Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško
  • »Time_Out|« je zabranjen

Datum registracije: 08.01.2004

• Poruku poslati

21

Petak, 19. Mart 2004

Pozdravljam te Alex

Ja vjerujem ( i nadam se ) da nisu svi pravoslavci teroristi. Ali ocigledno je da su sada nadglasali one sto to nisu. Stavise i zvanicnici sprske vlade nisu nista bolji. Jos uvijek cekam da se neko javi i da kaze da mu je zao dzamije iz drugog razloga osim imidza srba u svijetu! Ali cisto sumnjam da ce do toga doci.
Sto se tice mene licno prvo sam saznao za crkve po Kosovu i vjeruj mi kad ti kazem da mi je bilo zao zbog toga jer sam svjetan da su albanci vecinom muslimani.
Ali paljenje dzamija po srbiji mijenja sve. Vi ste (srbi) medjunacionalni sukob pretvorili u vjerski sukob!
A oni koji vjeruju i cine dobra djela - oni su, zbilja, najbolja stvorenja (Al Beyyina - Dokaz jasni, 7)

Alex

Početnik

(10)

• »Alex« je muško
  • »Alex« je autor ove teme

Datum registracije: 11.03.2004

• Poruku poslati

22

Subota, 20. Mart 2004

Josef Borg

Zašto?

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

23

Subota, 20. Mart 2004

Citirano

Orginalno od Cogito

Citirano

Orginalno od Alex

....
[SIZE=1]U prilogu zamenjen pogrdni naziv "siptarski teroristi" adekvatnim izrazom "Albanci"..//Administrator [/SIZE]

Onaj ko na ovaj način daje odgovor na temu koja je ovih dana obišla svet i pokazala pogubnost tog i takvog ŠIPTARSKOG TERORIZMA, a uz to i ne nalazi za shodno da osudi DIVLJANJE i TERORISANJE zločinačkih hordi, paljenje 14 crkava i manastira iz SREDNJEG VEKA, paljenje DEČANA, Bogorodice Ljeviške i nasrtaja na Pećku patrijaršiju, onaj ko ovo ne osuđuje, može biti da i podržava... AKO PODRŽAVA BOG ĆE MU DATI, isto kao i onima koji su palili DEČANE i DŽamiju u Beogradu.
Ako ne podržava, one će ova zlodela zločinačkih hordi i vanzemaljaca osuditi i reći svoj stav, ako ne osužđuje,možda i saučestvuje, ali i jedno i drugo je njegov izbor!!!

Zemljace vec sam jedamput tebi ili tebi slicnima objasnjavao da Albanci naziv "Siptar" smatraju uvredljivim. Slicno bi bilo kad bi neko pripadnika srpskog naroda nazvao "Vlah".
Svako ko ima nameru da svesno vredja bilo koji narod, taj na ovom forumu nema sta da trazi, kao sto je u ostalom slucaj sa tobom zemljace.

Da si velemajstor za pravljenje laznih senzacija i optuzbi to je vecini jasno, pa je to slucaj i sa optuzbama na moj racun u gore navedenom citatu.
O tome da li sam i na koji nacin optuzio sve vinovnike nemilih dogadjaja u Srbiji i u Kosovu, mozes citati na sledecem linku (iako sam siguran da si ga vec procitao):

http://forum.novipazar.org/thread.php?th…ardid=14&page=3
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

• »josef borg« je muško

Datum registracije: 16.11.2003

• Poruku poslati

24

Subota, 20. Mart 2004

@Alex Zasto?
Vidim da te nije stid da pitas ZASTO!
ZATO sto u tvojim postovima uvek se
moze otkriti da si pravi nacista, iznosis
neke detalje a pritom bacas ljagu na sve
ostale koji nisu srbi ili bih trebala da kazem
teroristi, pritom ih prikrivas i podrzavas
u tome sto rade.
Pa gde je tvoj komentar na temu
"Bajrakli dzamija zapaljena".
A ovamo kad se radi o crkvama onda si
prvi da otvoris temu!
Ma suvise je pricati o tome, a Pazar
se pokazao kakav je, pogledaj crkvu
u centru grada netaknuta, ili manastir
Sopocani itd...
A ZASTO ?
ZATO STO SMO ELITA!
ETO ZATO!!!
P.S Ne opravdavam nikoga ko rusi crkve,
ili bilo koje svete objekte, ma ko da je! X(
Pozdrav od ponosne Pazarke!!!
" Ko Priznaje, Pola Mu Se Prasta"

