Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

41

Četvrtak, 10. Mart 2005

Citirano

Ibn_Izzet: Taj dokaz bi bio: Da ode nekoliko ljudi, svjesno i budno i da donesu jasne dokaze s Mjeseca. Ja s pravom sumnjam da je Armstrong uspavan i da je odveden u pustinju i da je sve montirano. Dakle, ne tvrdim, no sumnjam, i to je moje moralno i vjersko pravo da sumnjam. Sumnja ne moze ni u cemu biti dokaz, stoga me razumite: nauka je u ekspanziji uspona i naglog napretka, koliko je samo napredovala od 1969 godine, a nakon toga nije niko zakoracio na Mjesec.

Ovo si u pravu. Ali ako uzmemo u obzir naučna dostignuća koja se nalaze svuda oko nas ja zaključujem da je moguće otići do mjeseca. Najbolji primjer su sateliti koji kruže oko zemlje i čije postojanje može svako potvrditi jer se koriste (svemirske stanice, sat-tv, internet, itd...).
A čvrstih dokaza ni ja nisam vidio.

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško
  • »Tulumba4All« je autor ove teme

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

42

Četvrtak, 10. Mart 2005

Citirano

Orginalno od Ibn_Izzet
Sumnja ne moze ni u cemu biti dokaz, stoga me razumite: nauka je u ekspanziji uspona i naglog napretka, koliko je samo napredovala od 1969 godine, a nakon toga nije niko zakoracio na Mjesec. :)

Koliko znam zadnji covek koji je sleteo na Mesec je Eugene A. Cernan 14-tog Decembra 1972.

... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

43

Četvrtak, 10. Mart 2005

IbnIzete, isli ili ne isli na mjesec, to i nije tako bitno. Eto i da nisu, sada ili poslije 10 godina mogu otici. Ono sto je bitno: oni mogu a mi brate ne mozemo . Bolje da radimo na tome, nego da ko dokone ljubomorne zene raspravljamo.
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško

Datum registracije: 10.03.2004

• Poruku poslati

44

Četvrtak, 10. Mart 2005

Posto sam imao priliku da skoknem do Cape Canaveral i vidim Apolo raketu uzivo, naglo sam poceo da verujem da to moze da dobaci do Meseca. :D

Za mene nema sumnje da su bili na Mesecu, ali ovo spada u kategoriju "verujem, ali ne mogu da dokazem". Samo bih jedno napomenuo: sve se desavalo 1969. godine, u doba najveceg hladnog rata i borbe za prestiz izmedju USA i CCCP. Ako je zaista bilo i najmanje sumnje, Rusi bi to sigurno iskoristili da se izrugaju "navodnom" odlasku za mesec. Drugim recima, ako je bilo dovoljno uverljivo za Breznjeva, dovoljno je uverljivo i za mene.
Solve it. Solve it quickly, right or wrong. If you solve it wrong, it will come back and slap you in the face, and then you can solve it right

• »Ibn_Izzet« je muško

Datum registracije: 18.10.2004

• Poruku poslati

45

Četvrtak, 10. Mart 2005

Ne zelim raspravljati, Allah je oduvijek znao gdje je za ljude bolji zivot.Da je za nas bolji zivot mimo Zemlje,Allah dz s bi nas tamo stvorio,tako da ja ne hrlim ni na mjesec ni na mars ni na veneru...no u Dzennet. :) :D

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško
  • »Tulumba4All« je autor ove teme

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

46

Četvrtak, 10. Mart 2005

Citirano

Orginalno od Ibn_Izzet
Allah je oduvijek znao gdje je za ljude bolji zivot.

Nisu oni otisli tamo da bi bolje ziveli, nego da bi otkrili/saznali/naucili nesto.
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

• »Ibn_Izzet« je muško

• Poruku poslati

47

Četvrtak, 10. Mart 2005

Citirano

Orginalno od rambo
najbolje bi bilo da tebe uzmu i da te malo povedu do Meseca, il na mars, il još dalje... :D

kako ono beše? Me'sselam :]

esselamu alejkum , nije ME'selam nego ME'ASSELAM-prijevod-Sa SPASOM-MiROM.

