Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

melem

Početnik

(10)

• »melem« je autor ove teme

Datum registracije: 11.09.2004

• Poruku poslati

1

Srijeda, 05. Januar 2005

Napad na pravoslavnog svestenika u NP?

Da li neko zna nesto o ovom dogadjaju?

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

2

Srijeda, 05. Januar 2005

Mozda je neko mislio da je taj svestenik neki nindja iz nekog filma pa ga napo da vidi dal zna ha hu :D

Fadilj

Početnik

(10)

Datum registracije: 18.09.2004

• Poruku poslati

3

Srijeda, 05. Januar 2005

Maloletnici kamenovali đakona SPC
5. januar 2005. | 16:50 | Izvor: B92, Beta
Novi Pazar -- Tri maloletne osobe u Novom Pazaru, kamenjem su gađale đakona Radomira Sandića i njegovu suprugu, saopštava SPC.

Iguman manastira Sopoćani otac Mihajlo, izjavio je da je policija privela maloletnike i njihove roditelje i da je jedan od maloletnika priznao da je juče namerno izazvao incident. "Deca i maloletnici ne snose odgovornost za ono što čine, jer im primer takvog ponašanja daju stariji", rekao je otac Mihajlo.

melem

Početnik

(10)

• »melem« je autor ove teme

Datum registracije: 11.09.2004

• Poruku poslati

4

Srijeda, 05. Januar 2005

Steta, taman sto je sve poslo na dobro u NP, Rasim Ljajic je (opravdano) izabran za licnost godine (casopis Vreme), narod se poceo miriti i zaceljivati rane, a sada ovo...
To nije dobro...
Sta mislite kakva ce reakcija da bude u sredinama gde su muslimani malobrojni? Zar niko ne razmislja o tome?
Sada je na probi objektivnost posetilaca ovog foruma, mada mislim da je ona, na zalost, na veoma niskom nivou (pratio sam diskusije povodom vehabi pokreta i usamljenost Shadyja, sa kojim delim mnoge stavove,koji je korigovan nepravedno par puta. Verovatno cu poput Shadyja prestati da pratim ovaj forum, jer je atmosfera cudna, da ne kazem nezdrava).

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

5

Srijeda, 05. Januar 2005

Tuzno,tako nesto...
primitivizam pojedinaca je stvarno bez granica.

Bruka za sve Bosnjake.

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 06. Januar 2005

U svakom slucaju treba raditi na sprecavanju ovakvih i slicnih incidenata, jer su zaista nepotrebni. Sto se ovog slucaja tice, naravno da ga treba osuditi, ali me zabrinjava stav Crkve da su to isplanirani incidenti i da "deca uce od starijih". Mislim da izjave ovakvog tipa ne afirmisu medjunacionalno razumevanje, vec naprotiv mogu dovesti do daljeg produbljenja krize.
Sit Hungry Doesn't Believe

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

7

Citirano

Orginalno od PaZaRaC
Mozda je neko mislio da je taj svestenik neki nindja iz nekog filma pa ga napo da vidi dal zna ha hu :D

Ovakve rijeci ne prilice muslimanu, a o ucinjenom djelu i da ne govorimo.

Hvala Bogu da je policija odreagovala onako kako je odreagovala.

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

Gyerzelez

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

8

Sellam i vozdra

Stvarno nevjerovatno mada se da i za ocekivati. Slazem se s' komentarom da "deca uce od starijih" i da ovakvi barbarski ispadi moraju biti ostro osudjeni.

Isto, nase se rukovodstvo mora fakticki 'ograditi' i izviniti rukovodstvu pravoslavne crkve jer, nadam se, absolutna vecina nas se gadi ovakvom postupku i isto be se dalo ocekivati da se je slicno dogodilo, nedaj Boze, nekom od nasih vjerskih predstavnka.

Zabrinjavajuci je komentar o 'predumisljaju' mada je to, bar ja mislim, samo spekulaciji onih koji su prenijeli ovu vijest, e.g. novinari jer se ovakve vijesti uvijek prodaju ko vrela halva.