Alex

Početnik

(10)

• »Alex« je muško

• Poruku poslati

25

Subota, 20. Mart 2004

Jozef Borg

Da si procitala sve moje postove valjda bi ti bilo jasno da osudjujem paljenje dzamija i Beogradu i Nisu.Ocito je da pri samom pomenu crkvi skaces kao oparena. O cemu se radi?Drugo, nesvatljiva mi je tvoja sloboda da me nazivas nacistom.Ili smatras nacistom svakog ko pominje paljenje srpskih kuca, crkava, ubijanje i progon koji dozivljavaju Srbi, i to ona sirotinja koja nije imala gde da pobegne pa joj je bio laksi zivot "ovce pod nozem" nego boravak u nekom izbeglickom kampu.
Molim te objasni mi ono o "eliti".

Adinistratoru:
Ne slazem se sa tvojim objasnjenjem da "Albanci smatraju naziv Siptari pogrdnim" te da bi koriscenje tog naziva bilo kao kada bi Srbina zvao Vlah.To nije tacno iz prostog razloga sto Siptari sami sebe nazivaju upravo tako. Kada Siptar kaze "Ja sam Siptar", ona kaze "Un jam Shqiptar".Zvanicni naziv Albanije je "Republika e Shipris" , sa mulim e na kraju.
Knjiga ciji je naslov pogresno , u duhu bratstva-jedinstva, preveden na srpski "Ucimo siptarski" ima naslov "Mesojme Shqip". A to sto je "Siptar" dobio pogrdan prizvuk, duga je prica i tesko je kratko elaborirati.U najkracem, taj "pogrdni naziv" plod je nepismenosti i sveopste bede. U takozvanoj "uzoj Srbiji" kada neki Srbin-starosedelac hoce, a on to cesto hoce, da uvredi doseljenog sunaridnika sa Kosmeta on ga zove "Siptar", doseljenog Srbina iz Istocne Srbije zove "Bugarin" a cuo sam kako vredjaju Srbina iz Hrvatske nazivajuci ga "Onaj ustasa".To je pravi fenomen, koji tek ceka objsnjenja psihologa, i ostalih strucnjaka koji se bave ponorima ljudske duse.

• »C-E-C-E-N-A-C« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

26

Subota, 20. Mart 2004

celo vreme gledam vase izjave povodom desavanja na kosovu kako se prepucavate izmedju sebe ,samo ne mogu nikako da svatim kakvih ljudi ima koji mogu da pale djamije ,crkve ,manastire ,to je cisti vondalizam ,samo ne mogu da zamislim da nas muslimane mrze sirom sveta smatraju nas teroristami i jos neznam kako pa cak i u srbiji gde pale djamije kao da ima ikakve veze sa desavanjima na kosovu ,misle da sa time mogu samo da pokazu svetu ko je ko u stvarnosti,ovde se na forumu prepucavate ko je bolji srbin kako ste hrabri ,ali vidim da sdamo umete jezikom da pricate ako ste toliko hrabri uzmite oruzje u ruke i branite svoj narod ,a ne prepucavanje na kanalu .bas mi je milo sto je svet video ko ste u stvarnosti.polovina od vas nezna sta je rat na jeziku ste mnogo hrabri sve ste sa jezikom pobili ali hvala dragom alahu sto je svet na kraju video ko ste u stvarnosti

Alex

Početnik

(10)

• »Alex« je muško

• Poruku poslati

27

Subota, 20. Mart 2004

Cecencu

O kakvom ratu govoris?Sta predlazes kada kazes da treba uzeti oruzje?Nije mi jasno to sto se zahvaljujes Alahu sto je svet video kakvi su Srbi?

