Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

rootXTX

Učenik

(10)

• »rootXTX« je muško

Datum registracije: 24.10.2007

• Poruku poslati

141

Četvrtak, 03. Juni 2010

golubardzija, teshko da chu ti se ikad suprostavit. :)
Poptpuno podrzhavam shto je rek'o, Dr. Pazarac. :)

Datum registracije: 25.05.2009

• Poruku poslati

142

Četvrtak, 03. Juni 2010

golubardzija 23.03.2010.

"Sve pohvale Denisu Mavricu ,Cacu i kompletnoj Rtv-u
Programska sema je extra posebne pohvale za emisiju Bosnjaci u Turskoj."

wow 01.06.2010.

"Ovaj ovoliki narod je bio neprimjetan za Denisa Mavrica - direktora Regionalne televizije, za gradonacelnika Meha, za Hodzica, Miska i ostale zaposljene u opstini Novi Pazar.
Ni jedne jedine rijeci na dnevniku RTV-a. Kazu da je to servis gradjana, a vrli direktor koji je, usput receno i hadzija, uzorno sluzi jednoj partiji i jednom covjeku - Rasimu Ljajicu, zaboravljajuci da se samo Allahu dz.s. klanja iako on to ponekad i uradi fizicki.
Nije ni cudo ako se uzme u obzir da je on spreman za svoju karijeru sve zivo uraditi, kao sto se zna da je nekada bio clan SPS-a da bi otvorio svoju prvu medijsku kucu. Za privatni radio to i nije neki problem ali zloupotreba javnog servisa svih gradjana - to se nisam nadao od jednog hadzije da ce sebi dozvoliti.
Oni se zavaravaju, kao sto se nekad Medin Halilolovic zavaravo, da moze izbrisati neki dogadjaj ako ga ne objavi. U velikim zabludama se ti futovi nalaze i samo mogu reci: neka im se Uzviseni Allah dz.s. smiluje..."

samo usporedbe malo... :D

Citirano

Orginalno od golubardzija
Nisam napisao izvor sa kojeg sam kopirao clanak iz razloga sto sam mislio da je vaznije sta pise nego ko pise.U rubrici vijesti iz kraja za par informacija isto nisam naveo izvor vijesti koju sam postavljao.Cilj mojeg pisanja na forumu je da razmijenimo misljenja, da se nekako drzimo dzemata jer moze insan dosta toga da pruzi ali takodje i da nauci.
E, sad u vezi teksta:Tekst je iz Avaza,ono sta je mene impresioniralo je hutba koja je drmnula cijeli Bosnjacki korpus.Hutba koju je drzao jedan veliki Alim i borac za Islam i Bosnjake covjek koji je u ratu 1992.godine izgubio tri cerke i unuku, zamjenik reisa hadzi hafiz Ismet ef.Spahic.Hutba je odrzana 21.05.2010 godine u Carevoj dzamiji u Sarajevu.Hutbom su dominirale tri stavke:Izdajnici,Iskusenje i pokvareni vladari.Ja cu se zadrzati kod ove prve stavke, izdajnici.Sve velike imperije, civilizacije su pale zbog izdajnika odnosno zbog rusenja iznutra, i po meni za jedan narod nema nista gore nego kad izdajnici dodju na vlast.Zasto?Evo vam Pazara za primjer evo vam Bosne za primjer gde su na sceni dva Sulejmana koji kad je najteze bilo nisu bili sa svojim narodom.Tihic nije bio u Bosni za vrijeme rata, Ugljanin isto tako pobego kad je najteze Sandzackim Bosnjacima bilo.Zasto jos izdajnici?Zato sto dolaze iz svog naroda, neprijatelj znas gdje je i ne okreces mu ledja zato vrijeme izdajice zavrsavaju posao.Na zalost posledice izdajice ako se ne otkriju na vrijeme znaju da budu katastrofalne a najvise pogadjaju upravo narod tog izdajice.Kad god njihovi izdajnicki projekti izadju na vidjelo i neko ponudi kakvo rjesenje za Bosnjacki problem oni se pocnu kriti iza teze o Bosnjackim podjelama. A kako svi vidimo vlast je slatka, pa kad je na vlasti politicar-izdajica e tek je tad narod u problemu i kamo srece da vode vise racuna o svom narodu a manje osvojoj poziciji (Rasim i Suljo).Braco mi smo birali te predstavnike vlasti kod njihove vlasti ima i nasega haka tako mi Boga ce stanut na sudnjeme danu i nece se kriti ni iza Mirsada Jusufovica niti iza Mensura Memica jer su ih oni birali za savjetnike.Zatrpase nam jaz, poplocavaju trg,sade cvijece, asfaltiraju, soderisu sve je to za pohvalu ali da li ce otvorit neku fabriku,da li ce postojece fabrike izvuci iz stecaja,da li ce dovesti neku investiciju u Pazar?Tesko, mnogo tesko.Zasto?Zato sto nekome ocito ne odgovara da ima Sandzak ekonomski jak.Suljo ga je otero u minus, Rasim je tu da pruza vestacko disanje.Ko je cijelo vrijeme bio sa svojim narodom, ko je bio kad mu je bilo najteze, ko nije bezao ni u Tursku ni u Sarajevo niti se krio po Crnoj Gori, ko je pozivao da se ne iseljava 1999.godine iz Sandzaka?Ko je podigo skole i medrese i obdanista?KO?Islamska Zajednica.I zato je ona trn u oku ovdasnjoj vlasti zato sto je glava ovog naroda.
Da ne duzim da na kraju citiram casni Kur'an: Vi pravite spletke i Allah pravi spletke.On je vjestiji:
:I oni hoce ustima svojim Alahovo svjetlo da utihnu a Allah ce dati da sija svjetlo makar bilo mrsko nevjernicima:
I jos nesto ne smijemo zaboraviti poraz i pobjeda dolaze iznutra.

