Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško
  • »Giovanni« je autor ove teme

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

1

Subota, 16. August 2003

Nadimci - za ili protiv?

Ova tema ima za cilj potvrditi moju opravdanu tvrdnju da u Pazaru je rijetko ko prosao a da mu nije nadjenut nadimak i da ga raja zna po istom a manje po pravom imenu. Znaci, interesuje me ko Vam je dao nadimak, zbog cega, da li ste se gnusali istog ili ga s ponosom nosili...Mozete spomenuti i one koji su Vam se najvise svidjeli kod drugih osoba ali prvenstveni akcent stavite na VASh nadimak(e)!

I kao sto to red biva, pocinje Giovanni.

Majka priroda me je jos kao malog djecka podarila velikim i za tadasnje prilike, mogu reci bas klempavim usima, a u isto vrijeme je na TVZ (sadasnjoj HTV) isao animirani film Medvjedic Usko pa su me raja iz zgrade prozvala tako i taj me je nadimak krasio diljem mog djetinjstva...(nemoj sad da bi neko potegnuo pitanje traume iz djetinjstva)

Trajalo je to Boga mi do trenutka kad je Giovanni porastao naglo i osjetno odskakao visinom od ostalih, i gle cuda - najednom, situacija se naprasno mijenja...

Poslije mi je jaro pricao, da ne ide nekog za*ebavat' za usi, gledajuc' ga iz "zablje" perspektive...

Scena: Giovanni pruza mikrofon: Idemo sad Vi...

P.S. Sad ide ona pjanska - Nisam pio stare mi... Zacudo, usi mi sad nisu klempave! (toliko, dodali bi zlobnici)

Zivili

[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

2

Subota, 16. August 2003

Moj brat je imao obicaj da kad nekom (ko bi cak i trebao znat za mene) kaze da sam mu brat i spomene da se zovem Jasmin dobije odgvor da me ne poznaju. Pa cak i kad kaze Jasmin golman desavalo se isto (iako malo preciznije). Ali kad bi na kraju rekao Jare... AAAA.. JARE... PA STO NE KAZES COVECE.. :)... ZNAM JARETA GOLMANA (vazi za one koji me poznaju dole).

Pravo je cudo, al malo me ljudi (skroz malo) ikad oslovljavalo po imenu dole. Od daja sam kao mali dobio nadimak Jare (mada se da primetiti da dosta mojih istoimenjaka ima taj nadimak), i otkako sam kod uciteljice na ISTO ovo pitanje koje je giovanni izneo rekao da mi je to nadimak, vise ga niko ne promeni. Jare bio, a mozda kad ostaram budem.... :D .. ma Jare i ostao ;) (a eto, ovde pravo malo ljudi zna za to... to mi je profesionalni golmasnki nickname, a ovde golman nisam :(

A za nadimke po Pazaru... ma znam ih milion.. i to je prica sama za sebe. Pricacemo..
mogu ja da se potpisem i bolje...

3

Subota, 16. August 2003

Nadimak Bira-Biki sam dobila od oca. Nemam pojma zasto se je odlucio bas za takav nadimak ?( U pocetku me je cudilo zasto bas Biki kad to ni najmanje veze sa mojim imenom nema :D

Ipak ja odrastoh sa tim nadimkom. Oni koji me ne poznaju dovoljno oslovljavaju me imenom. Za one koje smatram prijateljima i koji me jako dobro poznaju sam prosto Biki.

Pre nekoliko godina za vreme letovanja desila se jedna zanimljiva anegdota sa ovim mojim Bira ,ali to nije bas za pricati ovde :D
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

4

Subota, 16. August 2003

heheheh super tema tako meni pera iz beograda Majstor jedan sto mi se vrti po kuci kaze gde si roodjeni Brate ??? ja ga gledam na koju foru ma kaze ovaj tvoj otac mi non stop psuje Majku.....
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

meSSko

Zlatna sredina

(10)

• »meSSko« je muško

Datum registracije: 26.06.2003

• Poruku poslati

5

Subota, 16. August 2003

nadimci....nadimci

U nasm mjestu,su nadimci,cesto mnogobrojni,od kojih imamo jedan nadimak koje ti stoji kao i ime od maticara,a svi ostali nadimci budu privremenog karaktera.

Beli,... dobio sam nadimak,kad sam se i rodio,jer mi je kosa bila potpuno bijela .