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

28

Subota, 20. Mart 2004

alex jel se pravis lud ili stvarno verujes da albanci nisu maltretirani za vreme vaseg prisustva tamo?
.
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

Alex

Početnik

(10)

• »Alex« je muško

• Poruku poslati

29

Subota, 20. Mart 2004

bjornu

Interesantno je kako reaguju forumasi na predlog jedne teme, a ona je vezna za teror koji ovih dana sprovode nad preostalim Srbima na Kosovu ekstremni deo albanskog naroda.Trazeno je da se izjasnim o paljenju dzamije, pa je smetalo sto Albance naivam njihovim originalnim imenom koje postoji u Fjalor Shqiptare(Recniku albanskog jezika) izdatog od strane Akademije nauka i umetnosti Albanije u Tirani,potom da kazem sta mislim o onima koji su zapalili dzamije u Beogradu i Nisu.Niko se nije javio da odgovori na moj predlog da porazgovaramo o onome sta vezuje, spaja, a ne razdvaja, narode na ovom delu Balkana. Ali, to je pravo svakog ucesnika u ovom forumu.
Na tvoje pitanje,konkretan odgovor: ko smo to "mi", odnosno sta ti znaci "dok ste vi tamo vladali"? Ako pod tim podrazumevate vlast Republike Srbije na Kosovu i Metohiji Albanci su zaista bili ugrozavani od strane Srba. Evo, konkretnih , primera:
1.Tokom vladavine Srbije nad Kosovom smatnost dece, koja je kod Albanaca, kao i kod, nazalosty, skoro svih balkanskih naroda, bila najvisa u Evropi, dovedena je na prosek Nemacke, Francuske, Holandije;
2.Otvorene su osnovne skole na albanskom jeziku;
3.otvorene su srednje i vise skole na albanskom jeziku;
4.Osnovan je Univerzitet u Pristini na albanskom jeziku sa Pravnim, Filozofskim, Filoloskim, Medicinskim, Stomatoloskim, Gradjevinskim, Elektrotehnickim, Arhitetktonskim, Masinskim, Rudarskim, Tenoloskim, Metalurskim, Akademijom dramskih umetnosti, Akademijom muzickih umetnosti...
5. Osnovana je Akademija nauka i umetnosti Kosova
6.Osnovano je Udruzenje knjzevnika Kosova
7.Osnovana je Narodna i Univerzitetska biblioteka Kosova, za koju je projekt pozajmljen iz Kuvajta
8.Osnovana je radio Pristina na albanskom jeziku sa informativnom, dokumentarnom, muzickom itd. redakcijom
9.Osnovana je Televizija Pristina na albanskom jeziku
10. Osnovan je dnevni list "Rilindja" na albanskom jeziku
11.Osnovano je mnogo nedeljnih, omladinskih, studentskih, itd. listova i casopisa (Fjala, Bota e Re...)
12.Pisci i pesnici na albanskom jeziku su doziveli afirmaciju ne samo na Kosovu, vec sirom Jugoslavije, cak i u svetu
13.Uvedena je dvojezicna administracija u pokrajinskim rganima, ali i u svakoj opstini na Kosovu, pri cemu je albanski jezik bio prvi, a srpski jezik drugi jezik
13.Sva dokumenta izdavana su na albanskom, kao prvom, i srpskom kao drugom jeziku (licne karte, vozacke dozvole, pasosi-prvo albanski, pa francuski, pa srpski, svedocanstvam,diplome, izvodi iz maticnih knjiga rodjenih, umrlih, vencanih...
14, Prilikom prijama u radni odnos primenjivan je princip 7:1 u korist Albanaca
15.Prilikom prijema na fakultete, vise skole i srednje skole, primenjivan je princip 7:1 u korist Albanaca
16.Prilikom imenovanja na rukovodece funkcije u preduzecim, ustanovama, itd. primenjivan je princip 7:1 u korist Albanaca
17. Brojcani sastav pripadnika SUP i Drzavne bezbednostyi bio je 7:1 u korist Albanaca
18. Sekretari i nacelnici SUP bili su Albanci u razmeri 7:1
19.Nacelnici Sekretarijata za Narodnu odbranu bili su Albanci u razmeri 7:1 u korist Albanaca
20.celne funkcije u Pokrajini drzali su Albanci
21.Albanci su imali prava da studiraju na svakom Univerzitetu van Kosova, pa i na Beogradskom i Zagtevackom, sto su i cinilio
22. Studentima albanske anrodnosti, tokom stduija na Univerzitetu u beogradu sledovao je kredit kao studentima iz nerazivijenih podrucja koje je davala republicka zajednicva usmerenog obrazovanja sa sedistem u beogradu
23.Kosovo je dozivelo, tokom srpske vladavine, nesumljiv ekonomski napredak, ali i kulturni, sportski, prosvetni, zdravstveni
23. Pocetkom osamdesetih godina Pristina je imala vise frizidera, i to nekoliko puta, nego cela Albanija
24.Albanci su imali verske slobode, izgradjeno je na stotine novih dzamija, i vise katolickih crkvi, posto izvestan broj Albanaca ispoveda katolicku veru.
25. Albancima su bile dostupne i najvise funkcije u Republici Srbiji i SFR Jugoslaviji, tako da ih je bilo na istaknutim funkcijama: Sinan Hasani je bio predsednik Predsednistva Jugoslavije, Fadilj Hodza, potpredsednik Predsednistva SFRJ, Ali Shukrija, clan CK SKJ, Ilijaz Kurtesi, predsednik Savezne skupstine
Jugoslavije
26. Albanci su bili u diplomatiji, bilo je ambasadora i konzula(otac Vetona Surojia, Redzaj Suroj, bio je ambasador SFRJ u Spaniji, gde je, nazalost, poginuo u saobracajnoj nesreci)...