Izvor:Golubardzija

hajes, hajes ti pomalo... :D :O

cisto mi bilo zanimljivo...

zaRez!
"Zar od mene tražite da se nekome drugom, osim Allahu, klanjam, o neznalice!?"

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

143

Četvrtak, 03. Juni 2010

Citirano

Orginalno od Dr Pazarac
sans nije makijavelista a glasa za listu br.2, koja, po mom misljenju, ne da je makijavelisticka nego je i opsesivno-kompulzivna. za tu bolesnu opsesiju vezanu za vlast, fotelje i funkcije godinama je koristila (a vise nece) lazi i prevare od kojih se nisu mogli otrgnuti-kompulzije.
zato sans propisi im neki psihofarmak... a tebi ne zelim neku partnerski indukovanu psihozu ?(

BKZ ! 62% i apsolutna vecina!

Osobno mi se sviđa simbolična predstava bolesnog društva u kojem živimo upotrebom medicinske terminologije, koja svakako bolest najslikovitije opisuje.
Da, ima u našem društvenom životu dosta pojava koje se mogu opisati kao opsesivno-kompulzivne. Moja naklonost ka takvom pristupu ne znači automatski i moje slaganje s uspostavljenom dijagnozom, odabranim reprezentativnim pacijentom i historijom bolesti -predstavljenom s tvoje strane DOKTORE - bez obzira na visok prosjek ocjena u tvom indeksu.
U dokazivanju gore navedenog neslaganja, ipak ću se radije poslužiti nekom od matematitičkih metoda, jer uz sve uvažavanje medicine kao egzaktne nauke, ipak je matematika prirodnije sredstvo u dokazivanju, posebno logika kao jedna od njenih grana.

Uzmajući u obzir tvoju bliskost sa terminom indukcije, ovog puta sam se opredijelio za induktivni metod...

Uzmimo kao tačnu predpostavku da su kandidati sa liste br. 2 opsesivno-kompulzivne ličnosti, čija opsesivna kompulzija se crpi iz opsesivne kompulzije stranke SDA- koja je i predlagač iste. Dakle, predpostavimo da SDA opsesivno vezana za vlast i da pri tom koristi raznorazne kompulzije radi opstanka na toj vlasti (laži, prevare ...)
Sama činjenica da nakon gubitka te vlasti nemamo kompulzivnih radnji od "pacijenta" predstavlja problem u opstanku prvoizrečene pretpostavke, ili tačnije rečeno, u opstanku teorije o reprezentativnosti odabranog "pacijenta" prilikom upotrebe termina, jer tu i tamo, imali smo par slučajeva da su ljudi iz bivše vlasti možda baš usljed svoje opsednutosti vlašću preduzimali kompulzivne radnje (mijenjanje dresova, okretanje kape i sl.) da bi udovoljili toj svojoj opsesiji. Činjenica da ti sporadični primjerci eventualno oboljelih svakako nisu na ovoj listi, isključuje mogućnost povezivanja istih sa njom i njenim oboljenjem.
Logičkim zaključivanjem možemo doći do jednog od ova dva zaključka :
-ili članovi liste nisu oboljeli
-ili su uspješno izlječeni
S obzirom da su u terapiji ove bolesti poznate i metode Bihevioristička terapija i Kognitivna terapija, koje se obično koriste kombinovano, kako jedna s drugom, tako i s uzimanjem lijekova, možemo predpostaviti i ovaj drugi zaključak kao tačan, mada je bez stručne pomoći ovo vrlo malo vjerovatno.
Dakle već na prvom koraku induktivnog zaključivanja došli smo u protivurječnost s početnom hipotezom, što cijelu teoriju baca u vodu...