Doktor,... su me prozvali ,jer sam rekao da zelim da budem ginekolog .4-5 god.
Podmuklac,... jer sam umio podvaljivati ,i svi budu krivi osim mene,a ja zakuho.6-8.god.
[SIZE=1]Šta god ko čini,..ono sve sebi !!! ;) [/SIZE]

meSSko

Zlatna sredina

(10)

• »meSSko« je muško

Datum registracije: 26.06.2003

• Poruku poslati

6

Subota, 16. August 2003

dopuna predhodnog posta

Mece,... jer sam bio ko medvjed napredan ,trom i jak,2-4.god. :O
Missa,... ni sam ne znam zasto, na polumaturi(u odjeljenju) ;)
Hocko,... jer sam poceo izucavati i upoznavati Islam.(13-15,a ponekad i danas po neko ) :klanja:
Stupalj,Musha,Meki,Meljo majkin,Mada,......... i t d. 8) ;( 8o :] :)) xx(

Ali mi je nadiak meSSko ,oduvijek stojao uz mene ko od maticara prisiven. 8)

ps.nesto mi u pisanju prebaci kompj.pola posta,pa moradoh dovrsiti,a ...stvarno nije zelja za posticanje velikog broja priloga.

M.S. ..............meSSko ............slam svima
[SIZE=1]Šta god ko čini,..ono sve sebi !!! ;) [/SIZE]

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

7

Subota, 16. August 2003

Ima nadimaka dosta u prichi Muhabet dokonih od ramiza crnishanina....
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

Devon

Početnik

(10)

• »Devon« je muško

Datum registracije: 17.08.2003

• Poruku poslati

8

Ponedjeljak, 18. August 2003

Muki, Munda, Muljar, Malje, Mutle, Muksi, Muksa, Mukica, Muletina... ne mogu ni da se setim vise... :)
A evo nekih extra... Veverica, Tip, Mukli Pukli, Muki Zmaj... 8)
It's this lyrical piranha- strapped with a grenade, in a pool with yo' mama, attack her by the legs, and pull her to the bottom, twit lettin' up like a condom, slappin' if you fuckas got a problem!

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

9

Ponedjeljak, 18. August 2003

Mene od malehna zovu Bikka. Taj nadimak mi je dala moja majka i nisam se nikad osecala neugodno sa njime. Inace su me isto zvali zelena , zbog ociju :]
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

10

Utorak, 19. August 2003

nadimak, nadimci...

pa da, to je kod nas tradicija...

mene su od malena zvali Zuta to zbog kose.
jednom tetka meni rece Endzi a tad se davao neki deciji film i imao pas po imenu Bendzi. a moja sestra me htela iznervirat palo joj na pamete Endzi-Bendzi, Endzi-Bendzi.... i meni tako osta nadimak ENDZI a sad je to moj drug preradio u Angie a ja prevela u @ngi3 da izgleda malo 'komjuterizovano 8) heh'
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

ernad

Zlatna sredina

(10)

• »ernad« je muško

Datum registracije: 01.01.2004

• Poruku poslati

11

Subota, 13. Mart 2004

Mene zovu pre svega Erko, Erkic,Eri,Eko,Malji,Zeko,Malac
A svoje drugove razlicito
-Dado-Dadulje
-Enis-Kevin
-Emir-Gelt
-Nermin-Milhaus,Trilha
-Aco-Cetka
-Emir 2-Si*a
-Aldin-Mecan
-Enis-Glavonja,Lepi
Pravda, ponekad spava, ali nikad ne umire...

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

12

Subota, 13. Mart 2004

Moje ime dugacko pa me ljudi uvek pitaju mogul nekako krace i onda svako izmislja ono sto mu odgovara. Ne mogu reci da mi smeta ali ni da mi ne smeta, da su hteli, roditelji bi mi dali nadimak a ne ime. :D
Suki, Suna, Mita, Tita, Nita a ako vec mora, meni je najdraze kad me neko zove Su. ;)
Pazi koju igru igras.

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

13

Nedjelja, 14. Mart 2004

Ja sam imao psa "Cuka".Do moje 7 god. moj najbolji drug.Onda su ga upucali jer je komsinske koke napadao a meni dali njegov nadimak jer sam(kao jedini)za njime plakao.U medjuvremenu su me prozvali "Cuki".Mene i u Cirihu slabo ko po pravom imenu poznaje...a ja ne jedem kokosje meso.

