Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

61

Srijeda, 03. Decembar 2008

B92

Citirano

Član planinarskog društva "Sandžak" Basar Čarovac postao je prvi planinar sa prostora bivše SFRJ koji je osvojio sedam najviših kontinentalnih vrhova.

Čarovac je u sredu rano ujutru po našem vremenu osvojio Karstenove piramide (Nova Gvineja, 4.884 metra), najvišu tačku Australije i Okeanije. Čarovac je preneo svojim kolegama iz planinarskog kluba da je osvojio vrh i da se trenutno priprema za povratak.

"Basko je ponovo pokazao da je vrhunski sportista i prvo ime planinarskog sporta u Srbiji", rekao je radiju Sto plus planinar novopazarskog "Sandžaka" El Jesa Hubanić.

Prvi Čarovčev pokušaj da se popne na Karstenove piramide avgusta ove godine, završen je neuspehom zbog vremenskih neprilika. Novopazarac je prethodno osvojio Kilimandžaro (Afrika), Akonkagvu (Južna Amerika), Mont Everest (Azija i svet), Elbrus (Evropa), Vinson (Antarktik) i Mekinli (Severna Amerika).

Osim najviših tačaka svih kontinenata, Čarovac se popeo i na zahtevne vrhove Damavand, Ararat, Loboče, Ajland Pik, Čo Oju i Erdžijas.

Sedam najviših svetskih kontinentalnih vrhova osvojilo je, pre Čarovca, samo 136 planinara iz celog sveta.

Rumun Konstantin Lakatuš i Grk Nikolaos Maticis jedini su planinari sa Balkanskog poluostrva koji su ranije ostvarili ovakav poduhvat.

Sve cestitke nasem sugradjaninu na istorijskom podvigu (o)
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

62

Svaka cast Basku na ovom uspehu. (o) (o) (o) (o) (o)
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Mehdi

Učenik

(16)

• »Mehdi« je muško

Datum registracije: 18.03.2004

• Poruku poslati

63

Bas ste me obradovali...
Iskrene cestitke, Basku (o) (o)

Ponos nase carsije i Sandzaka.

Datum registracije: 29.08.2002

• Poruku poslati

64

Cestitam nasem Basku i svima nama!

Sve je vise svetskih sportista iz Pazara. Basko, Halilagic, Ljajic, Licina, Jahovic, Eminovic...

STRANAC

Početnik

(10)

• »STRANAC« je muško

Datum registracije: 09.11.2006

• Poruku poslati

65

Cestitam...

Jos jedan u nizu uspjeha naseg Baska...od srca mu cestitam i zelim da ga Allah dz.s. sacuva i podari mu dug zivot!
Nadam se da ce konacno drzava Srbija uvidjeti znacaj ovog uspjeha, te na adekvatan nacin nagraditi!
Zasluzio je bar nacionalnu penziju!

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

66

KAblovska se televizija isplatila!!!!!!

Dok sam kunjao, Tv je bio na RTS-u i kad spikerka " Nas Planinar Basar Čarovac je osvojio i Karstenove piramide " samo sam skocio iz kreveta i rekao Toooooooooooooo Baleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.........Aferim (o) (o) (o)

Ja neznam da pisem lepo, to prepustam vama, ali znam da od sveg Srca cestitam nekom za njegov Uspeh.... (o) (o) (o)
" Bilen alemlere rahmettir "

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

67

Sve cestitke Basku (o) (o) (o) (o)

7 od 7 najvecih vrhova kontinenata! (o) (o)

I ja sam slucajno video istu vest na rts-u i zaista bio presrecan kada samo video njegove slike na vrhu!

@Stranac:
Basko je dobio nacionalnu penziju,neznam dal je pocela isplata ali je uvrsten u zasluzne sportiste koji ce je dobiti.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

• »nanemaximus« je muško

Datum registracije: 09.12.2008

• Poruku poslati

68

Srijeda, 10. Decembar 2008

JoJ LIKA

Ovaj lik ako se proseto uz parnicko brdo..odmah zagalame ko da je uradio neko cudo... Ma jebem ti sport...ako je to sport..