Sve ovo vam nabraja covek koji je rodjen na Kosovu, koji je ziveo medju Albancima, koji zna albanski jezik, koji ne mrzi Albance.
Mozda cete se pitati, zasto su se Albanci pobunili kada im je sve nabrojeno omoguceno, i kada su doziveli sveukupni napredak kakav nije zabelezen ni u jednoj evropskoj zemlji, cak ni u onim koje su bile bogatije od Jugsolavije. Dugacak bi bio odgovor, ali ako bi ga sveo na jednu recenicu glasio bi da se Albanci jos od polovine 19. veka bore da na Balkanu naprave jednu drzavu, taj program su formulisali i na Prizrenskoj ligi 1878. godine, i imaju skoro skoro identican problem kao Srbi:zive u pet drzava(Albaniji, Makedoniji,Srbiji,Grckoj i Crnoj Gori).
Ovim reagovanjem ne pretendujem na to da sam dao celovit odgovor na ovo veoma komplikovano pitanje.

realista

Početnik

(10)

• »realista« je muško

Datum registracije: 17.03.2004

• Poruku poslati

30

Subota, 20. Mart 2004

ALI SU OSNOVANA I MNOGA GROBLJA I ZATVORI

Alex

Početnik

(10)

• »Alex« je muško

• Poruku poslati

31

Subota, 20. Mart 2004

Realisti

Kakva groblja i zatvori? Ko ih je osnovao, gde, kada, zasto,kako, izvor?

realista

Početnik

(10)

• »realista« je muško

• Poruku poslati

32

Subota, 20. Mart 2004

ma znas ti to odlicno posto kazes da si ziveo dole,
setise 81 pa na ovamo. koliko mladih ljudi je ubijeno i prividzeno na INFORMATIVNI RAZGOVOR. koliko njih se nije vratilo sa tog razgovora?vidim da baratas sa nekim podacima a 100% sam siguran da nemas i ove podatke zato sto jos nisu ugledali svetlos dana ali i to ce se saznati sigurno ubrzo

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

33

Subota, 20. Mart 2004

:|

eh ljudi....

ko god da gine nije dobro, ko god i shta god da je....