Postavimo sada jednu drugu hipotezu:

Postoji kod nekih ljudi (namjerno neću imenovati kojih, da ne bih pogoršavao njihovo stanje) OPSESIJA zvana SULEJMAN UGLJANIN. SULEJMANOFOBIJA, iako još neuvedena u stručnu terminologiju naše medicine (za stranu ne znam, jer ipak ne pratim toliko zbivanja u ovoj oblasti) svakako može izazvati opsesivno-kompulzivne poremećaje u društvu koje nas okružuje. Vođeni ovom opsesijom, za sve što im se loše dogodi optužuju Sulejmana, a sve što im od Sulejmana dođe prihvataju kao loše. Nošeni ovom opsesijom već duži niz godina- raznim kompulzivnim sredstvima, pokušavaju taj isti duži niz godina nanijeti "poraz" ishodištu svoje opsesije. U svojim glasilima, na svojim radni mjestima, u kući i van nje, na mjestima kojima ne priliči da se u njima radi bilo što osim veličanja Onog koji je jedini dostojan veličanja. "Prijatelji" koji im pomažu u ostvarenju postaju automatski neprijatelji kad odustanu od toga, ili se zadovolje dosadašnjim rezultatima...

Terapija, medicinski gledano i u ovom slučaju je opet kombinacija Biheviorističke i Kognitivne terapije, uz stručni nadzor i adekvatnu dozu lijekova.

Bihevioristička terapija naziva se i terapija izlaganja. Osoba koja pati od Sulejmanofobije postupno se, uz podršku, suočava sa situacijom koje se boji, postojanju i djelovanju Sulejmana Ugljanina, dok se na nju ne navikne. Svrha ovog postupka je ublažavanje anksioznosti jer se smatra da će osoba, ako se izloži određenoj situaciji i uvjeri se da neće biti nikakvih strašnih posljedica kojih se plaši, tako promjeniti svoje ponašanje. Ovaj oblik terapije može obuhvaćati i intenzivno izlaganje osobe situacijama kojih se boji. Kao dio liječenja koriste se i metode kontroliranja napada panike poput tehnika disanja ili opuštanja.

Kognitivna terapija polazi s malo drukčijeg stajališta. Zagovornici ove teorije smatraju da je velika anksioznost kod Sulejmanofobije direktna posljedica iskrivljene percepcije o ugroženosti i opasnosti u situacijama kojih se Sulejmanofobna osoba boji, osobito da će se "razotkriti", što će imati katastrofalne posljedice. Osoba obično precjenjuje opasnost i podcjenjuje svoju sposobnost da se s time nosi. Zatim dolazi do međusobne interakcije uvjerenja, anksioznosti ili napada panike i sigurnog ponašanja poput izbjegavanja ili "strategije prevladavanja", koje samo potpomažu održavanje Sulejmanofobije. Stoga kognitivni psihoterapeut nastoji razgovorom i biheviorističkim pokusima otkriti i promjeniti iskrivljena uvjerenja i strategije prevladavanja. Primjerice, Sulejmanofobu koji vjeruje da pojavljivanje Sulejmana na javnom mjestu ima strašne posljedice, prikazuju se simulirane situacije, grafičke animacije pojavljivanja Sulejmana među mase. Kada takva osoba vidi da nema nikakvih katastrofalnih posljedica kojih se plaši, njezina se iskrivljena uvjerenja postepeno se osporavaju i nestaju.Zatim se iz virtualnog prelazi u stvarni život, prikazivanjef filmova ranijeg pojavljivanja Sulejmana među mase, da bi se konačno pacijent pripremio za realnost. Dakle, tek nakon temeljnog i detaljnjog razgovora, pacijent i terapeut ulaze u Sulejmanofobičnu situaciju s kojom će se u tom slučaju najvjerovatnije uspješno nositi.

P.S. Ni ja tebi ne želim partnerski indukovanu psihozu, mada je potencijal polja oko ovih Sulejmanofobičnih izuzetno jak, i indukcija je, što se mnogo puta do sada pokazalo eksperimentom, vrlo vjerovatna.

