Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

21

Utorak, 29. Maj 2007

Ja zivim u Zlatiborskoj. Do moje je Prijepoljska.... :rolleyes:

Prije 2 godine u jednom turskom naselju, nemam pojma kako se zove, vidjela sam niz od bar 17 ulica koje idu paralelno a obiljezene su bile ovako: Sokak 10, Sokak 11, Sokak 13...(ako se dobro sjecam) i to mi se jako dopalo.

Ne bih davala imena ulicama ni po kome.Ne volim stvaranje kultova licnosti. To je previse nacionalisticki a po meni biti previse nacionalista nije OK i nije islamski. Sad....kako ko hoce. ;)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Datum registracije: 29.05.2007

• Poruku poslati

22

Utorak, 29. Maj 2007

Ja sam za to da se jedna od ulica, po moguchstvu glavna koja sada nosi ime prvomajska, ako ne chak i onaj trg kod cijenjenog fakulteta josh cijenjenijih uchenika na kraju najcjenjenijeg nam muftije, nazove Ulica, ili Trg Ruzhdije Durevicha... Nadam se da svi ovi cijenjeni, josh cijenjeniji i na kraju najcjenjeniji neche zamjeriti... A i vi draga braco i sestre :O
...mi chemo ovu drzhavu i ovaj ustav poshtovati onoliko koliko oni nas poshtuju...
Muamer ef. Zukorlich

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

23

Utorak, 29. Maj 2007

Ja bih voleo da se prvomajskoj vrati stari naziv,ne mogu sad trenutno da se setim kako bese,cini mi se carigradski drum ili nesto tako.
Ali generalno se treba pozabaviti ovim pitanjem,sastaviti komisiju,napraviti predlog promena naziva ukoliko je to potrebno kao i davanje imena nekim ulicama novim jer svakako ih ima,grad se konstantno siri.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

24

Utorak, 29. Maj 2007

Citirano

Orginalno od Tashke
Ja bih voleo da se prvomajskoj vrati stari naziv,ne mogu sad trenutno da se setim kako bese,cini mi se carigradski drum ili nesto tako.

Jeste, stari naziv je Craigradski drum i stvarno je to bio lijep naziv. Kada su u pitanju ovi nazivi, trebalo bi razmotriti i nazive drugih ustanova u gradu. Nijedna skola u Novom Pazaru ne nosi ime Bosnjaka. Zasto? Zar mi nismo imali zasluznih ljudi? Gradska biblioteka nosi ime Dositeja Obradovica. Sta je on uradio za ovaj grad? Zar nemamo nijednog covjeka koji je zasluzan? Naravno, oni koji o ovome treba da vode racuna imaju preca posla...
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

25

Srijeda, 30. Maj 2007

mene pao natpis sa tarabe pa neznam kako se zove ova moja ulica .... al dacemo joj ime po rahmetli Caku ..
pripsalo bi joj

Ul:Safeta Mavrica-Caka
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

26

Srijeda, 30. Maj 2007

Citirano

Orginalno od bux_ludvig_np
mene pao natpis sa tarabe pa neznam kako se zove ova moja ulica .... al dacemo joj ime po rahmetli Caku ..
pripsalo bi joj

Ul:Safeta Mavrica-Caka

Pa i to bi imalo nekog smisla nego da dajemo po licnostima i ljudima za koje smo preko literature culi, pa bilo dobrog bilo loseg, a cesto nam to ime nista i ne znaci. Cako je barem nas.

Slazem se da je prvomajskoj ljepse staro ime. Ovo drugo meni nema nikakog smisla....
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

27

Srijeda, 30. Maj 2007

Ehhhhhh

Jos mnogo ce raskom vode proci dok nasem narodu i onima koji su izabrani od strane naroda da nazive ulica promijene u neke koji nose neko obiljezije koje je vezano za neko istorijsko doba nasega kraja.

Kao sto sam i ranije naveo moja je ulica karadjordjeva a ja bih da se njeno ime preinaci u ime "EVLIJA ÇELEBIJE"..

Istorijska licnost putopisac jedan od prvih koji se bavio hronoloskom istorijom.

Utemeljivac osmanlijske hronoloske istorije.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

28

Četvrtak, 31. Maj 2007

Evo nekoliko prijedloga. Od svih licnosti i dogadjaja proslo je dovoljno vremena. Jedino su dva slucaja novijeg datuma ali mislim da ne smeta.

Valjda ce ovi iz vlasti sto posjecuju forum prihvatiti bar neki od ovih prijedloga.
ed je dodao/la ovu sliku:
  • ULICE.jpg
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

29

Četvrtak, 31. Maj 2007

Citirano

Orginalno od Jastreb
Nijedna skola u Novom Pazaru ne nosi ime Bosnjaka. Zasto? Zar mi nismo imali zasluznih ljudi?

Nisam vise u Pazaru, pa nisam siguran dali se i dalje ona skola kod stadiona zove "Rifat Burdzevic Trso"?

