Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

sirano

Početnik

(10)

• »sirano« je žensko
  • »sirano« je autor ove teme

Datum registracije: 24.07.2002

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 20. Oktobar 2002

Naj naj knjiga za odrasle

Jedna od najskandaloznijih knjiga na nasem a i na svetskom podneblju potice od jednog Francuza , koji je zbog toga tada odrobijao svega 20 godina , neki ga smatraju za manijaka a neki za svoga idola ,rec je o Marquiesee de Sade i njegovoj najpopularnijoj knjizi " 120 dana Sodome " ... Posle nje cete i sami postati ili manijak ili svecenik , zar ne ...

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 03. Novembar 2002

:) Nisam siguran

Nisam tako siguran u tvoje tvrdnje... haj malo pojasni kako bi knjiga na odraslog i zdravog citaoca mogla da utice ?
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

3

Ponedjeljak, 04. Novembar 2002

Čak šta više...siguran sam u netačnost tih tvrdnji...al što reče Babbha pojasni nam malo :) :) :)
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

sirano

Početnik

(10)

• »sirano« je žensko
  • »sirano« je autor ove teme

Datum registracije: 24.07.2002

• Poruku poslati

4

naj naj knjiga za odrasle II

verovatno da niste procitali tu knjigu , jer da jeste sigurno mi ne biste postavili takva pitanja ...

jer sadrzaj te knjige a i drugih dela uvazenog Gospodina de Sada (moj francuski i nije bas neki ) ,
je toliko drugaciji od svega sto sam dosad procitao , a citam vec neki par godinica ... zaista moja draga gospodo da neko sa toliko fantazije opise najcrnje i najskrivenije ljudske misli , zelje i snove , tako realisticno prikaze najbrutalnije i najnize ljudske strasti a da ipak pridobije tako veliki krug poklonika i mogu sa sigurnoscu reci podanika je prosto neizvodivo.

i ako ste procitali ovo delo sigurno cete se sloziti sa mnom da je vrlo mali izbor puteva koji vode iz tog "pakla" , ili na lijevo u simpatiju ,ili na desno u potpunu nezainteresovanost tj. , gadjenje i mrznju . No nijesu vazni smerovi vazna su osecanja koja u coveku pobude te privlacne a ipak tako odvratne i grozne rijeci , jer rijeci su cudo , sta se sve njima moze saopstiti stvarno je nezamislivo ...

no ono sto sam hteo da kazem na svakoj odrasloj osobi je da se sama pronadje negde u UNIVERSUMU , da nadje svoj put , a ne moze ga naci ako ide samo jednim jedinim , ako nikad ne zaluta i ne prodje hiljadama stranputica ...

predosecam vase kritike o moralu i karakteru ali to je takodje i siroka tema o kojoj mogu da vam ispricam stosta , iako ste verovatno itekako po godinama ispred mene ali nebih rekao da tse to i po iskustvu .

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

5

U pravu ste, nisam pročitao tu knjigu, i pravo da vam kažem nisam dobio želju da je čitam čak ni posle ovih vaših reči.Što se predosećaja tiče, ovog puta vas je prevario... nema moralnih pridika, bar ne s moje strane..
Još samo malo o iskustvu...
Ima jedna dobra, stara:

Citirano

Ako nemaš iskustva, prevariće te, a ako ga imaš - već su te prevarili...

Naravoucenje: što si više iskusan, to si više puta prevaren, a ako te mnogo često varaju , onda si ...p, (ne isplati se uvek biti ni iskusan...)

P.S. Rekoste da ste pročitali knjigu , a pre toga:

Citirano

... Posle nje cete i sami postati ili manijak ili svecenik , zar ne ...

Svećenik ste, zar ne???
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

6

Petak, 13. August 2004

Ne bih vam preporucila nista od izdanja americkih pisaca jer sam nedavno citala dva romana novijeg izdanja koja su ocajna. :rolleyes: Rjecnik je uzasan..scene su radjene filmski, pola sata ti treba da se "opasuljis" sta je pjesnik htio da kaze...

Mislim da su nasi pisci ipak unikatni. Odmor je pravi uz Mesu Selimovica "Dervis i smrt" ili "Tvrdjava", zatim nesto od turskog pisca Resada Nuri Guntekija "Grmusa"...predivni romani.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

7

Petak, 11. Novembar 2005

Da Vinchijev kod je naj naj knjiga :)
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

meryma

Učenik

(10)

• »meryma« je žensko

Datum registracije: 24.01.2005

• Poruku poslati

8

Petak, 11. Novembar 2005

Da Vinchijev kod je dobar,al brate ima mnogo shifara,Taman se otkrije jedna,izbije jos sto i jedna. Sledecu od Den Brauna chitam Digitalna tvrdjava(kakav naziv!) ?(
Zivotna shansa je poput shibice-samo se jednom moze iskoristiti.Pa ti gledaj kako ces da zapalish....

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

9

Utorak, 15. Novembar 2005

"Mesnevija" od Dzelaludina Rumija je naj naj knjiga. :)
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

10

Utorak, 15. Novembar 2005

11 minuta od Paulja Koelja je naj naj knjiga.
P.S. preporucujem da se naziv teme promjeni u naj naj knjigE,posto ima nas neodlucnih (tj.nacitanih) :] 8)
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Social bookmarks