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

• Poruku poslati

144

Četvrtak, 03. Juni 2010

Zadovoljstvo mi je bilo čitati ovo matematičko-medicinsko objašnjenje jednog novog termina u psihijatriji "sulejmanofobije". Mada, se još negde u početku izgubila matematika i prešlo se na kognitivno-bihejvioralni pristup, što opet mogu da razumem. Moje skromno mišljenje (dakle skromno, nikako oholo i u ovoj temi ne pominjem indekse, ocene i zvanja, iako si ti to prebacio, što ću shvatiti kao tvoj odbrambeni ego mehanizam - identifikacija sa listom br.2 koju sam negativno okarakterisao, a tebi nista lose nisam rekao, čak sam, kao mladji, dozvolio sebi da ti uputim jedan savet) je da ljudi koji se nalaze oko dr Su Uglj imaju jednu indukovanu psihozu i da su toliko ubedjeni u tu politiku da u startu treba stati da njihovim osvešćenjem.

U tvom objašnjenju , koliko sam razumeo, složio si se oko opsesija ali ne i oko kompulzija pa si onda negirao oboje, tj.ceo poremecaj. Kazeš da oni ništa ne rade da bi ponovo preuzeli vlast itd.itd. Ja se u vezi toga duboko ne slažem, tako da ja i dalje ostajem pri istoj dg. Pomenuo si i da su možda bili bolesni, pa ih je neko izlečio. U to sumnjam, jer oko sebe imaju toliko "dokazanih" lekara (opet uzimam pravo da komentarišem i to, jer sam uveren- a o tome možemo i u nekoj drugoj temi).

Rekoh, dopalo mi se tvoje objašnjenje kognitivno-bihejvioralne terapije, iako je na dosta niskom akademskom nivou, ali ću to shvatiti kao tvoju želju da i drugi razumeju o čemu se priča i sve to pohvaliti.

Zašto BKZ, a ne Bošnjačka lista? Na stranu politiku, laži, prevare, hodže, ministre i sve drugo... Ono što je bitno jeste odnos prema Srebrenici, poginulim Bošnjacima. Iako bih sada zaista mogao da nabrajam i desetine drugih razloga, a koji su ovde nabrojani hiljadu puta, evo samo da uzmemo ovu jednu stvar.

Bošnjački nacionalni savjet, izmedju ostalog, se bavi zaštitom nacionalnih interesa. Kako ja sada da budem normalan i razumem ministre i poslanike Bošnjake koji su glasali za tu deklaraciju o Srebrenici? Ne mogu. Imam taj problem da ne mogu da to razumem!!! I sutra da glasam za njih u BNS i da oni zastupaju moje nacionalne interese. Ako trgujemo, pa tražimo autoput preko Peštera za to dizanje ruku za deklaraciju, onda nismo više ni psihopacijenti. To ni oni ne rade. I na kraju, ni taj autoput neće proći tuda, na moju žalost.

Bojim se sada da je jedna megalomanska sumanutost dr Su Uglj polako krenula u sumanutost ljubomore, jer je fotelju doživljavao kao partnera. I jedna velika istina, dragi moj SANS, a koji je to dobar lekar, doktor ušao u politiku i tamo ostao??? Nijedan. Samim tim što su političari i dr Su Uglj i dr Rasim Ljajic, dokazuju da nikad ni zub videli nisu. Sve ove godine su nam svima pokazale i kakvi su ljudi, a opet samo Jedan dž.š. zna najbolje.

Sudim po onome šta ostane iza čoveka i tu bi trebali da se složimo. Tako je i u medicini. Iza njih dvojice malo dobrog je ostalo, više lošeg, povredjenih, ubijenih što ti kao lekar vrlo dobro znaš i umeš da oceniš.

Nemam suljofobiju i dosta dobro se držim što se toga tiče.
Izvinjavam se ostalim članovima foruma na korišćenju nekih nejasnih termina, bio mi je izazov. I izvinjavam se tebi, sansu, na oslovljavanju sa ti. Kao stariji kolega uživaš moje poštovanje. Oko nekih stvari možemo da se složimo, oko nekih ne. Tako to bude...

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

145

Četvrtak, 03. Juni 2010

Mladi i poštovani "kolega",

Bojim se da većinu mog izlaganja nisi baš dobro razumio.

Matematika je bila tu dok je trebalo nešto dokazivati, a po okončanju dokaza izgubila bi svoju svrhu u kontekstu ove teme.

Nisam se složio po pitanju opsesije, već pa dobro poznatoj logičkoj metodi krenuo od pretpostavke da je ona tačna, do mometa kada bi se zaključilo suprotno. Ukoliko se suprotno ne dokaže, pretpostavka se smatra dokazanom, a s dokazivanjem se prestaje onoga trenutka kada hipoteza padne u vodu...buuućć. Znam da nije baš akademski izraz, ali je slikovit ;)

Drago mi je da ti se svideo moje objašnjenje, a što se tiče njegovog nivoa, vjeruj mi da je to maksimum koji sam mogao da izvučem iz moje pozicije, što je i razumljivo, jer stvarno ne posećujem naučne skupove i kongrese ljekara.

