Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

41

Srijeda, 28. Mart 2007

Citirano

Orginalno od Karakterna
Umetnost Turske

U Ljubljani se ovaj i sledeci mesec odvijaju razlicita kulturna desavanja povezana sa Turskom, od plesa, muzike do filmova i pisaca. Dogovaraju se da bi dosao i Orhan Pamuk, ali stvar je jos u fazi dogovora.

Spektakl
FIRE OF ANATOLIA

Izlozbe
ALI ARIF ERSEN: Tres Americas
BELKIS BALPINAR: Artkilim (cilimi)

Muzika
AYNUR, MERCAN DEDE
BURHAN ÖÇAL & THE ISTANBUL ORIENTAL ENSEMBLE

...

Karakterna, bio sam u Ljubljani u vreme odrzavanja Fire of Anatolia, i koncerta Aynur Mercan Dede . . . Nisam se uspeo organizovat za posetit nesto , al mi je bilo pravo drago da je marketingski deo odradjen veoma dobro . . .
. . . I really like Slovenia . . . jeste mi malo smetalo i ono onoliko reklamiranje Cece i onih stvari , al dobro , dok su pune Tramontana i En Pub , bice rasprodati i koncerti :)

Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

42

Srijeda, 28. Mart 2007

I meni je drago naravno da će koncert ilahija biti održan ,samo imam jedno pitanje -kako je Elma Sinanović postala deo duhovne manifestacije,rame uz rame sa Azizom Alilijem i našim "Đulistancima"? :rolleyes:

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

43

Srijeda, 28. Mart 2007

pogresna ti je ta konstatacija "duhovno" jer u islamu nema odvajanja izmedju duhovnog i osjetilnog. a to je veoma cudno ste neko takav ucestvuje na koncertu ilahija, ali, znajuci ko to organizuje nista vise nije cudo od njih.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

44

Srijeda, 28. Mart 2007

Citirano

Orginalno od rifche_golup

Karakterna, bio sam u Ljubljani u vreme odrzavanja Fire of Anatolia, i koncerta Aynur Mercan Dede . . . Nisam se uspeo organizovat za posetit nesto , al mi je bilo pravo drago da je marketingski deo odradjen veoma dobro . . .
. . . I really like Slovenia . . . jeste mi malo smetalo i ono onoliko reklamiranje Cece i onih stvari , al dobro , dok su pune Tramontana i En Pub , bice rasprodati i koncerti :)

Da, da. I dok je Ceca veselo pevala Slovencima, onima koji to jesu i onima pod znacima navoda, ja sam bila u Austriji (Graz), gde se odrzavalo Vece Kur`ana, ilahija i kasida.

Gosti su im bili hfz. Sulejman Bugari, hfz. Benjamin Idriz, hfz. Fadil Makic, hfz. Mahir Zaqiri, hfz. Muhamed Hikal, Hor ilahija i kasida Gazel i muzicki ansambl Dah ljubavi. Tu su pomenuti samo najvazniji gosti, ali medju gostima je bio i zamenik reis-uleme ef. Spahic, bosanski pesnik i bosanska sipisateljica, kojima sam na zalost zaboravila ime.

I jos ti moram reci oko Tramontane i En puba, da je izmedju njih velika razlika, jer u En pubu mozes pored ostale muzike cuti i Bijelo dugme, Merlina, Crvenu jabuku i Tomu Zdravkovica, dok je Tramontana koncentrisana samo na narodnjake i poneki zabavnjak.

Sta se tice koncerta Aynur i Mercan Dede, imala sam zelju ici, ali na kraju nisam otisla.

U cetvrtak (sutra) je u Ljubljani koncert Crvene jabuke. Ono sto je najzanimljivije je to, da ce posle koncerta biti obavezan after party. :)
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

45

Srijeda, 28. Mart 2007

Pa nisam ja bas birao En pub ili ramontanu , na oba mesta sam poveden . . . razliciti ukusi prijatelja pa ih moras ispostovat ... Mada ja vise volim nesto do kraja nego nesto izmesano .
Da ne pravimo chat-room ovde . Ima i Cubismo sad u petak koliko znam :)
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

• Poruku poslati

46

Nedjelja, 01. April 2007

Bio je i Alen Islamovic sinoc. Ustvari, bio je u cetvrtak na jednom mestu (Tramontana), a sinoc na drugom (En pub).

Ja sam bila sinoc. Alen je poceo pevati 1. blok tek oko 00.45 ili kasnije. 2. blok ne znam ni kad je poceo, znam da sam ja krenula posle 3h, a on je ostao pevajuci. Zao mi je samo sto nisam cula jednu od svojih omiljenih pesama Lipe cvatu. Verovatno ju je ostavio za sami kraj, koji ja na zalost nisam uspela docekati. Bez obzira sto nisam ostala do kraja koncerta, nenaspavana sam i bez volje da uradim bilo sta. :rolleyes:

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

47

Srijeda, 04. April 2007

SELAM

14.04.2007 . godine u Parizu bice uprilicena svecanost u povodu 10.godisnjice od formiranja Dzemata, gosti Uvazeni Muftija Sandzacki Muamer ef. Zukorlic, izaslanik Reisu-l-uleme Ahmed Halilovic, predsjednik zajednice sandzacke dijaspore Edin Salkovic.
U zabavnom dijelu programa nastupice Enes Ukic. Oni koji su blizu bujrum ima mjesta za sve.
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

48

Srijeda, 04. April 2007

Promocija knjiga ID El-Kelimeh, sutra 5. 4. u 8 casova u velikoj sali Mesihata. Ulaz slobodan
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

49

Četvrtak, 05. April 2007

Mmmmmm, imase dosta dobrih knjiga, vidoh na pozivnici:Lijecenje srca, Govor srca, Stopama Miljenika, Ibadeti vjernika, Ne tuguj, Najsretnija zena na svijetu.... A i predavaci su super: Sefik Kurdic, Sulejman Topoljak, Mehmed Mesic, Sanin Musa...

