Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

21

Četvrtak, 24. Februar 2005

Citirano

Orginalno od Sogan-Dolma
... a vi cete je citati i kontati pa kako to moze biti Laz...

Ja uopšte ne kontam. Sve mi je jasno.
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

22

Subota, 26. Februar 2005

Ovaj moj post bi trebalo upisati u onu temu Peh je... :)
Pokusat cu iz druge, mada je uvijek iz druge nekako, hmmm... :) Pogrijesio sam u prvom postu. Pardon.

Pokusaj 2:
Sada cu napisati jednu Istinu, a vi je necete skontati dok vam je ne objasnim. :)

Sunce se NE okrece oko svoje ose i Zemlja se NE okrece oko Sunca!!!

Haj sat. :)
"Tamo gdje dusa stigne, razum ne moze doprijeti. Ono sto srce ljubi, jezik ne moze izreci." - Asik Junus Emre

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

23

Subota, 26. Februar 2005

Vala Sogan ja ti verujem, sam zato sto si ti, da mi je ko drugi reko vala bi se zamislio, a ovako sam cekam tvoj odgovor da bi u potpunosti odagnao bilo kaku sumlju.
malo za promenu

24

Subota, 05. Mart 2005

Evo da vam otkrijem tajnu, koja je jasna, ali eto samo treba drugacijim ocima gledati. :)

Nije tacno da se (sebe) Sunce okrece oko svoje ose, vec ga Allah dz.s. okrece oko sunceve ose i nije tacno da se (sebe) Zemlja okrece oko svoje ose, vec je Allah dz.s. okrece oko zemljine ose.

Ha? :) Samo eto druge oci. :)
"Tamo gdje dusa stigne, razum ne moze doprijeti. Ono sto srce ljubi, jezik ne moze izreci." - Asik Junus Emre

25

Subota, 05. Mart 2005

Taman. A samim tim sto im je rekao da se okrecu ta su se tijela stvorila. Kao i sva druga tako kad im je ulogu i atribute i sudbine odredio. I sve to prije nego sto je ista postojalo. A ne postoji ni dan danas :)
mogu ja da se potpisem i bolje...

26

Subota, 05. Mart 2005

Kuku sta je ovo? 8o

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

27

Subota, 05. Mart 2005

:)) :)) :)) :)) :))
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

28

Subota, 05. Mart 2005

Taman stvarno ja nadjoh to po nakim knjigama pise tako... A sta him je to ? ?(

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

29

Subota, 05. Mart 2005

Citirano

Orginalno od Sogan-Dolma
Nije tacno da se (sebe) Sunce okrece oko svoje ose, vec ga Allah dz.s. okrece oko sunceve ose i nije tacno da se (sebe) Zemlja okrece oko svoje ose, vec je Allah dz.s. okrece oko zemljine ose.

Sustina ove tvoje tvrdnje jeste tacna, ali kako rece Prof. dr Nermin Padez iz Instituta za jezik, knjizevnost, malu privredu i telekomunikacije iz Cajnica, dva jezika imaju dosta slicnih semantickih konotacija, pa u ovom slucaju povratna zamenica sebe (se), mijenja znacenje tvoje recenice, ali samo ako je tumacis po principu so fizma (ne sufizma da ne bude zabune :) ). Uf ja i moja gimnazijska filozofija (koju mi nije predavao Mrdak). :)
Sit Hungry Doesn't Believe

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

30

Nedjelja, 06. Mart 2005

Citirano

Orginalno od Sogan-Dolma
Evo da vam otkrijem tajnu, koja je jasna, ali eto samo treba drugacijim ocima gledati. :)

Ha? :) Samo eto druge oci. :)

Lepo si ti ovo napisao.Niko ne sumnja da to neko ne kontrolise.Evo ti jedan mali primer,kad bi Mesec skrenuo sa svoje putanje 1 milimetar to bi se odmah odrazilo na Zemlju.I te kako bi se odrazilo i to sa:

Zemljotresima
Poplavama
U pojedinim krajevima bi zavladao TOTALNI MRAK

Zato to "neko" t.j Allah dz.sh kontrolise sa perfekcionistickom preciznoscu.

Procitao sam u drugim postovima pominju neke knjige,a sta mislite kad bih NASA prikazala tako zvanu PLAVU KNJIGU obicnim ljudima.Sta bi bilo sa Svetom?Zavlado bi TOTALNI HAOS i enormno veliki broj kako ubistava tako i samoubistva.Mi jos nismo otkrili sta lezi i sta sve ima na Dno Okeana a ne o Svemiru.Mi znamo ono sto nam plasira Televizija i Stampa drugo nista!!!A i ono spustanje Nila Armstronga na Mesecu,procitao sam da je to snimano u pustinji tacnije NEVADA.Spekulacije ali i one su ponekad ISTINITE :)
" Bilen alemlere rahmettir "