No, nikad se ne zna, možda jednog dana budemo ordinirali skupa...

A što se tiče političara i borbe za vlast, svakako da je borba i težnja za dolazak na vlast prisutna kod političara (u suprotnom ne bi imao smisla ni njihov politički angažman), ali sama težnja za dolazak na vlast ne mora sama po sebi biti opsesivna...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

• Poruku poslati

146

Četvrtak, 03. Juni 2010

Primećujem ironiju, ničim izazvanu i nezasluženo upućenu prema meni. Ali je prihvatam i opet razumem.

Što jednom reče jedan akademik: "Nije znanje znati, nego znanje dati". Možda zbog toga i nisam razumeo tvoje izlaganje. A možda je to samo zato što ne posećuješ naučne skupove i kongrese. U svakom slučaju, unapred se radujem "ordiniranju skupa"...

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• »golubardzija« je muško

Datum registracije: 28.07.2009

• Poruku poslati

147

Četvrtak, 03. Juni 2010

Citirano

Orginalno od Dr Pazarac
golubardzija, sve vise i vise mi se svidjas (o)

olubardzija 23.03.2010.

"Sve pohvale Denisu Mavricu ,Cacu i kompletnoj Rtv-u
Programska sema je extra posebne pohvale za emisiju Bosnjaci u Turskoj."

wow 01.06.2010.

"Ovaj ovoliki narod je bio neprimjetan za Denisa Mavrica - direktora Regionalne televizije, za gradonacelnika Meha, za Hodzica, Miska i ostale zaposljene u opstini Novi Pazar.
Ni jedne jedine rijeci na dnevniku RTV-a. Kazu da je to servis gradjana, a vrli direktor koji je, usput receno i hadzija, uzorno sluzi jednoj partiji i jednom covjeku - Rasimu Ljajicu, zaboravljajuci da se samo Allahu dz.s. klanja iako on to ponekad i uradi fizicki.
Nije ni cudo ako se uzme u obzir da je on spreman za svoju karijeru sve zivo uraditi, kao sto se zna da je nekada bio clan SPS-a da bi otvorio svoju prvu medijsku kucu. Za privatni radio to i nije neki problem ali zloupotreba javnog servisa svih gradjana - to se nisam nadao od jednog hadzije da ce sebi dozvoliti.
Oni se zavaravaju, kao sto se nekad Medin Halilolovic zavaravo, da moze izbrisati neki dogadjaj ako ga ne objavi. U velikim zabludama se ti futovi nalaze i samo mogu reci: neka im se Uzviseni Allah dz.s. smiluje..."

samo usporedbe malo...

Doktore Ja i wow smo dvije razlicite osobe, mozda u nekim stvarima se slazemo u nekim ne, ali ne znam kakva veze ima to sto sam pohvalio Denisa Mavrica a wow ga napao (sa razlogom).Cinjenica je da ova danasnja Reigionalna tv je mnogo bolja od one sda-ovske televizije i to je nesto.Sto se tice emisije koju sam pohvalio i dan danas tvrdim da otkad postoji RTV bolja emisija nije napravljena i treba ih pohvalit kad su dobri isto tako ih kudit kad pogrese (Recimo kad ne izvjeste o onolikoj sili ljudi na zavrsnoj konvenciji BKZ-a).Ja poznajem Denisa Mavrica, iskreno mislim da nije on los igrac koliko mu je trener los i sujetan.
Uvijek govorite istinu jer samo istinu mozete ponoviti dvaput.

• Poruku poslati

148

Četvrtak, 03. Juni 2010

Ok. Postujem. ;)

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

149

Četvrtak, 03. Juni 2010

Nadje istina put, pa dje joj se najmanje nadas ona ispliva.
Nece Regionalna da izvjestava za zavrsne konvencije BKZ-a hoce Pink.

• Poruku poslati

150

Četvrtak, 03. Juni 2010

golubardžija, brate moj, šta je ovo? ponovo vratili onaj prvi sastav izborne komisije, na zahtev Bošnjačke liste i Bošnjačkog preporoda. Čitam i ne verujem. Eeee, lopova, Bog ih kaznio...

