Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Giljipter

Početnik

(10)

• »Giljipter« je muško
  • »Giljipter« je zabranjen
  • »Giljipter« je autor ove teme

Datum registracije: 30.07.2003

• Poruku poslati

1

Petak, 27. August 2004

Napad na regionalnu televiziju

27.08.2004.godine

SAOPŠTENJE ZA JAVNOST
NAPAD NA REGIONALNU TELEVIZIJU

Za sada nepoznata lica, rano jutros, zapalila su i odnijela opremu sa centralnog predajnika Regionalne radio televizije Novi Pazar (Šutenovačko brdo), čime je onemogućeno emitovanje programa naše televizije. Na osnovu informacija sa lica mjesta pretpostavlja se da je više lica jutros između pet i pet i trideset obilo objekat u kojem su se nalazili savremeni uređaji za emitovanje tv programa. Sva oprema je odnešena, a nakon toga objekat je zapaljen. Pripadnici kriminilastičke policije SUP-a Novi Pazar u blizini objekta pronašli su plastičnu flašu koja je mirisala na benzin, što ukazuje na to da je objekat poliven benzinom i zapaljen. Na osnovu procjene tehničkog sektora Rtv-a pričinjena šteta je preko 100 000 eura.

Ovim je direktno izvršen napad na slobodu informisanja, slobodnu riječ i pravo javnosti da zna sve.

Zbog ove diverzije i pokušaja da se ugasi program naše televizije pozivamo sve poslenike medija, javnost, državne i lokalne instutucije i sve ljude da osude ovaj napad na medij i stanu u zaštitu slobode javnog informisanja.

Od nadlježnih državnih organa zahtjevamo da se u što kraćem roku pronađu nalogodavci i izvršioci ovog, po nama, terorističkog akta koji je uperen na naš medij.

UREĐIVAČKI KOLEGIJ I RADNICI RTV-A

Eto vam vase demokratije...
Nisu u stanju da podnesu da i mi pocnemo sa predizbornom kampanjom.

Cafe Sanjak, the only solution

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

2

Petak, 27. August 2004

Pa, ako je javni servis, onda su svi podjednako oštećeni...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

3

Petak, 27. August 2004

Sve im je to badava, Stranka Demokratske Akcije, sa Dr Sulejmanom Ugljaninom na čelu, pobedjuje, a ovo su im samo metode kojima otkrivaju svoje pravo lice, svi protivnici našeg pokreta...

P.S.

Jasno je da tim palikućama, pa ma god ko da su, nije mesto u politici, već iza rešetaka...

Pozdrav

Brzi

Učenik

(10)

• »Brzi« je muško

Datum registracije: 30.06.2003

• Poruku poslati

4

Petak, 27. August 2004

Ja mislim da je ova oprema osigurana i da su ovo Suljovi ljudi namerno zapalili da bi uzeli pare od osiguranja i sve natovarili Rasimu na ledja tacnije svesni su kakvu "popularnost" uzivaju u obicnom narodu pa zele na ovaj nacin da navuku omrazu i na "suprotnu stranu". Ne verujem da je iko glup toliko van SDA, a pogotovo ne Rasim da radi ovakve poteze.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

5

Petak, 27. August 2004

Ja bi prvo naravno da osudim ovaj teroristicki akt.
Brzi ta tvoja teorija moze da bude jako moguca, no ja se sam pitam cima je to SDA doprinela da se neko ovako sveti Novopazarcima i narodu Sandzaka?
malo za promenu

rambo

Početnik

(10)

• »rambo« je muško
  • »rambo« je zabranjen

Datum registracije: 25.08.2003

• Poruku poslati

6

Petak, 27. August 2004

SRAMOTA!!!