NEK SI ZDRAVO. :) :D o|

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

48

Četvrtak, 10. Mart 2005

Ibn_Izzet

Da dodam jos ovo "GOSPODARU SVETOVA".Pa ostali nek se upravljaju Darvinom.

" Bilen alemlere rahmettir "

49

Petak, 11. Mart 2005

Selam alejkum.

Sto se tice odlaska Amera na mjesec, ne tvrdim da jesu, a i ne tvrdim i da nisu. JEdnostavno, meni je to nebitno. Jer otici na mjesec za mene nije nikakvo otkrice. Muslimani su odavno ispitali cijeli svemir, a kamoli mjesec. I dan danas ima ljudi muslimana koji svemir poznaju kao sto sebe znaju. Medjutim, putovanja kroz svemir kod muslimana idu drugacije.
"Tamo gdje dusa stigne, razum ne moze doprijeti. Ono sto srce ljubi, jezik ne moze izreci." - Asik Junus Emre

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

50

Srijeda, 13. Juli 2005

Zbog gadjanja meteorita, OVCE izvrsile samoubistvo u Turskoj! Svasta 8o
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

51

Petak, 15. Juli 2005

Citirano

Orginalno od HaNuMa_78
Zbog gadjanja meteorita, OVCE izvrsile samoubistvo u Turskoj! Svasta 8o

Nemam reci :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) sta sve covek nece cut i videt !!!!!!

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

52

Petak, 15. Juli 2005

Komenatr na jedan davnasnji komentar

Citirano

Orginalno od DjordjeRd
Ljudima je teško da dobiju takvu perspektivu. Svi su u svojim mikrokosmosima i u svojim mikroproblemima. A takvo ponašanje iz daljine izgleda glupo, glupo...

Tesko da ista, pa makar i tako fascinirajuce kao ono sto prikazuje slika iz uvodnog posta moze relativizovati covjekove 'mikro'probleme. Doduse, i makrokosmos je pitanje od kojeg ne treba okrecati glavu ali, u svjetlu zakona prioriteta tesko da se moze reci da je zaokupljenost ljudi svojim 'mikro'problemima glupo. Tako mozda samo izgleda ali u stvari nije tako.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

53

Nedjelja, 17. Juli 2005

Kratko i jasno.

"Gospodaru Svetova" pa ko je mislio da smo sami ZEZNUO SE !!! ;)

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

54

Četvrtak, 25. August 2005

Ova se tema preplice sa vanzemaljcima. No mislim da je za veci dio ljudske vrste posebno onih nereligioznih a koji vjeruju u postojanje aliena, mislim dakle da bi bilo posteno da prije teorijskih brbljanja o vanzemaljcima daju neki zadovoljavajuci odgovor o porijeklu zivota na zemlji. Ja sam zainteresiran za odgovor o formiranju DNA, koji je kazu nastao igrom slucaja. Bice da to i njima ne izgleda mogucno pa je prije neki mjesec neki americki naucnik trazio da se pokupe uzorci DNA svih zivih bica na zemlji u jednu sondu i posalje u svemir. Nesto kao Nuhova a.s. barka. Ono sto mi zovemo kijametom neumitno ce doci, pa stoga kaze ne bi bilo lose da se zivot nastavi negdje na drugom mjestu u svemiru, kad jeli Zemlja prestane da postoji.
Moram priznat da ova ideja o deponovanju bioloskog koda nije losa za neke vrste na zemlji kojima prijeti izumiranje. Ma ova genetika i spekulacija oko nje stvarno je rodjena za fantastiku. Sve mi na pamet pada kad su u fosilu komarca od prije 100tine miliona godina nasli nesto konzervirane krvi od dinosaura pa od njegova DNA ponovo obnovili njihovu populaciju. Bjese li to Jurassic park, tako nesto..
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

