Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »And_U_Price« je muško
  • »And_U_Price« je autor ove teme

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

1

Subota, 18. Januar 2003

Narodnjaci...ali urbani!

Pozdrav i Selam svima na forumu!

Chitao sam postove u ovoj grupi i nekako nadjoh inspiraciju da zapochnem i ovu temu!
Naime, godinama sam se ja palio na neki kvazi Rock i slicne zvake, ali u poslednje vrijeme jedino muzika koju izvode interpretatori koji se mogu podvesti pod ovo u naslovu (zvuci rogobatno zar ne? :) ), mogu kod mene jos i da probude neka , to se valjda kaze osecanja! Wooow!

Neko ovde reche i onu chuvenu "Pali brate, narodnjaci su zakon". A ta se rechenica kod mene kao shto rekoh u poslednje vrijeme potvrdjuje!

Medjutim u naslovu teme postoji i oni cuveno "ALI" koje u ovom sluchaju ima zadatak da odvoji narodnu od nekulturne( da ne kazem ruralne) muzike!

Po mom misljenu ovde treba pomenuti najpre novije izvodjache a to su: Sasha Matic, Osman Hadzic...
ali prije svega i one koji su ispisivali istoriju narodnog sevdaha i meraka sto ce rechi: Haris Dzinovic (numero UNO), Halid Beslic, Miroslav Ilic, Hanka Paldum, Toma Zdravkovic... a tu je i nezaobilazna Ceca ali o njoj postoji posebna tema pa je pomenuh oako usput!

Eto ja toliko, pa ako neko ima sta da kaze u vezi ovoga nek izvoli!

pozdraF!
Sit Hungry Doesn't Believe

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 19. Januar 2003

heh...

Da odma neshto poizdvajamo ovde na licu mesta sad sad sad! :)

Narodnjaci su SVI koji se BAVE narodnom i nazovi narodnom muzikom

Na srecu-nesrecu, licno poznajem dosta narodnjaka od kojih jedno 60% radi to shto radi zato shto to mora i nezna nishta drugo a resto je tu iz fore....

Nemozesh da stavljash Harisa Dzinovica u isti kosh s ljudima koji su od juce na sceni momak!

Narodnjaci su uglavnom prevejani mali zloce koji imaju za cilj da ti isteraju neshto love iz dzepa ovako ili onako. ovo je TAKO cak iako ti se moze za trenutak uciniti i drugacije :)

Ja sam sve ovo gore overio, samo da znash i silom prilika sam imo vremena da to skontavam buljeci u njihova odvratna lica nocima u PhotoShopu :) o|
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

• »And_U_Price« je muško
  • »And_U_Price« je autor ove teme

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

3

Ponedjeljak, 20. Januar 2003

hm...

Ok! ali da se razumemo. Ja nikako Harisa nisam strpao u isti kosh sa kako ti Babha reche "onima koji su od juche na sceni"!

Ja sam lijepo naglasio da su tu novi pevachi i oni koji su citiram samog sebe "ispisivali istoriju narodnog sevdaha i meraka" kraj citata :) jedino ako ne mislis a siguran sam da ne mislis, da su Hanka, Halid i svi pobrojani ti koji su od juche na sceni.

Drugo slazem se sa tvojom prvom konstatacijom da su svi oni narodnjaci, ali postoji i nesto sto se zove podgrupa, podklasa isl. i naravno izmedju njih postoje razlike.

Ja nisam od onih koji trce da kupe novi CD Karleushe ili nedaj Boze Stoje ali ipak pesma moze da me pogodi a u poslednje vrijeme to su uglavnom narodne ali opet NAGLASHAVAM: URBANE! ako mogu tu rijech da upotrebim u ovu svrhu!
Selam i Pozdrav !
Sit Hungry Doesn't Believe

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

4

Ponedjeljak, 20. Januar 2003

jedna stvar...

vec smo to razjasnili bar shto se mene tiche...poshtujem narodnjake al se zna ko je ko...:) techno,trance,drum&bass,house,ambient,industrial......psychedelic,goa itd...to je moj fazon

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

5

Ponedjeljak, 10. Mart 2003

ja mislim da im ne treba (narodnjacima) pridavati toliko paznje pa cak ni raspravljati se o tome jer sta mi mozemo da promenimo? sve dok sirokim narodnim masama koje su zaludjene sa tim, koje su uspeli da nakon 10 godina nametanja te muzike da isprogramiraju ljude da i sami dalje tu muziku slusaju i da reaguju na nju--e takva muzika je problem koji babha i facje sigurno nece resiti . haris dzinovic ,hanka paldum su 2 na svakih 100 koji ne valjaju i ne treba ih ni spominjati jer je jasno da vrede. nije narodnjak kriv sto hoce da ti istera malo love iz dzepa nego je kriv onaj sto ga slusa, da nema onih koji ih slusaju, ne bi ovi ni pevali
ali zamislite kakvom trzistu oni pevaju kad lepo prolazi i pesma od one Mice "i labavi moze da zabavi" STRASNOOO. i to pustaju oko 12 sati ,znaci u podne kad svako moze da je cuje ,pa i mladji narastaji da bi im uslo u usi,kako bi se navikli ti male kasnije potencijalni kupci i slusaoci. pa sad vidite dokle smo dogurali o|
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

Social bookmarks