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

151

Četvrtak, 03. Juni 2010

Prognoza

Lista br.1 osvojiće oko 11500 glasova, tj 7 mandata

Lista br,2 osvojiće oko 24500 glasova,tj 17 mandata

Lista br.3 osvojiće oko 17000 glasova, tj 11 mandata

Broj glasača je vezan za tri opštine N.Pazar, Sjenica, Tutin, uz predpostavku da odnos snaga ne može bitnije da poremete glasovi iz ostalih sredina. Primjenjen je Donteov sistem raspodjele manata.

i ... bode mi oči

• Poruku poslati

152

Četvrtak, 03. Juni 2010

sans ti imaš podatke i o izlaznosti :rolleyes:

a da... izborna komisija i cela ta priča (o)

MOJA PROGNOZA

1.BKZ 21 kandidata
2.BL 8
3.BP 6

Nemam broj glasova i podatak o izlaznosti, ne zamerite :O :D

na-braniku-grada

Zlatna sredina

(-24)

• »na-braniku-grada« je muško

Datum registracije: 25.08.2008

• Poruku poslati

153

Petak, 04. Juni 2010

Par slika sa danasnje zavrsne konvenkcije Bosnjacke liste

Pazar je dio zivota mog on ce biti sampion!

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

154

Petak, 04. Juni 2010

Evo i sans ima podatke kako ce da izgleda buduci Nacionalni Savjet jos samo Ciplic da im ovjeri listu.Na zadnjim lokalnim izborima sda je montiro binu u centru grada oko 4.sata preko dana da proslavljaju pobjedu, i ako je do zavrsetka izbora bilo ostalo 4-5 sati.Kazu kad su rekli Sulju da su izgubili u Pazaru konacno je uspeo da proguta rahatlokum, isto ko i Milosevic kad je izgubio 5.oktobra.Cudi me da ove prve dvije liste nisu zajedno napravile zavrsni miting pa da proslave veridbu (posto su sad u ljubavi).

• Poruku poslati

155

Petak, 04. Juni 2010

Dok je Tutinaca Bošnjačka lista će uvek imati glasača. Šala nije mahljuk o|

Dakle, da sumiramo... na svim anketama koje su sproveli sajtovi na području severnog Sandžaka ubedljivu podršku je dobila BKZ. Na ovom sajtu, na sajtu San*akLive-a, pa čak i na sajtu San*akNe*ss-a. I opšti je utisak da će to zaista biti velika pobeda. E, sad nešto razmišljam da li je moguće da će SDP i Rasim Ljajić ukrasti glasove i promeniti rezultate, kad je SDP tolike godine bila žrtva iste te izborne kradje od strane SDA. To me baš interesuje 8)

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

156

Petak, 04. Juni 2010

na_braniku_grada hvala na slikama,nisam bio u pazaru juce
ne treba verovati net anketama

neka izbori proteknu u lijepoj atmosferi,i neka nakon izbora u BNS svi rade najbolje sto mogu u interesu onih koji ce izaci i ukazati im poverenje tj u opstem interesu bosnjaka i svih gradjana regiona.
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

157

Petak, 04. Juni 2010

Citirano

Orginalno od Dr Pazarac

....

Lakse malo s tim generalizovanjem...
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

• Poruku poslati

158

Petak, 04. Juni 2010

Ti znaš najbolje koji je hal tamo kod vas... Ako si se uvredio mojim postom, halali. Nece se ponoviti :O

na-braniku-grada

Zlatna sredina

(-24)

• »na-braniku-grada« je muško

Datum registracije: 25.08.2008

• Poruku poslati

159

Petak, 04. Juni 2010

Citirano

Orginalno od Dr Pazarac

Dakle, da sumiramo... na svim anketama koje su sproveli sajtovi na području severnog Sandžaka ubedljivu podršku je dobila BKZ. Na ovom sajtu, na sajtu San*akLive-a, pa čak i na sajtu San*akNe*ss-a. I opšti je utisak da će to zaista biti velika pobeda. E, sad nešto razmišljam da li je moguće da će SDP i Rasim Ljajić ukrasti glasove i promeniti rezultate, kad je SDP tolike godine bila žrtva iste te izborne kradje od strane SDA. To me baš interesuje 8)

Ipak treba biti realan a ne ostrascen sto je ocigledno sa vase strane.
Sta ti zapravo hoces da kazes o Tutincima? Da nisu civilizovani ili mozda da nemaju pravo glasa?
Obrazlozi nam malo da diskutujemo o tome..
Sto se tice internet prognoza anketa ja tebi da kazem da to nema nikakve veze, jer se ne uklapa u ono stabilno bosnjacko biracko tijelo koje podrzava SDA godinama, znaci neovisno od svih okolnosti, situacija i zbivanja koja su se desila proteklih godina.
Prema mojoj slobodnoj procjeni ta brojka se krece od 15-20 000 ljudi koji bez obzira na sve okolnosti i desavanja koja su se zbila podrzavaju i dalje tu politicku opciju.