Moramo uvijek, a pogotovu u ovakvim vremenima sacuvati, ako ne citav, makar prst obraza.

Gyerzelez

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

9

NO COMENT

.
...Djakon Radomir Sandic je izjavio da je rec o maloletnicima koji su mladji od 14 godina.

"Deca i maloletnici ne snose odgovornost za ono što cine, jer im primer takvog ponašanja daju stariji", rekao je otac Mihajlo.

On je istakao kako se cesto dešava da u Novom Pazaru maloletnici vredjaju monahe.

"Ovakav [SIZE=4]ekstremizam[/SIZE] na ovim prostorima podseca na [SIZE=4]albanski ekstremizam [/SIZE] na Kosovu", rekao je otac Mihajlo.

"Bojimo se da ukoliko nadležni organi [SIZE=4]MUP-a[/SIZE] , lokalni [SIZE=4]organi vlasti [/SIZE] i sve relevantne [SIZE=4]državne institucije [/SIZE] ne stanu na put ovakvom ponašanju, stanovništvu ce biti [SIZE=4]ugrožena osnovna ljudska prava[/SIZE] ", izjavio je otac Mihajlo.

Izvor radiostoplus.

Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

Gyerzelez

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

10

Ovo vec mijenja sliku baziranu na originalnom izvjestaju od fadilj-a. Zapanjujuce.

Gyerzelez

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

11

Postupak je svakako za osuditi. U izvjestaju se ne navodi da li su djeca Bosnjaci ili ne ali pretpostavljam po reagovanju oca Mihajla da se radi o bosnjackoj djeci. Postupak treba da zabrine najprije roditelje a zatim i odgovorne institucije.

Ono sto osim postupka djece zabrinjava je i samo reagovanje oca Mihajla koji se na neki nacin spustio na nivo pocinioca jer je svojom reakcijom zapravo 'kamenovao' napore koji se cine ne bi li se doslo do otvorenog i konstruktivnog dijaloga, medjusobnog razumijevanja te saradnje po pitanjima od zajednickog interesa kakav je sigurno i ovaj incident.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

12

Takodje smatram da ovakav i slicne postupke treba osuduti!
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

• »ALIJA-KLADNICA« je muško

Datum registracije: 17.09.2004

• Poruku poslati

13

Selam

Centar za mir i pomirenje,Sandzak
Novi Pazar

SAOPŠTENJE ZA JAVNOST

Povodom nemilog dofadjaja izazvanog od strane maloletnika na jednoj od ulica našeg grada isražavamo duboko gnušenje i osudu,jer smatramo da ovakvi dogadjaji moraju biti sprečeni i osudjeni od čitave javnosti,zato što ne doprinose dobrim medjunacionalnim odnosima,iako su njihovi akteri maloletnici.Moramo biti svesni da su za postupke malometnika odgovorno odrasli,pre svega njihovi roditelji i škola i ovo je prava prilika da se svi preispitamo koliko doprinosimo tome da naš grad budeokruženje podjednako prijatno za sve koji u njemu žive ili borave u njemi bilo kojim povodom

Koordinator Centra za mir i
pomirenje,Sandzak
Bisera Spasovic

• »MADE IN SANJAK« je muško

Datum registracije: 16.06.2004

• Poruku poslati

14

A STA CEMO SA CINJENICOM DA JE SRBIN PROTEKLOG MJESECA U SRED SJENICE ZAKLAO BOSNJAKA?

KOLIKO JE SRBA CULO OVU VIJEST?

KOLIKO JE VAS FORUMASA CULO ZA OVU INFORMACIJU?

"Licite na narod iz koga potjecete. Potrudite se da licite na taj narod. Taj narod nesto voli, a nesto ne voli. Volite ono sto on voli, ne volite ono sto on ne voli, pa cete liciti na taj narod. Taj narod je hrabar. Taj narod je pametan. Ne treba vas biti sramota da licite na taj narod, pa makar dijelili s njime, mozda, i neke mahane. Jer, nije nas narod savrsen, jer nema savrsenog. Ali ne treba bjezati od toga. Licite na taj narod."
...Jos da citiram svog omiljenog pjesnika:
'Velikim Bogom se kunemo da robovi biti necemo!"