• »deedee_tr« je žensko

Datum registracije: 18.02.2005

• Poruku poslati

69

Htedoh da prokomentarishem ovo shto je napisao ovaj ''lik'' gore i onda rekoh sama sebi:''Zashto nastavljati sa nekim ko uporedjuje parnichko brdo sa najvecim kontinentalnim vrhovima?'' i odustadoh.Dosta mu je shto je takav,da mu ja nishta ne pricham.

Nejse, razlog shto dodjoh ovde je da dam obaveshtenje da se Basko umesto 16.12. vraca 14.12.
U 10:55 slece na Surchin ako Bog da!

slm

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

70

@ deedee_tr

Ma pusti...,bitno je da znaju da cene oni koji trebaju i bitno je da je to ogromna vecina koja zna da ceni i postuje istoriski uspeh,a uspeh jeste biti prvi u ex Jugi,treci na Balkanu i 136-ti na svetu kome je u istoriji poslo za rukom da osvoji svih 7 najvisih vrhova kontinenata (o) (o) (o)

Jos jednom sve cestitke Basku i dobro je sto je izasao iz dzungle u civilizaciju pa mu vise ne preti opasnost po zivot ?(
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

• »deedee_tr« je žensko

• Poruku poslati

71

Četvrtak, 11. Decembar 2008

Ma u pravu si,Tashke...
Pozdrav ;)

moivre

Učenik

(10)

• »moivre« je muško

Datum registracije: 10.07.2005

• Poruku poslati

72

Petak, 12. Decembar 2008

Tashke...

... učinićeš mi po volji ako ovom tipu što sebe naziva "maximus"-om, a verovatno u životu nije ništa značajno postigao, daš jednu malu opomenu za vredjanje Baskovog uspeha i lika. X( X( X(

Baska ćemo dočekati na aerodromu kako zaslužuje i važno je, što neko reče, da ga cene oni koji treba da ga cene a ostali neka gledaju "vrhunski" pazarski fudbal i neka uživaju u njihovim "uspesima". :D :D :D
Mens sana in corpore sano!

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

73

Ponedjeljak, 15. Decembar 2008

Citirano

Prvi planinar sa prostora bivše SFRJ koji je osvojio sedam najviših kontinentalnih vrhova, član planinarskog društva ''Sandžak'' Basar Čarovac doputovao je rano jutros u Novi Pazar.

U prvoj izjavi za Sto plus radio Čarovac je izrazio zadovoljstvo ishodom ekspedicije kojom je ušao u istoriju planinarstva Srbije.

''Potpuno sam svestan veličine rezultata koji je pre mene ostvarilo samo 136 planinara u istoriji ovog sporta'', rekao je Basar Čarovac.

On je naglasio da će njegov sledeći cilj biti prenošenje iskustva na mlađe kolege.

''Imam ogromno iskustvo koje ću preneti na mlađe generacije planinara, kojih je, na moje veliko zadovoljstvo, sve više'', istakao je Čarovac.

Čarovac je, zajedno sa još sedam planinara iz celog sveta, 3. decembra osvojio Karstenove piramide (4,884 metra), najvišu tačku Australije i Okeanije i tako zaokružio ciklus započet pre pet godina .

Radio Sto +

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

74

Utorak, 16. Decembar 2008

Politika

Citirano

Novopazarski alpinista Basar upisao se među planinare koji su se popeli na najviše kote svih sedam kontinenata

Novi Pazar – Novopazarski alpinista Basar Čarovac ostvario je svoj planinarski cilj – osvojio je najviše vrhove svih sedam kontinenata. Upravo se u rodni Novi Pazar vratio s poslednjeg planinarskog poduhvata. Zastave Srbije i svog planinarskog društva „Sandžak” postavio je na vrh Karstens piramid, na Novoj Gvineji, najviši vrh Australije i Okeanije. Pre toga, pod njegovom nogom ostali su Elbrus na Kavkazu, najviši vrh Evrope, Kilimandžaro (Afrika), Akonkagva (Južna Amerika), Mont Everest (Azija), Mekinli (Severna Amerika) i Vinson (Antarktik). Uoči Nove 2008. godine čestitke je slao iz podnožja Vinsona (4897 metara), najviše tačke Antarktika.