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

30

Četvrtak, 31. Maj 2007

Citirano

Orginalno od E-B

Citirano

Orginalno od Jastreb
Nijedna skola u Novom Pazaru ne nosi ime Bosnjaka. Zasto? Zar mi nismo imali zasluznih ljudi?

Nisam vise u Pazaru, pa nisam siguran dali se i dalje ona skola kod stadiona zove "Rifat Burdzevic Trso"?

Sad se zove Mesha Selimovic.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

31

Četvrtak, 31. Maj 2007

Nije tema al' da se osvrnem

Nepotrebno su joj promijenili naziv. Po Mesi je mogla neka druga skola dobiti naziv. I on je bio Bosnjak, kao sto je Bosnjak i Kusturica ma sta pricali. Ne mijenja se nacija na prekidac ko sto se vjera moze promijeniti. To ti je nesto kao pecat, kao mladez ... nesto sto ti ostaje cijelog zivota makar pokusavao da ga zbacis sa sebe.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

32

Četvrtak, 31. Maj 2007

Dobro te skole, ali sam mislio na nekog sandzackog Bosnjaka (pored Trsa) koji su bili od historijskog znacaja za sandzak i bosnjake sandzaka, npr. Gazi Isa beg, Ahmed Vali, Ahmed Gurbi baba, Ismail Filibalic, koji, svakako, zasluzuju svoje mjesto kod bosnjaka.

kap

Učenik

(10)

• »kap« je žensko

Datum registracije: 28.01.2006

• Poruku poslati

33

Četvrtak, 31. Maj 2007

ne mozemo da uradimo kvalitetan urbanisticki plan grda tj.plan grada po svijetskim standardima,a o nazivima je smijesno i pricati...veliki graditelji nasih danasnjih naseobina su prvo vodili racuna o ljepoti i kvalitetu onoga sto ce sagraditi a tek onda su ta zdanja nazivima kitili...
hocemo da cuvamo velika imena nase nacije a rusimo ono sto su oni i njihovi savremenici izgradili(ne rusi se samo bagerom vec neodrzavanjem)
pokazimo da ih iskreno postujemo ocuvanjem onog sto su nam ostavili,pa kad budu svuda oko nas svojim dijelom onda ce i njihova imena sjati u punom svijetlu
SVJETLOST

Roneldinho

Zlatna sredina

(10)

• »Roneldinho« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

34

Petak, 01. Juni 2007

Ulica u kojoj ja zivim zove se Akacija ,broj. 29,a ja sam Erik,ucenik koji vodi dvostruki zivot.Jer kad ja pojedem bananu,dogadja se neverovatna promena,ja postajem bananamen,uvek spreman da stupim u akciju.. :)))

Salu na stranu,ulica mi se zove Murska,a kad smo kod ulica,imam jednu malu knjizicu vec nekoliko godina,zove se bas kao i ovaj topic i u njoj su popisane sve novopazarske ulice..;)
I naci siguran stari trag,
biti andjeo i biti vrag..
DA MOGU...

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

35

Petak, 01. Juni 2007

Citirano

Orginalno od E-B
[

Zvala se tako ,pa onda po Meši Selimoviću pa se opet tako zove.
Dakle,ta škola sada ponovo nosi naziv oš "Rifat Burdžović Tršo";)

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

36

Petak, 01. Juni 2007

Stvarno, e nisam znao, a od kad je to?

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

37

Subota, 02. Juni 2007

Da,mislim da je od prošle školske godine,nisam sigurna od kada ali je promenjen naziv.

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

• »SeljakIzCarsije« je muško

Datum registracije: 17.04.2007

• Poruku poslati

38

Ponedjeljak, 11. Juni 2007

Citirano

Orginalno od Pravnica

Citirano

Orginalno od SAJO SUPERMEN
Mislim da Alija Izatbegovic, Zmaj od Bosne, Biko i Deko, Acif Efendija, Ismail ef. Filibaric, Sultan Mehmet Fatih, Ferhadija, Aladza itd. treba da budu nazivi nasih ulica a ne da imamo Generala Zivkovica, Kraljevica Marka, Nemanju itd.

Tutincima svaka cast oni su izmijenjali sve!!!

Treba dodati jos Ejupa Musevica, Ejupa Kurtagica, Ejupa Ganica...
pa da... sve u znaku jupitera
nepotreban komentar je uvijek neophodan!

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

39

Mislim da bi trebalo ulicu 28. novembar ili Stevan Nemanja nazvati po Gazi Isa begu, osnivacu novog pazara. Sramota je da njegovo ime nosi jedna od najzabacenijih ulica, a mozda i jedna od najprljaviji.

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško
  • »Johhny« je autor ove teme

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

40

u pravu si burazere,
dobro recheno i pametno smishljeno... ;)

s` pravom glavna ulica grada treba da nosi ime osnivacha nasheg grada...

[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

Social bookmarks