Drugo paradoksalno je prozivat, dijelit i ismijavat ljude koji nista nisu ti nista nisu ucinili i ako drugacije misle nije sad pitanje zivota ili smrti :S, a sa druge strane vjerski ti autoritet iste pozdravlja sto su dosli u "velikom broju", pa tamo pominje neki mrak itd,itd..
Ja imenom i prezimenom koji sam se izjasnio da sam pripadnik bosnjacke nacionalnosti nemam nikakvih predrasuda i stereotipa o bilo kojem Pribojcu, Prijepoljcu, Varosaninu, Tutincu, Sjenicaku nedaj Boze a vallahi lahko je bit musliman-bosnjak u Pazaru, sjedet po internet foruma i onako pristrascen razglabat i umanjivat neciju/je zasluge, nesto se sad busat po plucima ko je veci a ko manji patriota, musliman itdxx(

Odmah da rascistimo posto vidim da je to nesto od krucijalne vaznosti da se nesto kao sad foll ofiram, glasacu za bosnjacku listu pod rednim brojem 2 iz puno razloga koje sad nebih navodio.
Takodjer smatram da su ovi izbori veoma ispolitizirani i to sa strane onih koji bi da kazem najmanje trebali da se bave politikom, jer vjeruj te mi ne prilici jednoj takvoj instituciji(a bogami i svetinji) da ucestvuje i sprovodi da kazem prljave kampanje iz razloga sto bas oni trebaju da pozivaju i smiruju strasti.
Ta ista islamska zajednica ne treba da se zloupotrebljava i poistovecuje tako da u jednom trenutku vidis(meshihat-bkz, a u drugom bkz-meshihat), jer sta sa nama koji ne misle tako?
Pa izbori ce proci i sta onda 7 juna?
Ko misli da staje na crtu treba skinuti dzube i ahmediju, i van okvira jedne svetinje djelovat na nacin onakav kako je odredio, a ne ovako krnjajuci i iskoriscavajuci jednu svetinju tako sto cemo se sad igrat sa osjecanjima ljudi sijat napetost i razdor.
Elhamdulillah, vjera je cist od toga, pishuci ovaj post pade mi na pamet jedna logicka teza od rahmetli predsjednika Alije Izetbegovica, koja oprilike glasi:"Islam je nesto savrseno, ali nazalost muslimani to nisu..", ali samo sto ja sad alaudiram da nista na ovom dunjaluku nije perfektno i apsolutno, da ma koliko se mi trudili covjek treba ici dalje tako sto ce ispravljat svoje greske, ne treba bit zlopamtilo, ne smijemo se dijelit do te instance da to ugrozava sveopsti interes jednog naroda, treba oprastat i tako pokazat da si bolji od drugog a naravno podjela, suceljavanja i sukobljavanja ideja, misljenje i frakcijanja ce biti do sudnjeg dana bez daljneg..
Moje subjekvitno ubjedjenje je da u svemu trazit neku sredinu, jer jedino tako ces ustvari zeleti drugom ono sto zelis sebi.
Ja bih sa ovim zavrsio a poentu sami vec skontajte.

Nema na cemu @jasmine, molim i drugi put.
Po nekoj mojoj slobodnoj procjeni na zavrsnoj konvenciji bosnjacke liste je bilo izmedju 7000-9000 ljudi, znaci nista napumpano i preuvelicano jer sam trg od korza preko samalda,vrbaka do opstine i gore bedema i parkinga ne moze primit vise od 15 000 ljudi tako da nisu poimljive cifre onih kojih su ih pominjali, a sto se tice sokaka putaj onda od ekonomske do vec sultan cafea i dobices neku objektivnu cifru.
Pazar je dio zivota mog on ce biti sampion!

• Poruku poslati

160

Petak, 04. Juni 2010

Citirano

Orginalno od na-braniku-grada

Ipak treba biti realan a ne ostrascen sto je ocigledno sa vase strane.
Sta ti zapravo hoces da kazes o Tutincima? Da nisu civilizovani ili mozda da nemaju pravo glasa?
Obrazlozi nam malo da diskutujemo o tome..
Sto se tice internet prognoza anketa ja tebi da kazem da to nema nikakve veze, jer se ne uklapa u ono stabilno bosnjacko biracko tijelo koje podrzava SDA godinama, znaci neovisno od svih okolnosti, situacija i zbivanja koja su se desila proteklih godina.
Prema mojoj slobodnoj procjeni ta brojka se krece od 15-20 000 ljudi koji bez obzira na sve okolnosti i desavanja koja su se zbila podrzavaju i dalje tu politicku opciju.

Drugo paradoksalno je prozivat, dijelit i ismijavat ljude koji nista nisu ti nista nisu ucinili i ako drugacije misle nije sad pitanje zivota ili smrti :S, a sa druge strane vjerski ti autoritet iste pozdravlja sto su dosli u "velikom broju", pa tamo pominje neki mrak itd,itd..

