Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško
  • »DjordjeRd« je autor ove teme

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

1

Utorak, 27. August 2002

ndreadnought

Dreadnought

Three-masted medium clipper ship built in 1853 by Currier & Townsend, Newburyport, MA. Dimensions: 212'×41'6"×26'6" and tonnage 1414 tons OM and 2337 tons NM. The deadweight of this cargo was 1559,65 tons including 60 tons of ballast.

"She possessed the merit of being able to bear driving as long as her sails and spars would stand." [Samuel Samuels]

1853 October 6
Launched at the shipyard of Currier & Townsend, Newburyport, for David Ogden, E.D. Morgan, F.B. Cutting et al., New York. Sailed for the Red Cross Line of New York and Liverpool packets. Was orginally intended for the "Racehorse Line" of California clippers.

1853 December 6
Sailed from New York for Liverpool under command of Captain Samuel Samuels. Her outward cargo on her first roundtrip consisted of:

12.750 bushels of corn
304 bales of cotton
198 barrels of potash
150 boxes of bacon
5600 staves

...i tako dalje, i tako bliže. Ono startno 'n' će ostati misterija...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

altazorn

Početnik

(10)

• »altazorn« je muško
  • »altazorn« je zabranjen

Datum registracije: 08.10.2002

• Poruku poslati

2

Utorak, 08. Oktobar 2002

...

jesi li dobio dozvolu od profesora zogica da koristis njegove fraze.. na to "i tako dalje, i tako blize".. koliko ja znam on polaze autorsko pravo na to.. :)
shala naravno.. citam postove, pa mi zapade u oci (naravno da su impresivni podaci koje si pronasao.. ali mi je ovo, bas ovo zapalo u oci) nesto sto me podsteti na zhogana.. profesora hajra zhogica.. i tako dalje i tako blize..
gimnazija.. znam da bi to uvrfedilo one koji nisu izli u gimnaziju, ali trebalo bi pokrenuti temu "gimnazija" u kojoj bi pisali po nesto o gimnaziji.. meni bi najvise prijale provale profesora.. rado ih se secam.. ( a oni ne gimnazijalci nek pokrenu forum, recimo ekonomske.. pa da citamo i o tome.. )..
.. kako god..
pozdrav..

Social bookmarks