Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Roneldinho

Zlatna sredina

(10)

• »Roneldinho« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

21

Petak, 12. Januar 2007

Citirano

Orginalno od aka EmirAljovic
2. februara, Edo Maajka, Estrada, karta 250din, na dan koncerta 350.
Provereno,100%

Jooooj,video sam na TV-u..i on bas nadje da dojde kad ja necu bit' u gradu.Sto se karata tice,mislim da su i vise nego povoljne cene,citaj DZABE!
I naci siguran stari trag,
biti andjeo i biti vrag..
DA MOGU...

yascool

Učenik

(10)

• »yascool« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

22

Petak, 12. Januar 2007

Edo Maajka? Super to ima da bude,steta sto necu biti tu... Poslacu nekog da ide i slusa za mene;) :D
Ko igra za raju i zanemaruje taktiku,zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku!

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

23

Ponedjeljak, 22. Januar 2007

Poslednjih dana se u medijima pojavila informacija da ce Tarkan 15-tog juna da gostuje u Novom Pazaru:

ZZ Top i Tarkan dolaze, "Stonsi" i RHCP ne!
Subota, 20. januar 2007. 11:21

Američki "bradati rokeri" ZZ Top nastupiće 11. ili 12. juna u Hali 1 Beogradskog sajma, potvrdio je direktor "Komune" Maksa Ćatović.

"Potpisaćemo ugovor ovih dana, još nismo sigurni za tačan datum. Inače, nekoliko dana nakon ZZ Top dovodimo i tursku pop zvezdu Tarkana. On će nastupiti 15. juna, ali nismo sigurni gde. Voleo bih da to bude u Novom Pazaru, kao što je Sting bio u Novom Sadu. Ne mora svaki koncert da bude u Beogradu" izjavio je Ćatović.
Nastupi dva velika imena rocka su, nažalost, još uvek neizvesni.

"Gotovo je sigurno da Red Hot Chili Peppers neće ove godine doći kod nas. Ponudili smo im novac koji bi dobili na Zapadu, ali eto, nismo se našli na listi gradova. Što se tiče Rolling Stones, i dalje čekamo da vidimo da li će nastaviti turneju, pošto su "ostali dužni" još 15 koncerata u Evropi" naglasio je on.

Rolling Stones su prošle godine bili primorani da otkažu nekoliko koncerata, nakon što je gitarista Kit Ričards priredio svoj čuveni pad sa palme.

"Sasvim ozbiljno se priča da će turneja biti nastavljena. Dogovorili smo već sve uslove, mesto, broj ljudi i karata, samo čekamo potvrdu da će biti i tog dela turneje ", rekao je Ćatović.

"Komuna" je najavila da će za koncert Kubanaca "Buena Vista Social Club - The Havana Lounge" 5. februara u beogradskom Sava centru, karte koštati 1.500, 2.000, 2.500 i 3.000 dinara.

U Sava centru u organizaciji "Komune" koncerte će održati 17. marta "Ruski carski balet" iz moskovskog "Boljšoj teatra", 20. i 21. aprila "Kineski nacionalni cirkus", te 3. juna dirigent Zubin Mehta sa "Izraelskom filharmonijom.

(MONDO)

Maksa Catovic je inace rodom iz Novog Pazara. Voleo bih, iako Tarkana nesto ne slusam, da se ovaj koncert organizuje u Novom Pazaru. Red je da se i kod nas organizuje neki malo jaci koncert.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko
  • »Sting Lady« je autor ove teme

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

24

Srijeda, 24. Januar 2007

Chetvrtak, 25.1.2007. godine, Dom kulture, 18 h

Dodela knjizevne nagrade "Aladin Lukach"

Sala je, nadam se, malo toplija nego proshle godine, pa bi bilo dobro da je napunimo.

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

25

Četvrtak, 25. Januar 2007

I ja se nadam.

Vidjecemo se tamo onda, insallah.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

26

Nedjelja, 28. Januar 2007

Citirano

Orginalno od Sting Lady
Chetvrtak, 25.1.2007. godine, Dom kulture, 18 h
Dodela knjizevne nagrade "Aladin Lukach"
Sala je, nadam se, malo toplija nego proshle godine, pa bi bilo dobro da je napunimo.

