Niste prijavljeni

NBA

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško
  • »rifche_golup« je autor ove teme

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

1

Petak, 07. Novembar 2003

NBA

Cirkus je poceo .... !!!
Favoriti za ovu sezonu ?
The best rookie ?
Is Le Bron James , Air-Mike of new millenium ....

ima se pricat o svemu i svachemu .... sto se mene tice ja gotivim recimo Dallas,Lakers,76-xe .....

I LUV THIS GAME .... AND YA' ?

[SIZE=1]Iz naslova teme sam uklonio 'sezona 2003' da istu ne bismo ogranicavali na samo tu sezonu.. jer cirkus ide dalje ;) / fingersbroken [/SIZE]
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

2

Petak, 07. Novembar 2003

Statistika kaze ovako :

For games on 11/06/2003
S. O'Neal LAL 35
M. Ginobili SAS 33
D. Nowitzki DAL 27
K. Kittles NJN 23

REBOUNDS
S. O'Neal LAL 20
K. Malone LAL 19
A. Walker DAL 17
M. Ginobili SAS 12
A. Davis TOR 12

ASSISTS
J. Kidd NJN 8
A. Walker DAL 7
M. Palacio TOR 7
M. Ginobili SAS 7
G. Payton LAL

za sad ljudi sa stazhom imaju glavnu rijec ... Od Europljana Ginnobili se snasao malo bolje od ostaih .... izgleda da Pedja steluje ruku videcemo .... :)

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

3

Subota, 08. Novembar 2003

Bez sumnje vanzemaljska kosarka. Ove sezone moj favorit su 76ERS

Philadelphia rulez...! :)
Sit Hungry Doesn't Believe

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

4

Srijeda, 12. Novembar 2003

sta kazes Avicenno ??? :))

rifche_golup je dodao/la ovu sliku:
  • iverson2_170_031111.jpg

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

5

Ponedjeljak, 17. Novembar 2003

Tri pobede domaćina obeležile su nedelju uveče u NBA ligi. Ipak, dve pobede stečene su veoma teško. Torontu su protiv Hjustona bila potrebna dva produžetka, a Sakramento je morao da preokrene protiv Golden Stejta da bi dobio sa 106:104. Jedino su Lejkersi lako izašli na kraj sa Majamijem.

Peđa Stojaković igrao je odlično – dao je 33 poena, uz 11 skokova. Veliku pomoć imao je u Bredu Mileru, koji je bio na asistenciju od tripl dabla (11p, 11s, 9a). Vlade Divac je uz 11 poena imao i 7 skokova.

Ipak, ovo je bila veoma teška utakmica, koju je odlučila trojka Bobija Džeksona iz ugla na 50 sekundi do kraja. Džekson nikad nije izgubio od Golden Stejta (15 uzastopnih pobeda Kingsa nad timom iz Ouklenda), ali je upadljivo da se Vorirosi približavaju, jer je dosadašnja prosečna razlika bila 17 i po poena.

Džejson Ričardson bio je najbolji u poraženom timu sa 31 poenom i 8 skokova. Voriorsi su iskoristili loš dan protivnika i vodili gotovo pune tri četvrtine, a na poluvremenu su imali plus od osam poena (59:51).

Uzeto sa B92.net/sport
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

6

Ponedjeljak, 17. Novembar 2003

Koliko sam bio u mogucnosti da pratim dosadasnje partije NBA-a odusevljen sam dvojicom .... ali odusevljen ....
Emanuel Ginnobili je postao nisioc igre San Antonia,koji je oslabljen neigranjem Tim Dankana .... Agentinac je podestimo se u NBA otisao iz italijanskog Virtusa .....

drugi na listi je rus Andrey Kirilenko .... koji u Juti koristi sve moguce sto mu se da .... Odlican u odbrani , u napadu nimalo ne zaostaje za napumpanim amerrima iako je upola tanji od vecine ... i da napomenem da je u ovonedeljnom Top 10 potezima bio cak dva put upisan .... da ne zaboravim da je Ginobili takodje 2 puta zasenio ostale i zauzimao je 1. i 4. poziciju ...
  • act_emanuel_ginobili.jpg

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

7

Utorak, 18. Novembar 2003

i zbog sto nisam znao da cibnem obe slike onda eto twoday Kirillenka :P
  • andrei_kirilenko.jpg

8

Subota, 15. Maj 2004

must read!!!