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

7

Subota, 28. August 2004

Citirano

Orginalno od Brzi
Ja mislim da je ova oprema osigurana i da su ovo Suljovi ljudi namerno zapalili da bi uzeli pare od osiguranja i sve natovarili Rasimu na ledja tacnije svesni su kakvu "popularnost" uzivaju u obicnom narodu pa zele na ovaj nacin da navuku omrazu i na "suprotnu stranu". Ne verujem da je iko glup toliko van SDA, a pogotovo ne Rasim da radi ovakve poteze.

he he he he....
Od tebe nisam nishta drugachije ni ochekivao!!
A shta mislish da se nisu neki rasimovichi malko osilili!!??A?
Ovo je autogol SDP-a!!
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

ZAMBAK

Učenik

(10)

• »ZAMBAK« je muško

Datum registracije: 24.08.2002

• Poruku poslati

8

Subota, 28. August 2004

SUP NOVI PAZAR
SAOPŠTENJE ZA JAVNOST

Dežurnu službu Sekretarijata u Novom Pazaru 27, avgusta 2004. godine, obavjestili su radnici Javnog preduzeća za informisanje Novi Pazar da je izgoreo njihov predajnik, preko koga se emituje televizijski signal “Regionalne radio televizije”, lociran na Šutenovačkom brdu u Novom Pazaru.
Uviđaj je izvršio istražni sudija u Novom Pazaru i predstavnici Sekretarijata u Novom Pazaru u prisustvu zamjenika Opštinskog javnog tužioca.
Tom prilikom uviđajna ekipa je konstatovala, da je u toku noći 26/27. 08. 2004. godine nepoznati učinilac najpre iz objekta u kojem je bila instalirana oprema za emitovanje televizijskog signala otuđio dva predajnika, četiri linkovska para kao i link za internet, a zatim je najvjerovatnije benzinom polio unutrašnjost objekta i otvorenim plamenom zapalio instalaciju, pri čemu je izgoreo i stabilizator za napajanje električnom energijom. U požaru je izgorjel i unutrašnjost objekta koji je bio obložen lamperijom i stiroporom. Nepoznati učinilac je u objekat najvjerovatnije ušao tako što je odvalio ulazna metalna vrata objekta koji je dimenzija 2x2 m. Požar se sam ugasio.
Sekretarijat u Novom Pazaru preduzima sve neophodne mjere i radnje usmjerene na razjašnjavanje i rasvetljavanje ovog krivičnog djela. O toku i rezultatima rada javnost će biti blagovremeno obavještena.

načelnik Sekretarijata
potpukovnik
mr Muamer Nicević

Saopštenje OO DS Novog Pazara

Prema informacijama, vandalističkim činom kojim je uništena opštinska imovina tj. repetitor RTV, OODS oseća obavezu da reaguje i iznese svoj pogled na taj destruktivni događaj.

1.Osuđujemo vandalizam pojedinaca koji su naneli štetu gradskoj imovini uništavanjem repetitora RTV.
2.Zahtevamo da nadležni organi otkriju i kazne počinioce ovog gnusnog i sramotnog čina.
3.Uzimajući u obzir da je vreme predizbome kampanje DS smatra da ovaj
varvarski čin ima političku pozadinu stoga DS traži od nadležnih organa da otkriju i demistifikuju inspiratore ovog čina.

Novi Pazar nije zaslužio da ga neko zarad političkih poena ruži i uništava i ne maže biti zatočenik bilo kojeg pojedinca ili političke stranke koja želi da se domogne ili na ovakav način osvoji vlast.

Vreme lopova, macola, motki i paljevina bi valjda trebalo da pripada prošlosti. Žalosno je što neki veruju da se rušenjem i paljenjem objekta koji pripadaju svim građanima može doprineti prosperitetu i saradnji.Verujemo da će se uskoro razotkriti, koje i zbog čega podržao i pomogao ovakav akt nasilja. DS osuđuje ovaj dogadaj i apeluje na sve odgovorne i nadležne organe da ne dozvole bile kakav oblik. rušilačkog ponašanja. Dosta je narodu primitivizma, huškačkog populizma, netrpeljivosti i ustremljivanja na sve one koji drugačije misle. Okrenimo se konstruktivnoj i argumentovanoj kampanji i saradnji. Narod će da prepozna sposobne i odgovorne kandidate koji su u stanju da ponude realna rešenja.Vandalizam i destrukcija su simbol nemoći i slabosti da se razumom i znanjem suočimo sa postojećim problemima.Zato DS oštro osuđuje paljenje televizijske opreme na repetitoru RTV i poziva sve građane da ne dozvole da im pojedinci nameću svoj stil ponašanja i nekulture.
Novi Pazar je stari grad sa izgrađenom tradicijom i tolerancijom.U tom svetlu treba i dalje da se razvija i gradi. Kroz tu prizmu treba i drugi da nas uvažavaju i vrednuju.