Bilo je fino, sala bila Ok. Mladen je, reklo bi se, sjajan pjesnik. Ja moram da pohvalim Stingicu, koja je tako šarmantno vodila ovaj, kao i sve druge programe. Altuna, ja te ne vidoh?
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

27

Ponedjeljak, 29. Januar 2007

Planirala sam "ni beli" doci ali...ispade mi drugacije. :(
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

EdinA`

Zlatna sredina

(10)

• »EdinA`« je žensko

Datum registracije: 22.02.2006

• Poruku poslati

28

Ponedjeljak, 29. Januar 2007

Da li neko zna kada će biti, i da li će uopšte biti održan koncert Illahija koji je najavljen i trebalo bi da bude početkom februara?

Slušala sam o tome na televiziji.

Hvala.
[SIZE=2]Hocesh protiv njih ? ? Onda, budi bolji od njih ! ![/SIZE]

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko
  • »Sting Lady« je autor ove teme

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

29

Utorak, 30. Januar 2007

Nece biti pochetkom februara, kako je najavljeno. Treba puno finansijskih sredstava za ono shto je planirano, a za to ce trebati i malo vishe vremena. U svakom sluchaju mislim da je bolje da se kasnije organizuje, a da se kvalitetnije poradi na tome.
Josh jedan od (naizgled bezazlenih) problema jeste mogucnost horova - potencijalnih uchesnika iz Hrvatske da dodju do Pazara tokom zime.

Dopuna: Na sledeci prilog cu ti odgovoriti putem PM, poshto nemam konkretnih informacija (da se ne dopisujemo)... :)

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

EdinA`

Zlatna sredina

(10)

• »EdinA`« je žensko

Datum registracije: 22.02.2006

• Poruku poslati

30

Utorak, 30. Januar 2007

Pa kad bi moglo to da se odrzhi? Kada ce svi uslovi biti ispunjeni? Ne mislim sad na neki precizan odgovor, nego onako orijentaciono.
[SIZE=2]Hocesh protiv njih ? ? Onda, budi bolji od njih ! ![/SIZE]

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

31

Subota, 03. Februar 2007

Jel bio neko sinoc na onaj koncert Eda Majke? Kako je bilo..? Imal ko da nam isprica (ispise)...?

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

32

Petak, 09. Februar 2007

Obilježavanje godišnjice ZOI '84

Juce je u Sarajevu nakon 23 godine opet upaljen Olimpijski plamen.
Plamen je zapalio četrnaestogodišnji Leon Svetlin.
Olimpijski plamen na Koševu goret ce sve do 19.og februara.
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

33

Petak, 09. Februar 2007

Ljudovi, cula sam da se u ponedjeljak emituje kod nas u bioskop film "Nafaka" u 20 sati izgleda i da ce nakon toga govoriti reziser filma i vjerovatno neko od glumaca. Kazu da je film super...vidjecemo.

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

34

Petak, 09. Februar 2007

Selam

Zavisi kako za koga "film je super". Recimo za mene i nije nesto bas, ali pogledajte ga pa da komentarisemo. Ono sto izvrgava ruglu jednu casnu odbranu svih vrijednosti ovoga svijeta ne mogu nazvati i ocijeniti sa super.
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

35

Ponedjeljak, 12. Februar 2007

Sutra, 13.02.2007.u muzickoj skoli "Stevan Mokranjac" u 19 sati prikazivace se neki dokumentarni film...ne znam tacno kako se zvase ali na reklami sam vidjela da ima izjava od ljudi sa naseg terena,npr.Mevlud Dudic.Mislim da je rijec o ratu u BiH ili tako nesto...U svakom slucaju, odgledacu ga insallah a pozivam i vas da dodjete jer mislim da ce biti nesto fino i poucno.

