Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

21

Srijeda, 05. Oktobar 2005

Ima AVION i NOSAC AVIONA ona je ovo drugo.Odlicno izgleda :)
" Bilen alemlere rahmettir "

Datum registracije: 25.05.2005

• Poruku poslati

22

Srijeda, 05. Oktobar 2005

Root-e

totalno si me pogresno procenio jer sam od srca cestitao i smatrao sam da je to stvarno nesto lepo sto se poklopilo sa pocetkom Ramazana bez namere da se sprdam sa verskim praznicima .Sto se tice velikog M tako pisem zato sto smatram da ste vi po verskoj pripadnosti muslimani a po nacionalnosti Muslimani. Ovo nemoj da shvatis da ti se pravdam jednostavno ne volim da se ponavljam jer sam vec na ovu temu bio kritikovan i vec sam davao odgovore. Znaci NE PROVOCIRAM niti mi je to namera .Da mi je to namera verovatno ne bih bio na ovom forumu.

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

23

Četvrtak, 06. Oktobar 2005

U pravu si kada kažeš da smo mi po vjeri muslimani, ali nisi u pravu kada kažeš da smo mi nacionalno Muslimani. Gdje ima to nacija Muslimani, to je smiješno. Ova tvoja priča je prolazila i mogla da prođe davno, ali sad više ne i zato nemoj ni pokušavati više. Mi smo nacionalno Bošnjaci i ti nas NE MOŽEŠ zvati drugačije. Zvaćeš nas onako kako mi hoćemo da nas zoveš. Sve ostalo je provokacija čista.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

Fadilj

Početnik

(10)

Datum registracije: 18.09.2004

• Poruku poslati

24

Svaka cast Dini i njenim roditeljima na ovom velikom uspehu!

Pravnica

Zlatna sredina

(10)

• »Pravnica« je žensko
  • »Pravnica« je zabranjen

Datum registracije: 17.03.2005

• Poruku poslati

25

Citirano

Orginalno od Babbha
Divno li je to videti, znati...

Posle toliko truda i odricanja da i narod progovori... :D

bash sjajno!

:)) :)) :)) :)) :)) Dobro te naslo :D

Citirano

Orginalno od Abfangjäger

Eeee......pa ja tek sad polako svacam sms od druga iz NP-a.
Kad sam ga procitao prva pomisao bila je äääää ali uvidjam sad da je itekako duhovit.
Pise: Bez panike ovde kontrola leta :-)! Hi sej...joooooj !! Menjaj kurs da se ne skrhas sa 10000m.Sleci na vojni u Sjenicu kod nas je vec sletel(a)o jumbo jet nema mesta allahami vise :-). Aha ko rece da u Pazar ne moze sleteti avi(jun)-oktombar 5-ti dan revolucionarnih habera.Najbolja u SCG a nasa je has Pazarka.
I smeje se.

Pomislio sam smuvao je neku sto mu se svidja pa radostan, nisam ni mogao naslutiti ali sad me sve me nekako upucuje na to da ovaj sms ima veze sa ovim Miss izborom.Previse dobro poznajem druga, prilici jedna ovakva reakcija njemu

:D Pa da vidis, ima pravo da da :)

Citirano

Orginalno od PaZaRaC

sram je bilo debelji sram da je budne

dalj ima momka

A stoo 8o ??? zasto sram 8o zasto pitas za momka 8o ...................................................... ;) Znam ovo drugo ali mi se ne velji :)

kasCHa

Početnik

(10)

• »kasCHa« je žensko

Datum registracije: 06.10.2005

• Poruku poslati

26

Cestitam Dzankovicki (o)
"zivot je lep"

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

27

Nedjelja, 09. Oktobar 2005

Cestitam Dini od sveg srca i zelim joj uspjeh u zivotu i karijeri.
Citajuci ove vase postove (mislim na vas drage Sandzaklije-Bosnjaci) mogu vam reci samo jedno:nekima od vas jos samo fali avion :D
Ja sam Bosnjakinja iz Bosne ,vjernik...ponosim se time ali manite tog pretjerivanja.Sta je sramotno u ljepoti djevojke???Djevojka je prelijepa i bas mi je drago sto je bas ONA pobijedila.Mozda je bas ONA bolja od nekih pokrivenih bula prljavog srca.Dajte smirite strasti ovo je 21.vijek.
Steta sto je za neke od vas taj 21.vijek Kineski zid.Ni u Bosni nisu takvi Muslimani kao u Sandzaku :(
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

kasCHa

Početnik

(10)