OPŠTINSKI ODBOR DEMOKRATSKE STRANKE

[SIZE=4][SIZE=3]"Interes (ma kakav on bio) je jedini motiv ljudskih postupaka"[/SIZE] [/SIZE]

VOYAGER

Početnik

(10)

• »VOYAGER« je muško

Datum registracije: 28.08.2004

• Poruku poslati

9

Subota, 28. August 2004

napad na regionalnu televiziju

velika je steta sto je regionalna tv pokradena i zapaljena mislim da je u to prste umesala drzavna tajna policija jer se televizija nije uklapala u "programsku semu" drzave posto smo navikli na gusenje slobode medija smatrajte da smo i dalje u tom fazonu drzavi nije prvi put da pljacka tv stanice setite se b92 (oteli su im opremu na granici)i dali yutelu

Mehdi

Učenik

(16)

• »Mehdi« je muško

Datum registracije: 18.03.2004

• Poruku poslati

10

Subota, 28. August 2004

Pomalo je tuzno

Nema regionalne... nema Gerilca...
Brzi je uz Rasima...
Olimpijada se blizi kraju... "Sandzacke igre" se zahuktavaju...

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

11

Subota, 28. August 2004

Glupost. A s obzirom da se niko od gluposti okoristio nije...nece ni taj ili ti koji su je zapalili. Smatram da se ne trebamo istrcavati i govoriti da je to uradio ovaj ili onaj iz bilo kog razloga. To je tracarenje a niko se ni od toga nije okoristio takodje. Carsija je i onako u predizbornoj vatri koja se sve vise rasplamsava. Necemo dolivati ulje na vatru..da se i sami ne oprzimo.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

12

Nedjelja, 29. August 2004

Ja da poćeram onu moju: da se radilo o javnom servisu koji je ravnopravno pokrivao sve zainteresovane strane situacija bi sada bila drugačija...

Da se razumemo: to je opštinska televizija, što znači da je finansiramo svi mi; i vi i ja. Svi gubimo ali neko ovde nalazi da gubi više od ostalih. Zar je morala da gori da bi to bilo javno izrečeno?!?

Patetično...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

13

Cisto iz prikrajka primjecujem koliko smo mi nazadni za tom Jevropom.

Sve me ovo podsjeca na industrijsku revoluciju neke 1700-te kad je "radnicka klasa" bukvalno shvatila pojam otudjenja "sredstava za rad" pa je iste urnisala, gle cuda, motikama, lopatama a Boga mi i asovima i time stavila do znanja da bolje masine od co'eka neima na ovoj kugli zemaljskoj. Nidje...

Sto rece moj jaran Indijac na moju opasku da ce 2050 Indija imati 2 milijarde stanovnika i time preuzeti primat Kini...Kaze on - da ljudi imaju da rade neka pametnija posla do toga garant ne bi doslo.

I fakat kad razmislim, saberem 2 i 2, mudra mu je ova...Ali skroz...

Aj zivi bili (a bice uvijek i masina i ludaka)
Giovanni
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

14

Ned Lud i njegovi Ludisti?

P.S. 37!

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

15

E vala sad bi bilo fer, da ta koji je to zapalio sad se sam javi!
malo za promenu

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

16

Esselamu alejkum

Prvo da se pridružim osudam, čak i medij kakav je Rtv zaslužuje da postoji dokle god ima ko da ih gleda. Sjećam se za vrijeme Miloševićeve tiranije u Bg-u su zatvorili Studio B. Oni su nastavili da rade svoj posao samo preko svoga internet sajta i uspjeli su u jednom mjesecu biti, ni manje ni više nego prvi sajt po posjećenosti u Svijetu. Eto i savjeta ovim "našima" ako se zaista borite za istinu - uvjek ima načina da se istina pokaže. A ako samo tražite sebi opravdanje - pa eto vam ga, bolje niste mogli ni sanjat.

