode. Oni su original i uzor za sva vremena. Mi smo u odnosu na njih samo improvizacija.

wow

Učenik

(49)

• »wow« je muško

Datum registracije: 14.10.2009

• Poruku poslati

120

Subota, 29. Maj 2010

Citirano

Orginalno od ed
Jedno su ashabi i onaj sto je njih vodio a drugo smo mi i oni koji nas vode. Oni su original i uzor za sva vremena. Mi smo u odnosu na njih samo improvizacija.

Pa o tome ti ja pricam. Ako su oni skidali glave zbog neprihvatanja suda vrhovnih vjerskih vodja mi danas mozemo u najboljem slucaju jezikom to osuditi, tj. nazvati ih izdajnicima u ovom slucaju. Mozda postoji neki bolji nacin da nesto uradimo ali mi nismo kadri. Rukama definitivno ne mozemo nista uraditi, ali mozemo jezikom ili pak srcima sto je najslabiji vid imana.
A da je tesko to sto oni rade shvatice svaki musliman ako malo prouci historiju, posebno pad hilafeta i nacin na koji su kjafiri uz pomoc izdajnika uspjeli da sruse hilafet. Ovo sto se djesava je veoma slican scenario ali u malom. Jer ti na jednoj strani imas nase najvece vjerske autoritete Reisu-l-ulemu i muftiju, a vidis da je cak i Bakir Izetbegovic juce podrzao BKZ, a na drugoj strani imas Beograd, lokalne politicare koji sjede u srpskoj vladi i od juce imas Tihica za kojeg Hadži hafiz Ismet ef. Spahić kaze: Tihić je ubačeni srpski igrač.

Na odluku Reisu-l-uleme da podrzi BKZ i muftiju naseg SDP-ovci reaguju tako sto odlaze u Sarajevo da potkopavaju ef. Cerica i obilaze nize vjerske sluzbenike trazeci podrsku da bi na koncu rekli kako Reisu-l-ulema nije nikoga konsultovao?! Kazu da je muftija prejario, izgubio kompas!? Svoje ne slusanje najvisih vjerskih autoriteta pravdaju takvim stvarima? Zbog cega? Zbog direktorskih pozicija na vlasti i udobnih fotelja i desetina hiljada dinara mjesecno?
To je brate klasicna izdaja. Ili sto bi nas narod reko: "dao vjeru za veceru".

Bakir Izetbegovic poziva Bošnjake da glasaju za listu Bošnjačke kulturne zajednice

Social bookmarks