55

Petak, 26. August 2005

Citirano

Orginalno od muhadzer
Ova se tema preplice sa vanzemaljcima. No mislim da je za veci dio ljudske vrste posebno onih nereligioznih a koji vjeruju u postojanje aliena , mislim dakle da bi bilo posteno da prije teorijskih brbljanja o vanzemaljcima daju neki zadovoljavajuci odgovor o porijeklu zivota na zemlji. Ja sam zainteresiran za odgovor o formiranju DNA, koji je kazu nastao igrom slucaja. Bice da to i njima ne izgleda mogucno pa je prije neki mjesec neki americki naucnik trazio da se pokupe uzorci DNA svih zivih bica na zemlji u jednu sondu i posalje u svemir. Nesto kao Nuhova a.s. barka. Ono sto mi zovemo kijametom neumitno ce doci, pa stoga kaze ne bi bilo lose da se zivot nastavi negdje na drugom mjestu u svemiru, kad jeli Zemlja prestane da postoji.
Moram priznat da ova ideja o deponovanju bioloskog koda nije losa za neke vrste na zemlji kojima prijeti izumiranje. Ma ova genetika i spekulacija oko nje stvarno je rodjena za fantastiku. Sve mi na pamet pada kad su u fosilu komarca od prije 100tine miliona godina nasli nesto konzervirane krvi od dinosaura pa od njegova DNA ponovo obnovili njihovu populaciju. Bjese li to Jurassic park, tako nesto..

Mozda neko veruje a neko misli.Tu je velika razilka!!!

• »Ibn_Izzet« je muško

• Poruku poslati

56

Srijeda, 07. Septembar 2005

Citirano

Orginalno od Sogan-Dolma
Selam alejkum.

Sto se tice odlaska Amera na mjesec, ne tvrdim da jesu, a i ne tvrdim i da nisu. JEdnostavno, meni je to nebitno. Jer otici na mjesec za mene nije nikakvo otkrice. Muslimani su odavno ispitali cijeli svemir, a kamoli mjesec. I dan danas ima ljudi muslimana koji svemir poznaju kao sto sebe znaju. Medjutim, putovanja kroz svemir kod muslimana idu drugacije.

:D :D :D Stvarno, kad god ovo procitam, ne mogu a da se ne ismijem, jer ovo aludira da dervisi LJETU; :D :D :D ; a POGOTOVU NJIHOVI SEJHOVI. (o) (o) (o) Bravo Sogane, samo kad ces se ti zaputiti tamo, ilj´ si vec bio!? ilj´ si, pak, jos murid!? :D :D :D

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

57

Kada se spominju nebesa i putovanja kroz nebesa dobro bi bilo ako bi neko mogao da nam ovdje opise Poslanikov a.s. Mi'radz. To je upravo nepobitan dokaz za to da sljedbenici Muhammedovi a.s. mogu bez letjelice ikakve letjeti kroz nebesa i iznad nebesa.

Ja cu ovdje reci da kada se je Poslanik a.s. vratio sa Mi'radza i kada je poceo govoriti o svojem Mi'radzu mnogi su poceli sumnjati u njega od dotadasnjih sljedbenika njegovih, tj. onih koji su govorili za sebe da su sljedbenici njegovi. Ispit je polozio tada Ebu Bekir r.a. kada rekao: "Jel to on rekao?", oni mu rekose: "Da.", on je tada rekao: "Ja mu vjerujem."

Od tada je dobio epitet Essiddik (Istinoljubivi). A mnogi koji su do tada bili sljedbenici Poslanikovi a.s. su se vratili stopama dzehla (neznanja), jer im se Mi'radz nije slagao sa mozgom njihovim. Mije bio logican. Time su pokazali da su ustvari slijedili svoju licnu predodzbu o onome u sta Poslanik a.s. poziva, da ustvari nisu slijedili Poslanika a.s.