Bicu tamo veceras insallah.. :)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

50

Četvrtak, 12. April 2007

U okviru manifestacije "Univerzitetsko proljece" veceras ce na Internacionalnom univerzitetu imati neka predstava koju ce izvoditi nasi glumci i Nislije.

Od 20 sati. :)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

51

Četvrtak, 12. April 2007

Citirano

Orginalno od Altuna
U okviru manifestacije "Univerzitetsko proljece" veceras ce na Internacionalnom univerzitetu imati neka predstava koju ce izvoditi nasi glumci i Nislije.
Od 20 sati. :)

Altuna, pa što ne javi prije :(
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

52

Petak, 13. April 2007

Altuna ti to posto si se spremila da krenes na Uni pishes post

19:11 :P
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

53

Petak, 13. April 2007

Predstava "Hanka" u Tutinu

U petak 13. aprila u 19:30 sati u velikoj sali (bivseg) Doma kulture glumci Amaterskog pozorista iz Tutina izvesce predstavu "Hanka".

Bujrum te !
------------------

Hanka u Tutinu

TUTIN - Glumci Amaterskog pozorišta iz Tutina u petak premijerno izvode predstavu „Hanka“ po tekstu bosanskog pisca Isaka Samokovlije. Režiser ove predstave Samir Šemsović očekuje dobru posetu i veruje da će predstava naići na dobar prijem kod publike. "Ekipa je mlada i neiskusna te je to jedan od razloga što smo duže pripremali predstavu. Ipak, uspeli smo da stvorimo osnov za celokupan kulturni rad u Tutinu", rekao je Šemsović.

www.radiostoplus.com
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko
  • »Sting Lady« je autor ove teme

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

54

Petak, 13. April 2007

Danas, sutra i prekosutra u 18 h u Domu kulture ce se prikazivati po jedan film u okviru festivala "Slobodna Zona". Sinoc je prikazan film (dokumentarac) o zivotu mladih u favelama Rio de Zaneira, i o tome kako su izmenili reputaciju favele koja je vazila za "leglo" narko-dilera. Bash je bio dobar.

Ima na posterima kratak sadržaj filmova, pa svako moze odabrati shta mu se najvishe svidja.

Btw, ulaz na sve projekcije je slobodan.

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

55

Nedjelja, 15. April 2007

Veceras u hali sportova od 20 casova koncert ilahija i kasida "Nad Sandzakom".

Ulaznica 250 din.

NemOte rec' da vas nisam na vakat obavijestila. :O

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

• Poruku poslati

56

Srijeda, 18. April 2007

Koncert duhovne muzike pod naslovom "Moj ummete" - 28.7., stadion Kosevo (Sarajevo)

Vise informacija: http://www.selam-sarajevo.ba/stadion.html

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

57

Četvrtak, 19. April 2007

Citirano

Orginalno od Karakterna
Koncert duhovne muzike pod naslovom "Moj ummete" - 28.7., stadion Kosevo (Sarajevo)

Vise informacija: http://www.selam-sarajevo.ba/stadion.html

Ja pogledah na ovaj sajt i :
...
Drugi dio programa sastoji se od izvođenja duhovne muzike- ilahija i kasida u interpretaciji najboljih izvođača iz BiH i inozemstva. Potvrđeno je učešće domaćih izvođača Aziza Alilija, Mensura Malkića, Burhana Šabana, Emine Hamidović i Enesa Ukića . Gosti iz inozemstva su Jusuf Islam, Samy Jusuf, Samy Özer, Muhammed Emin i Lutvy Bošnjak.

...

Pogledajte izvodjace! Enes ni manje ni vise nego sa Jusuf Islamom, Samiy-em... (o)
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

58

Utorak, 24. April 2007

Festival arheoloskog filma

U muzeju "Ras" od 25. do 28. aprila, dakle srijeda, cetvrtak, petak i subota od 19 casova, bice predstavljeno 10 filmova Svajcarske, Ruske, Italijanske, Spanske, Njemacke, Francuske i Srpske produkcije.

Ulaz slobodan.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

59

Srijeda, 25. April 2007

Veceras, 25.4.07.od 17 sati na pomenutom festivalu bice predstavljeni sljedeci filmovi:

1. U posjeti kod Tuarega
Njemacka, 2005. trajanje:44 min.

2.Pozar nad kvantom
Njemacka, 2004.trajanje:45 min.

3.Svjetla ispod zemlje
Srbija, 2007.trajanje:26 min.

Muhammed_Alim

Zlatna sredina

(10)

• »Muhammed_Alim« je muško

Datum registracije: 29.03.2004

• Poruku poslati

60

Četvrtak, 26. April 2007

Pozar nad kvantom
Njemacka, 2004.trajanje:45 min.

Ovaj film je bio kad je Altuna izasla, tj poslije prvog filma :) Al razbija, bilo je u onom Discovery fazonu, emisija koja se snima najmanje 5 godina. Dodjite bre narode, lose ono da niko nema... Dodjite sutra.
„Moguce“ upita „Nemoguce“: Gdje zivis? Rece: U snovima nesposobnih.

Social bookmarks