Nije dobro i nigde nikad nije pisalo da se ljudi trebaju poubijati da bi neshto drugo nastalo... nije...

Na svetu ne postoji, koliko ja znam i koliko me pamcenje sluzi, ni jedna ETNICKI cista drzava. Ako postoji molim da mi neko navede ime drzave.

Drugo. Znate li ko je u Beogradu shtrajkovao i bio na demonstracijama ? Da vam kazem? Samo besposleni ljudi, gnevni... zar ne bi bilo logicno da su ista takva vrsta ljudi bili i ljudi koji na Kosovu rade stra rade (neznam sta rade, niko nezna) ?

U suprotnom, zaposlen covek koji hrani familiju bi trebo da ustane s posla i ode da dize huku-buku? Ko bi to uradio i za koji cilj? Ko bi sutnuo ono cega je muftacan? Imal puno takvih ?

Razum ljudi, razum...
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

34

Subota, 20. Mart 2004

Citirano

Orginalno od rifche_golup
Primecujem odstupanje od pravila ... u istoj temi se ponovo koriste rijeci ŠIPTARI ,a u prethodnim postovima iste rijeci su editovane od strane moredatora i administratora .... ne vidim razloge odstupanja od pravila .... pocecu da sumnjam da odredjeni ljudi koji imaju status Clanova nisu u istoj ravni na skali moderatora i onih koji su azduzeni za odrzavanje "reda i mira" na forumu ... opet se izvinjavam ako nisam u pravu :rolleyes:

PEACE !!!! from member !!!

Svaka cast MAJSTORE!!
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

35

Subota, 20. Mart 2004

Citirano

Evo, konkretnih , primera:.........

ALEX sve je to lijepo sto si ti naveo da ste VI "dali" Albancima ali ako ti osnovna ljudska prava stavljas u kategoriju "dali smo im" onda sa tobom i tvojim nacinom razmisljanja nesto nije u redu..
I na kraju krajeva niste im to "dali" vi ne SFRJ na celu sa Josipom Brozom Titom.

Alex

Početnik

(10)

• »Alex« je muško

• Poruku poslati

36

Subota, 20. Mart 2004

Pashi

Procitaj moj post. Nigde nisam naveo da smo im "mi dali" vec se navodi sta je albanska narodnost imala u Srbiji, i kakav je preporod dozivela za relativno kratko vreme. Ako bas hoces nije im dao Josip Broz Tito, jer da im je on dao odveo bi ih u Zagorje, nego je Kosovo od jedne veoma siromasne sredine, izgradjivano trudom, ali i parama, radnika sirom ondasnje Jugoslavije, a narocito Srbije u cijem sastavu je bila ova pokrajina. Razvoj Kosova isao je cak na ustrb nekih krajeva u takozvanoj "uzoj Srbiji".Novi Pazar je tek prosle godine dobio Univerzitet, a Pristina je to dobila jos sezdesetih godina, Kosovska Mitrovica je polovinom sedamdesetih godina dobla cetiri fakulteta, a Visu rudarsku, Visu masinsku i Visu elektrotehnicku mnogo ranije.Vise skole na albanskom otvarane su i u manjim mestima: Gnjilane, Pec, Urosevac.Srednja skola unutrasnjih poslova nalazila se u Vucitrnu, od samog osnivanja, koji je bio obicna selendra.
Ali, ni tako ubrzan razvoj nije bio dovoljan vec se krenulo u zakasneli romantizam i projekte o stvaranju Velike Albanije, koja ce pored Kosova obuhvatati i delove Makedonije, Grcke(Epir), Sandzaka i Crne Gore, kao i nekoliko opstina na Jugu Srbije. Seme buduce nesrece posejali su na brzinu stasali "intelektualci" koji su prostom, slabo obrazovanom, ali veoma postenom do naivnosti, albanskom narodu godinama vesto plasirali fantazmagorije.

