Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »annonimus« je muško
  • »annonimus« je autor ove teme

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

1

Utorak, 04. Novembar 2003

Naucna Mu'dziza u Kur'anu

"On (Kur'an) je doista,celom svetu opomena!I vi cete uskoro saznati njegovu poruku!!!
Slobodno postavite koliko kog pozelite pitanja ja cu sa ovom mojom ram-memorijom sto mi je na ramenima pokusat da vam odgovorim.A koja ne budem znao halalite mi.Hvala
" Bilen alemlere rahmettir "

• »Chechenac« je muško

Datum registracije: 30.10.2003

• Poruku poslati

2

Utorak, 04. Novembar 2003

selam

ja sam vec otvorio naslov sa naucnim dokazima u Kur'anu tako da je ovaj novi nepotreban i bilo bi lijepo da sve dokaze koje nadjes stavis na onaj naslov. samo jedan po jedan , nemoj sve odjednom, hehe. selam
Kaže Allahov Poslanik a.s.:"Gotovo da je došlo vrijeme u kojem će na vas navaliti razni narodi, kao što divljač navali na svoju žrtvu (cinjiu)." A ashabi upitaše: "Hoće li nas u to vrijeme biti malo, o Allahov Poslaniče?" Poslanik a.s. odgovori: "Ne, u to vrijeme će vas biti puno, ali ćete biti kao pjena na vodi. Allah će isčupati strah iz srca vaših neprijatelja, a u vaša srca će ubaciti vehen". Rekose: " A šta je to vehen, o Allahov poslaniče? Reče: "Ljubav prema dunjaluku i strah od smrti!".

onajKojiTrazi

Zlatna sredina

(10)

• »onajKojiTrazi« je muško
  • »onajKojiTrazi« je zabranjen

Datum registracije: 07.10.2003

• Poruku poslati

3

Ponedjeljak, 10. Novembar 2003

Kur'anske mudzize

Neizostavo procitajte ovo djelo u kome se, pored naucnih mudziza Kur'ana, iznose primjeri kur'anskih kazivanja o dogadjajima iz buducnosti i matematickoj mudzizi Kur'ana. Allah, dz. s., je prije 14 stoljeca na Zemlju spustio Kur'an kao osnovnu smijernicu covjeka. Cijelo covjecanstvo je pozvano na spas pridrzavajuci se principa koje nalaze ova poslijednja objava koja ce do Sudnjeg dana biti jedina uputa ljudima. Jedinstvani kur'anski stil i izvanredna mudrost koju sacinjava su apsolutni dokazi da Kur'an predstavlja rijec Allaha, dz. s. Pored toga, postoji jos niz cudotvornih karakteristika Kur'ana koji dokazuju da je to Knjiga koja je objavljena od strane Allaha, dz. s. Jedna od tih karakteristika su i odredjene naucne cinjenice koje su zastupljene u Kur'anu objavljenom prije 1400 godina, a koje je bilo moguce dokuciti jedino uz pomoc suvremene tehnologije XX stoljeca

Social bookmarks