Srce_

Zlatna sredina

(10)

• »Srce_« je žensko

Datum registracije: 09.10.2003

• Poruku poslati

14

Nedjelja, 14. Mart 2004

ja sam imala 101 nadimak : Eki, Ekica, Eli, Ely, Elu, Bebica itd ...

a najsladji nadimak mi je dalo drushtvo davne 2001 godine :)) u pazaru -> Srce :P
ups :O ... uhvatili ste me na delu 8o ... kako ponovo lupam :)) :))

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

15

Ponedjeljak, 15. Mart 2004

da ovo je bas prisutno u pazaru.ima i finih nadimaka koje sam i sam dobio a imalo je onih zbog kojih je dolazilo do tuce :O u svakom slucaju ima jedan ajet koji lijepo govori o ovome i smatram da je ovo(ako se daju ruzni nadimci a ima takvih npr.Celo,Glavonja,Zvaljo i sl.) jako ruzna navika pazaraca.
--
U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!
Al-Hugurat -- Sobe

Medina - 18 ajeta

11. O vjernici, neka se muškarci jedni drugima ne rugaju, možda su oni bolji od njih, a ni žene drugim ženama, možda su one bolje od njih. I ne kudite jedni druge i ne zovite jedni druge ružnim nadimcima! O, kako je ružno da se vjernici spominju podrugljivim nadimcima! A oni koji se ne pokaju - sami sebi čine nepravdu.

14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

16

Mogu reci da sam iznenadjena nekim nadimcima. Nisam znala da pink zovu Bika ili Bira. 8o

Nisam ni ja izuzetak. Mene roditelji kuci zovu DIDA, jer kada je moj brat bio mali nije mogao da izgovori moje ime pa me nazvao DIDA i to mi je ostalo. Drustvo me zove DINA. A u skoli me zovu Edudant (neznam po cemu), Edi, Edus, Dince,...

[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

17

I ja imam nekolko tih nadimala, kao Dzogi, Aki, Akica, Aljo i tako te zafrkancije.

Al najvise se cudim i nasmijem kad u np cujem nadimke ko Muha, Obad, Prco, Fufa, Kajla, Bendzo "Jer mu babo imo BMW-a kad je bio micak", Merdzo "Isto tako samo sto je babo imo mercedesa :D", Sljapko, Sljino uh da ne nabrajam vise... :)

18

Gledam na sat. Vreme je.Podjem sama vani i na vratima sretnem visokog ex-klempa , on sav zadihan uperio prst pokazuje i vice "Jare , eno ga Jare " ja u pocetku ne kapiram pa kazem : -" Ne Jare , ja sam Biki" u tome stize brat podg'o vedje 8o cudi se nama oboma : Jestel vi u pamet, zar ne vidite da je to Mece ?! Krenemo dalje skupa, tisina, sunce ugrijalo ... u susret nam stize Bikka taman ispred nas se saginje i podize sa zemlje lesnik, nekako refleksno pogledamo na drvo pored nas i spazimo vevericu koja pentra po granama. Ucine mi se da vidoh jedan zuti list. Dogovaramo se koju od igara kad smo bili Malji cemo igrati. Ne mozemo da se odlucimo, al eto je Su ona vec nosi karte u rukama. Sunce pece, moje srce sve sporije i sporije kuca...odjednom je na vidiku auto koji nam se priblizava strasnom brzinom, sve je blize i blize, stize do nas, staje...cudim se ko bi to mogao biti, kad ono Cuki pita je li puno zakasnio.
Neko tu bese u stanju i da se tuce, al' kad se pojavi Dida svi pomislismo na lepotu. Konacno u hladu nalazimo skloniste od vrucine, delimo karte, pocinjemo da igramo... trceci stizeDzogi i pita moze li i on da igra sa nama? ...
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

• »josef borg« je muško

Datum registracije: 16.11.2003

• Poruku poslati

19

Bila jednom jedna Sevda...

Kad sam bila mala nosila sam cvike,
pa mi je babo dao ime Sevda, to je
bilo po jednoj mojoj rodjaki. Starija
zena a imala je cvike ko dno od tegle.
I tako babo kad bi se naljutio ili zeleo
mene da naljuti on bi meni vidi pljunuta
Sevda i tako to.
Inace ime mi je Fatima, a neko je vreme
bio popoularan deterdzent Fax pa sam
i po njemu dobila nadimak, pa onda od
moje tetke Fatka, ko biva mi tepa,
Faturce je isto bilo aktuelno.
Sad sam ko biva odrasla pa me svi zovu
Fata.
Da jos dodam da se nisam ljutila, ali kad
bi mi babo reko "vidi Sevde" nebi mi bilo
pravo.
Selam i super je tema ;)
" Ko Priznaje, Pola Mu Se Prasta"

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

20

Četvrtak, 18. Mart 2004

nadimci-za ili protiv?

ja sam za ako ne vrijedja onog kome ga zelimo okaciti. meni je nadimak "sara-kolacic" od malena. dobila sam ga od mog dajdze kada sam imala 3-4 godine, mozda i manje i ostao mi je u upotrebi do danas. ne smeta mi, mada se cudim sto bas taj nadimak..?? :)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Social bookmarks