Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

ANNA

Zlatna sredina

(10)

• »ANNA« je žensko

Datum registracije: 14.08.2007

• Poruku poslati

41

Petak, 17. August 2007

u beogradu ima novopazarska ulica ,pa zašto u pazaru ne bi bilo beogradske?
kao što je u bliskoj prošlosti svaki grad imao ulicu Maršal Tito ili sličnu...

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

42

Petak, 17. August 2007

U Pazaru postoji Beogradska ulica oduvek. A tacno je i da u Beogradu postoji Novopazarska ili ranije Sime Milosevica. Igrom slucaja spavao sam u jednom stanu u Novopazarskoj na Cuburi :)
Sit Hungry Doesn't Believe

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

43

Petak, 17. August 2007

Evo sada slusam najavu postavljanja spomenika Stefanu Nemanji ispred opstine Novi Pazar za, cini mi se, 8. septembar. Sta je taj covjek uradio za ovaj kraj da mu se postavi spomenik tu? Smiju li pazarci dozvoliti tu uvredu?
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Tik-Tak

Početnik

(10)

• »Tik-Tak« je muško
  • »Tik-Tak« je zabranjen

Datum registracije: 08.05.2007

• Poruku poslati

44

Subota, 18. August 2007

Kakvo postavljanje spomenika?Prenosiš mnogo dezinformacija,laži...Ne valja ti to nikako!Nema ništa od toga a kom je u interesu da prenosi takve laži,bolje nek se pita šta je s njim.Ispred opštine neće sigurno,to znam, a za neko drugo mjesto kao recimo Šestovo,Deževa onda nije problem...

TheManiacs

Početnik

(10)

• »TheManiacs« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

45

Subota, 18. August 2007

Citirano

Orginalno od ANNA
u beogradu ima novopazarska ulica ,pa zašto u pazaru ne bi bilo beogradske?
kao što je u bliskoj prošlosti svaki grad imao ulicu Maršal Tito ili sličnu...

A zasto bi imala ta ulica, kad je Yeni Pazar bio grad, smrdigrad je bio jedna prla od varosi smecesavske... Zasto bi se priznavao taj nazovi grad, koji je rezultat otimacina i izrabljivanja radne snage, uglavnom Albanske i Bosnjacke (tako su i postali nekakav grad, od jedne varosice koja je imala manje nego 50000 stanovnika, kad je Pazar bio gradina za njega, samo nekih sezdesetak godinica prije)... a ovi sto pominju nekak'og nemanjica, samo da znaju da ce ih vrlo brzo pozdraviti Acif Efendija, bas sa tog mjesta koje pominju kao potencijalno za gradjenje spomenika tom kaurinu i paganu... Pozdravice ih rahmetli Acif, i njih i njihove duhovne oce u ovom nazovi gradu (o beogradu je rijec valjda) :rolleyes:
Bog neka te cuva za pokoljenja nova, zemljo krvi nase, nasih pradjedova, jedna si jedina nasa domovina, jedna si jedina Bosna i Hercegovina...

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

46

Subota, 18. August 2007

Citirano

Orginalno od Tik-Tak
Kakvo postavljanje spomenika?Prenosiš mnogo dezinformacija,laži...Ne valja ti to nikako!Nema ništa od toga a kom je u interesu da prenosi takve laži,bolje nek se pita šta je s njim.Ispred opštine neće sigurno,to znam, a za neko drugo mjesto kao recimo Šestovo,Deževa onda nije problem...

Ti ocigledno ne gledas informativne emisije. To su sinoc na tv jedinstvo najavili predstavnici udruzenja ras i pohvalili se dobrom saradnjom sa opstinom, sto me i ne cudi jer nisu imali volje promijeniti nista u ovom gradu, nisu imali volje promijeniti ime nijedne ulice.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Akica_

Početnik

(10)

• »Akica_« je žensko

Datum registracije: 03.02.2008

• Poruku poslati

47

Četvrtak, 07. Februar 2008

Selam

Ja bih onu moju ulicu sto nosi ime(Ivo Andric) dala Hasan Zvizdic,Sarajevska ili bilo koja nasa.Ali sto to se ne uradi u samoupravi grada Novog Pazara,pa oni imaju pravo da odrede,kako ce ulice da se zovu.Hajde mi to nesto da pokrenemo :D Ko ce da bude prvi? :D

maximal

Početnik

(10)

Datum registracije: 05.02.2008

• Poruku poslati

48

Hadžet,
Ćukovac,
Pašino gumno,
Stambol džada,
Ćeremedžinica,
Petlački sokak,
Koraćki sokak,
Hoćanski,
Jošanica,
Parice,
Altumalemski sokak,
Podhendek,
Podhamam,
Musala,
Bar(u)t(h)ana,
Jermiše,
Ciganska mahala,
Varoš mahala,
Pojila,
Ćerčijski sokak,
Vrh čaršije,
Potok,
Bukreš
...