Špekulacije su suvišne, ali ukoliko je stvarno to učnio neki pristalica opozicije onda je to prava medveđa usluga. Jer Rtv je bila pravi medij koji je svojom, čak ni izbliza krivenom, pristrasnošću okretao ljude na suprotnu stranu i otvarao im oči. Šteta, i izgleda da su moje predpostavke bile tačne - SDA vodi kampanju šutnje, jer kad god progovore oni pomalo gube.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

ZAMBAK

Učenik

(10)

• »ZAMBAK« je muško

• Poruku poslati

17

Ponedjeljak, 30. August 2004

Postovani prijatelji i svi ostali

Ovaje teroristicki akt jos jedan je pokazatelj nasta su odredjene interesne grupe i centri moci spremne zarad sticanja vlasti. Nasilje i primena sile je i dalje jedini i najbolji nacin da se dodje do cilja.
Regionalna televizija nastavlja da emituje svoj program. Oni koji su mislili da ce ovim ugasiti televiziju grdno su se prevarili. Ovo se prvi put desilo u Novom Pazaru i Sandzaku. Vi koji drugacije mislite znaj te dobro da ovi koji proizvode program u Rtv-u su bili i bice protiv polkitike koja se direktno dovodi u vezu sa organizovanim kriminalom i srpskim DB-u. Narkodileri nikada nece moci da imaju prostora na programu Rtv-a. Njihovi dosjei vec zauzimaju prve tacke dnvnog reda na sastancima svih domacih i medjunarodnih institucija koje se bore protiv zla cije je ime DROGA. Vi kojih ih podrzavate unaprijed ste gubitnici.
Neka je mir medju Vama.
ZAMBAK je dodao/la ovu sliku:
  • p1.jpg
[SIZE=4][SIZE=3]"Interes (ma kakav on bio) je jedini motiv ljudskih postupaka"[/SIZE] [/SIZE]

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

18

Citirano

Orginalno od ZAMBAK
Postovani prijatelji i svi ostali

Ovaje teroristicki akt jos jedan je pokazatelj nasta su odredjene interesne grupe i centri moci spremne zarad sticanja vlasti. Nasilje i primena sile je i dalje jedini i najbolji nacin da se dodje do cilja.

Joj brate Zambaku i ti sebe nazivas novinarem. Pogledaj bre sta pises, ovo vise lici na onu Milosevicevu propagandu no na neki novinarski izvestaj. Kake bogoti interesne grupe, kaki centri moci, o cemu ti pricas? Zar ko novinar ne poznajes pravilo da je svako nevin dok se ne dokaze suprotno. Kako ti ka neko ko bi trebo nepristrasno da obavestava mozes ovako nesto da izneses, pa ovo je stvarno smijesno. Sad mi je bar jasno sto su je zapalili, kad ima ovakija ka ti sigurno nekom doslo preko glave.
malo za promenu

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

19

prvo bih osudio pocinioce .. velika je materijalna i finansiska steta nema sta...

a sto se tice ovih Samoukuh Novinara (o) , podsetilo me na jedan pozar FO''RAS''

kad novinar izvestava sa lica mesta i pocne da se dere

[SIZE=2]''GORI VATRAAAAAAAAA''' [/SIZE]

cuo to zdravko colic i odpevo pesmu Gori Vatra .... sad u namaaa gori Obuca celog danaaaaa.... xx( :]
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

ZAMBAK

Učenik

(10)

• »ZAMBAK« je muško

• Poruku poslati

20

Citirano

Joj brate Zambaku i ti sebe nazivas novinarem.

Kad se ti budes bavio novinarstvom onda ces imat za pravo da sudis novinarima. Vidim da podrzavas diverziju koja je izvrsena na jedan medij i stoga s tobom ne treba raspravljat. Moji tekstovi na ovom forumu nisi novinski izvjestaji nego moji licni stavovi.
Jos jednom ponavljam u Novom Pazaru i Sandzaku odredjeni politicari su u direktnoj vezi sa narkomafiom, organizovanim kriminalom i srpskom tajnom sluzbom. ti hadalj treba da dojes u Pazar pa da se malo raspitas ko je sta i gdje je ko. Oni su potencijalna opasnost i zlo za mene moj narod i drustsvo uopste.
Ko ih podrzava Allah mu se smilovo i uputio ga na pravi put.

Social bookmarks