Dramu i preokret kakav je viđen u večerašnjoj petoj utakmici polufinalne plej-of serije NBA lige između Sparsa i Lejkersa može da režira jedino košarka. Gosti iz Los Anđelesa su imali apsolutnu kontrolu meča i suvereno su držali sve konce igre i rezultata u svojim rukama u prva 32 minuta utakmice, dok su Sparsi bili previše nervozni. Na četiri minuta do kraja treće četvrtine Lejkersi imaju vođstvo od 16 poena (61:45), a onda dolazi do preokreta i završnice koja će ostati upisana u analima NBA košarke. Mladi Toni Parker, koji je do tada praktično bio neprimetan i odsečen, preuzima odgovornost u svoje ruke i, potpomognut Đinobilijem, Braunom i Turkogluom, počinje da teroriše odbranu Lejkersa. U narednih 9 minuta Sparsi prave seriju od 18-4 i, nakon vezanih trojki Turkoglua i Parkera, smanjuju zaostatak na svega dva poena (63:65).

Lejkersi se malo oporavljaju od šoka i uspevaju da povedu sa 68:63, ali tada odluku u svoje ruke uzima Tim Dankan, koji pre toga čitavih 19 minuta nije postigao nijedan koš iz igre. Snažno krilo Sparsa ubacuje 6 uzastopnih poena, pridružuje mu se Parker sa jednim polaganjem i na 2 minuta i 14 sekundi do kraja utakmice Sparsi imaju vođstvo od 71:68. O`Nil odmah nakon toga pogađa i smanjuje na 70:71, a drama se polako približava vrhnucu kada na jednoj strani Parker i Ori odnosno na drugoj Brajant - promašuju.
Sparsi imaju napad na 50-ak sekundi do kraja i loptu uzima Parker, ali njegov šut ne završava u košu, već odbijena lopta u rukama Karla Melouna i Lejkersi su u posedu lopte na 29 sekundi do kraja. Brajant, a ko bi drugi, hladnokrvno preko ruku Brauna na 11 sekundi do poslednje sirene pogađa i Lejkersi vode sa 72:71.

Nakon tajm-auta i jednog prekršaja Fišera, domaćini ubacuju loptu sa strane, a do kraja susreta ostaje još 5 sekundi. Loptu prihvata kod aut linije sa desne strane Dankan, ali je O`Nil bukvalno u njegovom licu i telu. Dvostruki MVP pravi nekoliko koraka i iz bezizlazne situacije, kada je bio potpuno izvan ravnoteže, upućuje šut sa nekih 7 metara sa vrha reketa, završava na podu, a lopta na 4 deseta dela sekunde do kraja ulazi u koš Lejkersa i domaćini u raspoloženju transa praktično već slave pobedu u ovom susretu.

Lejkersi deluju potpuno "ubijeno", što nije ni čudo nakon vođstva koje su prokockali i koša Dankana, a svi su već ubeđeni da se istorija ponavlja, budući da je prošle godine došlo do maltene iste situacije. Tada su, naime, oba tima dobili po dve utakmice na svom terenu, a onda je u petoj utakmici Robertu Oriju, sadašnjem igraču San Antonija, a tada Lejkersa, trojka za pobedu Lejkersa u poslednjoj sekundi bukvalno izašla iz koša.