• »Ibn_Izzet« je muško

Datum registracije: 18.10.2004

• Poruku poslati

31

Četvrtak, 10. Mart 2005

Slazem se s Anonimusom: da je Armstrong bio samo u pustinji, jer nema se jasnoga dokaza da su dostigli na Mjesec. A naucio sam da od nemuslimana prihvatam dokaz samo kad je jasan kao Sunce. A jasno je i to da ne moze snimak biti valjan dokaz, jer se moze montirati kako zeli. :)
A nedavno javljaju, a i stampa je pisala da su otkrili u svemiru rupu u koju moze stati 300.000.000 /tri stotine miliona/ sunca. Ovo Allah najbolje zna, a mi im na to kazemo: Allahu Ekber -Allah je najveci.
Jer, sto god otkriju, to je samo dio prvoga neba koje je mnogo manje od drugog, a nebesa je ukupno sedam. A Allah je iznad svega toga. :)
Kazu da su otkrili planetu koja kruzi oko dva sunca i svaki dan ima dva izlaska i dva zalaska, jedno je, navodno, nesto vece od nasega sunca, a jedno manje. Gledao sam taj snimak. Allah, 'azze we dzelle, kaze u suri Er-Rahman,17: ''Rabbu-l-mesrikajni we Rabbu-l-magribejn.'' Sto u prijevodu znaci: ''Gospodar dva istoka i dva zapada.''

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

32

Četvrtak, 10. Mart 2005

Grizem se za jezik i ne dam rukama na tastaturu ali ovo ne mogu da prenebregnem. Ko je malo žešće dokon neka zaroni u ovaj resurs:
http://www.hq.nasa.gov/office/pao/History/alsj/a11/a11.html

Tone video i audio materijala propraćene transkriptima i komentarima sa najvećeg poduhvata koji je ljudski rod ikada preduzeo i priveo kraju. Ili je bolje da kažem da je saga tek započela?
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

33

Četvrtak, 10. Mart 2005

Ma ja sam to gledo još na crno-belom Atlas televizoru :D
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

34

Četvrtak, 10. Mart 2005

Pa dobro, Izzet ne veruje da je to bilo na mjesecu. Cisto njegova stvar. Covjek hoce da mu se dokaze a ono sto mu se nudi nije mu dovoljno. Nego... kad on tako kategoricno hoce dokaze da bi nesto rekao, pitam ja njega odakle njemu dokazi da je to sve bilo u pustinji. Haj neka dokaze? Sto recimo to nije moglo bit u studiju? Pa i ako to odluci da tvrdi ja ga molim da dokaze? A ako pak ne dokaze vec samo tvrdi zar nije to nagadjanje ili nesto gore od toga? Za ovo treba reci: svasta li ovaj forum trpi... Iza ovoga ne stoji nista vise osim izzetovog samovjerjra.

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

35

Četvrtak, 10. Mart 2005

Kad smo već kod čovjekove nazočnosti ;) na Mjesecu (pročitati pažljivo i do kraja):

Neverne tome i dalje sumnjaju da je čovek bio na Mesecu

[SIZE=6]Nema neoborivih dokaza[/SIZE]

Mile Lasić

Nemački časopis za popularizaciju znanosti "SZ Wišen" objavio je članak astronauta Ulricha Waltera o kontroverzama u svezi spuštanja "Apolla" na Mjesec prije 35 godina. Još u ono vrijeme neke su "stare babe" "znale" da se Amerikanci nisu spustili na Mjesec, odnosno da je to sve bila vješta "filmska montaža". Ostaće tajna kako su te "babe" znale već tada za "teoriju zavjere", poznatu pod imenom "Moon Hoax", po kojoj nisu američki astronauti bili na Mjesecu, nego je riječ o genijalnim studijskim, filmskim trikovima, iza kojih stoji, možda, i pokojni Stanley Kubrick.

Pošto Kubricka više nema među živima, Ulrichu Walteru i nije preostalo drugo do da na početku priloga citira filmsku zvijezdu Toma Hanksa: "Živimo u društvu, u kojem niti jedan zakon ne zabranjuje da se širenjem gluposti i besmisla zarađuje novac". Time je Tom Hanks, koji se, između ostalog, proslavio u filmu "Apollo 13", pa vjerojatno nešto i naučio o tajanstvenim astronautskim poslovima, direktno odgovorio zagovornicima "teorije zavjere", među kojima ima i učenih ljudi, kako je čak šest spuštanja na Mjesec od prije više od 30 godina "simulirano u filmskom studiju". Izazivač ove "teorije zavjere" je, inače, bio američki film "Capricorn" iz 1978. godine, ali je tek nedavno dobila na zamahu, kada su prvo američka TV-stanica "Fox", pa potom "Spiegel-TV" u Njemačkoj objavili dokumentaciju koja bi trebalo da posvjedoči da je sve bilo "farsa". Nakon emitiranja ovog tv-filma, u kojem su najjači argumenti da NASA nema dokaze - treperi li ili ne treperi zabodeni barjak, vide li se ili se ne vide zvijezde u pozadini i tsl. - u Njemačkoj je čak 45 odsto sudionika jedne ankete kazala da je "spuštanje na Mjesec" bila samo "simulacija", tj. da NASA laže. Da su Neil Armstrong and Co. zaista bili 20. jula 1969. godine na Mjesecu vjeruje i dalje samo 39 odsto anketiranih.
Neobično je, u stvari, u cijeloj ovoj priči kako se Ulrich Walter, inače i sam fizičar i astronaut, te profesor za kosmičku tehniku na Tehničkom sveučilištu Münćen, oprezno obračunao sa zagovornicima "terorije zavjere". Nema čvrstih, neoborivih dokaza, niti ih može biti, kaže astronaut Walter, koji je 1993. godine letio u kosmos brodom "Columbia", ali isto tako zagovornici "teorije zavjere" ne mogu oboriti tvrdnju NASE - "mi smo bili na Mjesecu"! Ne mogu se neuobičajene tvrdnje, tvrdi Walter, pobiti faktičkim dokazima, kako bi se dokazalo suprotno. "Neuobičajene tvrdnje zahtijevaju neuobičajene dokaze", piše Walter, ali takvo što nije moguće.

