Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

• »muhadzer« je autor ove teme

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

1

Utorak, 25. Januar 2005

Najgori filmovi

Vrijedi poceti od ovogodisnjeg nominovanja najgorih filmova (Razzie) prije tradicionalne ceremonije za dodjelu Oskara.
Ove godine jedan od jacih kandidata je film Catwomen u kojem je Halle Berry, inace dobitnica Oskara, nominovana za najgoru glumicu, Sharon Stone za najgoru sporednu glumicu, Lambert Wilson sporedni glumac a Berry&Stone za najgori par. Inace u konkurenciji su i Alexander Veliki za najgori film, Colin Farell najgori glumac, Angelina Jolie najgora glumica i Oliver Stone za najgoreg reditelja, ukupno 6 nominacija za Alexandra vel.
Isto valja napomenuti da je i dokumentarac Fahrenheit 9/11 nominovan na nekim poljima. G. Bush za najgoreg glumca, Condoleezza Rice(novi min.spoljnih posl.) najgoru sporednu glumicu, D.Rumsfeld najgoru sporednog glumca. Britney Spears koja se u filmu pojavljuje nekoliko sekundi podrzavajuci Busha bice kandidat za najgoru zensku sporednu ulogu.

Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

2

Srijeda, 26. Januar 2005

Zadovoljsto mi je da film Closer dodam ovoj kategoriji. Fujj, bruka i sramota za onako dobre glumce.
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

orange

Učenik

(10)

• »orange« je žensko

Datum registracije: 19.01.2005

• Poruku poslati

3

Srijeda, 26. Januar 2005

"Eyes wide shut"

svaka cast Stanley Kubrick-u na ostalim dostignucima al je ovaj film blago receno kriza, meni a i vecini ljudi koji su ga pogledali. Ionako plaho ne hajem ex-duo Nicole Kidman&Tom Cruise a sad pogotovo...

Film nidje veze.
...Najgore je biti stranac u svome plemenu...

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

4

Srijeda, 26. Januar 2005

Citirano

Orginalno od orange
"Eyes wide shut"

Film nidje veze.

Nemoj tako "naranja", ako nista prvih 10 minuta filma je vrijedno gledanja. 8)

Moj favorit je Coctail, sa Tom Crusie-om. Suplje, prazno, prazno, suplje, bezidejno, idejnobez.

Mada pandan Koktelu je prikazivan tih 90-tih u Srbiji, tacnije Beogradu, i rijetko koja TV stanica nije propustala da prikaze jedan od klasika ruznoce u kinematografiji - "Zli Porucnik" (iliti po naski Bad Lieutenant). Preporucujem u trenucima krajnje nezainteresovanosti za zivot i dosade kao takve. Necete se pokajati.(TV Politika je cini mi se svakih 7 dana raji vrtila ovaj film da raja utemelji gradivo) o|

Aj pa u zdravlje
Giovanni
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško

Datum registracije: 10.03.2004

• Poruku poslati

5

Srijeda, 26. Januar 2005

Citirano

Orginalno od orange
"Eyes wide shut"

svaka cast Stanley Kubrick-u na ostalim dostignucima al je ovaj film blago receno kriza, meni a i vecini ljudi koji su ga pogledali. Ionako plaho ne hajem ex-duo Nicole Kidman&Tom Cruise a sad pogotovo...

Film nidje veze.

Ne slazem se - mislim da je Nicole izvrsno odigrala. Za Oskara, sta vise :D

Meni je cela podkategorija Batmeni, Spidermani i slicno potpuno bezveze. :rolleyes:
Solve it. Solve it quickly, right or wrong. If you solve it wrong, it will come back and slap you in the face, and then you can solve it right

orange

Učenik

(10)

• »orange« je žensko

• Poruku poslati

6

Srijeda, 26. Januar 2005

Ma vi muski nikako niste objektivni kad se radi o ovakvim filmovima i ovakvim glumicama! :P
Doduse razumijem vas, da je Russel Crowe ne znam kako odigrao "Gladijatora", ja bih opet rekla da je gluma bila za Oscara :D :O

Salim se, ukusi se razlikuju, al eto, meni ovaj film nikako nije "sjeo"...

O spajdermenima i zenama mackama da i ne govorim... xx(

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

7

Srijeda, 26. Januar 2005

Citirano

Orginalno od orange
"Eyes wide shut"

Film nidje veze.

Naravno da su ukusi razliciti, ali i ja moram da iskazem svoje neslaganje sa ovim sto nam Orange rece.