Nisam ostrašćen. Vrlo mirno diskutujem, postavljam pitanja i odgovaram. Moja konstatacija u vezi Tutinaca imala je malo više šale, nego zbilje, ali kad si već zatražio objašnjenje, evo...vrlo rado. Lepo kažeš da SDA ima jedno stabilno biračko telo od tih 15-20 000 ljudi. Ja se slažem. Složićemo se obojica da je većina tog biračkog tela starije dobi i većina iz Tutina. Ne kažem da nema mladih i da nema pristalica SDA i u drugim gradovima, ali kažem da dominiraju ove kategorije. Ne vređam, prozivam, niti omalovažam te ljude. Nemam pravo to kao musliman. Ali kao insan koji razmišlja razumom imam pravo da imam stav i mišljenje o tim ljudima.
To stabilno biračko telo da sad neko pita koja je suština politike Stranke demokratske akcije našlo bi se u konfuziji i dobro razmislilo da li je to nezavisni Sandžak, pripajanje Sandžaka Bosni, situacija da se Sandžak nikad ne odvoji od Srbije, glasanje za deklaraciju koja osudjuje ZLOČIN u Srebrenici, sedenje u vladi Srbije i glasanje za sve i svašta. To stabilno biračko telo ne bi znalo šta da odgovori, jer ti ljudi jednostavno ne znaju za šta ustvari glasaju. Oni znaju da glasaju za dr Su Uglj i to je dovoljno. A Suljo će tamo da zna šta i kako najbolje za njih. E, vidiš, ja sa tim imam problem. Ne mogu kao insan da shvatim to razmišljanje... ili, ipak mogu, pa da kažem da je to zato što ti ljudi nikad nisu izašli iz Tutina, N.Pazara, svojih kuća, da vide "bijeli svijet" i kako to treba da bude nešto kad je normalno.
I ubedjen sam da to biračko telo glasa za Sulja kao čoveka, a ne za politiku SDA, jer ni ne znaju koja je to politika. A da li to iko zna... :rolleyes:
Zašto su svi gradovi, opet sem Tutina, počeli da glasaju za Rasima, jeste upravo to. Počeli su da razmišljaju glavom i da glasaju za jasnu politiku, a ne za čoveka. Da je to tako, pokazuje i sadašnja situacija, kada se narod udaljava od politike SDP-a jer je loša. Da je to isti kalup ljudi koji glasa za SDA, oni bi i dalje nastavljali da podržavaju SDP, bez obzira što je loše udarati na Islamsku zajednicu.
Ako si me razumeo, hoću da kažem da ljudi koji će u nedelju glasati za BKZ, a biće ih 60, 70% su ljudi koji razmišljaju, otvaraju oči, koji su na poslednjim izborima glasali za SDP i koji time nisu tvrdo rešili da glasaju za Rasima "do groba".
Zato sam rekao da ne vredi razgovarati da tim "tvrdim birackim delom" Sulejmana Ugljanina, jer se njima ne može ništa predočiti. Ima ih toliko koliko ih ima i trebaju se svi pomiriti sa tim.

Pomenuću i ankete... negiraste ih i ti i Jasmin. Začudo :rolleyes: , rezultati ne odgovaraju. Kažeš, nemaju one veze, jer SDA ima stabilno biračko telo... zaključujem - znači da to biračko telo ne posećuje sajtove, ne glasa... možda nema internet, televiziju, itd. Znači nema savremene izvore edukacije i informisanja, što opet ide u prilog ovoj teoriji gore.

Ja zaista nemam problem ni sa ljudima koji vole SDA, ni sa onim drugim. U našim familijama ima i jednih i drugih i svi to dobro znate. Svi smo svedoci kako ima zadrtih i ostrašćenih sa sve dve, tri strane. Strast je slabost. Insan si, iako si na braniku grada, nadam se da ćeš jednog dana uključiti mozak, kad ne bude ni SDA, ni SDP, ni BKZ, pa sam, svojim apstraktnim mišljenjem doneti odluku i biti ponosan njome.
P.S. poprilično sam ubedjen da mladi koji su za SDA su za to, jer rastu u tom okruženju, kućama gde se drže Suljove slike, subhanaAllah i nisu oni nešto puno upućeni a šta je to SDA, za šta se oni zalažu... ma ni ne razmišljaju o tome o| A ljudi koji kažu da će doživotno glasati za dr Su Uglj, "do groba", jer ih je on spasio od četnika devedesetih godina, e tek sa njima nema nikakve diskusije.

Selam

Social bookmarks