Međutim, nakon 3 uzastopna tajm-auta, Lejkersi ubacuju loptu sa strane, a Derik Fišer iz neverovatne situacije, kada su do kraja ostale samo 4 desetinke, iz okreta sa 5 metara i preko ruku odbrane Sparsa pogađa šut za pobedu svog tima. Dok su se gosti ludo radovali, domaćini su u neverici gledali na semafor i na usporene snimke akcije, pri tome ne verujući da je ovako nešto uopšte moguće za 4 desetinke. Ali ponovljeni snimci jasno su pokazali da je Fišer uputio loptu na koš pre sirene i tako su Lejkersi došli do verovatno odlučujuće pobede u ovoj seriji, budući da je teško poverovati da Sparsi mogu da prevaziđu ovakav šok i da trijumfuju u Stejpls centru i da time izbore majstoricu na svom terenu.

San Antonio - LA Lejkers 73:74 (Rezultat u seriji 2-3)
Dankan 21p, 21s, Parker 15p - Brajant 22p, Džordž 16p,
O`Nil 11p, 11s

P.S. Gledah i duel (manje uzbudljiv) izmedju Minesote i Kingsa koji su Vukovi dobili sa deset (oko deset) razlike.. lagano ih je sparkley rasturio.. 3:2 u seriji za njih.. Ali sve je u igri i dalje..

Moji su favoriti Lakersi.. Zbog Shaqa naravno :)
mogu ja da se potpisem i bolje...

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

9

Subota, 15. Maj 2004

uf, fingeru, ja ka da sam bio tamo, svaka mu cas ko napisa ovo
malo za promenu

10

Subota, 15. Maj 2004

Vala brate zaboravih da stavim da je izvor Blic.. Neupuceni bi mogli pomislit da sam ja tako uredno pisao :D.. A svi upuceni znaju da ne koristim nase fontove i da koristim puno... ..

A gledo utakmicu jesam i stvarno je bilo dobro.. ono jos nisam video dosad.. zadnja sekunda dva odlucujuca kosa.. :rolleyes: .. Sto rece shaq posle meca: Jedan slucajan pogodak (misli na dankanov u poslednjoj sekundi posle kojeg je ostalo cetiri desetinke da se igra) followed sa jos jednim slucajnim pogodkom...

Dakle bili i jedni i drugi srecni u zadnjoj sec tako da se ne mogu Spursi zaliti sto samo oni nisu bili srecni :)

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško

Datum registracije: 10.03.2004

• Poruku poslati

11

Srijeda, 19. Maj 2004

Lokalni NBA ligas Miami Heat je juce zavrsio ovogodisnje takmicenje u play-off-u, izgubivsi od verovatno najbolje ekipe sa istoka - Indiana Pacers-a rezultatom 4:2.

Imao sam srecu da sam nabavio karte za tu utakmicu, jeste da je bilo skoro na samom vrhu dvorane, ali sta je tu je - eBay-u se u zube ne gleda. Play-off je doprineo da i atmosfera medju navijacima bude izvrsna, za razliku od regularnih utakmica, gde nenaviknuti evropski navijac moze pomisliti da je zalutao na neku pozorisnu predstavu.

Kolicina pojedenih hamburgera i hotdog-ova se meri u tonama, sve preliveno hektolitrima 'lite' piva. Ovo 'lite' predstavlja pivo koje bi u teoriji trebalo da bude drasticno smanjeno po pitanju ugljikohidrata, a u praksi ima takav ukus koji budi ceznju cak i za BIP-om. Jos jedna interesantna stvar, ove sezone celnici Miami-ja su odlucili da pojacaju klima-uredjaje, jer je raja imala obicaj da dodje vrlo komotno obucena, kao sto i prilici stilu grada, je li. Osim evidentnog minusa u estetskom dozivljaju, ostace zabeleno da se ovako nisam smrznuo jos od jedne aprilske noci u Valjevu, kad u teksas jakni precvokotah celu noc na zeleznickoj stanici, na jedno -10. ?(

Sama utakmica je obelezena preokretima, pocetak je pripao pacerima iz Indijane, da bi pocetkom poslednje cetvrtine, predvodjen izvrsnim rookie-ijem Dwyane Wade-om, Miami nagovestio da bi mogao da nastavi seriju od 18 uzastopnih pobeda kuci. Nazalost, poslednji pokusaj za tri poena je bio neuspesan, sto je oznacilo i kraj ovogodisnje NBA sezone na juznoj Floridi. Jedino zadovoljstvo se nalazi u tome da su ljuti rivali Knicks-i ispali jos u prvom kolu :)
Solve it. Solve it quickly, right or wrong. If you solve it wrong, it will come back and slap you in the face, and then you can solve it right

12

Srijeda, 09. Juni 2004

finalna serija..