Njemački astronaut, pak, navodi ono što protivnici ne mogu da nijekaju. Prvo, da su start Saturn-rakete prije 35 godina vidjeli "uživo" milijuni ljudi; da su od 20. jula 1969. godine iz pravca Mjeseca dolazili tonski signali, kojih do tada nije bilo, što su priznali čak i sumnjičavi Rusi, tj. da su aparati, koje su astronauti postavili na Mjesec, slali signale na zemlju čitavih osam godina, sve oktobra 1977. godine; da se još i danas laserske zrake koje se šalju sa jedne fundamnetalne stanice u bavarskom Wettzelu reflektiraju od velikog ogledala kojeg su astronauti postavili na Mjesec 20. jula 1969. godine, etc. Uostalom, kako objasniti izvanzemaljsko podrijetlo Mjesečevog kamena teškog 382 kilograma, ako ga astronauti nisu donijeli na Zemlju, pita se Ulrich Walter. O ovom kamenu, inače, cuthe kao ribe Nasini protivnici. NASA-verzija je s ogromnom vjerojatnoćom ispravna, zaključuje Ulrich Walter, jer se služi činjenicama bez fantazijskih dodataka.

http://www.danas.co.yu/20050115/vikend4.html
http://www.danas.co.yu/20040112/svastara1.html

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

36

Četvrtak, 10. Mart 2005

Citirano

Ibn_Izzet: Slazem se s Anonimusom: da je Armstrong bio samo u pustinji, jer nema se jasnoga dokaza da su dostigli na Mjesec. A naucio sam da od kafira prihvatam dokaz samo kad je jasan kao Sunce. A jasno je i to da ne moze snimak biti valjan dokaz, jer se moze montirati kako zeli.

Vala ga ti sad pretjera. Ja vjerujem da su bili na Mjesecu i to me uopšte ne čudi. Nebi me začudilo da jednog dana uspiju napraviti kolonije i nasele površinu mjeseca kao što se i planira.

• »Ibn_Izzet« je muško

• Poruku poslati

37

Četvrtak, 10. Mart 2005

Ljudi koji su veliki strucnjaci kazu da je laza i montaza ono sa snimkom ''na mjesecu''. Ja samo iznosim da moje srce nije prihvatilo to kao neoboriv dokaz, a ti brate Roote bar znas kako se sve moze montirati. Ja nisam garantovao da sigurno nisu bili, nego ne prihvatam od njih bez neoborivog dokaza. :)
Pa zar je to, bolan brate pretjerano.
Me'asselam /sa mirom-spasom/. Zahvaljujem, Allah da nagradi brata Al-Bazarija za ovaj trud, sam ovaj tekst nije dokaz da je iko od ljudi dospio na mjesec. A ne bih ja se bavio dokazima koji to opovrgavaju, to su uradili strucnjaci. Jednostavno, ko je bio nakon Armstronga, ako je on vec bio. :)

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

38

Četvrtak, 10. Mart 2005

A šta bi, po tebi, na ovom polju bio neoboriv dokaz?

• »Ibn_Izzet« je muško

• Poruku poslati

39

Četvrtak, 10. Mart 2005

Taj dokaz bi bio: Da ode nekoliko ljudi, svjesno i budno i da donesu jasne dokaze s Mjeseca. Ja s pravom sumnjam da je Armstrong uspavan i da je odveden u pustinju i da je sve montirano. Dakle, ne tvrdim, no sumnjam, i to je moje moralno i vjersko pravo da sumnjam. Sumnja ne moze ni u cemu biti dokaz, stoga me razumite: nauka je u ekspanziji uspona i naglog napretka, koliko je samo napredovala od 1969 godine, a nakon toga nije niko zakoracio na Mjesec. :)

rambo

Početnik

(10)

• »rambo« je muško
  • »rambo« je zabranjen

Datum registracije: 25.08.2003

• Poruku poslati

40

Četvrtak, 10. Mart 2005

To!!!

najbolje bi bilo da tebe uzmu i da te malo povedu do Meseca, il na mars, il još dalje... :D

kako ono beše? Me'sselam :]

Social bookmarks