ništa od ovoga nije u zvaničnoj upotrebi, valjalo bi makar u svakodnevnom govoru održati

inače samo radi istine da spomenem, jer vidim da je ovdje "suljo kriv i za nazive ulica" da se u zapisnicima iz prvog saziva skupštine nakon 5.oktobra (kada je LZS imala 34 odbornika) može i naići na pokretanje inicijative, za uvođenje ovih -starih naziva, kao i na uvođenje naziva kao što su Aćif-efendija, Ismail-efendija, Šehidska(negdje u blizini nekog mjesta gdje se nalaze mezarovi vojnika Šabana Poluže), čak i Muhammeda Alija (negdje na Hadžetu u nekom sokaku koji je iznjedrio čak dvojicu uspješnih pazarskih boksera pa da nijedan ne ostane zanemaren:)), zatim imena nekih boraca Armije RBiH porijeklom iz NP, Srebrenička, Trg Isabega Ishakovića (na centru), Ulica ZAVNOSA itd
ali je ta inicijativa u novom sazivu kada je ova većina spala na 21 odbornika jednostavno zaboravljen!

ne želim da budem branitelj SDA, ali je radi istine i optužbi koje su neki izneli i ovo dobro spomenuti.
mada bi dobro bilo da zbog nepristrasnosti i objektivnosti foruma imate jednog plaćenog branitelja SDA ovdje :D
a i iz istih razloga i rasimu i muameru ne bi smetao jedan na sandžaknewsu :D

i da samo još jednom ponovim glavni cilj mojega javljanja na ovu temu: dobro bi bilo kada bi mi odavde pokrenuli inicijativu makar sa držanjem i održavanjem nekih starinskih naziva u svakodnevnom govoru!

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

49

Gde su Koracki i Cerchijski sokak? Nisam chula ranije za ova dva.

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

50

Citirano

Orginalno od Sting Lady
Gde su Koracki i Cerchijski sokak? Nisam chula ranije za ova dva.

Mislim da je Koracki sokak blizu Korac-dzamije??? A za ovaj drugi ni ja nisam cula.
@nevidljivi: Nisi jedini stranacki nepristrasan clan foruma. :]
A ova zadnja recenica ti bas dobra. (o) :D :)) :D

"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško
  • »Johhny« je autor ove teme

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

51

Petak, 08. Februar 2008

Cherchijski sokak, to ti je sad ulica Gojka Bachanina, Fikice;)
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 23.05.2007

• Poruku poslati

52

Subota, 14. Februar 2009

Najnovija informacija.Potpisuje se peticija da Petlacki sokak(ul.Mitrovacka)ponese ime rahmetli Safeta Isovica...Samo cisto sumnjam jer se zna ko je trenutno na vlasti u N.Pazaru...Kad ih pogledam javi mi se nagon...za povracanjem...
NA VRHU UVIJEK IMA MJESTA,AKO SE KRENE SA DNA...

• »Sultan Bosniack« je muško

Datum registracije: 31.01.2009

• Poruku poslati

53

Subota, 14. Februar 2009

selam

Iznijet ću svoje mišljenje...

Novi Pazar je zaista trbao da se izmijeni u mnogo pogleda. Kada je pao Milošević sa vlasti, naš grad je imao priliku da se izvuče iz ovog stanja i razvije se i postane jedan od 5 najrazvijenijih gradova u Srbiji.

Iznijet ću jednu zanimljivost, "koja je očigledna, al je niko ne vidi". Novi Pazar je po broju stanovnika 5. u Srbiji!!! Jedino su brojniji Beograd, Novi Sad, Niš i Kragujevac!!! U Geografiji za osmi razred piše da je Novi Pazar na 26. mjestu po broju stanovnika i da on ima 65 000 stanovnika. To ti dođe od prilike koliko današnji Tutin. 8o

Dok je bila ona prijethodna stranka na vlast, ona stranka koju je narod izabrao i zavolio, imala je priliku da od ovog grada napravi ŠEHER - u pravom smislu te riječi, ali žalosna činjenica je da je u tom periodu (18 godina) vladavine više štete naprvaljeno nego hajra. Sada ova vlast i da hoće šta da promijeni, ne može od Srba koji su uz njih u vlasti.

Jedino što nam je ostalo i na šta možemo da se oslonimo je Islamska Zajednica. Ona je za sad jedini ključ našeg zdravog razvoja. Mogla bi se pokrenuti kakva akcija... Ali je sve na nama, koliko smo odlučni, hrabri i voljni...

Moji prijedlozi za, početak, mijenjanje naziva su: :D

Prvomajska ---- Stambol džada ili Carigradski drum
Stefana Nemanje ---- Sultana Mehmed Fatiha
(koji je prošao ovom ulicom u svom osvajanju Bosne)
DBiblioteka Dositej Obradović --- Biblioteka Meša Selimović
........................... i dr.

Ljudi, lako je nać nazive, ali je problem što smo razjedinjeni. Ne mislim samo na Novi Pazar, već i na cio Sandžak i sjeverni (Srbijanski) i južni (Crnogorijanski).

LJUDI!!! JEDINI NAČIN NAŠEG PROSPERITETA JE JEDINSTVO!!!!!!!!!!!
Sandžački sajt bez cenzure...

http://sandzakpress.net/

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

54

Subota, 14. Februar 2009

Citirano

Orginalno od kralj sevdaha
Najnovija informacija.Potpisuje se peticija da Petlacki sokak(ul.Mitrovacka)ponese ime rahmetli Safeta Isovica...Samo cisto sumnjam jer se zna ko je trenutno na vlasti u N.Pazaru...Kad ih pogledam javi mi se nagon...za povracanjem...

Ova peticija je pokrenuta jos prije godinu i po (neposredno nakon sto je Safet preselio), tako da ti informacija i nije najnovija.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

55

Nedjelja, 15. Februar 2009

@Maximal

Zaboravio si jos

KALJAVI SOKAK :)
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!