Košarkaši Los Anđeles lejkersa pobedili su u drugoj utakmici NBA finala Detroit pistonse 99:91, posle produžetka. Heroj Stejpls centra bio je Kobe Brajant, koji je u odlučujućim trenucima meča preuzeo svu odgovornost na sebe, pogodio trojku za dodatnih pet minuta igre i utakmicu završio sa 33 poena i 7 asistencija. Detroit je imao rezultat (87:82) i igru na 1 minut i 19 sekudni do kraja. Posle Brajantovog promašaja sa linije slobodnih bacanja, Ben Volas pogađa za 89:83. U sledećih 40 sekundi Lejkersi su na volšeban način izborili produžetak. Prvo je Kobe još jednom promašio, ovoga puta za 3 poena, odbitak realizuje Šekil O´Nil uz faul i iskorišćeno dodatno slobodno bacanje. U tom trenutku Lejkersi su jurili -3 na 35 sekundi pre kraja.

Šonsi Bilaps pogađa, a Fil Džekson traži tajm-aut na 10 sekundi pre kraja. Brajant drži loptu i na 2 sekunde pre kraja šutira sa više od osam metara za izjednačenje i produžetak. U dodatnih 5 minuta Brajant je nastavio sa simultankom, a odlične asistente imao je u O´Nilu i rukiju Luku Voltonu, koji je najbolji meč karijere završio sa 7 poena, 8 asistencija i 5 skokova. Kod Lejkersa O´Nil je ubacio 29 poena uz sedam skokova, dok su za goste iz Detroita najefikasniji bili Bilaps sa 27 i Hamilton sa 26 poena.
Trenutni rezultat u seriji je 1:1, a meč broj 3 igra se u Oburn Hilsu u Detroitu, u noći između četvrtka i petka. (B92)

13

Utorak, 29. Juni 2004

evo ko vredi kao gotovo celi tim

Izvor blizak jednoj NBA superzvezdi najavio je mogući trejd na relaciji Sakramento – LA Lejkers. Kingsi su za Šakila O´Nila ponudili Krisa Vebera i Vlada Divca, međutim iz Los Anđelesa su odgovorili da bi tom paketu trebalo dodati i Majka Bibija. Ista je situacija bila i na relaciji sa Dalasom. Lejkersi su u svakom paketu tražili da u razmeni za O´Nila dobiju Dirka Novickog. “Oni pokušavaju da naprave neviđen posao sa njim. Ali čak i za igrača kalibra Šakila O’Nila, jako je teško dobiti takav dil", kaže Rod Torn, generalni menadžer Netsa. Šek je već odbio Kliperse koji su ponudili Eltona Brenda, Korija Magetija, Krisa Vilkoksa i draft izbor, ali bi ga privukao odlazak u Nju Džersi, koji je njegov pravi rodni grad. Torn veruje da bi dobio O’Nila za Ričarda Džefersona, Kenjona Martina i još nekog, ko nije Džejson Kid. (B92)

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško

• Poruku poslati

14

Ponedjeljak, 12. Juli 2004

Nakon nekoliko nedelja neizvesnosti, sada je skoro izvesno da ce Shaq sledece godine igrati u Miami Heat-u :D

Trade koji bi trebalo da se ozvanici sledecih dana ce poslati Brian Grant-a, Lamar Odom-a i Caron Butler-a, uz dodatni izbor sa drafta, u zamenu za centra Lakers-a. Miami ce morati da angazuje nekoliko novih igraca, jer im od kvalitetnijih ostaju samo Eddie Jones i Dwyane Wade, ali sam dolazak O'Neal-a direktno stavlja Miami u ulogu favorita Istoka za sledecu godinu.