Ovo je jedan od najboljih filmova koje sam ja gledala, a poseban dojam je ostavila Nikol svojom glumom, odusevljena sam, od tad gledam svaki film u kom se ona pojavljuje. (o)

Eto, mene je posebno smorio film Lolita, ali negde se vec o tome raspravljalo i ljudi se zacudise mojom izjavom i rekose nesto sasvim suprotno. :D

@Orange: Ja sam zensko. :D
Pazi koju igru igras.

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

8

Srijeda, 26. Januar 2005

Kiki, slazem se, Lolita je xx(

"Eyes wide shut" nisam gledala. Ok, ok, evo sramim se :O
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

orange

Učenik

(10)

• »orange« je žensko

• Poruku poslati

9

Srijeda, 26. Januar 2005

Ma sta ja znam... nemam nista posebno protiv Nicole, iako mi nije bas simpaticna, dobra je glumica u to nema sumnje. Evo recimo u "The Hours" je bila fenomenalna, ma odusevila me... ipak onakvu ulogu ne bi mogla svaka glumica onako odigrati. Ili recimo u "Dalekim Horizontima" gdje je opet glumila sa bivsim muzem, i tu mi je bila super...

Nego eto, ovaj film mi je bas nekako teretli, tmuran, cudan...nikako ne volim takve filmove...

Da, zaboravila sam dodati jos i "Anger management" ...sto neko prije rece, bruka, onakvi glumci (Jack Nicholson i Adam Sandler) a film dosada zesca...

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 27. Januar 2005

Kod mene na listi najgori film je:

Aleksandar Makedonski!!!Totalni promasaj O.Stouna previse mi je "homoseksualan" K.Farel :))
" Bilen alemlere rahmettir "

Utopljena u Casi

Zlatna sredina

(10)

• »Utopljena u Casi« je žensko

Datum registracije: 01.05.2004

• Poruku poslati

11

lost in translation i Eyes wide shut
Tu sam…tu sam gdje jesam. Takva kakva jesam. Moje meso. Moja krv. Moj glas. I, tudja presuda – na život. .

Srce_

Zlatna sredina

(10)

• »Srce_« je žensko

Datum registracije: 09.10.2003

• Poruku poslati

12

THE GRUDGE

Kad chujesh strashan ovo ono nemozhe da se gleda ... ja sam zaspala gledajuchi film jedno dobri pola sata 8o ...

nebi prepurachila
Srce_ je dodao/la ovu sliku:
  • thegrudge.jpg
ups :O ... uhvatili ste me na delu 8o ... kako ponovo lupam :)) :))

13

Subota, 29. Januar 2005

Ja gori film jos uvijek nisam odgledao od filma "Titanic"... tri sata uzasnog filma... a dobio nekih milion oscara... bruka ljudi bruka.. bruka i sramota :)
mogu ja da se potpisem i bolje...

Handzarac

Početnik

(10)

• »Handzarac« je muško

Datum registracije: 11.01.2005

• Poruku poslati

14

Ponedjeljak, 31. Januar 2005

Sto li Titanik dobi onoliko oskara da mi je znat?Ma samo onaj brod dok su napravili otislo im je nekoliko miliona :)).Mislim da 13 oskara ipak nije za bacanje,a vi?A i gluma je iznenadjujuce dobra!Trebali su FingersBrokena u ziri turit on bi sigurno umio odabrat :).Usput meni su svi akcioni filmovi neopisivo glupi.

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

15

Utorak, 01. Februar 2005

Dal ima veceg Srbina od Emira Kusturice?
Predratna bosna. Utakmica. Zastave SDA i HDZ i neke zuto-crne cini mi me. Cetiri C nidje. Umjesto nje zastava stare Jugoslavije.
Pocinje rat. Izazvan od strane muslimana. A da i hrvata. Srbi i dalje drze staru jugoslovensku zastavu. A tako su fini...
Eto je i muslimanka. Srbi fini a glavna uloga jos finiji. Prima je u kucu zbog razmjene. Nahrani, obuce, utopli. Taman posla da je takne. Eto nece on ako nece ona. Normalno ona se zaljubljuje u njega. Zamislite ranise je muslimani. I to oni koji prvo opsuju ono sto se psovat ne smije pa onda kazu "Drina je nasa Meka i Medina". DObri Srbi u bolnici u kojoj je i dalje stara jugoslovenska zastava (nigdje 4 C) se bore za njen zivot. Aman kako se iskidase sto ona zamalo umrije.
Eto ukratko jos jedna filmska tvorevina pasceta Emira pod imenom "Zivot je cudo". A, da, zaboravih da napomjenem scene gdje se ova tkz. muslimanka nekoliko puta "predaje" dobrom srbinu. I na kraju razmjena POW gdje ona place za Lukom dok je strani novinari predstavljaju kao mucenicu. Cisto da se zna. Ko ono pomjenu preko 50.000 silovanih... Hmmm...
E ljudi veceg sranja (da prostite) nisam gledo. Samo mi nije jasno sto ono pasce ne promijeni ime.