Tada je Ebu Dzehl likovao i govorio: "E sada ce svi da ga napuste sljedbenici, jer je poceo da prica o nekakvim putovanjima u nebesa." Proklet eka je Ebu dzehl i sljedbenici njegovi.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

• »Ibn_Izzet« je muško

• Poruku poslati

58

To je mogao Poslanik, sallallahu alejhi we sellem, i to je Mu´dziza od Mu´dzizaa datih samo Poslaniku, sallallahu alejhi we sellem, kao i ostalim poslanicima. A ostali sljedbenici da ljetu i da putuju po svemiru, malo morgen. A kaze Ibn Tejmijje, r.a:
>>Ako cujete da neko tvrdi da putuje i leti po zraku, pogledajte njegovu vjeru, pa ako je novotar, sigurno se radi o sihirbazu.<< A ako je Dawid Coperfield na deredzi i ako je ``sejh´´, onda moze, a poznato je da je taj sejtan od najvecih sihirbaza dansnjice. Dzinni ga nosaju preko kanjona i od New Yorka do Hawaja, a za uzvrat mora njima da se klanja i da njih obozava, dakle, da bude nevjernik=musrik.
Allah da nas sacuva od sirka i kufra. Amiin.
I NE MOZES POREDITI POSLANIKOVE MU´DZIZE SA ZABLUDAMA NOVOTARA=DERVISA; NJIHOVIH SEJHOVA...

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

59

Nisam zelio nikakvu raspravu izazvati, a i necu, insallah. Vec sam samo htio na jedan islamski nacin doprinijeti ovoj temi. A naravno ima i drugih i drugacijih gledista i shvatanja vjere. Koja je prava ja ne mogu tvrditi, to ce biti jasno na Sudnjem danu.

Ocigledno je da si ti ogorcen na neku grupaciju, a ja sa tom ogorcenoscu tvojom nemam nista.

Ostaje nam dalje da razmisljamo i istrazujemo. Ja sam ovakvog stava i vjerovanja.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

• »dzerakin« je muško

Datum registracije: 27.08.2005

• Poruku poslati

60

Petak, 09. Septembar 2005

Citirano

Orginalno od Sogan-Dolma [/I

Nije tacno da se (sebe) Sunce okrece oko svoje ose, vec ga Allah dz.s. okrece oko sunceve ose i nije tacno da se (sebe) Zemlja okrece oko svoje ose, vec je Allah dz.s. okrece oko zemljine ose.

Pa ni ovo nije bas tacna tvrdnja ako cemo iskreno. Naime Sunce se okrece oko svoje ose ali se Zemlja zajedno sa Suncem okrece oko neke druge tacke koja se istina nalazi u blizini Sunca ali se NE OKRECE OKO SAMOG SUNCA a sve zbog toga sto Zemlja i druge planete imaju masu pa malo "zanose" Sunce. Ne bih 100% tvrdio da sam u pravu ali mi nekako logicnije dodje da je ALLAH dz.s. dao zakone po kojima ce to kretanje da se odvija jer da nije tako onda bi mi nasa nauka izgledala besciljna. Mislim sto bi nam ALLAH dz.s. naredio da trazimo odgovore na takva pitanja (da se bavimo naukom) ako su odgovori tako jednostavni. To mi vise deluje da bi trebali da trazimo odgovore da bi na kraju dokazali ono sto nije vidljivo na prvi pogled tj da bi na kraju i dokazali postojanje BOGA. A sad za ove sto ce posle ove izjave da skoce na mene ko ludi na brasno: "Ja ne sumnjam u postojanje BOGA ali na svetu je mnogo takvih i bas zbog takvih "nevernih Toma" mi ovakav zakljucak deluje logicnije".
BUTUM DUNJA FUKARA SCUCURLUK
PROLETERI SVIH ZEMALJA UJEDINITE SE

Social bookmarks