• »kasCHa« je žensko

Datum registracije: 06.10.2005

• Poruku poslati

28

Nedjelja, 09. Oktobar 2005

evo jos slika sa izbora za miss scg
kasCHa je dodao/la ovu sliku:
  • 19a.jpg
"zivot je lep"

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

29

Petak, 14. Oktobar 2005

Veceras u emisiji Timofejev na B92 gostuje Dina Dzankovic,Miss Srbije i Crne Gore.Pored nje,gost ce biti i Bozidar Djelic.
Emisija pocinje u 20:00 casova pa eto prilike da po prvi put vidimo Dinu u nekoj emisiji a nakon izbora za najlepsu devojku Scg.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

30

Petak, 14. Oktobar 2005

Nije prva emisija. Vec je gostovala u CITY-ju na TV Pink a i danas je nila u Blicu nego bese neka provokativna slika pa ja ostavih to za po iftaru :) Evo pocinje Timofejev, odoh da vidim o cemu se radi. :)
Sit Hungry Doesn't Believe

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

31

Subota, 15. Oktobar 2005

Znam da je bila u City-ju ali to nisam racunao kao emisiju,ipak je "Timofejev" talk show emisija a City je kratka emisija o modi,mizici,filmu i dnevnog je karaktera,dok ova nije.A bila je i u Kuriru(novinama),a naslov je bio:"Sumnjiv izbor za Miss".E sad,poznajuci te novine... xx(
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

32

Subota, 15. Oktobar 2005

Inace Timofejev ju je pitao sta misli o pisanju pojedinih listova o tzv. dzins lobiju, o tome da joj je otac simpatizer SRS i o tome da joj je otac musliman, a ona je rekla na sve to da joj je sponzor CECO LINE ?( Istina, pomenula je i da novine "mogu da pisu sta hoce", tako nekako.

A na pitanje "dali misli da se na izboru za miss uvek izabere najlepsa" odgovorila je negativno. Zanimljivo...
Sit Hungry Doesn't Believe

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

33

Subota, 15. Oktobar 2005

Mislim da se dosta dobro snasla u emisiji ali mi je mnogo bilo cudno(nisam mogao da verujem)kada je rekla da nije bila u Pazar odkako je izabrana za Miss Scg!
Rece takodje da krajem novembra ide za Kinu gde ce se odrzati izbor za Miss sveta(ili universe :D )
P.S.I mene je malo nerviralo sto je ponavljala pitanja koja joj je Timofejev postavljao.

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

34

Nedjelja, 16. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od galaksija
Ja sam Bosnjakinja iz Bosne ,vjernik...ponosim se time ali manite tog pretjerivanja.

Gdje si to pretjerivanje vidjela? Pokazi?

Citirano

Orginalno od galaksija Sta je sramotno u ljepoti djevojke???

Ovo pitanje nemoj postavljati drugima, vec to pitanje postavi sebi, a najbolje je to pitanje postaviti Bogu. Zasto je Bog naredio da se zensko pokriva?

Citirano

Orginalno od galaksija Mozda je bas ONA bolja od nekih pokrivenih bula prljavog srca.

Sta se zeli ovim primjerom postici? Istina dokazati? Sta? Na dobro pozvati? ili samo na jedan manipulativan nacin svoj stav odbraniti. Mi nismo govorili o tome da li je Dinna losa ili dobra, mi smo govorili o tome da li je njen postupak dobar ili los. Dakle, nemoj da izvrces stvari i da se koristis niskim udarcima, time samo govoris o sebi.

Citirano

Orginalno od galaksija Dajte smirite strasti ovo je 21.vijek.
Steta sto je za neke od vas taj 21.vijek Kineski zid.Ni u Bosni nisu takvi Muslimani kao u Sandzaku :(

A ovo je slag na tortu. Jos na kraju optuzi nas za strasti, a pokazivanje tijela golog svijetu nisu strasti. Da se zakljuciti na kraju da je ovaj post jedan izvanredan vid manipulacije.