Da kompletira „sedmicu” pokušao je početkom avgusta. Jako nevreme ga je, međutim, omelo na desetak minuta od najvišeg vrha Nove Gvineje, međutim, loše satelitske veze dovele su do zabune da je on još tada osvojio vrh. Konačno, 3. decembra popeo se i na Karstens piramid (4884 metra). Jedini je planinar s Balkana kome je pošlo za rukom da se upiše u osvajače svih sedam vrhova.

– Mont Everest jeste najviši vrh, ali Karstens piramid je možda najteži za osvajanje, zbog izuzetno nepristupačnog terena – priča Basar, pokazujući fotografije i filmove od kojih zastaje dah.

Ipak, Basar ne priča previše o ledenim vrhovima. Teže je i njemu i celoj ekspediciji, u kojoj su bili četvorica Poljaka, trojica Čeha, jedan Francuz, bilo u podnožju, kroz džungle Gvineje. Ne zbog opasnih stanara džungle, nego zbog blata koje nije nikako moglo da se izbegne i kroz koje su pešačili šest dana.

Za razliku od ranijih pohoda na vrhove, ovog puta Basar mora da otrpi i poneko šaljivo pitanje. Poneko ga podseti da je umesto da se popne na vrh mogao da završi kao žrtva kanibala kojih, kažu, još ima među domorodačkim stanovništvom. Turizmolog i zaljubljenik u nepoznato, Basar pokazuje fotografije oskudno odevenih domorodaca, do kojih sporo dopiru tekovine civilizacije. Pre nego što se upisao među 150 planinara koji su osvojili najviše vrhove svih sedam kontinenata, Čarovac je najavljivao „smirivanje”. Sada ima novi cilj – da se 2012. godine popne na K2, koji među planinarima važi za najteže dostupan vrh Himalaja u Pakistanu. Sa svakog pohoda na vrhove Basar donosi fotografije i video-zapise.

– E, to mi je najteže padalo, da se okrenem prema kameri i kažem to što treba, gde se nalazim i ostale podatke – priča Basar.

Svestan je, međutim, da je to što njegova kamera zabeležila prava ekskluziva, jer snimatelji među planinarima su retkost.

– Kad mi unuci malo porastu, mogu da im ovo pustim kao film, umesto da im izmišljam priče – priča Čarovac.

Porodica je, kaže, prvo kada se kao mlad planinar vinuo u visine, pokušala da ga od toga odgovori. Pošto je to bilo bezuspešno, sada, čekaju da se sam smiri. A Basar Čarovac, sa 55 godina, još ne misli da se odrekne vrhova.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

• »nanemaximus« je muško

Datum registracije: 09.12.2008

• Poruku poslati

75

Četvrtak, 18. Decembar 2008

eh deco deco

..pojma wi nemate..svaka cast coveku sto se interesuje za zdrav nacin zivota,tj.planinarenje..
al da je to neki izazov walah nije...

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

76

Ne izazov nije da udjes u istoriju tako sto osvojis 7 najvisih vrhova sveta, nego je izazov da udjes u oktagon sa nekim tipom koga ni ne znas, i da te on udara kolenom u glavu, e to je bas pametno o| o| o| . Boks je pravi sport, ali ono...
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško

Datum registracije: 27.03.2007

• Poruku poslati

77

Citirano

Orginalno od nanemaximus
..pojma wi nemate..svaka cast coveku sto se interesuje za zdrav nacin zivota,tj.planinarenje..
al da je to neki izazov walah nije...

Ti ako nastaviš sa ovakvim komentarima ostaćeš zabeležen na ovom forumu kao neko ko je za najkraće vreme dobio najviše negativnih ocena. ?(
Univerzum se još uvek širi a ja nemam mesta da parkiram auto.

• »deedee_tr« je žensko

• Poruku poslati

78

Ekskluzivno :)

Evo postiracu nekoliko slika sa zadnje ekspedicije da bih vam docharala kako je to otprilike izgledalo!

deedee_tr je dodao/la ovu sliku:
  • basko1.JPG

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

79

Tesko, Hladno, Visoko.........don't look down.

Jos...
" Bilen alemlere rahmettir "

• »deedee_tr« je žensko

• Poruku poslati

80

josh :)

sa zastavom..
deedee_tr je dodao/la ovu sliku:
  • basko3.JPG

Social bookmarks