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• »SAJO SUPERMEN« je zabranjen

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

37

Subota, 20. Mart 2004

kaze ALEX

Citirano

Razvoj Kosova isao je cak na ustrb nekih krajeva u takozvanoj "uzoj Srbiji".

Odakle onda ona stara "TREPCA RADI BEOGRAD SE GRADI" Alexe pomiri se sa cinjenicom da su srbi cinili zlo po Kosovu ...Seti se Rankovica.... Nije srbija bas blagonaklono gledala na Albance... A da ih je gledala kako treba ne bi se pokupilo vas milion na Gazimestanu da klicete Milosevicu...
Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

38

Subota, 20. Mart 2004

Selam Alejkum Dobri Ljudi

Citirano

Alex
Ali, ni tako ubrzan razvoj nije bio dovoljan vec se krenulo u zakasneli romantizam i projekte o stvaranju Velike Albanije, koja ce pored Kosova obuhvatati i delove Makedonije, Grcke(Epir), Sandzaka i Crne Gore, kao i nekoliko opstina na Jugu Srbije.

Mene interesuje koja je ideja starija "VELIKA SRBIJA ili VELIKA ALBANIJA"...

Dedo rahmetli mi je govorio da najbolju razliku izmedju Srbina i Muslimana mogu vidjeti u samo jednom primjeru... Kaze dedo Rahmetli"Sine Srbin kaze ''SPAVA KO ZAKLAN a Musliman kaze SPAVA K'O JAGNJE" I u nacinu izrazavanja se vidi kakav je ko covjek...

realista

Početnik

(10)

• »realista« je muško

• Poruku poslati

39

Subota, 20. Mart 2004

Citirano

Orginalno od SAJO SUPERMEN
kaze ALEX

Citirano

Razvoj Kosova isao je cak na ustrb nekih krajeva u takozvanoj "uzoj Srbiji".

Odakle onda ona stara "TREPCA RADI BEOGRAD SE GRADI" Alexe pomiri se sa cinjenicom da su srbi cinili zlo po Kosovu ...Seti se Rankovica.... Nije srbija bas blagonaklono gledala na Albance... A da ih je gledala kako treba ne bi se pokupilo vas milion na Gazimestanu da klicete Milosevicu...

samo da se nadovezem, ko je poklanjao kuce i imanja na kosovu izbjeglicama iz bosne i hrvatske i pokusavao da promjeni etnicku sliku kosova. naravno pored kuca i imanja dobijali su rukovodeca radna mjesta i mjesta u policiji,da ne nabrajam vise znas ti to odlicno posto si i ti ziveo dole pa je lako moguce da si i ti jedan koji je ostao bez tih privilegija.izvini ako grijesim :D

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

40

Subota, 20. Mart 2004

Predsednik Demokratske partije Kosova, Hasim Taci, rekao je u subotu u Lipljanu da su "kriminalci" oni koji su zapalili srpske crkve i kuçe tokom nasilja na Kosovu i Metohiji, javlja Frans pres. "Oni koji su zapalili srpske kuçe i pravoslavne crkve su kriminalci koje ne smemo da tolerisemo", rekao je Taci, bivsi politiăki sef rasformirane albanske Oslobodilacke vojske Kosova, tokom susreta u Lipljanu sa predstavnicima UNMIK administracije, koja kontrolise taj grad.
On je "ostro osudio incidente koji su proteklih dana ozbiljno ocrnili ugled Kosova", naglasivsi da "Kosovo ne pripada samo Albancima". "Oni koji hoçe da Srbe proteraju sa Kosova, neçe uspeti u tome", rekao je Taci i dodao da, ako Albanci sa Kosova zele da uspostave dijalog sa Beogradom, onda to moraju da prvo ucine na lokalnom nivou - uspostavljanjem dijaloga sa kosovskim Srbima.

P.S. Bravo Taci. Tako treba.
SaNdZak je dodao/la ovu sliku:
  • taci.jpg
Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

Social bookmarks