Krece se sa cestitkama, pa se onda pokazuje SVOJA dobrota i RAZUMIJEVANJE, pa kad se masi podidje onda se krene u napa na one na koje se napad zeli izvjesti, u ovom slucaju oni koji su protiv postupka Dinninom, a ne protiv Dinne. I na kraju se optuzuju za strasti i zaostalost. A Onda se prelazi na jednu pausalnu ocjenu "Ni u Bosni nisu takvi Muslimani kau Sandzaku.

Ovo je nevidjeno. Meni samo nije jasno kako ovo neko umije ovako da sroci i lijepo ispise.

Ja ne bih odgovarao na ovaj post da se ovdje nije atakovalo na vjernike i njihovo MISLJENJE o ovom dogadjaju. Dakle, svacije misljenje podrske se priznaje i prihvata i O.K. je, a ako neko iznese svoj stav koji je protiv toga onda biva optuzen i na ovakav nacin, kao ova galaksija, napadnut.

Ovdje se postavlja pitanje jedno koje vjernik sebi postavlja, ako tvrdi da je vjernik, a vidim da galaksija tvrdi da je vjernica, sta kazu Kur'an i Sunnet po ovom pitanje? To su mjerila vjernika, a ne svoji neki hirovi i ambicije i nekakva poredjenja pokrivenih i otkrivenih.

Na kraju krajeva reci cu to da je sama sramota za muslimane sto prije svega jedna muslimana uzima ucesce u ovakvoj jednoj manifestaciji, jos veca je sramota vidjeti kako to vecina muslimana opravdava, a najveca je sramota kada neko i nesto kaze protiv toga onda bude napadnut i protjeran. I onda se busaju po prsima kako su i oni vjernici i kako vjeruju u Allaha dz.s., kao da im je neko govorio da ne vjeruju i kao da im je neko govorio da nisu muslimani.

Sramota. A ko hoce da razmisli razmislit ce. A ovo je jasna stvar. Hvala.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

35

Hej bledoliki nisi se morao truditi da mi ovoliko objasnjavas.:-)
Bas sam se pitala zasto te moje rijeci niko ne primjeti,ili su vec primjetili,ali mi nisu htjeli odgovoriti.Naravno samo cutanje mi je mnogo vise reklo , za razliku od mog «loseg» pristupa.Ovo «loseg» namjerno sam stavila pod navodnike.A ako se pitas zasto..evo odgovora:
Ja sam dosla na ovaj forum sa najboljim namjerama.O Sandzaklijama ne znam ama bas nista.Mogu samo da znam ako su mi drugi pricali,ali u to zelim licno da se uvjerim.Kad zelis da upoznas nekoga KAKAV JE UISTINU ,onda ga isprovociras jednim pitanjem i dobijes odgovor.Ovaj put odgovor si dao samo TI.
Jedan savjet:kad zelis da upoznas malo bolje svog potencijalnog prijatelja,onda ga isprovociraj.Ovo nisam rekla ja vec psiholozi :- )
Sto se tice mene i toga kakva sam muslimanka zaista ti nemam sta reci.Trudim se da budem dobra,a koliko je to kod Boga,ja ne znam.Ne idem u dzamiju i ne volim da drugima pricam kako postim i klanjam,jer ne zelim da se dokazujem ljudima kako vjerujem i molim se Bogu ,kako bi me neki gledali samo kroz to.Ako je neko vjernik to ne znaci da je dobar.(i Iblis zna da Bog postoji).Drago mi je da mi je Bog dao duhovni dokaz ,a da se pokrivam i da budem bula to ne zelim,niti hocu,niti mi treba.(protiv bula nemam nista jer to je njihova licna stvar i njihov izbor!).
Ja na sve ljude gledam srcem i trudim se da u njima vidim najljepse.Nemam ja nista ni protiv jednog naroda na svijtu,pa cak ni protiv Srba sa kojima smo ratovali.Ako nesto mislim o nekome to mu kazem u lice i sasvim sam direktna.
I na kraju zelim da ti kazem da ovaj moj post nije nikakvo povlacenje na ono sto sam rekla.Iznosim ti samo sta sam htjela da postignem onim postom.I ljudi sa ovog foruma su mi i pokazali svoje lice samom cutnjom i to mi je bilo dovoljno kao odgovor.To je bio najbolji odgovor(ta njihova cutnja),koji sam dobila.
Toliko od mene.