Organizator je Urban In.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

36

Subota, 17. Februar 2007

"NE MOZE DA TRAJE VECNO",dokumentarni film

Centar za nenasilnu akciju i Urban in su promovisali četrdesetominutni dokumentarni film „Ne može da traje večno“ koji govori o ratu u Bosni, o životu deset godina poslije njega i o pomirenju. U filmu su učestvovali mnogobrojni protagonisti dajući svoja mišljenja i lična viđenja onoga što je bilo i onog što danas jeste stvarnost u Bosni, da li se može oprostiti, smije li se zaboraviti i da li je zajednički život i dalje moguć te kako smanjiti međunacionalne i međuvjerske incidente, netrpeljivost, mržnju, i konflikte, a doprinijeti boljem suživotu različitih entiteta.
Autor filma je Nenad Vukosavljević koji je istakao da film nije rađen kao umjetnički projekat već kao akcija u izgradnji mira. U filmu je učestvovao i dekan Fakulteta za islamske studije mr.Mevlud ef.Dudić koji je ujedno bio i domaćin gostima iz Beograda i Subotice i koji je to veče bio maksimalno otvoren za pitanja publike, komentare i diskusije. U obraćanju prisutnima, dekan Dudić je izjavio:“ Mislim da se kroz ovaj film moglo primjetiti da ključni problem leži u arapskoj poslovici el mer’u aduwwu li ma džehile – da ljudi mrze zato što ne poznaju neke stvari. Mogli smo vidjeti razne konstatacije, i zaista ljudi mrze zato što neke stvari ne poznaju.“ Mr.Dudić je podjsetio i na ajet Uzvišenog u kome kaže:“Mi smo vas stvorili od jednog čovjeka i jedne žene da biste se upoznavali“...
Na pitanje publike da li su crkve i vjerske zajednice dale sve od sebe da bi se ostvarili bolji interreligijski odnosi, mr.Dudić je odgovorio:“ Smatram da nisu na najbolji mogući način crkve i vjerske zajednice dale pravi doprinos kada je u pitanju zbližavanje i dijalog. Ruke bi trebale biti pruženije, jer uloga crkava i vjerskih zajednica zaista je ogromna i one moraju mnogo više poraditi na gašenju nacionalizama, na gašenju mržnje. Nama nema druge osim da živimo jedni sa drugima uz sva uvažavanja i poštivanja, jer smatram ponosnim i smatram da građani Novog Pazara, pripadnici islama, smatraju svojom prednošću što imaju i manastir Sopoćani, i Đurđeve stupove, i Petrovu crkvu, a naravno očekujemo i od drugih da ni njima ne smeta džamija u Beogradu, Nišu i sve ostalo što nije njihovo.“ O ideji za nastanak ovog filma, autor Nenad Vukosavljević je rekao da je „ideja potekla o svesti o tome da postoji ogromno nepoznavanje onih drugih, ogromne predrasude, jako malo prilika za susrete...I, mi smo hteli da damo svoj doprinos na taj način boljem razumevanju ljudi. Mi nismo hteli da ovim filmom napravimo nikakvu ružičasti stvarnost, kao sve je lepo i fino, svi se vole i poštuju...Nije tako.Na žalost, nije tako. Postoji mnogo mržnje i netrpeljivosti. Ideja je bila da ona bude prisutna i u filmu, ali i da se da glas onim ljudima, koji se jako retko čuje, koji vrlo jasno preuzimaju svoju odgovornost i koji ne čine ono što se uvek uobičajeno čini – pokazivanje prstom na drugu stranu preko plota. Suprotstavi se pa makar tu bila većina koja drugačije misli. Suprostavi se! Mislim da je dužnost svakog od nas da to učini.“ Promocija u Novom Pazaru je treća poslije Beograda i Sarajeva. Nakon nje film će biti promovisan u Bratuncu (u istočnoj Bosni) i Novom Sadu. U cilju pružanja prilike široj gledalačkoj publici da vidi ovaj dokumentarac, autor je rekao da će film bez ikakve materijalne nadoknade ponuditi i nacionalnim TV stanicama, a nakon toga i regionalnim televizijama, mada je izrazio sumnju da će tu priliku dobiti na RTS-u jer, kako je rekao, „mislim da će lakše biti da dobijemo priliku da pustimo film na državnoj televiziji u BiH nego na našoj nacionalnoj TV. Zašto? Zato što smo već imali iskustva sa prvim filmom. Dok smo u BiH dobili u udarno vreme termin, čak je bio i repriziran, na RTS-u je pušten u ponedeljak u deset sati ujutru na drugom kanalu. Mislim da je to velika razlika i u interesu, i u otvorenosti za to. Znači da ljudi nemaju dovoljno hrabrosti da kažu ja stojim iza tog i tog filma – pustiću ga! Ne, nego to je možda politički nepodobno. To je taj strah. Ja bih voleo da je to drugačije, ali...“ Protagonist filma, Dušan Popov iz Subotice koga je rat u Bosni zatekao kao studenta, na promociji filma je istakao:“Ja mislim, to je moje skromno mišljenje, da Srbi imaju problem sa nekom ksenofobijom, da su kroz istoriju kljukani sa nekom demagogijom. To je moje mišljenje.“ „Srbi identifikuju sebe kao neku žrtvu iz prošlosti i to je jako moćna uloga – mi smo žrtve! Iako možda lično to nisu doživeli, ali kroz pripadnost tom narodu definišu sebe kao žrtvu, kao one koji su nevini, koji imaju prava da se brane, makar ta odbrana bila i napad. Mislim...apsurdno! Ja ne bih oslobodio kolektivne odgovornosti nikoga za ono što je činjeno u moje ime iako ja to nisam činio niti sam podržavao. Ali to što imam odgovornost, šta to znači? To znači da danas moram toga da budem svestan i da delujem u skladu sa tim i da činim više i bolje nego što sam onda mogao da do toga više ne dođe. To je taj deo moje odgovornosti koji ja nosim“, rekao je na kraju diskusije o problemu međunacionalnog nerazumijevanja, autor filma „Ne može da traje večno“, Nenad Vukosavljević. Mr.Mevlud ef.Dudić je izrazio nadu da će projekat povratka vjeronauke u škole razviti stepen solidarnosti i tolerancije kod djece i da će upravo ona od njih načiniti zdrave ličnosti koje neće dozvoliti da se drugome i drugačijem čini zulum samo zato što nije isti u nečemu kao i ti.
Na pitanje prof.dr.Mehmeda Mešića zašto niko od predstavnika crkve nije bio prisutan niti na filmu niti na promociji, organizatori su odgovorili da su dvojica službenika crkve bili pozvali i da su pristali na učešće, ali su im viši crkveni predstavnici to zabranili, što su oni prokomentarisali kao nezrelost crkve da se uključi u otvoren dijalog i rješavanje međuvjerskih i međunacionalnih problema.