Ne znam da da kazem. Cetnicka propaganda... X(
Editovano, DjordjeRd

#%#$#^@%$#^$@^%$#^@%$^%$#^!%$

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

16

Utorak, 01. Februar 2005

Sudeci po kolumnisti Monitora Andreju Nikolaidisu Kusturica je upravo napravio svoj najgori film. Doduse, za ovo misljenje javno izreceno morao je da plati kaznu od 5000€.

Vidi:

http://www.imdb.com/title/tt0322420/board/nest/10588892
http://www.monitor.cg.yu/arhiva/a_734_17.html

Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

17

Utorak, 01. Februar 2005

Citirano

Andrej Nikolaidis: Propagandna mašina tog vremena bila je, otud, zasnovana kako na nemoralu, tako i na gluposti. Novine i televizija nisu bili samo ogavni, nego i pravljeni za idiote. Valjalo je biti neosjetljiv za ljudsku patnju, slijep za vlastitu krivicu, napokon i dovoljno glupav da bi se povjerovalo u vlastitu ispravnost. Ružni, glupi i pokvareni - takve je proizvodila propaganda Miloševiæeve države.
Kakve su budale tada defilovale kroz televizijske studije! Kakve su budalaštine štampale novine! Gotovo svako ko je imao nešto glupo a patriotsko da kaže, dobio je priliku da to i uèini na državnoj televiziji, u Politici ili Pobjedi. Jedna od najveæih medijskih zvijezda tog vremena bio je Emir Kusturica.

18

Četvrtak, 10. Februar 2005

Uz svo duzno postovanje prema misljenjima i ukusima dama kojima se film "eyes wide shut" ne svidja moram da iskazem svoje odusevljenje ovim filmom. Ako ni zbog cega ono zbog one scene sa onim "svestenikom" u onoj "kuci" pri onom "ritualu". Razumijem sta vam se ne svidja, ali dame moje ono sto je u filmu vam je jedna surova realnost a Kubrick je to samo, na fenomenalan nacin, u filmu predstavio.

Za lost in translation mogu samo da kazem da je film vrijedan ne spominjanja... Makar su para utrosili manje neg na titanica pa mu je manja cijena supljiranja. Al sa titanicom (ponajvise zbog sve pompe koja je uradjena oko njega) ne poredim nijedan. Film je pusto supljiranje.. sto se mene tice naravno.
mogu ja da se potpisem i bolje...

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

• »muhadzer« je autor ove teme

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

19

Ponedjeljak, 28. Februar 2005

Citirano

Orginalno od muhadzer
Vrijedi poceti od ovogodisnjeg nominovanja najgorih filmova (Razzie) prije tradicionalne ceremonije za dodjelu Oskara.
Ove godine jedan od jacih kandidata je film Catwomen u kojem je Halle Berry, inace dobitnica Oskara, nominovana za najgoru glumicu, Sharon Stone za najgoru sporednu glumicu, Lambert Wilson sporedni glumac a Berry&Stone za najgori par. Inace u konkurenciji su i Alexander Veliki za najgori film, Colin Farell najgori glumac, Angelina Jolie najgora glumica i Oliver Stone za najgoreg reditelja, ukupno 6 nominacija za Alexandra vel.
Isto valja napomenuti da je i dokumentarac Fahrenheit 9/11 nominovan na nekim poljima. G. Bush za najgoreg glumca, Condoleezza Rice(novi min.spoljnih posl.) najgoru sporednu glumicu, D.Rumsfeld najgoru sporednog glumca. Britney Spears koja se u filmu pojavljuje nekoliko sekundi podrzavajuci Busha bice kandidat za najgoru zensku sporednu ulogu.

Podijeljeni su Razzie za najgore filmove ove godine. U ostroj konkurenciji za najgoreg glumca G.Bush je pretekao Colin Farrella i Vin Diesela i zasluzeno dobio nagr(!a)du za svoju ulogu u filmu Fahrenheit 9/11. Donald Rumsfeld je za ulogu u istom filmu dobio nagr(a!)du za sporednu musku ulogu kao i Britney Spears za zensku sporednu ulogu. Inace zasluzenu paznju je dobio i film Catwomen, gdje je Halle Berry poslije plakanja na Oskar ceremoniji prije par godina ovaj put lila suze na Razziju govoreci da je ovaj film sa vrha srozao na dno.
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

Datum registracije: 22.10.2003

• Poruku poslati

20

Četvrtak, 03. Novembar 2005

"21 gram". Jedan od gorih koje sam gled'o u zadnje vreme. Sean Pean (ili kako se vec pise), shame on you! :D
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

Social bookmarks