12.1.1994. (Alija Izetbegovic)

"Uvjeren sam da ce se BiH, da odmah definisem sta, postepeno ocuvati, opstati i postati normalna drzava. Uvjeren sam u tu stvar. Ne bih mogao prognozirati kad ce to da bude, ali historija tece prilicno brzo na ovim prostorima, pa ce mozda biti brze nego sto mi i ocekujemo." Alija Izetbegovic

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

15

Made in Sandzak, vidim da je tebi samo do toga stalo da zadovoljis 'knjigovodstveni bilans incidenata'.
Znaci ako je neko 'nash' napravio neki incident odmah za to moramo naci i neki 'njihov' primer incidenta kako bi se po tebi to izjednacilo i onda nikom nista.

Pogresan je to nacin razmisljanja za bilo koga kome je stalo do mirnog suzivota na sandzackoj teritoriji.
Dakle incident naveden u ovoj temi jeste svakako za najostriju osudu i treba da aktivira 'alarm' kako bi se potrebne mere preduzele da se ovakav ili slicni incidenti u buducnosti ne ponove.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

16

Citirano

A STA CEMO SA CINJENICOM DA JE SRBIN PROTEKLOG MJESECA U SRED SJENICE ZAKLAO BOSNJAKA?

[SIZE=4]SUBHANALLAH! SUBHANALLAH! SUBHANALLAH! [/SIZE]

Ovo mi je novo da čujem. Šta se sve radi po ovo svijetu!

Naravno da osuđujem ovaj događaj u NP, ali to u Sjenici je mnogo gore.
Nadam se samo da ovo neće tražiti nikakvu osvjetu, jer će tim bit samo gore...Mislim da su to u NP uradili neki "MANGUPI" koji bi da se na neki način istaknu...

BIJEDNO JE TO NA ŠTA JE ČOVJEK SVE SPREMAN!!!
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

Utopljena u Casi

Zlatna sredina

(10)

• »Utopljena u Casi« je žensko

Datum registracije: 01.05.2004

• Poruku poslati

17

Petak, 07. Januar 2005

Alija jesi li taj text prenio sa neta ili si ga ti prekucao iz novina?

Ed, apsolutno se slazem.
Tu sam…tu sam gdje jesam. Takva kakva jesam. Moje meso. Moja krv. Moj glas. I, tudja presuda – na život. .

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

18

Petak, 07. Januar 2005

Dajte ljudi, deca su imala svega deset godina. I kako sam informisan, MUP je na licu mesta sasluso roditelje, i ustanovili su da su ga gadjali sa nekakvim lopticama. Igracka obicna.

Ovde se pokusava napravit BAUK od igracaka..

Nemojte me pogresno shvatit, nisam za da se bilo ko ugrozava. Ali mislim da je svako izvinjenje za ovaj cin, jedan plod beskicmenjastva i kompleksa nize vrednosti. Ovde je ocigledno bio cilj da se ovakav naslov ureze preko novina, gradjanima Srbije i da se koliko-toliko poveca nivo medjunacionalne netrpeljivosti prema Bosnjacima u Sandzaku. Allahimanet.
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

19

Petak, 07. Januar 2005

Ne znam imamo li pravo na toliko relativiziranje. Djeca bogati, desava se.. Da je nesto drugo mogli bi to reci, recimo igrali se lopte pa slomili prozor ali nije; bosnjacka djeca su se rugala srpskom svjesteniku, to nije lijepo i gotovo. Ne gledajmo sto drugi cine i ne licimo na njih, sacuvajmo dusu to nam je najbolje.
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

20

Subota, 08. Januar 2005

Deca nisu kriva.Ali su krivi njihovi roditelji ili ako ih nemaju,krivi su oni sto se staraju o njima.Oni trebaju snosit tu krivicu.
" Bilen alemlere rahmettir "

Social bookmarks