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

37

Nedjelja, 25. Februar 2007

Umetnost Turske

U Ljubljani se ovaj i sledeci mesec odvijaju razlicita kulturna desavanja povezana sa Turskom, od plesa, muzike do filmova i pisaca. Dogovaraju se da bi dosao i Orhan Pamuk, ali stvar je jos u fazi dogovora.

Spektakl
FIRE OF ANATOLIA

Izlozbe
ALI ARIF ERSEN: Tres Americas
BELKIS BALPINAR: Artkilim (cilimi)

Muzika
AYNUR, MERCAN DEDE
BURHAN ÖÇAL & THE ISTANBUL ORIENTAL ENSEMBLE

Komorna muzika
FAZIL SAY, klavir

Film
TURSKI FILM 2000+ (izbor novijih turskih filmova)

Literarne veceri
Zeynep Uzunbay
Nazmi Agil
Turgay Fisekci
Hakan Savli
Cevan Capan
Jale Parla
Orhan Pamuk (?)

Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

38

Subota, 03. Mart 2007

Koliko se sjecam, veceras je koncert ilahija u hali sportova. Cini mi se da je od 19 sati. Ako neko zna nesto precizno o ovom mom nagadjanju nek nam kaze.

Sting? :O

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

39

Subota, 03. Mart 2007

Citirano

Orginalno od Altuna
Koliko se sjecam, veceras je koncert ilahija u hali sportova. Cini mi se da je od 19 sati. Ako neko zna nesto precizno o ovom mom nagadjanju nek nam kaze.

Sting? :O

Ada, jok! Nema toga. To neko proturio laznu uzbunu po gradu. :(
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

40

Srijeda, 28. Mart 2007

Ipak ce da ima al zadnjeg dana marta i petnaestog aprila. Bas lijepo. Ja se unaprijed radujem. I spremam da idem, naravno. :)

Social bookmarks