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

36

Ja koliko znam cutanje je znak odobravanja.

Ja sam lijepo rekao zasto sam reagovao. Vjernici su spomenuti u losem kontekstu, tj. napadnuti su.

Drugo, nisam ja ovdje trazio od tebe ili od bilo koga da se pravda ili pokazuje kako je dobar vjernik ili osoba iliti covjek, kako ko to naziva, vec jednostavno govorimo o dogadjaju jednom.

Ako ti kazes da si pisala post iz namjera da provjeris kakvi su Sandzaklije kao ljudi onda si ti temu promasila. Tema je "Nasa Dina Dzankovic Miss SCG!!!", a ne kakavi su Sandzaklije kao ljudi.

A bledolik jesam, fala Bogu.

To sto ti neces da nosis mahramu je tvoja stvar, samo da znas da ces za to biti Ti pitana, a Kur'an i Sunnet govore nam da je to serijatski prestup za kojeg ce svaka zenska osoba biti pitana.

Interesuje me moze li Kur'an suditi ljudima? Kakav je stav Kur'ana prema ovom dogadjaju. To je glavno pitanje. A Kur'an je Objava koju nam je Allah dz.s. poslao da bismo se snasli i da bismo znali i da bismo se poducili i da bude za nas ili protiv nas.

Dakle, mene, kao muslimana, zanima stav Kur'ana i Sunneta, tj. nase vjere prema ovom dogadjaju.
Pa ako Kur'an osudjuje nesto onda to znaci da je to nesto sto nije dobro i samim tim bi i muslimani to nesto sto nije dobro trebali osuditi, tj. ne bi trebali to, u najmanju ruku, podrzavati.

Eto to su jasna mjerila. Sve ostalo su licne nekakve manipulacije i odbrana svojih licnih stavova i strasti i nekakvih unutarnjih boljki.

A protiv tebe galaksijo nemam nista protiv. Ja samo razmatram tvoje djelovanje i pisanje, tako i sa drugima. Hvala.

P.S. Smatras li me ti sada, poslije ovih mojih odgovora tebi, prijateljem ili neprijateljem?

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

37

Pa moje provokativno pitanje i jeste bilo postavljeno kroz pomenutu temu o misici Dini.
A to bledoliki je moja lokalna sala.Veoma mi je simpaticna pa je rado govorim osobama koje su mi simpa.
Naravno da te ne smatram neprijateljem jer mi nisi nanio nikakvo zlo.Ne mrzim te.Nisi mi nanio nikakvu bol.Oni koji su mi nanijeli bol ne mrzim,pa kako cu tebe?
Prijatelju....eto ja rekoh sta sam imala reci :)

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

38

Svidja mi se u ovom momentu tvoja iskrenost, sto si priznala otvoreno da se radilo o provokaciji. Ti meni nemoj zamjeriti moje je da kazem sta imam da kazem. I ja sam takodjer rekao sta sam imao da kazem prijateljice. Nadam se da smo nesto novo naucili iz ovoga. Hvala. :)

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

39

Citirano

Orginalno od Spain
Svidja mi se u ovom momentu tvoja iskrenost, sto si priznala otvoreno da se radilo o provokaciji. Ti meni nemoj zamjeriti moje je da kazem sta imam da kazem. I ja sam takodjer rekao sta sam imao da kazem prijateljice. Nadam se da smo nesto novo naucili iz ovoga. Hvala. :)

Da se ispravim...ti si mi vise od prijatelja..BRATE..jer si i ti kao i ja ,kao i svi ovdje na forumu nastali od jednog covjeka i od jedne zene. :D

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

40

Hvala ti na toj dobrodusnosti, samo moram ti reci da je meni ipak istina draza od svega stvorenog.

Moj je trud usmjeren u smjeru sagledavanja Istine. A istina se ne moze spoznati emocijama, raciom, strastima, itd.

Dakle, ako su dvoje na istini, onda su oni nemoinovno braca.

Dakle, ti si meni sestra, a neko ko je mesko mi je brat onoliko koliko si/je na istini. Hvala.

Nismo cilj jedan drugome, vec mi mozemo biti saputnici na putu ka istini, ka traganju za istinom. U tom smislu braca.

Social bookmarks