Ne mogu da cekam da pocne sezona 8)
Solve it. Solve it quickly, right or wrong. If you solve it wrong, it will come back and slap you in the face, and then you can solve it right

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

15

Subota, 03. Juni 2006

Šek i Majami u NBA finalu!

Prvi put u istoriji, u velikom NBA finalu igraće ekipa Majami Hita. Ekipa sa Floride savladala je Detroit Pistonse, aktuelne prvake Istočne konferencije, rezultatom 95:78 i slavila u seriji rezultatom 4:2.

Šekil O'Nil je briljirao kada je bilo najpotrebnije. Ubacio je 28 poena (šut 12/14) uz 16 skokova i 5 blokada, dok je bolesni Dvejn Vejd ostvario 14 poena uz 10 asistencija. Najefikasniji igrač na meču bio je Ričard Hamilton sa 33 poena.
Majami ce u velikom finalu igrati sa boljim iz duela Dalas-Finiks!

Chonbey,nadam se da si prisustvovao ovoj utakmici i da si uzivao. :]
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško

• Poruku poslati

16

Subota, 03. Juni 2006

Uh, tesko. Karte naravno nisu posteno ni bile u prodaji, a preko ebay-a su bile 2 varijante, 200-300$ za sedista pri vrhu sale (nisam proverio da li se dobija i boca kisika uz iste), a za normalna mesta je bilo od 700-800$, pa do 3-4000 ako bas hoces da sedis pored Jenifer Lopez i slicnih. 8)

Sve u svemu pobedila je TV varijanta, mada moram da priznam da me svrbi finale, pa makar bilo i stajanje.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

17

Subota, 03. Juni 2006

Vala Chonbey posto Majami ne igra finale svake godine,a i tesko ce taj uspeh ponovit(prosle su ere Bulsa,Lejkersa,Seltiksa),mislim da bi od 3 moguce trebao otic na jednu,i to ni manje ni vise nego da sednes pored Jenifer Lopez. :D
Mislim,ona je veliki znalac kosarke pa ces u njoj naci kompetentnog sagovornika tokom tekme. 8)

Inace,Majami u finalu nece imati prednost domaceg terena jer su i Dalas i Finiks imali bolji skor u regularnom delu sezone.
Dirk je prosle noci sam pobedio Sans-e,ubacivsi im 50 poena!!!
Veceras se igra sesta utakmica zmdju ove dve ekipe a Dalas vodi u seriji 3:2
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

18

Nedjelja, 04. Juni 2006

U velikom finalu NBA sezone sastace se Dalas-Majami.
Dalas je u sestom mecu savladao Finiks iako je tokom utakmice gubio i sa 18 razlike.
Dalas ce imati prednost domaceg terena,prvi mec se igra u cetvrtak u Dalasu a sampion je ekipa koja dodje do 4 trijumfa.
Igrace se po sistemu 2-2-1-1-1.
Nadam se da ce Chonbey otici barem na jednu tekmu i da ce nam preneti utiske kako slikom tako i recima. ;)

Emnid

Učenik

(10)

• »Emnid« je zabranjen

Datum registracije: 24.12.2005

• Poruku poslati

19

Ponedjeljak, 05. Juni 2006

Citirano

Orginalno od Tashke
U velikom finalu NBA sezone sastace se Dalas-Majami.

Koje su vas prognoze, ko ima bolje sanse?

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

20

Ponedjeljak, 12. Juni 2006

Ekipa Dalas Maveriksa povela je 2:0 u finalnoj serijiplej-ofa NBA , pošto je kod kuće pobedila Majami Hit sa 99:85.
Najbolji akter meča bio je košarkaš Dalasa Dirk Novicki sa 26 poena i 16 skokova. Pored njega u ekipi Dalasa istakli su se Džeri Stekhaus, sa 19 koševa, i Džejson Teri, sa 16 koševa i 9 asistencija.

U ekipi Majamija, najbolju partiju pružio je Dvejn Vejd, sa 23 koša i osam skokova.

Serija se od utorka seli na Floridu, gde će se igrati sledeće tri utakmice.

Social bookmarks